на сайті  
   
 
Субота, 11 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікМар’яна Рудак: Про події в області
01.07.2011 | 08:52 | Переглядів: 1850
Рейтинг

     Бомба сповільненої дії
      Так мешканці села Матеївці Коломийського району називають «нічиї» бочки з отрутохімікатами, які понад два роки тому привезли сюди потягом і залишили. Відтоді, скаржаться люди, вони загрожують їхньому здоров’ю. Наталя і Олег Григор’єві, які мешкають поблизу, запевняють: «Навіть стояти біля них неможливо: обличчя червоніє, з’являються сльози і виникає характерний кашель». Частина отрутохімікатів міститься в металевих, а частина – в пластмасових бочках, багато з яких тріскають і протікають. Але влада, нарікають люди, байдужа. Проблему вивезення з області отрутохімікатів обговорювали депутати на пленарному засіданні сьомої сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання, що якраз відбувалася в Матеївцях. Тут голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк заявив: «Кошти з державного бюджету на це виділені, протягом липня, максимум – серпня, гербіциди вивезуть остаточно, але звідти, – уточнив голова, – звідки подані заявки, і якщо ще хтось знайде гербіциди, а вже потім буде казати, що їх знайшов, вивозитиме за свої кошти». Якщо ж отруту після численних обіцянок не утилізують, мешканці села обіцяють вдатися до крайнощів, перекриватимуть дорогу або залізничну колію.
     
      Відбирати у людей землю – законно?
      У мешканців села Буковець Верховинського району хочуть відібрати землю … законно, з «поміччю» районного прокурора. Півроку тому до села приїхав чоловік з метою купити в їхній місцевості ділянку. Домовився з двома власниками, і до сільського голови Мирослава Матажука завітав уже з договором купівлі-продажу. Сказав, що зведе будинок, хоча чутки поширюються різні, одна з них – будівництво мисливського господарства. Через деякий час, так званому інвесторові (подейкують, він із Донецька), знадобилися ще чотири сусідні клаптики землі. І все було б добре, розповідають люди, якби він не захотів отримати їх шахрайським способом. За словами власника такої ж ділянки Андрія Колімбровського, про купівлю з людьми більше не говорили, а повідомили: отримають землю через прокуратуру. Він також зазначив, що прокурор Верховинського району подав на Буковецьку сільську раду до суду, щоб уточнити межі населеного пункту і скасувати державні акти на право власності, видані селянам. Натомість сільський голова запевнив, що всі межі чітко визначено і за допомогою звернувся до обласної ради, земельна комісія якої детально вивчила це питання. Її голова Ігор Шумега каже: «Навіть якщо ці ділянки вилучать як незаконні, їх треба передати в землі запасу, і сільській раді вирішувати, що з ними робити. То ж яке прокурор має право віддавати їх невідомому інвесторові?». Інтереси селян у храмі Феміди захищатиме Василь Скрипничук, керуючий справами виконавчого апарату облради. Що буде далі – не прогнозує ніхто. Але найцікавіше те, що жодного засідання суду ще не відбувалось, люди землю нікому не продавали, а на ній уже з одного боку будують вертолітний майданчик, з іншого – електричну підстанцію.
     
      Торнадо в Коломийському районі
      28 червня приблизно о 20:00 год. мешканців села Сопів Коломийського району налякав сильний буревій, який тривав не більше 5 хвилин, але встиг нашкодити серйозно і завдати значних збитків. Вітер зачепив п’ять господарств. Зірвав покрівлю з будинків. Один дах відкинуло аж на 20 метрів. Частково, розповідають селяни, пошкоджено транспорт. В селі такої стихії не пам’ятають навіть старші люди і називають пиродне явище «торнадо».
     
      З повагою до минулого, з турботою про майбутнє
      Нетрадиційно цьогоріч відзначили в Івано-Франківську День молоді. Найбільш видовищна частина свята — фестиваль історичної реконструкції «Живе середньовіччя”. Його організатори намагалися зацікавити іванофранківців лицарськими поєдинками, а також середньовічним танцювальним, кулінарним та ковальським мистецтвом. Фестиваль відбувся з ініціативи молодіжного військово-історичного клубу «Чортополох» і зібрав учасників із кількох областей України. А поки на площі біля міського озера відтворювали історію, в обласному осередку товариства “Просвіта” вшановували того, хто історію описував. 125 років від дня народження Івана Крип’якевича на державному рівні не відзначають, проте в колі прикарпатської інтелігенції цю дату не могли оминути увагою. Родичі академіка, які прибули зі Львова на урочистості, подарували Івано-Франківській “Просвіті” добірку особистих речей історика та кілька примірників перших видань його творів, а також повідомили, що найближчим часом на високому науковому рівні буде засновано премію імені Івана Крип’якевича, якою відзначатимуть роботи молодих науковців.
     
      Кохання «БЕЗ ГМО»
      «Еко-лава» або «Кохання «БЕЗ ГМО» – під таким девізом в мальовничому карпатському краї молода столична пара вирішила одружитися. Організували весілля у Татарові, що поблизу Яремча. Привезли сюди оператора, фотографа, ведучих і навіть співачку з Києва. Не було ніякого РАГСу – все відбувалося на очах у місцевих мешканців, у садочку, біля зібраного сіна. Зробити таке свято молодятам порадили в туристичному агентстві, а про дрібнички подбала весільна дружка, котра розповідає: «Ми спеціально шили одяг тільки з натуральних тканин, подарунки для гостей підготували екологічно чисті». Коштує така екзотика приблизно сто тисяч гривень (без доставки гостей та харчування). За словами фахівців, це один із видів весільного туризму, що стає дедалі популярнішим у Європі.

Мар’яна Рудак


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net