на сайті  
   
 
Вівторок, 9 березня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікДумки вголос від гімназійної родини
11.10.2013 | 12:52 | Переглядів: 1039
Рейтинг

     Шевченко у нашій родині
     
     Великий художник і поет, пророк і мислитель… Не важко здогадатись, про кого йде мова. Звичайно, про Тараса Григоровича Шевченка.
     Він завжди є для нашої родини прикладом волелюбної людини, патріота, борця за кращу долю свого народу. Кожен його вірш сповнений палкою любов’ю до України, якій присвятив усього себе.
     Напевно, немає в нас людини, яка б не  мала в домі «Кобзаря» чи портрета Т.Шевченка. Наша сім’я також захоплюється великим генієм. Мама любить його поезію, багато віршів цитує напам’ять. На стіні висить портрет Кобзаря, вишитий бабусею, а поряд- «Заповіт». Татові ж подобаються картини з реалістично змальованими різними сюжетами. Ця любов передалась і мені. Я часто беру з полиці бібліотеки «Кобзар» і, відкривши навмання, читаю. Пробую також (як і мій батько) пізнати Шевченка як великого художника. Увагу привернула картина «Катерина», на якій зображена дівчина, про тяжку долю якої я почула з уст матері.        
     Повчальне пророче слово Кобзаря з повною силою звучить у нашій родині. Запам’ятались слова італійського письменника ГвідоТіовене, який сказав, що «Шевченко… після своєї смерті зумів зібрати поетів усього світу і здружити їх».  
     Не помер Шевченко? Ні! Він живе і житиме у своїх безсмертних творах.
     

Ярина Квасній,  
     учениця 2(6) класу, та її мама Галина Квасній

     
     Міцна і сильна натура
     
     В житті кожне покоління прагне когось наслідувати . Спочатку це батьки чи учителі. Часто нашими кумирами стають кіноактора, герої книг. Це наслідування не обов’язково  навмисне. Буває так, що ми самі не розуміємо, як намагаємось бути схожими на ту чи іншу особу. Знаходимо спільні риси, порівнюємо.
     У моїй родині завжди шанували і шанують Тараса Григоровича Шевченка. З дитинства мені прищепили любов до віршів Кобзаря. А коли я пішла до школи, то детальніше ознайомилась із біографією цієї величної людини. Великий Кобзар багато зробив для України. Це не тільки поеми, думи, написані ним. Тарас Шевченко був також діячем, який боровся за справедливість у державі. У своїх рядках часто описував  переживання, а також уселяв дух патріотизму у серця людей. І попри небезпеку , яка постійно його переслідувала, ніколи не здавався, вірив у світле майбутнє!
     Було б гріхом зараз, у наш відносно безтурботний час, зневажати Тараса Шевченка. Для мене і моєї сім’ї він завжди залишиться міцною і сильною натурою. Прекрасним поетом, діячем і борцем.

Вікторія Слободян,
     учениця 4Б(8) класу

     
     Шануємо Великого Пророка
     
     У нашій сім’ї глибоко шанують Т.Г.Шевченка. Доброю традицією у нас стало читання «Кобзаря» в родинному колі. А ще читаємо «Долю» про життя Шевченка в образах та фактах за редакцією Валерія Шевчука.
     Для нашого найменшого п’ятирічного Василька одним із перших віршів, які він із задоволенням вивчив напам’ять та любить декламувати, є «Світає,край неба палає..». Старша дочка Анна, яка навчається у 5(9) класі Галицької гімназії,захоплюється Шевченком-художником. Дружина Оксана часто перечитує ліричні твори Кобзаря, у яких звучить ностальгія за рідною ненькою Україною,а особливо ті, які  написані ним у період заслання. Це шедеври світової лірики «Садок вишневий коло хати», «Доля», «Росли укупочці, зросли…» та інші. Найстарша дочка Людмила, що в даний час навчається на третьому курсі   Львівського    національного    університету  ім. Івана Франка, найбільше любить поему «Катерина».
     Мені ж подобається співати пісні, укладені на вірші Тараса Шевченка- «Заповіт», «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий», - які стали в Україні уже народними. Вважаю, що феномен Т.Г.Шевченка як світоча духу нашого народу та будителя національної свідомості завжди буде збирати наші сім’ї біля родинного вогнища та об’єднувати у любові до своєї Батьківщини українців у всьому світі.

Володимир Христюк,
     батько учениці 5(9) класу

     
     Невичерпне джерело
     
     У кожного в житті є своя улюблена книжка: когось приваблюють пригоди, хтось віддає перевагу романам чи детективам. Проте є книги, які залишаються з нами назавжди, стають настільними, найкращими друзями чи порадниками.
     Ще з раннього дитинства путівником у житті для мене став «Кобзар»  Тараса Шевченка. Пам’ятаю, як довгими зимовими вечорами бабуся читала мені про героїчне минуле нашого народу, тим самим виховуючи почуття любові до України та її народу. Ми разом із поетом переносились у  давні часи, співпереживали з героями і раділи їхньому щастю.
     Будучи уже школяркою, я зрозуміла, що саме ця книга – незбагненний скарб, у якому переплітаються радощі й тривоги. Саме з «Кобзаря»  почерпнула науку, як долати труднощі і жити заради дітей, коханого, заради світлого майбутнього...
     Тепер, будучи уже дорослою і перечитуючи Шевченка своєму сину, завжди відкриваю для себе щось нове і незбагненне, а Сашко вчиться любити Батьківщину, поважати батьків, бути щирим і добрим, бо так йому велів Кобзар у своїх віршах.
     Переконана, що ця книга буде дороговказом і в його житті, адже це невичерпне натхнення, яке є опорою для великих справ задля нашої рідної України.


     Ірина ЦЕГЕЛЬСЬКА,
     учитель англійської мови
     
     


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net