на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 






Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...






Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рік



Про наболіле, або яким бачать Галич його гості
26.02.2016 | 15:22 | Переглядів: 1837
Рейтинг

     П’ять років я не була у рідному місті. Нарешті вдома. Тепер маю чимало вільного часу, гуляю вулицями Галича з онуком. Ви не повірите, та після роботи в Італії відпочиваю серцем і душею. Тут  все рідне. Здається, навіть повітря інше. Та, попри те, вражає наша сіра буденність. А ще бруд і відсутність належного благоустрою. Не ображайтесь, галичани, але я, як корінна мешканка міста, маю право про це сказати. 
     
     Пройдіться центральною площею міста. Пам’ятаю, як в кінці 90-х вимощували її бруківкою. Минуло не цілих два десятки років, а каміння провалюється вже цілими квадратами. В цих проваллях збираються величезні калабані води, пройти неможливо. Бордюри поруйновані так, наче їх виготовляли  взагалі без цементу. Єдиний у місті фонтан настільки не привабливий, що скидається більше на сміттєву яму, ніж на архітектурний витвір, який має тішити око.  На дорогах у центрі Галича ливнева каналізація не працює або ж взагалі відсутня. Через це утворюються величезні калабані, які неможливо перейти з дитячим візком. Машини так і намагаються обляпати тебе брудною рідиною, яку важко назвати водою.

     
     

     
     А ще, треба ж було так запроектувати площу, щоб не було продумано  жодного під’їзду до крамниць. От і курсують всі машини пішохідною зоною. Є ще й категорія галичан, які умудряються під’їхати на своїх авто під маркет «Рукавичка». Далебі, що до входу ведуть сходи, бо, мабуть, їхали б до самих дверей. У вихідні й вечорами площею роз’їжджають, розважаючись, молодики на машинах та мотоциклах. Пройти неможливо. За такі витівки навіть  у маленькому італійському містечку Атрані водії були б уже покарані і жодного разу не дозволили б собі здійснити такого вчинку. Та, зрештою, ніхто б і не додумався заїхати на площу. У нас же інша ментальність.

     
     

     
     У мене складається таке враження, що у Галичі зовсім нема поліції. А мерія просто відбуває свій термін від виборів до виборів. Про це свідчить  ще один факт, який, на мою думку, підкреслює байдужість місцевої влади. Вся Європа давно позбулася малих архітектурних форм у вигляді кіосків чи невеличких тимчасових крамниць. По телевізору бачу, що й в Україні починають боротися з цим явищем. Навіть у Івано-Франківську…  А у Галичі, - мало того, що вже стоїть кілька таких споруд, схожих на громадські туалети, одна біля одної, поруч із заправкою «Окко», - до них додали ще одну. Тепер їх там три, ще дві - за парканом пошти. Спорудили їх не без дозволу мерії. А позаду, на зеленому зарінку, мабуть, власник цих споруд, здійснюючи підвіз товару, влаштував справжній автодром. Все перекрито колесами величезного авто та прокладено нову «трасу раллі» до асфальту. І байдуже цьому «бізнесмену»,депутатові районної ради, прізвище якого добре відоме галичанам, що за колесами тягнуться  цілі клапті глини, які акуратно лягають на асфальт. І знову нікому нема до цього діла. Або ж «бізнесмен» таки впливовий. Впливає на чийсь  пулярис. Інакше давно б його звідти погнали.

     
     

     
     І тут же поруч дерев’яний туалет (?), у жахливому стані тротуари з фундаменту, на якому невідомо скільки років тому виросли величезні дерева, а довкола цілі купи сміття, що поросло чагарниками. І це все при в’їзді у центр міста. Про це вказує дорожній знак перед  кільцем.

     
     

     
     Читаю в Інтернеті, що в Галичі буде споруджено «центр гостинності» для туристів. Інвестиції мають прийти з Європи. Та чи привабить Європу такий благоустрій Галича? Чим ми заманимо сюди туриста?  В Італії чи не в кожному історичному містечку є такі центри. Але й туристи, приїжджаючи туди, відчувають себе комфортно. Ви не побачите там серед міста неприбраних і поруйнованих тротуарів, навіть маленької купки сміття. Бо за це хтось понесе відповідальність. Ввечері всі крамниці освітлені. Реклама тішить око. Освітленими нічними вулицями можна гуляти, як удень. У нас же все з точністю до навпаки. 

     
     
     Я часто ходжу на Галич-Гору. І знову ж, тротуари жахливі. Правда, почали вже робити трохи порядок. Та вже який день відсутнє освітлення. Від старої пожежної до магазину така темінь, що хоч око виколи. Особливо зараз, коли мокрий асфальт. Хтось з влади це зафіксував? Я виклала на папір лише окремі факти. А їх, ой, як багато. Загляньте у будь-який куточок Галича, і ви погодитесь зі мною. Може, прийде час, що й ми доживемо до європейських порядків?! Хоча дуже сумнівно. Не з нашим міським ґаздою. Та зрештою, якщо і ми будемо до всього байдужими. Адже ніхто з нас не підійшов жодного разу до порушників порядку і не зробив зауваження. Тому все сходить їм із рук. Пробачте, але це моє спостереження. 
     
     До речі, хочу сказати й кілька добрих слів, але не міській владі, а на адресу церкви Різдва Христового, де  навіть зараз, незважаючи на те, що лютий не балує нас сухою погодою, впорядковані газони, здійснено благоустрій території. Та й площа Волі сьогодні виглядає по-європейськи. А Національний заповідник «Давній Галич»?  Це, мабуть, єдина установа в місті, на території якої в усьому панує смак і порядок. Навіть тротуар вздовж огорожі облаштували належним чином. Те ж саме і на подвір’ї Музею караїмів. Все чисто і до ладу. Отже, вміють дбати… Бо знають, що туди завітає турист. 
     
     А чим приваблює туриста центр міста загалом?!
     
     Хтось із читачів, може, скаже: «Ади, яка мудра, приїхала з Італії і критикує». Нехай і так. А хіба вам не набридло жити у цій сірості? Складається враження, що у місті відсутня комунальна служба, а міський голова ніколи не ходить вулицями Галича пішки. Скажете, нема грошей. Неправда, є! Тільки вкладати їх треба у розвиток міста, а не в свої кишені. І штрафувати горе-бізнесменів, адже, мабуть, існує адмінкомісія при міській раді. Тоді й бюджет наповнюватиметься, і кожен дбатиме про порядок у Галичі. 
     
     Коли писала цей матеріал, не сподівалась зустріти однодумців. Та випадково я натрапила в «Фейсбуці» на цілу купу фотографій центральної частини Галича, а також на коментар до них від Артура Галицького. Це просто неймовірно, як ми зійшлися в думках. А тому, щоб це не було плагіатом, я роблю посилання на автора і подаю його коментар дослівно (сторінка «Галич давній і сучасний» у соцмережі «Facebook»):  «Не дивно, що наше місто нічого не заробляє на туризмі.  Яка ганьба і сором.  Видно, нема зацікавлених чиновників, які бажають, щоб Галич процвітав та розвивався.

     

     
     Шановні галичани, давайте глянемо на центральну частину міста. Що ми побачимо?Занедбаний та жахливий центр Галича, повиривані та покрадені лавки, розбиті бордюри та ліхтарі. Центральна частина мала б бути окрасою нашого древнього міста, але, на жаль, це не так! Чому ми маємо дивитися на цю руїну? Мер та інші посадовці закривають на це очі, а їхня робота - працювати для міста та для народу! А куди дивляться так звані правоохоронці,  коли бухе бидло займається вандалізмом та знищує міське майно, вириває урни, краде та ламає лавки. Зрештою,  вина лежить також і на жителях міста,  які чинять дані злочини, та на людях, які закривають на це очі.

     

     
     
     Шановні галичани, давайте не будемо байдужими до проблем,  які стосуються нашого міста, тому що це - наш дім, а в домі має бути чистота і порядок. Не сидіть, склавши руки, пишіть звернення до міської влади, а також заяви в компетентні органи, викликайте журналістів, збирайте громаду для вирішення нагальних проблем міста, будьте господарями у своєму домі». А тепер скажіть, що ми  не праві.

Віра ТИМУС (СЕГІН), корінна мешканка Галича






Коментарі:

Василь:
26.02.2016 15:48:23

Ну, нарешті, когосьце зачепило. Я не вмію писати. А ця пані, ніби моїми словами все виклала на папір. А ще я хотів би додати, що наші комунальники таки не мають клепки в голові. На зиму купи піску із сіллю насипали на газони. Це для того щоб можна було посимати тротари від ожеледі. А що буде з газонами весною? Ніхто не думає що робить. шановний пане мер. траві на газонах вже гаплик. та взагалі у тепбе пане трачик всюди гаплик. Але зате ти - мер!!!

горянин:
26.02.2016 15:51:45

А їх добре об’єднати з В.Круком. той також все через с-ку робить.

мозок:
26.02.2016 19:40:28

стаття правдива, поліція бездіяльна , меру пофіг,до речі його обрали галичани, тому і заслуговують на такий стан справ .

правда:
27.02.2016 16:40:15

В В Галичі на Заріці всі вулиці в болоті і калабанях, зате Трачик не перший термін при владі!

галичанка:
01.03.2016 23:45:05

У Галичі нема господаря.Вулиця Шевченка після дощу непрохідна. Калабані кругом і автомобілі які під носом у поліції гонять на високих швидкостях у гаражі.Тротуарів нема. Дорога перерита вздовж і впоперек. Але ж тут всі головні установи міста і навчальні заклади.Діти і дорослі змушені ходити поміж машини які тут безконечно їздять і паркуються де завгодно майже попід двері установ на тротуарах.Стіни у будинку тремтять від цієї їзди і вдень і вночі. Де якісь дорожні знаки для врегулування швидкості і вантажопідйомності? бо такі грузовики їздять. що шибки скоро повилітають із вікон.Рік Шевченка промайнув і ніхто пальцем не поворушив. щоб вулиця його імені мала достойний вигляд.Ні мер ні адміністрація не зацікавлені у наведенні порядку! Схаменіться і хоч щось робіть на благо галичан!

НЕГАЛИЧАНИН:
02.03.2016 17:52:35

Є ОКРЕМІ РАЙОНИ, КУДИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ПРИЇЖДЖАЄШ, АЛЕ НЕ ГАЛИЧ.ТУТ УСЕ В ЖАХЛИВОМУ СТАНІ. СКІЛЬКИ Б ЖУРНАЛІСТИ НЕ ПІДНІМАЛИ ТЕМИ БЛАГОУСТРОЮ , НІХТО НЕ РЕАГУЄ.МЕРОВІ,ПЕВНО, БАЙДУЖЕ ДО ЦЬОГО ВСЬОГО.

зарічанка:
13.04.2016 09:26:17

Все що в Галичі, а особливо на Заріці, відбувається, це дійсно жах, але ми - зарічанці самі в цьому винні, бо ще у 2010 році допомогли цьому пройдисвіту теперішньому меру Трачику пролізти в мери і дехто з наших зарічан, що були у виборчій комісії цьому дуже посприяли, бо напевно відробляли кошти мерові за потоп, будматеріали, холодильники, меблі, які той незаслужено їм надавав. А він сам з нас всіх сміявся і ще до завершення виборів вже влаштував гулянку в мерії буцімто з приводу дня народження. А потім дехто і декому хвалився, що як ще раз цю посаду обійме то вже буде не мільйонером а мільярдером і на всіх чхати він хтів! О! А за вулицю Шевченка, хоть там рідко буваю, теж наслухана. Так, так, вже навіть в рік Шевченка нічого крім брудного смітника на тій вулиці влада так зробити і не змогла. Встань Тарасе, подивися яку честь тобі смітником зробили!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.







Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.







Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET



Наша кнопка:



Газета Галицьке слово м.Галич










 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net