на сайті  
   
 
Неділя, 18 квітня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікУспіх у ефективній роботі
12.08.2011 | 11:57 | Переглядів: 1586
Рейтинг

     Петро СтрембіцькийСьогодні в суспільстві посилилась роль органів самоврядування. Змінюються акценти щодо їх ролі. Одним із завдань районної ради є постійне вдосконалення роботи, головними чинниками якої залишається прозорість і відкритість перед громадою у своїй повсякденній роботі.
      – Петре Євстаховичу, наближається до завершення перший рік каденції районної ради, позаду 9 місяців роботи. Підведено підсумки соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя. Як Ви оцінюєте роботу районної ради за цей період?
      – Перш за все, хочу зазначити, що рада намагається сьогодні працювати так, аби стосунки між владою і громадянським суспільством відповідали нормам демократії. Впродовж цього періоду радою проведено шість сесійних засідань. І слід сказати, що депутати від сесії до сесії стають згуртованішими.
      Зважаючи на те, що депутати за 20 днів мають бути ознайомлені з матеріалами, вивчити їх і зробити певні висновки, всі питання, які постають перед депутатським корпусом, вирішуються на засіданні комісій, виносяться на президію, обговорюються під час проведення днів депутата. Тому на сесію виноситься все менше невирішених питань. А це значно полегшує роботу, бо на сесію виносяться вже обговорені питання. Цьому передує і всебічна робота виконавчого апарату районної ради.
      – Сьогодні не можна не помітити тісної співпраці районної ради з районною державною адміністрацією.
      – Більшість питань ми вирішуємо спільно. Намагаємося досягти консенсусу з окремих проблем. Адже так мусить бути, зважаючи на делеговані повноваження районної ради. Ми маємо повне право перевірити виконання того чи іншого питання. І якби між нами не було взаєморозуміння, ми не могли б виконати тих завдань, котрі поставлені перед владою.
      А зроблено в районі впродовж першого півріччя чимало. Розморожено будівництво центральної районної лікарні, розпочато освоєння коштів на спорудження Крилоської школи, продовжуються роботи з будівництва спортзалу Більшівцівської школи. Відкрито додаткові групи в дитячих садочках Більшівців, Галича, Тустані. Проводяться роботи з ремонту Будинків культури у Бишеві, Сапогові, Межигірцях, Кукільниках. І хочу зазначити, що й якість виконуваних робіт досить висока.
      Крім того, ми отримали з бюджету кошти на ремонт комунальних доріг. Хай їх ще недостатньо, але якби щороку ми мали змогу завезти у кожне село по 50-60 вантажівок гравію, мали б якісні дороги до кожного населеного пункту.
      – Скажіть, будь ласка, чи легко працювати?
      – Звичайно ні. Наш район специфічний. У нас дуже велика адміністративна структура. 41 місцева рада, понад шістдесят шкіл, а ще біблотеки, заклади культури. У нас одна з найбільш розвинених соціальних сфер у області. А звідси й навантаження на бюджет, бо державний кошторис ділиться на кількість жителів. Їх у нашому районі найменше серед інших районів області.
      Тішить те, що досить потужно працює Бурштинська ТЕС. Впродовж цього року не було жодного зриву. Левова частка податків у бюджет району надходить саме із станції.
      – За показниками соціально-економічного розвитку наш район сьогодні практично на першому місці серед районів області.
      – Так. Але ще багато треба зробити. Нам доводиться докладати чимало зусиль, щоб “вибити” кошти у Києві на втілення того чи іншого завдання. Залучаємо до цього депутатів різного рівня. Практично вже є кошти на газифікацію сіл Лани, Делієве, Тумир, Маріямпіль, Темирівці і Блюдники. Чекаємо надходження коштів на завершення будівництва лікарні. Є запевнення, що ще будуть виділені додаткові кошти на спорудження школи у селі Крилос. Це два довгобуди, які необхідно нарешті довершити. Ще одне невирішене питання – це клуб у селі Комарів. Такий великий населений пункт, а закладу культури нема. Вже вишукали кошти і виготовляється проектна документація.
      Що стосується цієї сільської ради, то хочу сказати, що на її території знаходиться село Сокіл, яке сьогодні будує клуб громадським способом і слід зазначити, що такої патріотичної громади, як у цьому селі, зустрінеш не всюди. Люди дбають про село. У них чудова церква, у належному стані ФАП, який зробили при допомозі влади. Такій громаді хочеться допомагати. Та є у нас і такі громади, які чекають, що влада має прийти і позбирати сміття, зробти за них ту чи іншу роботу. А щоб проявити ініціативу…
      – То чи є співпраця з головами місцевих рад, чи розуміють вони, що обрані громадою і мають служити громаді?
      – Слід сказати, що у даній каденції 18 нових голів. І зазначу, що високо кваліфікованих голів. Хай ще не всі мають управлінський досвід, але вони хочуть знати і вчаться. Візьмімо Більшівці. Минулих п’ять років каденції колишній голова нічого не робив. Можна сказати, що ті роки пройшли марно. Подивимось сьогодні. Селище змінюється на очах.
      Це можна сказати й про інші населені пункти, такі як Маріямпіль, Кінашів, Медуха, Крилос, Залуква. До влади прийшло більшість голів, які хочуть працювати.
      Ми маємо й таких голів, що на посади обираються впродовж 4-6 каденцій. Сільські голови с.Бринь і Мединя дбали про громаду і дбають.
      Голови місцевих рад порушують чимало проблем. Однак ми націлюємо їх на те, що допомагатимемо тим керівникам і тим громадам, які стараються самі ці проблеми вирішувати, пропонують свої шляхи, а не перекладають на плечі вищих владних органів.
      – Повернемося до роботи депутатського корпусу, який досить чисельний і складний. Чи не намагались ви об’єднати депутатів “в один кулак”?
      – Так, ми маємо в районній раді 82 депутати. Майже всі з вищою освітою, більшість із них вже працювали не в одному скликанні. А є депутати, яких обрано вперше. Всі депутати представляють добрий десяток партій. Вибори завершилися і для нас, галичан, має бути одна галицька партія, яка повинна працювати на благо району і України.
      Нам вдається об’єднатись при прийнятті рішень, які стосуються району і держави, не зважаючи на політичні погляди кожного. Об’єднати те, що не об’єднується, неможливо, але досягти консенсусу можна. Я бачу з президії рух кожної групи, як вони радяться і навіть можна передбачити, як будуть голосувати. Праві практично мають одну думку. І більшістю нас підтримують. Інколи БЮТ і Народна партія. Інша справа Партія регіонів. Вони коли як. Та наших радикальних заяв не підтримують.
      – У своєму першому інтерв’ю газеті ви сказали, що почали з цікавістю читати «Галицьке слово». Чи не змінили думку щодо газети?
      – Однозначно, що ні! І мені було боляче читати газету, коли кілька її номерів знову виходили у чорно-білому варіанті. Я розумію, що тут і наші недопрацювання. Але з нашим бюджетом ми більше зробити не можемо.
      Так, наша газета є цікавою, друкує дуже багато цікавих матеріалів. Але є побажання, щоб журналісти більше писали про село, про його проблеми, історію тощо. Треба піднімати більше екологічні проблеми. Восвітлювати роботу ради під час підготовки до сесій, показувати як діє сама кухня районної влади. І, звичайно, діяльність органів місцевого самоврядування.
      Сподіваюся, що з 2012 року газета ніколи не буде виходити у чорно-білому варіанті. Обіцяю, що ми збільшимо фінансування. Ми маємо працювати над цим спільно. Адже це наша газета.
      – Що б Ви побажали у переддень незалежності України мешканцям району?
      – Перш за все любити Україну. Любити такою, якою вона є. Бідною, багатою, в достатку, без достатку. Бути патріотом своєї землі, тому що з покоління в покоління наші діди і прадіди проливали кров за волю України.
      Бог нам подарував незалежність 20 років тому без єдиної краплі крові. А тому ми маємо її берегти, як малу дитину, виховувати, леліяти і виводити в люди. Це наше спільне завдання.
      Я всім бажаю не розчаровуватися і впевнено йти до єдиної мети.
     
     

Ярослав Поташник


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net