на сайті  
   
 
Четвер, 17 жовтня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікПрезентація районів Прикарпаття. Перший – Рожнятівський
02.03.2012 | 10:15 | Переглядів: 1770
Рейтинг

     З ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка цього року кожен район Прикарпаття презентуватиме для журналістів і редакторів обласних та районних ЗМІ  свої досягнення у здійсненні реформ, ділитиметься досвідом з розвитку населених пунктів, вирішення проблем соціального захисту громадян, поліпшення соціально-економічного та культурного розвитку тощо.

     Така ініціатива – не новизна. Це відновлена традиція, яку М. Вишиванюк започаткував  ще в період своєї першої каденції на посаді голови ОДА понад десять років тому.
     Першою презентувати свої здобутки і перспективи зголосився Рожнятівський район.
     Для довідки: район, що займає південний схід  Карпатських Бескидів, частину Горган та  більшу частину басейну Лімницької долини, межує з Долинським, Калуським та Богородчанським районами, а також із Закарпатською областю. Утворено Рожнятівський район 1940 року. Його територія займає – 1,3 тис. кв. км. Більше двох третин – це  ліси та заліснені площі, а найвищою вершиною є гора Сивуля (1818 м над рівнем моря). У 48 селах та трьох селищах проживають понад 73 тис. осіб. Район багатий мінерально-сировинними ресурсами. Тут є значні запаси нафти, попутного газу, бутового каменю, піску, глини для виробництва цегли, торфу, калійно-натрієвих солей, вапняку.
     Журналістів гостинно, з хлібом і сіллю, зустрів на межі Калуського та Рожнятівського районів голова райдержадміністрації Микола Філіпович  та голова районної ради Анатолій Дирів.
     Промисловість краю в основному складають підприємства, які спеціалізуються на обробці деревини. Саме тому прес-тур розпочали з смт. Брошнів-Осада, де ознайомили журналістів з діяльністю найбільшого підприємства району та найбільшого на ринку України виробника деревостружкових плит - Брошнівської філії ТОВ «Кроно-Україна» (на фото).  Як зазначив його директор Ігор Хоптяк, на підприємстві, яке входить до складу Швейцарського концерну Swiss Krono Group, зайнято 250 працівників, а його продукцію, яка стовідсотково відповідає європейським стандартам з пониженим вмістом формальдегіду, реалізують не лише в Україні, а й експортують у Білорусь, Казахстан, Молдову, Німеччину, Польщу, Угорщину та Болгарію. Більша половина місцевого бюджету поповнюється саме за рахунок цього заводу.
     Наступне виробництво, яке презентували журналістам у Рожнятівському районі – ТОВ спільне українсько-російське підприємство «Памібро» - перший та найкращий в Україні виробник паперових мішків.  Завод засновано 1996 року, а 2009-го тут запрацювала надсучасна, єдина в Україні, виробнича лінія компанії “Windmoller und Holscher” (на фото). Виробництво передбачає виготовлення екологічно чистих паперових мішків різного розміру, з нанесенням чотириколірного друку, з ламінованими або поліетиленовими вставками та перфорацією для пакування будівельної, хімічної, сільськогосподарської і харчової продукції. Підприємство вражає чистотою і майже стовідсотковою автоматизацією виробництва.
     Голова РДА Микола Філіпович зазначає, що Рожнятівський район з року в рік поліпшує показники з  розвитку підприємництва. Сьогодні тут працюють 470 юридичних осіб та 1700 – фізичних. Їхня кількість збільшилася у порівнянні з минулим роком відповідно на 48 та 120 одиниць.
     Значний обсяг робіт проводиться у Рожнятівському районі і з будівництва та реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров’я, а також газифікації населених пунктів. Щоб переконатися у цьому, журналісти побували у Сваричівській ЗОШ І-ІІІ ст., яку здали в експлуатацію минулого року. Тут діють дві спортивні зали, тренажерний зал, майданчик зі штучним покриттям. Як зазначив голова РДА М. Філіпович, в селі  добре розвинутий спорт, тут є футбольна команда, яка змагається за першість області, а вся спортивна база збудована завдяки активності та ініціативі молоді села та з допомогою коштів підприємців.
     А ще у Сваричеві гості оглянули готову продукцію у виставковій залі приватної фабрики з виробництва меблів «ЛІР».
     Цікавою видалася екскурсія виробничими цехами приватного підприємства «Сивуля», що засноване на базі зруйнованої колгоспної пилорами в с. Вільхівка. Підприємство працює за новітньою австрійською технологією і нараховує 11 цехів. За словами його керівника Михайла Мердуха, це єдине деревообробне підприємство у Західній Україні, яке має склади з мікрокліматом для зберігання сухої продукції об’ємом до 500 кубометрів. Основним напрямком діяльності є  виготовлення дерев’яних будинків з клеєного брусу (на фото справа). А ще тут пропонують широкий вибір столярних виробів з натуральної деревини, високоякісний паркет та пагонажні вироби.
     Журналісти також побували в селі Ясені, де оглянули обласний дитячий санаторій «Ясень». Користуючись нагодою, його головний лікар Зеновій Васильків звернувся до місцевих художників з пропозицією допомогти відновити панно, виконане рукою Опанаса Заливахи, яке частково зруйнувалося.
     Цікаво було відвідати і сільську бібліотеку, в якій організовано гірський інформаційний сервісний центр. Тут обладнано 6 комп’ютерних місць з підключенням до мережі Інтернет.
     Одне із показових місць Ясеня – Хрест тверезості. За легендою, колись на цьому місці була розташована корчма, у якій чоловіки частенько пропивали, зароблені на лісоповалах гроші. Тож їхні жінки, не стерпівши цього, спалили корчму, а на її місці встановили Хрест тверезості.
     Наступним об’єктом для ознайомлення було форельне господарство, що у селищі Осмолода. Тут журналістам розповіли про особливості вирощування цієї унікальної риби. Представники ЗМІ також відвідали музей Лемківської культури у Брошневі та  історико-краєзнавчий музей у с. Цінева.
     На завершення голова РДА запевнив, що за останні два роки економіка району стабілізувалась, надходження до держбюджету зросли на 160 млн грн, порівняно з минулим роком.  Спостерігається також динаміка росту економічного потенціалу. Зокрема, успішно працює Надвірнянське НГДУ «Укрнафта», ТзОВ «Рожнятівнафта». Навіть є невеличкий нафтопереробний завод. Але поки - це початкове виробництво і йому не вистачає належної потужності, хоча інвестори ним цікавляться. Є також інвестор, який хоче встановити вітрові електростанції.
     Торф’яні родовища експлуатує ВАТ «Івано-Франківськторф». Вже підписано угоду про розробку соляних родовищ із ТзОВ «Карпатнафтохім».  Впродовж наступних трьох років завод готовий вкладати в район 12 млн грн, по 4 млн щороку…. І не тільки у Верхній Струтин, а й у ті села, через які буде прокладено «продуктопровід». Район розвивається різногалузево Це туристично привабливий край, але треба розвивати інфраструктуру.
     Голова РДА також вважає, що нині не дуже раціонально використовують землі району. Тому, наразі, шукають потужнішого інвестора, котрий би вкладав у неї гроші.
     – Незважаючи на те, що район багатий на родовища нафти, торф’яні і соляні поклади, найціннішим скарбом є  людський потенціал. Тут мешкають добрі і працьовиті люди, які плекають свої традиції і роблять все для того, щоб район розвивався, – підсумував Микола Ярославович.
     За браком часу очільникам району не вдалося показати гостям всіх об’єктів, з якими планували ознайомити журналістів, підвела і дощова погода… Та попри все, акули пера змогли подихати свіжим гірським повітрям і помилуватися мальовничими краєвидами зимових Карпат. Тому до Рожнятівського району хочеться їхати знов і знову…
     
     
     

Мар’яна РУДАК


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net