на сайті  
   
 
Вівторок, 26 травня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікЧим живеш ти, моя Височанко? Над чим працює творчий колектив? З чим ішли до Великодня?
20.04.2012 | 13:31 | Переглядів: 1398
Рейтинг

     Насамперед ми прагнемо різними шляхами зробити свій внесок у моральне та духовне оновлення підростаючого покоління. Стараємося достукатися до серця кожного, вчимо дитину знайти себе. Започаткували «Велику обітницю»-Дев’ятницю – 9 перших п’ятниць місяця йти до сповіді і приймати святе Причастя, читати повчальні приклади і розповіді. Це вчить великої науки життя – бути чесними, моральними, відповідальними людьми, яких дуже потребує сучасна Україна. Традиційно вже 8 грудня цілу годину вся шкільна громада молиться Годину Ласк, кожного року чергують хлопці біля Плащаниці, а дівчатка плетуть віночок з барвінку, водять гаївки і колядують, щедрують, віншують, ходять з вертепом і Маланкою, посівають, вчаться робити «дідуха» і «павука». Височанці – маленькі прочани, беруть активну участь у прощах до Крилоса, до Духової криниці, вивчають історію рідного краю, підкорили гору Хом’як, торували незвідані стежки Карпат.
     Під час 40 днів Великого посту щодня діти та вчителі читають в школі коротку віршовану Хресну дорогу. Спільна Хресна дорога була проведена силами учнів у церкві. За ініціативою дирекції підготовлено стенд «40 днів – 40добрих вчинків» (малюнок Литвинець Анастасії, уч. 5 кл.). Як 40 сходинок до Великодня, залучено до співпраці батьків, де у кожну кишеньку діти ставлять щодня записані свої добрі справи, наближаючись крок за кроком до Великодня. До свята Пасхи традиційно прикрашають учні вікна вишитими рушниками, писанками і кошиками, малюнками. Заквітчані різнокольоровими веселковими українськими стрічками і каштани, посаджені дітьми біля школи, які подарував патріот села, частий гість школи, збирач минувшини Василь Кравчук.
     Створено куточок духовності у просторому коридорі, де встановлено ікону Матері Божої – старовинний образ, прикрашений віночком із квітів-лілій. Від кожної дитини квітка-лілія вплетена для Марії. Саме у цьому місці вервичкою розпочинають свій робочий тиждень щопонеділка школярі та вчителі, а травень – місяць Матері Божої. Щоденні молитви на вервиці. Відлунням обласного з’їзду спільнот «Матері в молитві», що відбувся влітку в с.Крилос, – створена спільнота «Матері в молитві» в селі, координатор Галина Пицко. Це все дає можливість глибше пізнавати багатство християнської спадщини, відкривати себе та зростати духовно. Наші вчителі – активні учасники церковного хору.
     Ведеться велика патріотична і просвітницька робота. Є багато прикладів героїзму на теренах нашого краю, на яких навчаємо своїх вихованців. Починаємо від козацьких часів, які розповідають про заснування села, про боротьбу в час національно-визвольної війни українського народу проти шляхти, про козацького полковника Семена Височана, в честь якого назване наше село.
     Учні та вчителі школи, церковний хор УГКЦ св.Петра і Павла с.Височанка були запрошені Івано-Франківським міським козацьким товариством Всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво» для участі в заходах, присвячених встановленню барельєфу полковнику реєстрового козацтва Семену Височану, що відбулися 8 квітня 2012 р. в центрі патріотичного виховання молоді ім.С.Бандери та на вулиці Семена Височана, де урочисто відкрито барельєф славному героєві України.
     На прикладах життя і боротьби відомих героїв УПА, наших земляків Марійки Петришин – члена редакції журналу «Чорний ліс», Марка Боєслава-М.Дяченка – редактора підпільного журналу, поета прагнемо формувати патріотів – будівничих України. На приміщенні школи встановлено меморіальну дошку М.Петришин. Традиційно біля цього місця проводяться лінійки, свята, сплітають діти гірлянду слави юній месниці. В рамках святкування урочистостей до 100-річчя М.Боєслава учні школи були запрошені до виступу в обласному центрі патріотичного виховання молоді ім.С.Бандери, побували на екскурсії та на зустрічі із Стефанією Костюк–членом УПА. Тісна співпраця школи з відомим Почесним краєзнавцем З.Бойчуком, який подарував для шкільного музею історичні матеріали, фотографії, записи повстанських пісень, книжки про М.Петришин, М. Боєслава, героїв УПА та директором обласного телебачення Ольгою Бабій. Учні школи були активними учасниками патріотичних читань поезії «Сталеві строфи» Марка Боєслава, які були започатковані З.Бойчуком в Чорному лісі та брали участь у зйомках фільму «Різьбяр повстанських душ», здійснили похід «Повстанськими стежками», посадили калину біля бункера вояків УПА в Чорному лісі.
     Наші вихованці люблять музику і спорт, малюнки і танці. Вони відомі в області та за кордоном. Так, малюнки Надії Зобків побачили світ у журналі «Зернятко», а учень 7 класу Ігор Третяк є гравцем футбольної команди СДЮШОР «Прикарпаття Івано-Франківськ». Він побував на футбольних турнірах в Польщі, Австрії, Чехії, Данії, Словакії.Спортивна площадка біля школи – завжди багатолюдне місце, улюблене для дітей та молоді, тут вони проводять спортивні змагання та своє дозвілля, бо клубу в селі нема.
     Активну переписку вела школа з Іриною Дибко,(школа українознавства в Америці), з В. Попадинцем, колишнім помічником директора школи в 1942р., а нинішнім професором мовознавства у Англії. Для школи В.В.Попадинець прислав багато цікавих книг.
     Біля школи посаджено молодий сад та розбито клумби на подвір’ї. Створено історико-краєзнавчий музей, де зібрано цікаві експонати, архівні документи про історію села Височанка, про козацького полковника Семена Височана, предмети побуту та матеріали, що розповідають про славну сторінку героїчної УПА.
     За підтримки головного управління освіти та науки Івано-Франківської ОДА вийшли з друку матеріали до навчально-виховних занять «Семен Височан – символ волі козацького духу» (упорядник О.Савчук, рецензенти В.Матіїв та С.Пушик, відповідальна за випуск Н.Григорович).
     Збираємо та записуємо легенди, стародавні забуті пісні, обряди, звичаї. Розпочали роботу над проектом «Святий вечір у вишиванці».
     Педагогічний колектив допомагає кожній дитині знайти себе, повірити  у власні  сили, задіяти дітей  до творчого  пошуку, підтримати кожну дитину, відвернути від поганого, бути добрими, любити і поважати один одного.
     
     

О.Савчук, директор школи


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net