на сайті  
   
 
Неділя, 18 квітня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікПам’ять про Велику Перемогу не зникає з пам’яті народної
04.05.2012 | 09:46 | Переглядів: 1396
Рейтинг

     9 травня Україна, як і весь світ, відзначає 67-у річницю найвеличнішої і в той же час найтрагічнішої дати – Перемоги у Великій Вітчизняній війні збройних сил та цивільного населення над найлютішим і найлюдоненависнішим ворогом за всю історію існування людства на землі – німецьким фашизмом. Велика Вітчизняної війни 1941-1945 рр. – найжорстокіша війна минулого століття. Це пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні, а тому про цю страшну трагедію людство повинно завжди пам’ятати і ніколи не забувати.
     Похід на Схід, тобто на Радянський Союз, Гітлер виношував з перших днів приходу до влади, тобто з 1933р. Але до початку нападу на Радянський Союз нацистська Німеччина майже окупувала всю Європу. Вона захопила Австрію, Чехословаччину, Польщу, Францію і ще деякі держави Європи.
     Для плану війни проти СРСР фашистські воєноначальники додали ім’я жорстокого німецького імператора Фрідріха Барбаросси, котрий жив у XIIст., командував лицарським військом і пролив багато людської крові.
     Тому назва «Барбаросса» визначає характер війни – жорстокий, винищувальний, руйнівний. Ця війна задумувалася фашистською верхівкою і втілювалася в життя.
     22 червня 1941р. німецькі війська віроломно напали на Радянський Союз. Почалася Велика Вітчизняна війна Радянського народу проти агресора. На боці Німеччини виступили Італія, Румунія, Фінляндія, Угорщина.
     Війна 1941-1945 рр. – небувала в історії за своїми масштабами та жорстокістю. Мужньо боролися бійці на фронтах і цивільне населення в тилу проти гітлерівського фашизму.
     У цій війні вирішувалася доля всієї Європи, всього світу. 1418 днів і ночей виборює наш народ свою перемогу. Гасло «Все для фронту, все для перемоги» було сприйняте з особливим почуттям, з особливою відповідальністю. Так воно і сталося. Фронт і тил були єдиним організмом. За короткий термін було евакуйовано 1500 великих воєнних заводів за Урал, у східні райони країни, які вже через місяць-півтора під відкритим небом випускали військову продукцію, а це – «Запоріжсталь», агрегати Зуївської ГРЕС, Харківський тракторний та ін.
     З 1941-1945рр. промисловість дала армії 12 млн гвинтівок і карабінів, 6 млн пістолетів, 1,5 млн ручних та станкових кулеметів, 482 тис. гармат (усіх видів та калібрів), 102 тис. танків і самохідних гармат, 112 бойових літаків, 427 млн снарядів і мін, 21 млн. патронів, військам було доставлено 40 млн тонн продовольства, 38 млн шинелей, 73 млн гімнастерок, 64 млн пар шкіряного взуття.
     Українською землею прокотився руйнівний вал, не обминувши навіть найменший населений пункт. Оборонні та наступальні бої стали важливою складовою небаченої битви на просторах від Баренцового до Чорного морів.
     Так Перемога була одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою і ніхто не стояв за ціною.
     Для України ціна перемоги становить за різними даними від 8-10 млн людських життів, колосальні суми економічних втрат. Україна дала армії і флоту понад 7 млн воїнів. Кожен другий з них поліг на фронтах, а кожен другий з тих, хто залишився в живих, повернувся додому інвалідом.
     За питомою вагою у збройних силах СРСР за кількістю удостоєних звання Героя Радянського Союзу та інших бойових нагород українцям та вихідцям з України належить друге місце. Вони очолювали більшість з 15 фронтів, були широко представлені серед інших полководців та воєнноначальників, серед яких генерал-полковники Й.Р. Апанасенко, М.П. Кирпонос, маршали С.К. Тимошенко, А.І. Єременко, Р.Я. Малиновський, генерал-полковник Черняхівський, генерали Ф.Я. Костенко, Я.Т. Черевиченко.
     За мужність і відвагу близько 2,5 млн воїнів українців нагороджені орденами і медалями, понад 2 тис. удостоєні звання Героя Радянського Союзу, з них Тричі – генерал-полковник І. М. Кожедуб. Із 115 Двічі Героїв – 32 є українцями або уродженцями України.
     Радянський солдат зламав фашистський хребет, розгромив найміцнішу армію світу, визволив Європу і людство від коричневої чуми. Вічна пам’ять вершителям подвигу, нашим дідам і прадідам.
     Шановні співвітчизники! Ветерани Великої Вітчизняної війни, діди, прадіди, всі, хто віддав своє життя заради спасіння життя на землі. Низький Вам уклін від дітей, внуків, правнуків за Вашу високу патріотичну місію, мужність, стійкість, відвагу, за те, що Ви зробили неможливе, Ви зберегли багатонаціональну країну, незалежну Батьківщину Україну.
     Я, як людина військова, дитина війни, теж переніс тягар війни, який випав і на мою долю, понюхав пороху, пройшов крізь горнило лихоліття війни на рідній Смоленщині. Коли переді мною став вибір професії, я не задумувався і присвятив своє життя військовій справі – справі захисту Батьківщину. Наше покоління якраз прийняло естафету від ветеранів війни і продовжувало велику місію – зі зброєю в руках оберігати мирну працю простих трудівників. Сьогодні живемо в незалежній Україні. Ми, старше покоління, хочемо, щоб наша молодь любила Батьківщину, була їй вірною, а якщо б була потреба, то віддала б життя ради неї.
     Щиро вітаю ветеранів військової служби силових структур запасу і у відставці, учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів, учасників війни, славних підпільників з величним святом Перемоги. Хай у Вас на душі завжди буде свято!
     Зі святом Перемоги, дорогі краяни!
     
     

Олександр Корольков, полковник у відставці


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net