У четвер у Коломиї, Яремчі, Долині протягом усього дня збережеться хмарна дощова погода. В Івано-Франківську та Надвірній вночі на короткий час опади припиняться. Температура повітря вночі від +14 до +16 градусів тепла, вдень – від+20 до +22. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. До кінця тижня очікується хмарна погода з проясненнями, місцями дощі.
У вівторок в Івано-Франківську, Коломиї, Надвірній, Яремчі, Долині протягом усього дня збережеться хмарна дощова погода. Температура повітря вночі від +12 до +14 градусів тепла, вдень – від +15 до +19. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. У другій половині тижня очікується хмарна погода з проясненнями, на всій території області – короткочасні дощі.
Галич відомий багатьма постатями з історії (як з давніх часів, так і у недалекому минулому). Цікавою в цьому плані є постать шляхтича-карлика, який прожив 98 років. Був це Йосип Борувласький. Він народився в Галичі у 1739 р., що належав тоді до Речі Посполитої. У двадцятилітньому віці його ріст становив 71 сантиметр, а кінцево йому вдалося вирости до 99 сантиметрів. Коли Йосипу виповнилося 14 років, він опинився під опікою Анни Гумінецької, однієї з найповажніших дам польської корони. У 1758-1760 рр. Йосип відвідав з нею всю Європу. Був при дворі імператриці Марії Терези у Відні, у короля Станіслава Лещинського в Люневілі і рік – в Парижі. Після повернення до Варшави (1779 р.) він закохався і одружився з Ізаліною Барбоутан. Одночасно з цим він втратив місце у Гумінецької, натомість отримав зарплату від Станіслава Августа. У 1779-1781 рр. Й.Борувласький продовжував подорожувати європейськими дворами.
Панове! Збираємо кошти на лемківську церкву в Івано-Франківську. Маленькі, великі і середні! Церква дерев’яна в традиційному лемківському стилі. Хто почуває себе християнином, лемком, фанатом лемківської архітектури, просто шляхетною людиною, патріотом свого коріння, просимо до співпраці. Бог Вам віддячить! Можна особисто передати свою пожертву на лемківську церкву касиру з комітету спорудження храму або перерахувати кошти на поданий нижче рахунок. Щоб передати пожертву особисто, потрібно в Івано-Франківську прийти до каплиці святого Юрія-Побідоносця, що у парку Воїнів-інтернаціоналістів. Там кожної третьої неділі місяця о 12:00 год. лемки збираються на Службу Божу, яку відправляє лемко-отець Анатолій Дуда.
Бомба сповільненої дії Так мешканці села Матеївці Коломийського району називають «нічиї» бочки з отрутохімікатами, які понад два роки тому привезли сюди потягом і залишили. Відтоді, скаржаться люди, вони загрожують їхньому здоров’ю. Наталя і Олег Григор’єві, які мешкають поблизу, запевняють: «Навіть стояти біля них неможливо: обличчя червоніє, з’являються сльози і виникає характерний кашель». Частина отрутохімікатів міститься в металевих, а частина – в пластмасових бочках, багато з яких тріскають і протікають. Але влада, нарікають люди, байдужа.
24 червня в рамках заходів з підготовки та відзначення 15-ї річниці Конституції України в читальній залі районної ЦБС відбулося засідання круглого столу «Моя Україна демократична і вільна, я з нею пов’язую долю свою» за участю заступника голови районної державної адміністрації Ірини Чернеги, керівника апарату районної державної адміністрації Надії Кицели, керівника виконавчого апарату районної ради Мирослава Бобриса, представників депутатського корпусу району, керівників політичних партій та громадських організацій, начальників управлінь та відділів районної державної адміністрації, працівників культури, освіти, науковців Національного заповідника «Давній Галич».
24 червня було гамірно на спортивному комплексі «Колос» у місті Галичі від дітвори, яка зібралася, щоб взяти участь в Олімпійському дні бігу. Вихованців дитячих дошкільних закладів від п’яти років і вже відомих у районі та області юних спортсменів – вихованців дитячої юнацької спортивної школи (віком до 17 років), привітали заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександр Чабак, голова районної організації ВФСТ «Колос» Іван Бабій. Показовими виступами привітали своїх друзів по спорту важкоатлети та боксери, вихованці ДЮСШ ВФСТ «Колос» (тренери В.Месеренько та О.Затварницький).
24 червня делегація району взяла участь в урочистому засіданні координаційної ради з питань молодіжної політики при обласній державній адміністрації. Грамотою голів обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено Степана Грибіша, голову Кінашівської молодіжної ради, грамотою головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації – Василя Городинського, голову Тумирської молодіжної ради.
24 червня у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка робіт львівської художниці Лесі Безніско, дружини Заслуженого художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Євгена Безніска, твори якого в березні цього року також експонувались у Галичі. На виставці представлено кілька десятків полотен (пейзажів, натюрмортів, квіткових композицій) Лесі Безніско, створених в останні роки. Як зазначила сама художниця, до зустрічі з чоловіком ні живописом, ні іншими мистецькими напрямками в образотворчому мистецтві не займалась. Не має вона й мистецької освіти, хоч теперішня робота пов’язана з мистецтвом – працює наглядачем-екскурсоводом у майстерні-музеї скульптора Теодозії Бриж, філії Львівської національної галереї мистецтв. Саме Євген Безніско підтримав бажання дружини малювати, відкрив їй ази малярства.
Котяться і котяться роки, як змащені колеса, і не зупинити нічим, не загальмувати. Та й чи треба? У житті, здається, досягнув всього. Часто доводилося вирішувати і людські долі. А почав свою дорогу в життя із покутських Серафинців, з хліборобської праці. Його манила земля. Мабуть, тому й обрав професію агронома. У 1957 році був направлений на роботу у Більшівцівську МТС, а пізніше, у 1961 році, – на посаду агронома у колгосп імені І.Франка в с.Яблунів. Чи знає людина скільки сходинок їй треба здолати, щоб дістатися заповітної вершини, сягнути сокровенної мрії і сказати: “Я дійшов, я зміг!”.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))