на сайті  
   
 
Субота, 11 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікЧому змінюється клімат і як цьому запобігти?
28.10.2011 | 11:24 | Переглядів: 2440
Рейтинг

     Екологічна катастрофа та глобальне потепління – страшилка чи реальність? За відповіддю ми звернулись до Володимира Котванова, який цілком присвятив себе проблемам зміни клімату та сучасної екологічної кризи.
     Першим встановив причини і сутність кліматичних змін, запропонував логічне пояснення сутності життя як елемента біосинтезу.

     – Пане Володимире, які процеси свідчать про зміни клімату?
     – За футуристичними прогнозами, що їх регулярно оприлюднюють засоби масової інформації, за двадцять років буде вичерпано всі запаси питної води на планеті. Можливо обмеженість цих термінів є деяким перебільшенням. Але взагалі результат таких тенденцій вже ні в кого не викликає сумніву. Питна вода постійно утворюється з опадів на поверхню суші, накопичується під землею. Кількість опадів на поверхню суші почала зменшуватись, що на поверхні суші вочевидь відображується висиханням річок на більшій площі континентів, а під землею зменшенням рівня ґрунтових вод.
     Наслідком висихання поверхневих шарів ґрунту є і збільшення температури приземного повітря, про яке теж постійно повідомляють. Вперше підвищення температур приземного повітря (тобто температур на висоті до двох метрів над землею) було помічено у 1910 році. Причиною підвищення температур є те, що випаровування вологи супроводжується поглинанням тепла, а зменшення вологості ґрунту зменшує й кількість поглинутого тепла з приземних шарів повітря. Тимчасове зростання кількості опадів в період з 1946 по 1975 рік супроводжувалось відповідним зниженням температур у той період.
     Таким чином, підвищення температур та інші теперішні природні зміни є результатом висихання переважної площі континенту із-за посилення нерівномірності розподілення опадів по поверхні земної кулі. Це призводить до того, що на планеті зменшується поглинаюча дія льодовиків, гігантських охолоджувачів приземного повітря. В свою чергу, це призводить до підвищення температури всього приземного шару повітря на планеті.
     – Коли на Україні почали звертати увагу на природні зміни?
     – Свідчення про висихання рік в Україні, як явища, яке неможливо було не помітити, почали з’являтися у вісімнадцятому сторіччі, коли було знищено основні ліси майже на всій планеті. Зокрема значний резонанс у суспільстві викликало обміління ріки Сіверський Донець. Посилились ці тенденції у дев’ятнадцятому сторіччі. Саме тоді поширилася думка про те, що причиною висихання і збільшення посушливості клімату стало зниження інтенсивності рослинного покрову землі, тобто зменшення кількості густих, «справжніх» лісів.
     Доказів це припущення не мало, але тоді у його достовірності ніхто й не сумнівався. Однак у двадцятому сторіччі відновлення лісових насаджень достовірною стратегією подолання негативних кліматичних тенденцій не стало.
     Посушливість на більшій площі континентів в останні десятиріччя стала стійкою ознакою клімату, а зв’язок між причиною і наслідками цих змін став більш очевидним. У 2010 році над центральними областями РФ виник антициклон, який понад два місяці не пропускав вологі повітряні потоки з океану у глибину континенту. Чому це сталося? Кожна крапля води, що є на континенті, прийшла сюди з океанських вод через опади. Що ж сприяло утворенню антициклону, який заважає процесу регулярного надходження води на континент?
     Його причина у різних умовах зволоження повітря над океаном та сушею. Повітря над сушею менш вологе, а тому більш важке, а відповідно, над сушею створюються умови для атмосферного тиску більшого, ніж над океаном. Чому ж раніше прояви цієї залежності не були такими стійкими? Припускаю, що вся справа у зменшенні інтенсивності рослинного покрову землі. Коли будь-яка волога потрапляє на землю під дією сил гравітації, вона доволі швидко стікає з континенту знову до океану або вглиб землі. Але коли земля вкрита інтенсивним рослинним покровом, корені дерев знову піднімають цю вологу з землі, розпилюють її у повітрі, зволожуючи його. Цей процес циркуляції води безперервний – у повітря, у глибину ґрунту, і знову – у повітря. За даними Інституту ботаніки АН України, наведеними у 1987 році, рослини суші протягом року розпилювали у повітрі 600-700 трильйонів тонн води. Повітря завдяки цьому стає вологим і відповідно легким. Тиск атмосфери стає над сушею нижчим, ніж над океаном. Потоки вологого повітря з океану несуть на землю животворну вологу.
     – Чи можуть кліматичні зміни загрожувати збільшенням повеней в Західній Україні?
     – Висихання переважної площі континенту супроводжується збільшенням опадів в прибережних регіонах, а також в таких, як Західна Україна, де шлях вологим повітряним потокам між Чорним та Балтійським морями перетинає зигзаг Карпатських гір.
     – Чим можна зарадити моїм землякам у цих природних негараздах?
     – Перш за все слід зауважити, що повінь загрожує переважно тим будовам, які розташовані в плавнях, тобто в зоні природного розливу рік. Ризик їх затоплення зберігається за будь-якого клімату. Однак, нерівномірність опадів, яка викликала висихання основної площі континентів, є небезпечною тенденцією для усього людства і потребує певної протидії. Відповідно очікується зменшення надмірних опадів і на території Західної України.
     – Які заходи запобігання щодо кліматичних змін Ви пропонуєте і що може зробити кожен заради цього?
     – Відновлення лісів зробить опади на поверхню континенту більш рівномірними та позбавить весь континент від посух, а його прибережні райони та Західну Україну від повеней. Зрозуміло, що житло та інші будови у зоні природного розливу річок, будуть періодично потерпати від повені.
     Існує також проблема із надлишком промислових і побутових відходів. З одного боку ми не знаємо, куди дівати сміття, як не допустити каналізаційні стоки в питну воду, а з іншого боку спостерігаємо катастрофічне виснаження ґрунтів! Виробництво гною копитними тваринами як органічне добриво в даний час значно скоротилося і це слід враховувати. Правильна утилізація відходів, підвищення інтенсивності рослинного покриву і дотримання режиму розливу річок здатні повністю запобігти продовольчій та екологічній кризам.
     – Як сприймають Вашу теорію інші вчені?
     – Якісні висновки щодо причин та перспектив кліматичних змін може робити не кожна держава. І це насамперед із-за відсутності відповідного потенціалу науки, а найголовніше із-за обмеженості території для достовірних висновків. Тому основні дослідження самостійно проводять лише окремі країни, зокрема Російська Федерація, яка має велику територію з різними кліматичними зонами. Широкі дослідження проводить також Великобританія (переважно на океанських просторах). Підсумовує всі відомості спеціальна робоча група, створена при ООН.
     Для своїх висновків особисто я використовую оприлюднені відомості про інструментальні вимірювання кліматичних змін на території РФ. За цими даними кількість опадів у внутрішніх областях РФ постійно знижується, зокрема саме в тих областях, які постраждала від посухи у 2010 році. При цьому у прибережних зонах кількість опадів зросла. Але російські вчені зробили висновок щодо тенденцій зміни кількості опадів на підставі загальної кількості опадів в адміністративних межах країни і дійшли висновку, що кількість опадів зросла, це і призвело до непередбачуваної посухи 2010 року і невизначеності перспектив сільськогосподарського виробництва у країні. Відповідні відомості отримала і робоча група при ООН. Російські вчені висловили нерозуміння причин зниження температур з 1946 року, хоча володіють свідченнями про зростання кількості опадів у цей період. Тому власних конкретних припущень щодо причини кліматичних змін вони не мають.
     Отже, об’єктивні дані підтверджують мої висновки, а щодо їх оцінки існують розбіжності. Впевненості у впливі рослин на розподіл опадів на поверхню суші додає також спустелювання територій Північної Африки та Центральної Азії, де вологий клімат змінився на посушливий після знищення в цих регіонах лісів.
     Свідомо господарювати на Богом даній землі – ось наше завдання. Адже для мене, як і для кожного з нас, збереження природного середовища є життєво необхідною умовою для нормального існування у майбутньому наших нащадків.
     
     

Бесіду вела Аріна Сивак


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net