на сайті  
   
 
П’ятниця, 13 грудня 2019 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік«Позолочена акція» для Палійчука яко кандидата на крісло Сича
16.11.2012 | 10:51 | Переглядів: 1691
Рейтинг

     Поки експерти намагаються визначити остаточний розклад сил у новообраній Верховній Раді, на Прикарпатті назріла власна інтрига щодо виборного  представництва. Ця провінційна парламентська інтрига місцями не менш захоплива, аніж «центральна». То ж аналітична група «Фіртка-Магус» проаналізувала, хто ж має реальні шанси на крісло голови обласної ради.
     
     Ціла когорта обласних депутатів переходить на нардепівську роботу в Київ. Наслідки – тимчасово ослаблені ряди (даруйте за каламбур) «опозиційної більшості» в облраді та звільнені три з чотирьох «топові» керівні облрадівські крісла: голови бюджетної комісії фронтмена Володимира Шкварилюка, першого заступника голови облради Василя Гладія та голови облради свободівця Олександра Сича. Остання позиція («не першого, але і не другого» керівника в обласній владі) є особливо привабливою для «спраглих до крісел».
     Експерти думають-гадають: хто ж сяде на звільнене крісло голови облради? Поширюються різні чутки, політологи змагаються, висуваючи не однакові версії. Серед інших ймовірних кандидатів називаються, зокрема, свободівці: Сергій Адамович, Василь Скрипничук та Манолій Піцуряк, приватівець директор Буковелю Олександр Шевченко, регіонали Руслан Гусак та (повторно в «другу ріку») Зіновій Митник, фронтмен Дмитро Дзвінчук, голова фракції ВО «Батьківщина» Юрій Романюк, нашоукраїнець, теперішній заступник голови облради Остап Дзеса та інші.
     Ще кілька днів тому у чиновницьких колах навіть домінували чутки про те, що Михайло Вишиванюк готовий змінити трон голови ІФ ОДА на більш спокійне і, можливо, менш конфліктне, але доволі перспективне крісло, яке залишає Сич. Але на заваді такій «пересадочній» схемі стоять кілька серйозних чинників.
     По-перше, політична мобілізація опозиційного електорату на Прикарпатті під час парламентських виборів дала сподіваний результат. 95% політично активних мешканців області підтримали опозицію. Якщо при такій електоральній перевазі обласний парламент очолить хоч і авторитетний, але «член Політради Партії регіонів», місцева опозиція перетворюється на всеукраїнське посміховисько. А саме опозиційні партії мають наразі більшість в Івано-Франківській облраді.
     По-друге, київська влада навряд чи зацікавлена в зміні голови обласної держадміністрації. Коней, як відомо, на переправі не міняють. Тим більше «коней» перевірених та доволі ефективних. Можна навіть  сказати: майже безальтернативних. Можна і припустити, що президент і уряд на сьогодні вкрай зацікавлені в тому, щоби ключову адміністративну (і політичну) посаду Прикарпаття й далі посідав «важковаговик» Вишиванюк. Адже будь-хто інший у нашому проблемному для Києва краї ризикує стати князем без князівства – ігнорованим і політично ізольованим «зіц-намісником». Маємо, зрештою, приклади Львівщини та Тенопілля.
     Відповідно, за кілька останніх днів актуалізувались чутки про іншу «реальну» і компромісну кандидатуру. Подейкують, що відомий в наших краях «нафтобарон» приватівець Ігор Палиця возить столичними світлицями колишнього голову ІФ ОДА ударівця Миколу Палійчука, позиціонуючи саме його в якості як найзручнішого спадкоємця Сича для влади, так «опозиційно»-прийнятного для опозиції. Кажуть, навіть про «ціну питання» для реалізації такого проекту. Хоча, відверто кажучи, ціна тут не має значення. Коломойський, враховуючи масштаби його бізнес-інтересів на Прикарпатті, за ціною не постоїть. Та й сам Палиця – людина далеко не бідна.
     На відміну від «регіонала» Вишиванюка, «опозиціонер» Палійчук має всі шанси бути обраним при теперішньому складі обласної ради в ситуації, коли фракції «Батьківщини», «Свободи» та «Фронту Змін» втрачають «багнети», що переходять до ВР, а саме:
     - Фракція ВО «Свобода» з 18 депутатів втрачає трьох (Олександра Сича, Руслана Зелика та Ігора Янківа),
     - ВО «Батьківщина» втрачає Василя Гладія і зрівнюється за кількістю депутатів у фракції із «Свободою» – 15,
     - «Фронт Змін» слідом за вже «втраченим» (виключеним з фракції) Юрієм Дерев’янком покидає і Володимир Шкварилюк (залишок фракції – 11 «багнетів»).
     Щоправда втрати ці тимчасові – місця депутатів-списочників займуть ті, хто займає наступні місця у виборчих списках, а мажоритарників замістять переможці повторних виборів.
     …Отже, Микола Палійчук формально є опозиціонером і в місцевих «незламних лицарів» опозиції немає жодного добре аргументованого приводу звинувачувати його у провладній позиції. ...Зрада “Нашої України”? То це не зрада зовсім, а політичне “передбачення”...
     При голосуванні за Палійчука депутати-свободівці і «Батьківщина» ризикують не набрати кількості голосів, необхідної для просування (чи блокування?) цієї кандидатури. Проте в цьому «окремому» випадку Палійчука ситуативно можуть підтримати ще й регіонали, та, скоріше за все, фронтозмінівці плюс «насалики», плюс частина (зраджених раніше Палійчуком) нашоукраїнців. При цьому непевному розкладі сил, інтересів та настроїв в Палійчука зявляється реальний шанс очолити обласну раду. Хто саме стане «золотою» (при цій хиткій ситуації радше «позолоченою») акцією для пана Миколи, сказати важко. Але ми відчуваємо, що така «акція» обов’язково знайдеться, адже знаємо звички наших політиків, пише «Фіртка».
     
     

Мар’яна Рудак


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net