на сайті  
   
 
Неділя, 24 червня 2018 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікГромадська рада – владі порада і контроль
27.03.2017 | 11:18 | Переглядів: 825
Рейтинг

     Саме за важливості цих функцій з 2014 року при Галицькій районній державній адміністрації діє Громадська рада (ГР). Якщо ж говорити мовою офіційного протоколу, то цей консультативно-дорадчий орган створено з метою забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, врахування громадської думки  під час формування та реалізації державної політики на місцях. 
     
     Позавчора Громадська рада провела установчі збори та сформувала свій новий склад та керівні органи на 2017 – 2018 роки.
     
     У зборах взяли участь голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, ініціативна група з  формування нового складу ГР,  представники інститутів громадянського суспільства та ЗМІ.
     
     Увагу преси привернула, насамперед, та небайдужість та принциповість, з якими ставляться до своєї громадської діяльності активні члени Громадської ради і та відповідальність, з якою вони підійшли до виборів її керівного складу на новий період діяльності. 

     

     Як зазначив у своїй звітній доповіді за 2015 – 2016 рр. голова ГР Михайло Вітовський, за попередні два роки відбулося 12 засідань ради. Розглянуто 33 актуальні питання. Вони, зокрема, стосувалися покращення стану навколишнього природного середовища у районі, відкриття реабілітаційного центру для поранених учасників АТО, впровадження пластового руху в навчальних закладах, стану соціально незахищених верств населення, профілактики наркоманії та алкоголізму серед молоді, організації харчування дітей у дошкільних та навчальних закладах району, дотримання санітарно-гігієнічних вимог ТзОВ «ГПК-м’ясо» у Залукві, будівництва  візит-центру у Галичі для короткотермінового відпочинку туристів, тощо. Окрім того, за сприяння Громадської ради на побережжі річки Лімниці у Залукві  створено належні умови для відпочиваючих. З ініціативи ГР та за підтримки Галицького Національного природного парку у його межах було організовано безкоштовні екскурсії для дітей пільгової категорії, тощо.
     
     Тим не менше, Неоніла Драт – голова  благодійної організації «Благодійне товариство милосердя імені Митрополита Андрея Шептицького», зауважила: «Як на мою думку, то Громадська рада, окрім своїх засідань, нічого суттєвого не робила. Я сама дарма «просиділа» два роки у її складі. Бо впливати на будь-що важко. Адже в результаті Революції гідності ми не зламали систему, яка не прислухається до людей».
     
     Важко сказати, скільки членів ради мовчки поділяли точку зору п. Неоніли щодо ефективності роботи Громадської ради. Але більшість, відкрито доводячи протилежне, сприйняла її думку як необ’єктивну. Тим більше, що згідно п.11 Регламенту Громадської ради, якраз засідання є основною формою роботи цього дорадчого органу. Адже її суть полягає в обговоренні різноманітних проблем та пошуку шляхів їх вирішення. А далі Громадська рада апелює до вищих органів виконавчої влади задля реалізації своїх пропозицій та вимог.  На жаль, як зауважив Михайло Вітовський, на ряд клопотань, які надсилались радою у вищі інстанції, жодних відповідей не було. Та добре, що відчувалася підтримка з боку районної влади, з нею налагоджено продуктивну співпрацю.
     
     – Для районної державної адміністрації пропозиції, зауваження чи навіть критика з боку Громадської ради то є велика нагода покращити свою діяльність, – зазначив голова РДА Микола Попович. – Тим більше, що діюча Громадська рада  доволі продуктивна. І недооцінювати її роль не варто. Звичайно, що, як дорадчий орган, вона не в силах, скажімо, організувати нові робочі місця чи реалізувати певний господарський проект. Але Громадська рада може винести ці питання на свої засідання. І це не означатиме, що просто посиділи та поговорили. Бо впродовж обговорення того чи іншого питання обов’язково виникнуть рекомендації, поради, пропозиції, до яких ми дослухалися і будемо дослухатися, – підкреслив Микола Попович.
     
     Тож, як кажуть, до роботи! Задля її подальшого проведення до нового складу Громадської ради шляхом відкритого голосування обрано 15 представників інститутів громадянського суспільства. Персонально:
     -Володимир Бучко – голова громадської екологічної організації «Еко-Галич»;
     - Михайло Вітовський – голова Галицької громадської організації Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів);
     - Катерина Гончар – голова Галицької районної організації ветеранів Україні;
     - Неля Григорович – голова громадської організації «Галицьке медичне співтовариство»;
     - Оксана Куцан – голова Галицької районної громадської організації «З турботою про майбутнє»;
     - Неоніла Драт – голова благодійної організації «Благодійне товариство милосердя імені Митрополита Андрея Шептицького»;
     - Михайло Вітовський – голова громадської організації «Галич Майдан» (уповноважений представник від ГО Михайло Зіньковський);
     - Наталія Іжицька – голова Галицької районної організації профспілки працівників охорони здоров’я України;
     - Михайло Павлов – голова громадської організації «Галицьке районне об’єднання воїнів АТО»;
     - Оксана Паркулаб – голова первинної профспілкової організації Галицької РДА;
     - Ігор Петраш – голова Галицької районної організації профспілки працівників освіти і  науки України;
     - Петро Ткачівський – голова громадської організації «Пласт»;
     - Павло Януш – голова Галицької районної організації Івано-Франківської обласної Асоціації учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів);
     - Ірина Чернега – голова Галицької районної організації «Союз українок»;
     - Любов Яремич – голова громадської організації «В єдності – сила».
     
     Вибори ж голови Громадської ради мали дещо інтригуючий характер. Хоча б тому, що на цей пост було висунуто три кандидатури: Михайла Вітовського, Володимира Бучка та Петра Ткачівського. Перш ніж перейти до процедури відкритого голосування, учасники зборів забажали вислухати програмні цілі кожного з кандидатів. 
     
     Володимир Бучко, хоч він і є одним з найактивніших членів ГР, заявив про самовідвід. 
     
     Петро Ткачівський оприлюднив тези про те, що на чолі Громадської ради він проявляв би турботу про добробут людей. Нагадав при цьому про те, що як людина мислить, так вона й живе, так вона і має. Пан Петро вважає, що треба активізувати антиалкогольну роботу. Спонукати людей до культурного, духовно насиченого і при цьому – гармонійного життя. Бо, на його думку: «Людина, яка молиться, але не працює – це жебрак. А та що працює, але не молиться – то є раб».
     
     Ось таке бачення дійсності.
     
     Михайло Вітовський своєю чергою наголосив, що на даний час вважає найбільш актуальним продовження роботи з  підтримки учасників АТО (у тому числі в гарячих точках). Проведення зустрічей її учасників з учнівською молоддю. Зараз, вважає Михайло Вітовський, важливо активізувати агітацію випускників шкіл за вступ до військових училищ та вишів. І, звичайно ж, Громадська рада повинна дбати про оздоровлення навколишнього середовища. 
     
     З практичної точки зору ці програмні тези були сприйняті, як більш реалістичні. Тож, за результатами відкритого голосування (11 голосів «за») Громадську раду знову очолив голова Галицької районної громадської організації спілки-ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Михайло Вітовський.
     
     Заступником голови ГР обрано Ірину Чернегу – голову  Галицької районної організації «Союз Українок». Секретарем громадської ради стала головний спеціаліст відділу молоді та спорту РДА Оксана Костик.
     
     Який спектр питань охоплюватиме подальша робота Громадської ради, легко зрозуміти з переліку її постійних комісій, затверджених установчими зборами:
     - постійна комісія з питань бюджету, фінансів, цін та ціноутворення;
     - постійна комісія з гуманітарних питань: освіти, культури, духовності, сім’ї, туризму, спорту, молодіжної політики, охорони здоров’я та соціального захисту населення;
     - постійна комісія з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, розвитку населених пунктів;
     - постійна комісія з питань національної безпеки, оборони, законності, правопорядку, захисту інтересів громадян;
     - постійна комісія з питань розвитку малого і середнього бізнесу та створення нових робочих місць, міжнародного співробітництва та залучення інвестицій.
     
     Це означає, що Громадська рада може впливати на вирішення будь-яких проблем сьогодення. А завдання громадськості – підказувати їх адреси. 

Марія ПАЛЮГА


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net