на сайті  
   
 
Вівторок, 9 березня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рік«Даноша» знову у полі зору
09.12.2011 | 09:41 | Переглядів: 1922
Рейтинг

     Питання діяльності на території району  ТзОВ «Даноша» піднімалося неодноразово засобами масової інформації та громадськістю. Врегулювання спірних питань стоїть на контролі в районній раді. З цією метою створено спеціальну комісію. Саме про роботу комісії розповідає її голова, заступник голови районної ради Михайло Мах.

     На виконання рішення п’ятої сесії районної ради шостого скликання ще 1 червня 2011 року було проведено перше засідання комісії. Тоді  було окреслено комплекс заходів та завдань, що стоять перед комісією та районними службами для врегулювання питань, пов’язаних із будівництвом свинокомплексу на території села Лани і інших населених пунктів та діяльністю підприємства на території села Тустань.
     Протокольним рішенням було доручено ряду служб провести аналіз проекту будівництва на предмет відповідності діючим нормам.
     Впродовж всього періоду роботи комісією  проведено ряд засідань у звуженому складі за участю спеціалістів по галузях та юристів, організовувалися виїзди спеціалістів у ради, де будується або планується будувати свинокомплекси, готувалися листи до установ та організацій у межах і за межами області, які здійснюють науковий аналіз і розрахунки допустимої кількості поголів’я свиней на відповідні площі та їх вплив на екологічну ситуацію, виїзд членів комісії на збори громадян в села Лани, Тумир, Маріямпіль, Делієве з метою роз’яснення територіальним громадам перспектив та наслідків діяльності свинокомплексів та юридичних аспектів впливу на їх роботу.
     Членами комісії за участю працівників виконавчого апарату районної ради розроблено проекти рішень сесій щодо відкликання дозволів на будівництво свинокомплексів. За ініціативою комісії розпорядженням облдержадміністрації створено робочу групу щодо вивчення ситуації, яка склалася в Галицькому районі у зв’язку із будівництвом та діяльністю свинокомплексів.
     Зрештою, комісією  встановлено, що будівництво нових свинокомплексів буде мати негативний вплив на туристично-рекреаційний потенціал району, зокрема, у результаті сільськогосподарської діяльності ТзОВ «Даноша» буде здійснюватися негативний вплив на фауністичні комплекси відкритих просторів, в атмосферу потраплятимуть шкідливі речовини, які забруднюють повітря, що зменшить можливості проведення екскурсій на території Галицького району, зменшить потік туристів, а значить – і надходження до місцевих бюджетів.
     Спеціалістами Галицької районної санітарно-епідеміологічної станції обстежено та вивчено документи щодо дотримання норм викидів шкідливих речовин у атмосферне повітря та здійснено лабораторні заміри атмосферного повітря та води на межі санітарно-захисної зони комплексу зі сторони житлової забудови с.Тустань. В ході обстеження та вивчення документів було встановлено, що керівництвом свинокомплексу ТзОВ «Даноша» порушено режим поводження та використання збродженого гною, зокрема гній перевозився транспортом та вивозився безпосередньо на поле для підживлення, а не трубопроводами під оранку. Також встановлено, що на межі санітарно-захисної зони вміст забруднюьочих речовин (аміаку) в атмосферному повітрі перевищував гранично допустиму концентрацію у 1,25 рази.
     Аналогічно робочою групою облдержадміністрації розроблено заходи з усунення недоліків у діяльності свинокомплексу в с.Тустань, які на даний момент виконуються.
     Одним із результатів діяльності комісії стало детальне вивчення прокуратурою області, району та міжрайонною природоохоронною прокуратурою дотримання законності під час будівництва свинокомплексу в с.Лани та виділення землі свинокомплексу в с.Тустань.
     На вимогу членів комісії та протокольного доручення засідання комісії від 08.08.2011 управлінням Держкомзему у Галицькому районі здійснено аналіз договорів оренди та використання орендованої землі ТзОВ «Даноша».
     Хоча в цілому договір формально відповідає чинному законодавству, однак деякі положення містять явно дискримінаційні ознаки відносно орендодавця. Так, відповідно до п.34 договору для його розірвання в односторонньому порядку орендодавець повинен у письмовій формі у двох екземплярах повідомити орендаря (ТзОВ «Даноша») за 96 місяців тобто за 8 років про наміри розірвати договір, що в принципі суперечить здоровому глузду. Щодо орендаря, то для розірвання договору з його боку необхідно повідомити орендодавця за 12 місяців. Даний пункт узаконює нерівність сторін договору, але якщо взяти до уваги той факт, що абсолютна більшість договорів укладена 01.01.2009 року, а зареєстрована у цьому році, то даний пункт для орендодавця втрачає сенс, так як до кінця дії договору залишається менше 96 місяців і він не зможе розірвати договір оренди взагалі.
     Щодо використання орендованих земель ТзОВ «Даноша», то станом на 1 липня у них в користуванні по району було 3889,8408 га, з яких рілля – 3773,6974 га. Із всіх орних земель станом на 15 червня не використовувалось 3078,3974 га ріллі.
     Крім того, з інших інстанцій надійшли відповіді щодо відповідності документації на будівництво свинокомплексу в с.Лани нормам діючого законодавства.
     Задумаймось  і над таким фактом, що впродовж 9-ти місяців поточного року чисельність працюючих на ТзОВ «Даноша» становила 82 особи на постійному місці роботи та 148 чоловік за строковими трудовими угодами. Середня заробітна плата – 1800 гривень. Протягом вказаного періоду до всіх видів бюджетів підприємством сплачено 570987 гривень, в т.ч. до районного бюджету – 181297 гривень та 299041 гривень до сільських бюджетів рад, де розміщені діючі підприємства, підприємства, які будуються, та земельні ділянки, що орендуються ТзОВ «Даноша».
     Отже, аж якогось великого економічного ефекту для районного бюджету та бюджету району навіть у разі вступу в дію всіх свинокомплексів не буде.
     За словами працівників діючого свинокомплексу в с.Тустань, основна кількість працюючих підвозиться із Калуського району. Тому вести мову про створення нових робочих місць для жителів нашого району не доводиться.
     Враховуючи висновки екологічних та санітарних служб, хочеться сказати наступне. Факти, як відомо, – вперта річ. Тому звернемся до них. Навіть у Польщі, як і нині на Івано-Франківщині, не дуже тішилися свинокомплексами із смородами із гнойовиськ. Ось що говориться про це у польській пресі: «Аміак, сірководень, метан та інші гази, випаровуючись із потужних ферм і лагун з гноївкою, викликають зростання захворюваності місцевого населення шлунково-кишковими захворюваннями, органів дихання, трапляється щораз більше випадків алергії. Найгірше у спекотні літні дні, коли свиноферми включають у своїх хлівах вентиляцію і весь запах виходить назовні. Вивільнені тоді гази обтяжливі навіть для людей, що живуть у віддалених районах. Відчувають болі голови, сльозіння очей, алергію, брак концентрації і втому.
     Стосовно того, що деякі заміри, зроблені СЕС, дають загалом позитивні і заспокійливі результати, то це, очевидно, залежить від оперативності проведення таких замірів. Про це свідчать і результати замірів, проведених 11 травня 2011 року при вибиранні сухого мулу з лагуни свинокомплексу в с.Тустань, коли стався викид аміаку, вміст якого у повітрі таки перевищив допустиму норму. Дані заміри були зроблені по гарячих слідах, ви-їхавши на місце одразу за телефонним дзвінком.
     Загалом виникає просте запитання, навіщо взагалі вивозити рідкі відходи із лагун, адже керівництво ТзОВ «Даноша» запевняє громадськість у тому, що на їхніх свинокомплексах усю гноївку закачують у спеціальні лагуни, де вона з часом перетворюється в сухе органічне добриво, безпечне для довкілля. Виходить, що не дотримується термін витримки – 2 роки. Не кажучи вже про запевнення, що гази, які утворюються в результаті бродіння гною, будуть використовуватися для виробництва біогазу для опалення приміщень.
     За інформацією Галицької СЕС, територія свинокомплексів функціонально поділена на три зони: ферма, господарська зона, зона гноєсховищ-лагун. Видалення гною здійснюється шляхом перекачування у лагуни. Проектний термін анаеробного бродіння гною до внесення на поля (за інформацією санітарно-епідеміологічної станції) складає 6-9 місяців.
     За рекомендаціями розробників новітнього екологічного обладнання для переробки гною потрібна його дворічна витримка у спеціальних відстійниках або його розділення на дві фракції за допомогою пресошнекових сепараторів, чого у випадку з «Даношою» нема. Але навіть це не вирішує цю складну проблему повністю. Вона тільки зменшує термін витримки гною до 6-ти місяців.
     Загалом стосовно діяльності  ТзОВ «Даноша» на території с.Тустань є ряд  зауважень. Зокрема, підприємством не розроблено технологічний регламент внесення гною на поля, який повинен погоджуватись з СЕС. Як наслідок, через внесення на поля нерегламентованої кількості гноївки, перевезення гноївки автоцистернами, відмічаються чисельні скарги населення, що розміщенні в зоні поливу полів; на свинокомплексі с.Тустань не налагоджено промислове використання газу з лагун для виробництва тепла та електроенергії, так як це передбачалося проектною документацією. Газ потрапляє в атмосферне повітря; не розроблено Порядок перевірки герметичності діючих лагун. Тому можна зрозуміти невдоволення населення прилеглих сіл до комплексів та велику кількість скарг щодо забруднення їх територій відходами виробництва ТзОВ «Даноша».
     На думку спеціалістів від поголів’я свиней Тустанського комплексу  в місяць має вироблятися 5400 тонн гною і, відповідно, за рік – 64 тисячі тонн, що складає по 85 тонн на 1 га землі. Таку кількість гною потрібно вносити один раз на 3 роки. Щорічне внесення такої кількості гною призведе до перенасичення земель азотом, внаслідок чого сільськогосподарські культури даватимуть лише невелику кількість вегетаційної маси і не буде  формуватися врожай, землі стануть непридатними для вирощування сільськогосподарських культур, зрештою, ці землі будуть просто  виведені  з господарського обороту. У кінцевому результаті ми самі знищимо рослинництво як галузь.  
     Ще одним штрихом хочеться відзначити величезний громадський спротив, який викликало будівництво нових свинокомплексів.
     Впродовж травня-червня відбулися збори громадян, у яких брали участь керівники районної ради та райдержадміністарції.  На зборах люди однозначно і категорично висловилися проти будівництва нових підприємств. Сільському голові села Тумир було дано доручення винести на засідання сесій питання про відміну рішення на надання дозволу щодо будівництва свинокомплексу на території села.
     Зрештою, комісія прийшла до висновку, що будівництво нових свинокомплексів на території району має бути зупинено з наступних причин:
     - діяльність свинокомплексів неминуче пов’язана із погіршенням екологічної ситуації та створює загрозу для здоров’я людей;
     - договори на оренду землі укладено без урахування інтересів орендодавців (пайовиків) носять односторонній, дискримінаційний характер;
     - будівництво свинокомплексів і досягнена в результаті цього кількість свиней, враховуючи те, що всі вони будуть сконцентровані на невеликій території, зробить загрозливою екологічну ситуацію в районі, створить нестерпним повсякденне життя людей, а вироблена кількість гною та неминуче його вивезення на поля призведе до знищення родючості грунтів та різкого спаду сільськогосподарського виробництва продукції рослинництва;
     - будівництво свинокомплексів суперечить волевиявленню громадян, що неодноразово висловлене ними на зборах громадян;
     - рішення про оренду паїв прийнято без урахування інших пропозицій, що порушує правила конкуренції.
     Великим недоліком, на думку комісії, є й те, що перспектива розвитку свинарства в районі жодного разу не обговорювалася сесією районної ради. А в місцевих радах обговорення проходило поверхово, без належної кількості громадян, що не забезпечило повної інформованості населення.
     Ми доходимо з нашим «свинством» до абсурду. В районі проживає приблизно понад 60 тисяч  громадян. Перспектива будівництва свинокомплексів передбачає досягнення поголів’я 70-80 тисяч, що становить 12,5 голови свиней на одного жителя. Але коли взяти до уваги той факт, що населення разом взятих сільських рад, на території яких розміщено свинокомплекси або планується вирощувати поголів’я, становить близько 6 тисяч осіб, то картина ще більш вражаюча. Тому ми рекомендуємо районній державній адміністрації обмежити розширення будівництва свинокомплексів на території району.
     Зрештою, вирішено на одній із чергових сесій районної ради заслухати питання прийняття Програми розвитку тваринницької галузі району на 2012-2017 роки, а також позицію райдержадміністрації щодо пропозицій комісії районної ради по врегулюванню спірних питань, пов’язаних із будівництвом та діяльністю свинокомплексів ТзОВ «Даноша» на території району.
     
     

Михайло Мах, заступник голови районної ради, голова комісії


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net