на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікПро цифрове телевізійне мовлення в деталях
11.11.2011 | 13:12 | Переглядів: 2047
Рейтинг

     До 17 червня 2015 року Україна повинна перейти від аналогового до цифрового телевізійного мовлення. І тут є цілий ряд позитивів, але й чимало проблем та труднощів. Сьогодні питання цієї технологічної реформи обговорюються на всіх рівнях. 16 листопада працівники телебачення, радіо і зв’язку відзначатимуть своє професійне свято, а тому ми вирішили напередодні свята поспілкуватись з генеральним продюсером ТРК «РАІ» Андрієм Русиняком і поцікавитись з процессами, які сьогодні відбуваються в телевізійному просторі нашого району.

     – Реформування телебачення розпочалось офіційно ще три роки тому, коли на Женевській конференції було прийнято рішення про перехід Європи у стандарт цифрового мовлення. На той час уже гостро постало питання передачі сигналу, бо загалом у світі частотний ресурс обмежений. Але належних кроків зроблено не було. Тому змушені зараз надолужувати втрачений час, – розповідає Андарій Іванович, – ми повинні усвідомити, що це є серйозний виклик часу. А міфів про те, що перехід на так звану „цифру” буде безболісним, тут немає. Ми це добре розуміємо.
     – Кілька слів детальніше про «цифру». Що це таке?
     – За двадцять років незалежності Україна у телевізійних технологіях пішла різко вперед. Раніше ми працювали в системі VHS, потім перейшли на SVHS, далі – на DV формат. Сьогодні стандарт, прийнятий Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, виведено на формат DVB-T2, а це в першу чергу – висока якість прийому сигналу і зображення. Це останній крок у цифровому мовленні, канали ущільнюються так, що один може передавати до 10 мовників, а якість не страждає. До речі, Франція і частково Англія сьогодні працюють у форматі DVB-T, отже ми вже зробили певний поступ вперед.
     – Чи не постраждають і чи не згорнуть свою роботу малі Телекомпанії?
     – Зрозуміло, що перехід на «цифру» – це величезне навантаження на малі студії, малі ТРК. Адже це капіталовкладення в обладнання у матеріально-технічну базу. А з іншого боку, не буде необхідності встановлювати висотні споруди і телевізійні вишки. Тепер у нас є один провайдер – «ЗЕОНБУД», котрий зголосився за короткий термін виконати зобов’язання, фінансово спроможний і навіть готовий частково взяти на себе соціальні витрати проекту. Саме він створює мережу мовлення. Отже технічний бік нас тепер не хвилює. Нам залишається тільки творити якісний телевізійний продукт і думати, під яким «соусом» його подати. І звичайно, розрахунки за послуги трансляції.
     – Ваша Телекомпанія, практично, єдина в області, яка отримала ліцензію на цифрове мовлення.
     – Ми єдині представили на розгляд Нацради таку концепцію, що питань до нас, практично, не було. І це, здавалося б, Телекомпанія з невеличкого міста на Прикарпатті. У конкурсі брали участь понад тисяча телеканалів (це лише ті, які подавали заявки на місцеве і регіональне мовлення). На Івано-Франківську область поступило 16 заявок від телекомпаній різного рівня, навіть державні ТРК, але жодна з них не подала концепції розвитку, яка б відповідала вимогам Національної ради.
     Під час перевірки концепції, членами НРТР було здійснено виїзд у нашу область, вивчено нашу матеріально-технічну базу і запропоновано на нашій базі об’єднати малі телевізійні канали. Адже вони, зазвичай, мають не більше 3-4-х годин власного мовлення. А цифрове телебачення вимагає 24 години ефіру. Таким чином, було вирішено об’єднати навколо нас сім телекомпаній області у своєрідний консорціум.
     Ми зустрілися з колективами телекомпаній, провели перемовини, визначили загальні цілі і механізми співробітництва. Керівники з розуміння поставилися до створення консорціуму, адже механізм співпраці веде за собою лише концептуальне, а не юридичне об’єднання і дає можливість зберегти діючими Телекомпанії, які працювали на території області. Кожна з них має своє обличчя, свій цікавий творчий продукт, цікаві ідеї тощо. Після об’єднання ми створюємо спільний новий творчий продукт. Адже у консорціум ввійшли Калуське районне телебачення, Рогатинське, Надвірнянське, Снятинське, Тисменицьке телебачення та Івано-Франківська ТРК «Вежа».
     – Саме слово «консорціум» вже визначає домінуючого рушія, який бере всю відповідальність на себе…
     – По закінченні аналогового ліцензування вищезазначені сім Телекомпаній перетворяться у свого роду production студії, які продаватимуть свій продукт нам. Ми знайшли єдину думку і варіант об’єднання. Адже компанії, які майже два десятки років працювали в телепросторі, свідомі того, що тепер поодинці не виживуть, а сутність проекту полягає в тому, що кожен канал залишатиметься самодостатнім, працюватиме на місці у своєму районі. Ми ж беремо на себе всю відповідальність за їх роботу. Це буде єдина мережа мовлення на область.
     До речі, нещодавно мені довелося бути доповідачем на Міжнародній конференції сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі. І нашу концепцію одностайно підтримали. Підтримали нас і керівники районів, з якими доведеться працювати, адже саме їм доведеться вирішувати окремі фінансові питання.
     – А що стосується термінів переходу на «цифру»?
     – Перехід відбуватиметься поступово, всі аналогові канали відключать аж із 1 січня 2015 року. А 10 листопада, тобто вчора, ми запустили тестовий сигнал до Івано-Франківська. Зараз разом з провайдером перевіряємо технічні можливості, виправляємо помилки, відпрацьовуємо схему роботи, технології. На освоєння ліцензії ми маємо цілий рік. За цей час ми повинні відпрацювати цілодобовий ефірний час мовлення, який включатиме шість випусків регіональних новин у прямому ефірі, 3 години культурологічних програм, 3 години наукових, суспільно-політичних, науково-пізнавальних, розважальних програм. Одним словом, це буде повноцінний 24-х годинний канал, прив’язаний до Прикарпатського регіону.
     – З усього сказаного можна зробити висновок, що цифрове телебачення – це дійсно науковий і технологічний прорив, що не став реальністю в Україні тільки через функціонерів, які довго розкачуються. Та завершити розмову я б хотів на оптимістичній ноті, адже наближається ваше професійне свято...
     – Всьому колективу Телерадіокомпанії, всім причетним до творення телебачення в районі, телеглядачам, які є нашими найдорожчими друзями, я бажаю здоров’я, сімейного затишку, тепла у їх домівках, добра у помислах і всіх благ, які можна побажати найдорожчим людям, котрі нас оточують. Щастя, добра і успіхів у житті. Приємних хвилин з Телерадіокомпанією «РАІ».
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net