на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікКоли життя бере в супутниці гітару
03.08.2016 | 12:33 | Переглядів: 1214
Рейтинг

     "Галицький район: особистості нового часу"

     Відкриваючи  рубрику під такою назвою, «ГС» присвячує її неординарним сучасникам – вихідцям з Галицького району, які вміють насамперед діяти, і своєю працею, здобутками, оптимізмом роблять добру справу не тільки для малої батьківщини, а й, можливо, для всієї України.
     
     Якщо вам відомі такі постаті, незалежно від того, у нашому районі  чи за його межами вони досягають успіхів, повідомляйте нам, і ми із задоволенням будемо про них писати. Бо люди такої вдачі без жодних зусиль піднімають снагу до життя широкому загалу. А зараз це потрібно, як ніколи.
     
     Сьогодні ж у новій рубриці – Володимир Королевич із Блюдників, який, попри вихорі реалій, опанував нову справу,  результати якої  у прямому сенсі слова звучать й за межами української держави.

     Зміни – це закон життя, хоч і не завжди зрозумілий в деталях.Прослідкуємо на такому прикладі. Якщо, скажімо, випускник консерваторії, віртуозно володіючи грою на трубі та скрипці, виступаючи свого часу на одній сцені з Софією Ротару та Аллою Пугачовою, раптом починає займатися виробництвом музичних інструментів, то це можна вважати еволюцією творчості. Але як пояснити те, що його вірним помічником в організації цієї справи і просуванні її плодів на світовий ринок стає фаховий інженер-механік в області технології машинобудування металорізальних верстатів та інструментів? 

     
     

     
     Мабуть, це той випадок, коли на все воля Божа. У 2005 році вона полягала у тому, що Володимир Васильович Королевич із с.Блюдники (на фото вгорі) став директором ТОВ «Маестро Саундборд» (маестро резонансний щит), яке започаткував російський музикант Олександр Олександрович Cоколовський…Тобто спрацювала істина: «Музика об’єднує всіх». До речі, на «Маестро Саундборд» самовіддано працюють мешканці Прикарпаття, які мають у результаті хліб та до хліба і вважають свою роботу такою, що надихає, бо робить Україну ще більш пізнаваною у світі.
     
      – До недавнього часу наше підприємство мало орендовані виробничі площі у Старому Лисці. Зараз перебираємось у село Радча, де вводимо в експлуатацію своє власне приміщення, придбане багато років тому. Та це, так би мовити, деталі. А ключовим моментом нашої діяльності є те, що фірма «Маестро Саундборд» залишається єдиною на теренах колишнього Союзу, яка виробляє резонансні щити з високоякісної натуральної деревини для музичних інструментів.Ми освоїли чи не все: щити для роялів, фортепіано та клавесинів, заготовки для віолончелей, повний комплект заготовок для скрипок та гітар…Зауважу, що таких виробників, як ми, у цілому світі не більше 5–6, – жваво розповідає Володимир Королевич, який  швидкою ходою та щирим спілкуванням зі своїми працівниками не надто й виглядає на директора у класичному уявленні про керівника такого рівня.У Королевича навіть нема окремого кабінету. Зате є неймовірне захоплення роботою та маса нагальних справ: тільки-но з частиною колективу прибув на фірму, а вже погоджує по телефону попередні домовленості з польським партнером, потім утрясає спірне питання з власниками орендованої бази, справляється у столярів про виконання нового замовлення та підготовку матеріалу для наступного,а через деякий час прилаштовує до своєї «Ниви» причіп з деревиною і провадить зі Старого Лисця до Радчі.
     
     –Іноді мені здається, що тут все тримається на ньому: Королевич все осягає і за все відповідає, – задоволено зауважує Олександр Соколовський, який, попри свій статус співзасновника фірми, теж не цурається практичної роботи. Він тут діючий головний спеціаліст по музичній деревині. Причому, освоївши цю унікальну справу у Європі, а саме в італійському місті Кремона, яке вважають скрипічною меккою континенту, протягом багатьох років наполегливої праці підготував на «Маестро Саундборд» висококласних фахівців – столярів та пилорамників, з якими директор може працювати й в автономному режимі і зовсім не переживати за якісне виконання робіт. Ось така тут виробнича гармонія.
     
     –Але кажуть, пане Олександре, що не обходилось й без виробничих суперечок, через які Королевич навіть йшов від вас геть, – закидаю провокативну фразу Олександрові. А він одразу відповідає:
     
     –А як може бути без суперечок? Це так, як у добрій сім’ї, попрацювали, посперечалися і дійшли згоди. А головне – справа робиться!
     
     І дійсно. 
     
     Щоправда, «Маестро Саундборду» зовсім нелегко завойовувати місце під сонцем. Український ринок музичних інструментів настільки обмежений, що потрібно орієнтуватися на Європу, хоча вигідні ніші зайняті. Не такі аж веселкові мрії щодо ринку Азії, де, до прикладу, дві китайських фірми випускають в рік по 2-3 мільйони штук гітар та по мільйону піаніно. Тож за кількісними характеристиками наш «Маестро» й не гадає  тягатися з «мільйонниками». А ось за асортиментом авторських робіт та ще й з найбільш придатних для цього природних матеріалів – чому б і ні. Тим паче, що у травні цього року на спеціалізованій виставці в Пекіні перші зразки наших гітар з цінних порід деревини успішно пройшли тестування і привернули до себе увагу потенційних замовників. 
     
     –Тому саме гітара, а через рік-півтора  піаніно та скрипка повинні стати головними видами нашої продукції, – зазначає Володимир Королевич і розповідає, що передувало цій ідеї, тобто на чому тримається бачення успішного майбутнього. - Починалася фірма з продукування простих заготовок: ламелі смерекової, яку ми поставляли в Європу, в тому числі на всесвітньо відому фірму музичних інструментів «Стенвей», перша мануфактура якої заснована ще у 1853 році в США. Виготовляли також заготовки для фортепіанної та рояльної клавіатури. У Францію відправляли заготовки корпусів електрогітар. 

     
     

     Столярі-верстатники – Микола Балан та Мирон Капущак (вгорі)

     
     З часом вирішили перейти до більш об’ємного виробу – звукових, а якщо більш професійно – резонансних щитів. З карпатської деревини вони мають дивовижні акустичні властивості, а тому - постійний попит. Цей бізнес ми починали з найпростіших гітарних щитів, основними покупцями яких були вітчизняні фірми «Трембіта» та «Реноме» (обидві базуються у Львові).
     
     Далі опанували більш складний виріб – резонансний щит для фортепіано, замовником якого був знаменитий італієць Гуйдо Біцці: він відновив виробництво та реставрацію клавесинів (це інструмент, який передував фортепіано) і довів цю справу до досконалості.Тепер передав її синові.

     
     

     Олександр Соколовський – майстер з обробки музичної деревини

     
     Задовго до нинішніх відносин між Україною та Росією багато щитів пішло на балалайки, було й цікаве замовлення від Большого театру – там під час його реставрації резонансним щитом нашого виробництва облицьована частина внутрішніх стін. 
     
     Зараз серед замовників продукції «Маестро Саундборд» є навіть Пакистан – туди ми вже поставляємо шліфовані та калібровані деки. Також виготовляємо акустику для однієї з найвизначніших у світі фортепіанних фабрик «Петроф» (Чехія). Слід зазначити, що у фортепіано головним чином звучать не кожух чи струни, а резонансний щит, саме він дає 90% звучання, – наголошує Королевич.
     
     До речі, коли прикарпатський «Маестро» тільки засвітився на зовнішньому ринку, несподівано для себе зіштовхнувся  з недовірою та підозрами: звідки деревина, що за якість товару?
     
     Тоді добру справу зробила саме фірма «Стенвей». Вона поряд з нашою(карпатською) деревиною протестувала за звуковими параметрами німецьку та австрійську, яка дуже цінується у світі. Висновок засвідчив, що за окремими параметрами резонансу наші зразки навіть перевершують їхні. І тоді потенційні покупці заспокоїлись, зрозуміли, з ким мають справу. Тож тільки гітарного резонансного щита реалізовано за роки існування ТОВ «Маестро Саунборд»  тисячі штук.
     
     На сьогоднішній день фірма, переживши кілька етапів свого становлення, стабілізувалася, закріпилася на ринку і виходить на нові горизонти.
     
     – А щодо фіскальної політики, активності різних контролюючих органів. Чи багато проблем маєте у цьому напрямку? – питаємо у пана Олександра.
     
     – Іноді мені здається, що гарячі розмови про те, що хтось комусь постійно заважає, це від лукавого. Якщо добре та чесно робити свою справу, то і замовники будуть задоволені, і у фіскалів не буде лишніх запитань.Саме за такими критеріями працюємо. Капіталів, на жаль, не нажили, бо у такій справі, як ця, швидких прибутків не буває. Але вони будуть, оскільки я відчуваю, що дуже скоро ми станемо у нагоді багатьом виробникам музичних інструментів у світі. Бо кількісно випуск зростає, а резонансної деревини та істинних майстрів з її обробки меншає, тож будемо цим користатися. Щодо сировини, то її створив Бог. Я обійшов всі Карпати, найвищі косогори, бо саме там формується найкраща для нашої справи деревина. Насамперед це карпатська смерека, яка, як на мене, – одна з найкращих у світі; це основа дуже якісних інструментів.Я знаю, про що кажу, бо бував і в Альпах, а також добре знаю канадську та американську сосну, – переконує Олександр.

     
     

     Роман Остап`юк – пилорамник

     А ми тим часом цікавимося у свого земляка – Володимира Королевича, що особисто його так захоплює у світі резонансної деревини, що він майже не згадує себе на попередніх постах, скажімо, на комерційній роботі у газовій сфері, на посаді заступника начальника будівельно-монтажного управління і навіть у статусі заступника голови Галицької РДА?
     
     – На свою нинішню роботу потрапив випадково через колегу, який повідомив мені, що потрібна людина на посаду директора у незвичному сегменті деревообробки. Спочатку втягнувся у цю справу як організатор. Потім почав вникати і в технологію. А коли оцінив, з якими світовими брендами маємо справу, які талановиті люди крутяться у музичному світі, я просто захопився. Бізнес не легкий, але дуже цікавий, інтелігентний, інтелектуальний. Він відкриває нам широке коло неординарних особистостей, які своїми надбаннями десятиліттями звучать на світових виставках. До речі, уже й у нас на фірмі побували знаменитості з Китаю, Франції, Австрії ... Звичайно, що за таких обставин і себе вдосконалюєш, і справу підтягуєш до відповідного рівня. Приємно, що кістяк нашої фірми, який зберігся з часу її заснування, гордо несе своє добре реноме, яке постійно підтримується нашим Маестро Олександром.

     
     

     Наші гітари на виставці в Китаї

     Тому можу порадити всім, хто відчуває можливі зміни у професійному житті: не бійтеся новизни. Вона відкриває можливості, які збагачують людину новими знаннями та вміннями і підвищують самооцінку. Без цього життя не цікаве. У мене якраз навпаки.
     
     

Марія Палюга


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net