Благодійний книжковий ярмарок задля допомоги Тарасику Грабчуку відбувся 20 вересня на вічевому майдані міста Івано-Франківська, а всі кошти, виручені під час продажу книг будуть передані на лікування маленького Тарасика Грабчука. Купіть вподобану Вами книжку і подаруйте надію на життя! Сайт Тарасика Грабчука
Оригінальність, винахідливість та ораторські здібності продемонстрували семеро чарівних учасниць конкурсу краси «Галицька гімназія – 2011», напередодні Дня Валентина.
Дівчата змагалися в конкурсах «Представлення», «Моя майбутня професія», дивували дивовижними костюмами з підручних матеріалів у конкурсі «Мода в умовах кризи», демонстрували артистичність у конкурсі «Мої таланти» та вражали присутніх витонченістю та красою під час «Дефіле».
Журі визначило переможниць конкурсу номінаціях: „Міс Грація", „Міс Посмішка", „Міс Артистичність", „Міс Фантазія", „Міс Оригінальність."«Міс глядацьких симпатій» глядачі обрали Анастасію Клімашевську.
А «Міс Галицька гімназія – 2011» стала Роксоляна Мацьків.
Від відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації учасницям конкурсу були вручені квіти, грамоти та пам’ятні призи. Сюрпризом для переможниці став подарунок від Молодіжної адміністрації – косметичний набір.
То, мабуть, світом править сатана
І викликає гнів, і мутить розум,
Бо на планеті ще жива війна,
Що юне покоління люто косить.
Хтось нові приміряє ордени,
А інший набива в кишені гроші…
А мати знову віщі бачить сни,
І знов – відправа в серці за усопших.
У місті Коломиї виставою «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» за кіносценарієм Івана Миколайчика у прочитанні акторів Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, режисер, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський, завершився Другий Всеукраїнський театральний фестиваль сценічних першопрочитань «Коломийські представлення», який зібрав сім театральних труп із різних регіонів України та з Польщі. Саме вистава Заньківчан отримала гран-прі фестивалю.
25 грудня, дорогою з Коломиї на Львів, трупа театру завітала до Національного заповідника «Давній Галич». Де відбулася зустріч митців з людьми, яких пов’язує давня дружба. Артистів театру привітав генеральний директор – науковий керівник Заповідника Олександр Береговський.
Від імені трупи до присутніх звернулись народні артисти України Ярослав Мука та Степан Глова, заслужений артист України Орест Гарда. До речі, бабуся дружини Ореста уродженка села Кукільники Галицького району.
Зустріч вилилася у теплі спогади і приємні новорічно-різвяні привітання.
Різдвяні шопки, «дідухи», «павуки», новорічно-різдвяні сюжети з ляльками-мотанками у стилізованих строях (костюмах) галицького опілля і бойківщини… Все це різноманіття передчуття Різдва втілено у виставці декоративно-ужиткового та етнографічного мистецтва «Різдвяний вернісаж», яку напередодні новорічно-різдвяних свят розгорнуто у Галицькому районному Народному домі. Експонати виставки – результат творчості умільців з усіх куточків району.
27 листопада в м.Галич відбулися заходи приурочені пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр. В церкві Різдва Христового було відправлено панахиду за участю декана Галицького УГКЦ отця-мітрата Василя Завірача та священників деканату.
25 листопада 2010 року відбулася перша сесія Галицької районної ради шостого скликання. На сесію прибули 82 новообраних депутати районної ради, міські, селищний та сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій району.
На початку засідання голова районної виборчої комісії Марія Басараб оголосила рішення про встановлення результатів виборів до районної ради та внесла пропозицію про створення тимчасової президії для подальшого ведення сесії.
18 листопада 2010 року учнів 1 класу Галицької гімназії (відповідає 5 класу загальноосвітньої школи) урочисто посвячено в гімназисти. В районному Народному домі з цієї нагоди відбувся святковий концерт та церемонія вручення посвідчень гімназиста.
Суботнього ранку 23 жовтня 2010 року галичани зібралися на святому для них місці, біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям, який сьогодні, завдяки зусиллям районної організації ветеранів Афганістану, яку очолює Михайло Вітовський, при допомозі районної державної адміністрації та місцевих підприємців набув оновленого вигляду.
Більше п’яти років триває тісна співпраця та дружні стосунки між Галицьким районом та гміною Даброва Опольського воєводства (Польща).
Після створення у 2003 році Галицької гімназії, її директор Володимира Тихонь побувала у сусідній Польщі з групою керівників установ та спеціалістів в галузі освіти, медицини та культури. Переймаючи досвід, галичани відвідали ряд навчальних та дошкільних закладів гміни, ознайомилися зі специфікою їх реформування та обговорили з керівниками цих закладів питання щодо подальшої співпраці. Результатом відвідин стало підписання у 2004 році угоди між Галицькою райдержадміністрацією і районною радою та гміною Даброва про співпрацю у галузі освіти, культури та медицини. У 2005 році до цієї партнерської угоди долучилася ще й школа з регіону Ленгеде у Німеччині. В ході поїздки Володимира Йосипівна познайомилася та подружилася з директором гімназії у Хросціні Данутою Пануфнік. Пізніше було вирішено обмінятися пізнавальними поїздками гімназистів з Галича до Хросціни а гімназистів з Хросціни до Галича. Так зав’язалася тісна дружба та відвідини між учнями двох гімназій.
І ось 4 жовтня 20 польських гімназистів, директор гімназії, та ще двоє вчителів черговий раз приїхали до колишньої столиці Галицько-Волинського князівства. Біля приміщення Галицької гімназії їх з нетерпінням чекали їхні галицькі друзі. У період між зустрічами діти спілкуються між собою з допомогою інтернету, тож вчорашня зустріч була дуже радісною та емоційною.
Мовного бар’єру не існує, оскільки у Галицькій гімназії вивчають польську і німецьку мови а у Хросціні – українську. Після урочистих привітань та короткого концерту польська делегація відправилася на вечерю та відпочинок до ДЛОК «Сокіл». А впродовж тижня їх чекають цікаві подорожі та екскурсії, різноманітні зустрічі та змістовні заходи. Зокрема польські гімназисти відвідають м.Кам’янець-Подільський, Хотинь, Гошів, Бубнище, побувають у Карпатах, а також займатимуться у навчальних секціях у Галицькій гімназії.
В День туризму, 27 вересня, в м. Галич урочисто освячено нове приміщення єдиного на теренах району туристичного оператора «Галичина-тур». Його директор Микола Хрептик повідомив редакцію «ГС», що очолювана ним фірма в лютому цього року першою в Галицькому районі отримала ліцензію на здійснення туристичної діяльності. Відтепер завдяки галицькому туроператору жителі району та його гості мають змогу замовити екскурсії не тільки територією нашого району, а й Івано-Франківської області, відвідати мальовничі Карпати, здійснити цікаві сплави річками Лімниця, Дністер та Черемош. «Галичина-тур» організовує кінні маршрути, екскурсії на квадроциклах, а також етнотури, під час яких знайомить туристів з давніми та сучасними галицькими обрядами.
В офісі «Галичина-тур» також можна замовити послуги інших туристичних компаній України і світу, придбати авіаквитки та отримати візову підтримку до будь-якої країни.
Тож відтепер придбати туристичну путівку до Єгипту чи в Турцію можна не виїжджаючи за межі Галицького району, а кваліфіковані фахівці нададуть Вам вичерпну інформацію щодо своїх послуг.
Новий офіс туроператора «Галичина-тур» знаходиться за адресою: м.Галич, майдан Різдва, 16 (третій поверх). Телефони: 2-29-87, 067 6728448.
З нагоди 40-річної науково-пошукової роботи з вивчення та популяризації автентичної вишивки першої половини ХХ століття Карпат та Передкарпаття члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірини Свйонтек 27 вересня 2010 року в картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито фотовиставку майстрині. Увазі відвідувачів представлено численні фотознімки, які відображають типажі корінних жителів карпатського краю: гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян в традиційному святковому одязі першої половини ХХ століття.
Автора з творчим доробком привітали заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, фольклорні колективи сіл Крилос та Дем’янів.
28 липня 2010 року православна громада м. Галича святкувала 80-ліття церкви Святого Володимира. І разом з цим урочистим днем на рівні деканату відзначалося 20-ліття Галицького Православного Собору на якому було заявлено про вихід Івано-Франківської Єпархії з-під юрисдикції Московського Патріархату, що ознаменувало початок відродження Української Автокефальної Православної Церкви у Галичині.
З нагоди згаданих урочистостей у Храмі Святого Володимира відбулося Архієрейське Богослужіння, очолене Митрополитом Галицьким Кир Андрієм, керуючим Івано-Франківською Єпархією УАПЦ.
Вранці 8 липня 2010 року в наслідок зливних дощів почався різкий підйом рівня води в річках Дністер, Лімниця, Луква, Гнила Липа, а також вийшли з берегів потоки та меліоративні канали, підтоплено сільськогосподарські угіддя та присадибні ділянки. Станом на 18:00 8 липня рівень води в р.Дністер продовжує зростати.
22 червня в Галичі представники влади, ветеранських організацій та громадськості поклали квіти до пам’ятника невідомому солдату з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Священослужителями УГКЦ та УАПЦ відправлено панахиду за полеглими у Другій світовій війні.
18 червня урочистості з нагоди Дня медичного працівника відбулися
в Народному домі міста Галича. Медиків району привітали голова районної ради Богдан Попович та заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега.
З метою забезпечення соціального, економічного та екологічного розвитку шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, сприяння децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні, 27 травня відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Галицького району за участю моніторингової комісії Програми розвитку ООН.
20 травня в рамках відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулася історико-краєзнавча конференція «Український народ у національно-визвольній боротьбі», присвячена 10-річчю створення музею Визвольних змагань Галицького району.
11 травня у мистецькій галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулося відкриття виставки фотографій та ікон «Нескорені».
Чорно-білі фото. Портрети, долі… А поруч, на іконах, світлі образи святих в яскравій позолоті… Здавалося б, що може об’єднати історичну фотографію, яка відтворює діяльність ОУН-УПА та сучасне мистецтво іконопису, втілене у живописних пластах молодих львівських художниць Наталії Чубак, Анастасії Александрової та Анни Крук?
Детальніше - в суботньому випуску нашого часопису.
9 травня в м.Бурштині відбулися заходи з відзначення 65-ї річниці Перемоги над фашизмом. Ветеранів війни вітали керівники району, учнівська молодь та громадськість нашого краю.
Детальніше - в суботньому випуску нашого часопису.
9 травня в м.Галичі відбулися заходи з відзначення 65-ї річниці Перемоги над фашизмом. Ветеранів війни вітали керівники району, учнівська молодь та громадськість нашого краю.
Детальніше - в суботньому випуску нашого часопису.
6 травня в приміщенні Галицької районної центральної лікарні урочисто презентовано новий рентген кабінет. Обладнання для кабінету вартістю 800 тисяч гривень було придбано за сприяння екс-голови ОДА Миколи Палійчука.
6 травня 2010 р. Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк відповідно до Розпорядження Президента України Віктора Януковича №620/2010-рп від 30 квітня 2010 року представив Григорія Івасишина на посаді голови Галицької РДА.
З 20 по 22 квітня на базі ДЛОК «Сокіл» проходив обласний конкурс-фестиваль молодіжних трудових загонів під девізом: «Ми працею славимо тебе, Україно!..».
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))