на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікВиховання молодших школярів засобами природи
23.05.2014 | 13:11 | Переглядів: 895
Рейтинг

     Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Пісня весняного струмочка, шепіт лісу, щебетання дзвінкоголосих пташок, пахощі квітів, срібні струни дощів – все  це дорога серцю, ні з чим незрівняна природа рідного краю. Спілкування з природою, навіть просто її споглядання, приносить нам радість. Травинка, що вперто пробивається крізь асфальт, політ бджоли, нічні трелі солов’я, барвиста веселка в небі, біла піна квітучих садів – все це несе в собі невичерпний заряд краси. І все це таке близьке і дороге людському серцю. Світ природи сповнений дивовижних барв, чудових звуків, досконалих рухів і форм.
     Природа – це Батьківщина. Наш дім. Ми маємо навчитися жити в ньому так, щоб у ньому завжди вистачало місця всім: і пташці в небі, і звірям у лісі, і черв’ячку в землі, травинці і квітці, високому дереву і маленькій стеблинці, і, звичайно ж, людині. Треба, щоб у цьому домі панували мир та злагода, любов і добро. Навчитися цього слід самим і навчити дітей. Відкрити перед ними красу навколишнього світу, а в цій красі навчити бачити духовне благородство, сердечність, і на основі цього утверджувати прекрасне в собі. Виховувати бажання охороняти й примножувати все, чим багата рідна земля.
     Природа – джерело  краси, вона викликає в нас почуття радості, подиву. Було проведено цікаве спостереження: чим багатша і красивіша природа, тим добріші люди, які мешкають там. Отже, любов до природи, поетичне ставлення до неї потрібно виховувати, починаючи з дітей, ще зовсім малих громадян нашої країни.
     Ліс, луки, річка. Одвічна краса природи. А чи вічна? Чи буде отак і завтра, і через роки, століття? Побоювання ці небезпідставні. Чимало лиха навколишньому середовищу заподіяно людиною. Вирубані ліси, затоплені землі, понівечені дерева, забруднені ліси і моря… Людина активно впливає на  природу. І вплив цей не  завжди  бажаний. Тому завдання учителя полягає в тому, щоб почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, турбота про збереження і правильне використання природних ресурсів стали обов’язком кожної людини. Саме таким засобом виховання любові до природи став предмет «Природознавство», який якось «розчинився» у предметах «Я і Україна» та «Громадянська освіта» і був повернутий у початкову школу новим Державним стандартом початкової загальної освіти, згідно якого змінився зміст освіти і, на мою думку, найбільше змін відбулося в освітніх галузях «Математика» і «Природознавство».
     Основною метою освітньої галузі «Природознавство» є розвиток учнів за допомогою засобів навчальних предметів, що складають природознавство як наукову галузь, формування наукового світогляду і критичного мислення учнів завдяки засвоєнню ними основних понять і законів природничих наук та методів наукового пізнання, вироблення вмінь застосовувати набуті знання і приймати виважені рішення в природокористуванні». Державним стандартом початкової школи вперше передбачено формування предметної природознавчої компетентності (особистісне утворення, що характеризує здатність учня розв’язувати доступні соціально й особистісно значущі практичні та пізнавальні проблемні задачі, пов’язані з реальними об’єктами природи у сфері відносин «людина - природа» через введення нової освітньої галузі «Природознавство».
     У програмі природознавства знайшли відображення наступні змістові лінії освітньої галузі «Природознавство» Державного стандарту початкової загальної освіти: об’єкти природи, взаємозв’язки в природі, Земля – планета Сонячної системи, Україна на планеті Земля, рідний край, охорона і збереження природи, методи пізнання природи. Зміст програми структурований за спірально-концентричним принципом.
     Основним принципом побудови програми з природознавства є фенологічний (сезонний). Тому в чотирьох розділах (темах) програми зосереджені матеріали про зміни стану природи в різні пори року: восени, взимку, навесні та влітку. Ці ж розділи з питань, стосуються розуміння сутності виникнення сезонних природних явищ, без яких важко умотивовано проводити спостереження за природою впродовж кожного сезону.
     Особлива увага на уроках природознавства приділяється практичному спрямуванню, тобто застосуванню набутих учнями знань у різноманітних життєвих ситуаціях. У першу чергу, це стосується правил поведінки серед природи, оціночних суджень щодо ставлення свого та інших людей до природи, участі в доступній природоохоронній діяльності, наприклад, виготовлення годівничок для птахів, догляд за рослинами і тваринами, допомога старшим під час проведення весняно-осінніх робіт на шкільному подвір’ї чи своїй вулиці тощо.
     Під час спостережень у природі практикуємо проведення записів  і замальовок, а також робимо фото, кіно та магнітофонні записи,  ведення  «Календарика природи».
     За програмою передбачено роботу учнів у міні-проектах, участь у яких стимулює інтерес учнів до отримання нових знань, розвитку їх здібностей та обдарувань, практичного застосування знань у конкретній діяльності. Всі ці види діяльності маленькі школярі сприймають з великою радістю, оскільки працюють вони самостійно, а вчитель тільки скеровує їхню роботу.
     Кожен урок у світлі нового Державного стандарту побудований у формі зустрічі учнів з навколишнім світом. Екскурсоводами на уроках є Синьокрила Сойка, Сонечко Семикрапочка, Карасик Золотенко та Їжачок Хитрячок. Кожен з них відповідає за ту частину навколишнього середовища, в якій проживає сам. Підручник яскраво ілюстрований і, що дуже важливо, містить стільки інформації, скільки учень здатен опанувати, не використовуючи добре знайомий нам з дитинства спосіб заучування. У зошиті спостережень учні виконують тематичні, логічні завдання, проводять фенологічні спостереження, але не кожен день, так, як це було до цього часу, а тільки в день, коли за розкладом у них є урок природознавства.
     І, коли я питаю в своїх вихованців, який у них улюблений предмет, вони  без вагань називають «Природознавство», бо саме на цих уроках є великий простір для дитячої логіки, творчості і самостійності.
     До речі, навчати дітей природознавству мені допомагає шестирічний досвід впровадження інтегрованого курсу «Я і Україна. Довкілля», основні засади якого перегукуються із сучасним природознавством.
     
     

Тетяна Опацька, учитель початкових класів Дубовецької зош І – ІІІ ступенів


Коментарі:

Люстрація:
04.06.2014 05:34:45

Це дуже і дуже вірно! Пропоную розширити методи і засоби виховання молодших школярів за допомогою природи скажімо за допомогою свинокомплексів Даноші, возити туди дітей глибше дихали - це піде їм на користь, а також показувати як потрібно берегти природу за допомогою смітників на березі Дністра, підривами та знищенням природи у карєрах Дубівців, "корисними" для здоров"я викидами Бурштинської ТЕС і основне - потрібно цим діточкам вже від тепер і щоденно наголошувати, щоб брали приклад у збереженні природи з наших районних можновладців, які ночами не сплять, а все думають як би то ще більше виховати наших діточок так, щоб побільше і подовше ще покришувати всі ці " здравниці" тай покласти до кишені побільше екологічних грошеняток. Пропоную райвно роздрукувати і у кожний щоденничок молодших школярів наклеїти світлинки районних "охоронців природи" Маха, Стрембіцького, Магаля та інших, хай знають своїх "захисників" у лице і виховуються на їх прикладі! Слава Україні!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net