на сайті  
   
 
Неділя, 28 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікНа допомогу учасникам екологічної акції «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом»
25.11.2011 | 10:50 | Переглядів: 2569
Рейтинг

     Закінчилась осіння міграція птахів. В наших краях залишились лише зимуючі їх види. Саме в цей період, із середини листопада до початку березня, у житті птахів настає нелегкий час зимівлі. А на теренах Галицького національного природного парку вступила у свою початкову стадію екологічна акція «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом». На допомогу школярам, що беруть участь в охороні птахів, і всім природоохоронцям рекомендуємо ці орнітологічні матеріали.
     
     

     У межах Галицького національного природного парку виявлено 246 видів птахів, що належать до 19 рядів, 57 родин. Своєрідною особливістю цього регіону є переважання не горобиних (149 видів – 61%) над горобиними (97 видів – 39%), що зумовлене високою мозаїчністю біотопів, наявністю різних типів водойм.  Тут спостерігається значне домінування гніздових (з 10-ма ймовірно гніздовими  видами) – 160 (66% від загальної кількості сучасної орнітофауни басейну),   над негніздовими – 82 (34%).  38 (16%) видів є пролітними, 104 (43%) – перелітними, 20 (8%) – залітними, 9 (4%) – літуючими, 5 (2%) – випадково літуючими.
     На зиму в наших краях залишаються  осілі птахи, які зустрічаються протягом року - воронові, деякі синицеві, хатній і польовий горобці, вівсянка звичайна, дятли, сови,  підкоришники та інші. Їх - 55 видів (22,3%).
     21 вид птахів (9%) прилітає до нас восени і тут зимують. Серед них – гагара чорновола, зимняк, омелюх, синиця чорна (московка), золотомушка жовточуба, чиж, шишкар ялиновий, снігур. А разом із тими, що випадково залишились зимувати, у зимовий період  у нас спостерігається 117 видів (48%) птахів.
     Пернаті приносять велику користь сільському і лісовому господарству, знищуючи мишовидних гризунів, листоїдних і плодоїдних комах, інших безхребетних тварин. Тому дуже важливо принадити наших пернатих друзів у сади і алеї, парки і сквери, наші села і міста. Споглядання біля свого дому живих пернатих створінь додає нам, особливо міським жителям, приємних і радісних емоцій, скрашує та вгамовує напруженість від буденної метушні. А усвідомлення  та розуміння значення допомоги зимуючим птахам шляхом виготовлення і встановлення годівничок, будиночків для них формує у підростаючого покоління позитивне екологічне мислення, розвиває кращі риси характеру, зокрема доброчинність, турботу про «братів наших менших».
     Для тих, хто уже включився в екологічну акцію «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом», настала пора виготовлення та встановлення  годівниць для птахів. Подаємо поради щодо їх спорудження.
     Годівнички для птахів – прості «споруди» і можуть бути різних конструкцій. Головне, щоб було куди насипати корм і захистити його від снігу, вітру та дощу. Найпростіші годівниці можуть бути зроблені з картонної коробки з-під цукерків, порожнього пакета від соку, бляшаної чи скляної банки, пластикової пляшки тощо. Звичайно, вони не будуть дизайнерським шедевром і не привернуть увагу прохожих. А щоб взяти участь у районному конкурсі на виготовлення кращої годівниці, щоб вона стала прикрасою вашого саду, двора, балкона, чи зайняла достойне місце у «Зимовому містечку пернатих» Галицького національного природного парку, подаємо для використання у практичній роботі окремі  типи конструкцій годівниць.
     
     Підвісна годівниця – будиночок з дозатором
      Вам сподобався такий «харчоблок?»
     А виготовити його не так і складно. Для цього вам знадобляться дошки, лобзик, фантазія і трохи уміння…
     У цій годівниці встановлений дозатор корму. Між прозорою стінкою і кормовим столиком залишена щілина, через яку поступає корм залежно від того, як птахи його скльовують. Те, що стінка дозатора прозора, дуже зручно: завжди видно, скільки корму залишилось і чи  не пора його поповнити. На бокових стінках закріплені сітки. Між стінкою годівниці і сіткою зручно покласти кусочки сала чи залишки хліба.
     
     Годівничка-рамка
     Принцип цієї конструкції полягає в тому, що корм встановлюється між металічними сітками. Для корму можна використовувати кусочки сала, хлібні скоринки і т.п. Головне, щоб куски корму були більшими за  вічка сітки.  Аби виготовити таку годівницю, треба на рамці з дерев’яних рейок із  обох сторін закріпити металічну сітку. Між верхньою горизонтальною рейкою і сіткою залиште такий проміжок, щоб можна було покласти корм. Щоб пташки могли добратись до ваших гостинців, внизу годівниці (паралельно до сітки) встановіть жердинки (сідало). Таку годівницю можна встановити як підвісну, так і жорстко закріплену на дереві чи стіні якогось будинку.
     
     Ще один тип симпатичної годівниці
     Дуже проста, оригінальна і гарна годівничка. Тільки після виготовлення її замість яблука (як на фото) встановіть кусочки сала або кульки з хлібної маси разом із насінням соняшнику чи горішків.
     Дуже важливо, щоб не забувати кожного разу, як тільки закінчуються припаси, поновлювати їх. Пташки уже звикли до вас, своїх щирих друзів, сподіваються на подальші гостинці у сувору зимову пору.
      Ми подали кілька конструкцій найпростіших годівничок для птахів. Знаємо, що наші юні природознавці багаті на фантазію, а використавши наші поради, витворять справжні шедеври годівниць для птахів та візьмуть участь у районному конкурсі.
     Не забувайте, що кожна загальноосвітня школа району повинна до 15 грудня цього року представити найкращі годівниці робочій комісії екологічної акції «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом».
     Успіхів Вам, юні природолюби!
     
     

Андрій Гембарський, орнітолог Галицького національного природного парку


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net