на сайті  
   
 
Неділя, 18 квітня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікГалицький НПП запрошує у гості…
10.08.2012 | 11:26 | Переглядів: 1796
Рейтинг

     Серед незвичайної краси зелених лісів на мальовничих землях Крилоса і Галича розташувався клаптик землі, де завжди панує любов. Ця любов незвичайна. Вона дуже колоритна, різнобарвна, змушує серце битися сильніше, а розум спонукає аналізувати глибше, штовхає людей на благородні вчинки. Це любов до матінки-природи і ця любов оточує тебе, бо краса завжди дарує радість, а спілкування з природою одухотворює.
     Галицький національний природній парк – природоохоронна територія. Парк був створений у 2004 році з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів і об’єктів. Площа земель парку – 14684,8 га. До складу території парку включено лісові урочища, водно-болотні угіддя, ділянки з цінними угрупованнями лучно-степової рослинності, геологічні утворення. Розташування парку на стику трьох фізико-географічних територій (Опілля, Галицька улоговина та Передкарпаття) сприяло збереженню унікального генофонду рослинного і тваринного світу. Тут трапляються як подільські, так і карпатські види. В межах парку зареєстровано 85 видів рослин і 78 видів тварин, занесених до Червоної книги України. У парку діє еколого-освітній, туристичний комплекс, який включає “Музей природи землі галицької», екзотаріум, Центр реабілітації диких тварин, дендропарк тощо.
     Від дороги до центру Парку простяглася доріжка. По обидва боки від неї тебе зустрічають молоденькі дерева, які приємно шелестять своїми вітками, ніби бажаючи приємного відпочинку. Навкруги видніє ліс, де дика природа вирує життям без втручання всюдисущих людських рук.
     Відвідуємо “Музей природи землі Галицької”. Тут зібрано колекцію майже всіх тварин, птахів, комах, які водяться на території землі Галицької. Музей облаштований стендами, експонатами та, що важливо, майстерно виготовленими опудалами.
     Сам Музей був створений 5 років тому заповідником “Давній Галич”, Галицьким національним природним парком та Державним музеєм природи Академії наук, що у місті Львові. Музей презентує три великі екосистеми Галицького національного природнього парку. Це водно-болотні системи, лісові екосистеми і екосистема лучно-степових ділянок та скель. Велике здивування справляють опудала тварин, які виглядають як живі та створюють враження їх присутності у залі. Серед опудал рідкісні птахи, величезні сови, бурий ведмідь, дикий кіт, сім’я лисиць, які ділять свою жертву. Всі вони презентують вимираючих або вже й зовсім зниклих представників навколишніх лісів, степів, водойм.
     У залі протилежно один одному розміщено два великі стенди із надзвичайно багатою колекцією комах, жуків і метеликів. Тут зібрано деякі види членистоногих, які живуть на землях Галичини.
     Науковці Парку стверджують, що у нас мешкає близько 15 тис. видів комах.
     У залі, що представляє лучно-степові ділянки, на рельєфних картинах зображено величний Дністер, Касову гору – один із найцінніших степових осередків Західного Поділля. Це мальовнича гряда висотою 350 м.н.р.м., що тягнеться вздовж лівого берега Бурштинського водосховища.
     У залі, що презентує лісову екосистему, крім опудал лісових мешканців, у центрі – величезний старезний дуб, який дав прихисток багатьом маленьким тваринам, які використовують дупла. Також у Музеї можна побачити бивні мамонта, частинки та його зуби.
     “Музей природи землі Галицької” – унікальне місце, де представлено майже усі види флори і фауни навколишніх земель, де за допомогою ландшафтних картин, опудал і відповідної атмосфери відтворено справжні умови життя тварин.
     Йдемо далі. Ось ми уже в Центрі реабілітації диких тварин, у місці, де надається допомога постраждалим тваринам. Це – своєрідна лікарня. Сюди потрапляють ті, хто зазнав якогось пошкодження чи травми. Тут їх оглядають, призначають лікування і роблять усе, щоб тварину швидше випустити на волю.
     Зараз в Центрі реабілітації живе лелека, який пошкодив ногу і не може літати. Він спокійно шкутильгає собі по вольєру і мріє про небо. Його очі сумні, але повні надії та сподівання. Поряд в гнізді покрикує маленьке лелеченя, якого дорослі птахи викинули з гнізда, його тепер змушені вигодовувати прийомні батьки, якими стали доглядачі Центру реабілітації.
     В сусідньому вольєрі сидять на “лікарняних ліжках” хижі птахи, серед яких канюк звичайний, який потрапив сюди аж із Закарпаття. Він не може самостійно ловити здобич, тому доводиться його годувати. Сокіл сапсан – найшвидший птах. Він може розвивати в повітрі феноменальну швидкість, а тепер проходить карантин у невеликій загорожі. Він пошкодив крило, тому зараз не може літати, майже нерухомий сидить собі на гілці, плекає надію на швидке одужання. Проходять реабілітацію і сіра куріпка, ліскулька, вовчок сірий, боривітер звичайний, які потрапили сюди пораненими і немічними з різних районів нашої області. А нещодавно поселили тут і маленьке оленя.
     За тваринами доглядають спеціалісти-ветеринари, які постійно слідкують за їхнім станом, лікують, допомагають відновити сили і форму. Вже більше 200 тваринам було надано допомогу та випущено на волю в дику природу.
     З іншого боку центральної частини Парку розміщено вольєри, де живуть єнот усурійський, лісовий тхір та лисиці. Тхір Фреді поводиться як господар. Гуляє собі, щось шукає, бігає по вольєру, дереться на сітку, хоче познайомитись.
     Сусідами Фреді є лис Микита та лисиця Аліса. Лис сидить собі у холодочку, що годі його й побачити там. Очі його пронизливі, зір гострий, сидить насторожено. От і не знати, на що сподіватися будь-якої миті. Раптом зривається, починає бігати, неначе займається спортом, щоб повністю не втратити форму, сидячи у цій загороді. З лисицею не вдалось побачитись, бо сховалась у норі і не показувалась. Поблизу розміщено вольєр із єнотом усурійським.
     Позаду чути спів та щебетання. Це шумлять папуги в екзотаріумі та пташки в альтанці. Ну й папуг тут!.. Їх аж 14 видів. Вони різних кольорів, розміру і форми. У них якраз в розпалі трудовий день: співають, пурхають, щось між собою перещебетуються. Їх би розселити та навчити української мови, от було би чудо! В альтанці пернатих не менше, ніж екзотичних папуг. Тут 7 видів зерноїдних пташок, пара голубів, які пурхають по клітці і дуже мило воркочуть, совеня вухатої сови, яке сидить собі й кліпає величезними очима.
     Тут би гуляти цілий день. Хочеться дізнатися все більше і більше, думаєш собі, а чим займається лелека, коли лис ховається в нору, що надумав єнот, коли папуги повсідалися вже у свої гнізда, куди долізла черепаха, чи знову канюк сидить на своїй гілці... Коли ти завмираєш у спогляданні, природа навкруги живе, тварини кишать рухом, а весь парк вирує життям. Скоро він ще більше підніметься у своїй красі, виросте у своєму багатстві, тут буде більше тварин, а значить – цікавих історій. Плани у НПП грандіозні! Розвивати Центр реабілітації, розбудовувати екзотаріум з дикими тваринами, птахами, рибами, земноводними, робити атракції для туристів, альпінгпарк, дитячі майданчики, щоб сім’ї могли приїжджати сюди відпочивати, милуватися природою.
     Бажаю успіху чудовому багаточисельному колективу Галицького національного природного парку. Хай будуть завжди задоволені туристи побаченим, мандруючи чудовими місцями нашого краю.
     Бережімо довкілля! Живімо у гармонії з природою!
     
     

Іванна САЛИГА


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net