на сайті  
   
 
Субота, 24 лютого 2018 року
 
Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікЧий тріумф і чиє фіаско закладено у квітневому розпорядженні Кабміну щодо створення ОТГ, зокрема, у нашому районі?
25.04.2017 | 10:54 | Переглядів: 2412
Рейтинг

     Життя – то є дива і несподіванки. Це позначилося минулого тижня на уже усталеній уяві про створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у Галицькому районі. 
     
     11 квітня на нараді у Галицькій райдержадміністрації за участі поважних представників Івано-Франківської ОДА прозвучала думка про те, що за Більшівцівською ОТГ на мапі району має з’явитися «завершальна» – велика Галицька ОТГ. Але через два дні, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко оприлюднив інформацію про те, що 12 квітня розпорядженням № 255-р уряд вніс зміни до плану формування територій громад у Івано-Франківській області. Зокрема, «план доповнено Дубовецькою, Нижньовербізькою, Матеївецькою та П’ядицькою громадами, місцевими радами яких прийнято рішення про об’єднання».
     
     Дубівці хотіли і змогли
     
     Тепер виглядає так, що  амбіції Дубівців (ambition і ambitious – сильне бажання, прагнення досягти успіху, влади, бажання діяти) все ж таки взяли верх. Потенційна ж Галицька ОТГ буде змушена адаптуватися до більш складних умов свого життя, аніж ті, на які була надія до 12 квітня. Адже разом з Дубівцями, а також Бовшевом, який, мабуть, піде до Бурштинської ОТГ, велика Галицька громада щонайменше втрачає міцне фінансове підґрунтя.
     
     Які думки з цього приводу мають у Кабміні, сказати важко. Але вже 15 квітня газета центральних органів виконавчої влади України «Урядовий кур’єр» опублікувала затверджений перелік спроможних територіальних громад Івано-Франківської області. У ньому зазначено, що до Галицької ОТГ увійдуть наступні громади: Галицька, Блюдниківська, Бринська, Вікторівська, Височанська, Демешківська, Дорогівська, Залуквянська, Козинська, Комарівська, Крилосівська, Мединська, Медухівська, Межигорецька, Перлівецька, Сапогівська, Тустаньська.
     
     Натомість у Дубовецькій ОТГ об’єднаються наступні, сьогодні діючі, громади: Дубовецька, Деліївська, Кінчаківська, Ланівська, Маріямпільська, Тумирська.
     
     Щоб вкотре не ятрити душу противникам такого розв’язання ситуації, сьогодні найкраще було б сказати: «Без коментарів»… Та заради історичної правди варто зауважити, що таке урядове рішення спровокувало принаймні два протилежних судження. Неофіційне – про те, що «Круць таки викрутив собі громаду». Офіційна ж думка декларує, що внесення змін до Перспективного плану створення спроможних ОТГ є свідченням того, що влада дослухається до громадських зауважень та пропозицій, які виникають у процесі «злуки» нинішніх сільрад і сприяє найбільш ефективному проведенню децентралізації в Україні.
     
     Чи мали Дубівці аж дуже впливових лобістів на рівні області чи Києва ніхто не засвідчить. Але навіть у понеділок, 18 квітня, сільський голова Тетяна Опацька не мала чіткої інформації щодо меж майбутньої ОТГ. У розмові з кореспондентом «ГС» вона зазначала:
     
     – Відповідно до попередньої згоди до Дубовецької ОТГ увійдуть власне Дубівці, Делієве, Лани, Тумир, Кінчаки, Водники. Але вважаю, що цей перелік громад не є остаточним. Що стосується Маріямполя, через небажання якого об’єднуватися з Дубівцями ми не могли створити ОТГ раніше, то прийняті цього року зміни до законодавства розв’язали цю колізію. Маріямпіль наразі може залишатись сам по собі. 
     
     На питання ж про те, чи не є створення Дубовецької ОТГ ударом по значущості Галича як такого, Тетяна Петрівна відповіла:
     
     – Я дуже люблю і шаную Галич, знаю його особливе значення. І якби об’єднавчі процеси стосувалися тільки мене одної, я, напевно, не була б однозначно прибічницею створення Дубовецької ОТГ. Тим паче, що це економічно дещо підриває спроможність Галицької об’єднаної громади. Але любов до свого села, посада, на якій я перебуваю, спонукають дбати насамперед про свою громаду, дослухатися до думок і бажань  своїх людей. Тож разом з ними, на засадах добровільності, будемо вибудовувати свою ОТГ. На мою думку, уже до вересня цього року можуть відбутися вибори голови та депутатів об’єднаної громади. Щодо створення відповідної інфраструктури ОТГ, то ми будемо діяти на засадах політики рівності. Тобто необхідні для життєдіяльності громади структури, як то пожежна чи комунальна служби, заклади охорони здоров’я та культури тощо, не будуть базуватися тільки у Дубівцях – адміністративному центрі ОТГ. У кожному селі буде певний інфраструктурний об’єкт, щоб мешканці усіх сіл почувалися важливими і потрібними у складі великого об’єднання. Такий підхід дозволить майже рівномірно вирішувати проблеми зайнятості населення,  – зазначила Тетяна Опацька.

     Чого прагне Маріямпіль?
     
     Завершуючи блок питань щодо Дубовецької ОТГ, повернемося до Маріямполя, який за розпорядженням Кабміну тепер має бути в одній громаді з Дубівцями. Однак…
     
     Як підтвердила нам позавчора секретар Маріямпільської сільської ради Олександра Шевчук, місцева громада ще у червні 2015 року направила до Галича своє рішення про об’єднання у складі Галицької ОТГ. Попередньо це прагнення підтверджено висновками громадських обговорень і закріплено рішенням сесії сільської ради. Чому ці ключові обставини невраховано на рівні столиці і як це корелюється з принципом добровільності об’єднання громад – коментувати важко. Тим паче, що маючи на своїх землях виробничі потужності компанії «Даноша», ТОВ «Західстан», майбутній кар’єр ПАТ «Івано-Франківськцемент», Маріямпіль має фінансову основу і для самостійного життя. Цього року його бюджет складає 1 мільйон 620 тисяч гривень. З них 1 мільйон піде у вигляді трансферту до районного бюджету – на утримання бюджетних установ, які  знаходяться на території сільської ради та фінансування яких здійснюється з районного бюджету. Таким чином, потенціал міста Марії та думка його громади заслуговують на те, щоб з ними рахувалися, – справедливо зазначила Олександра Степанівна.
     
     Ми у цьому контексті нагадаємо читачам про те, що 9 лютого цього року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад», який спрощує процедуру створення ОТГ. Його ще називають законом «про олійну пляму». Тепер фактичне об’єднання може йти поступово. Головне, щоб на першому етапі об’єднались територіальні громади із загальною кількістю населення понад половину від загальної кількості мешканців громад, визначених згідно із Перспективним планом. Щоправда, є деталь: об’єднання має пройти навколо центру, визначеного цим Перспективним планом. Звідси і походить поняття «олійна пляма», яке має образне пояснення: капля олії, падаючи на поверхню тканини, поступово доходить до її країв; основне, щоб вона була суцільною і досить великою.
     
     «Чи прискорить це процес формування нових громад в Україні? Безумовно. Адже за оцінкою минулорічної об’єднавчої кампанії, біля двох сотень потенційних громад не пішли на об’єднання якраз через те, що не всі потенційні члени об’єднань були готові до такого рішучого кроку. Тепер же піонери не будуть залежати від тих, хто ще сумнівається», – так вважає директор Інституту розвитку територій, експерт Реанімаційного пакету реформ Юрій Ганущак.
     
     У нашому випадку, якщо самодостатній Маріямпіль разом з Водниками залишаться цього року поза «плямою», Маріямпільська сільська рада буде і надалі діяти як самостійна, поки її адміністративним методом не приєднають, згідно з останнім рішенням Кабміну, до Дубовецької ОТГ. Це може статися ще до 2020 року. Тобто на зміну добровільності кроків прийде все ж таки добровільно-примусовий порядок. Те саме стосується Нових та Старих Скоморохів, Дитятина та Хохонева, які минулого року виявилися неготовими увійти до Більшівцівської ОТГ. Але з часом  доведеться. І якщо теоретики кажуть, що у таких випадках мова піде вже не про об’єднання, а про приєднання, то суті справи це не міняє.
     
     Галич покладається на принцип добровільності
     
     Минулого тижня, як ви пам’ятаєте, на нараді в райдержадміністрації міський голова Галича сказав, що він не відступиться від ідеї створення великої Галицької об’єднаної територіальної громади. Йшлося про ОТГ у складі 41 населеного пункту – разом з Дубівцями. Цю позицію Орест Антонович підтвердив нам і позавчора. Після квітневого розпорядження Кабміну таку наполегливість можна вважати вкрай безперспективною. Якби не наступні аргументи Ореста Трачика:
     
     – З 2015 року, коли Галич ініціював створення ОТГ і я наполегливо їздив з цією ідеєю по селах, всюди зустрічав переконання у тому, що громади нинішнього Галицького району мають увійти до складу трьох ОТГ: Галицької, Більшівцівської і Бурштинської. 
     
     Як на мене, ідея Дубовецької ОТГ з самого початку, та й зараз, має основоположний недолік: вона є економічно неспроможною утримувати свої громади. Щодо майбутньої Бурштинської ОТГ, до якої деякі «реформатори» тягнули Демешківці, Німшин та ще декілька сіл, то скажіть – навіщо так робити, якщо ці населені пункти знаходяться під Галичем, як і Тустань. Або взяти Кінчаки. Розпорядженням Кабміну вони теоретично вписані у Дубовецьку ОТГ. Але ж у Кінчаках на велелюдних зборах люди проголосували за злуку з Галичем. (Хоча сільський голова Дубівців Тетяна Опацька стверджує, що має рішення зборів мешканців с.Кінчаки за 2015 рік, згідно з яким вони висловлюють бажання входження до Дубовецької ОТГ,- авт.) Як з цим бути тепер, не знаю.
     
      Одним словом, якщо теза про суто добровільне об’єднання громад є істиною, а не пустим звуком, то прийняте 12 квітня 2017 року урядове розпорядження не можна вважати кінцевою ухвалою. Все ще можна змінити, опираючись на волю людей. Головне, щоб цю волю не поглинула зневіра, яка сьогодні опановує народом через різні недолугі рішення на рівні вищого ешелону влади. Я кажу про це відверто. І не з огляду на те, що вже не збираюся балотуватися на голову ОТГ. А тому, що давно прийшов час проводити реформи вдумливо, свідомо, передбачливо, враховуючи людські потреби, а не робити справи для «галочки» чи в чиїхось вузьких інтересах,  – зауважив Орест Трачик.
     
     Виходячи з цього, виникає питання, чи матиме Галицька ОТГ фінансові можливості задовольняти потреби своїх громад? Хто саме буде їх основним «годувальником»?
     
     – Однозначно – бюджет Галича, – вважає Орест Трачик. – У нас є можливості зростання кошторису. Скажімо, у 2016 році дохідна частина міського бюджету планувалася на рівні 9 мільйонів гривень, а виконання досягло 19 мільйонів. Значною буде і державна субвенція на ОТГ. Звичайно, що було б ще краще, якби да складу великої Галицької громади увійшли ті нинішні громади, на території яких розвивається промисловий сектор, як джерело наповнення бюджетів. Але, мабуть є сили, зацікавлені в іншому. Бог розсудить, – сказав міський голова Галича.
     
     Чому заможний Бовшів не визначився?
     
     Аналітики, які відслідковують особливості створення ОТГ у різних частинах України, зауважують, що у західних областях при обговоренні умов об’єднання з поміж інших найчастіше виникає два зовні протилежних питання – патріотизм та гроші. Саме це спостерігаємо на прикладі Галицького району. Галич – колиска державності і національної свідомості. Уже з цієї причини він має право використати усі можливості, щоб не похитнути своєї ідентичності. Історично це дуже важливо. Разом з тим, чи мусять усі громади йти строго за Галичем в умовах пошуку найсприятливіших умов для всіх? Залишаємо за кожним читачем право відповісти собі на це питання.
     
     А за експертною оцінкою платоспроможності майбутньої Галицької ОТГ ми звернулися до Ганни Очкур – фахового фінансиста, успішного війта Бовшева, відповідального за величезні бюджетні гроші місцевої сільради.
     
     – Вважаю, що Галицька ОТГ, враховуючи, зокрема, акцизні надходження, буде спроможною. І не поділяю тієї думки, що міський голова міг пришвидшити створення надвеликої громади. Об’єднання – то є глибока трансформація, де поспіх, а тим паче примус – погані помічники. (Тієї ж думки Іван Стус – сільський голова Медині, – ред.).
     
     – Не посоромлюся сказати, але зараз увага усіх сільських голів, та й міського, прикута до Більшівцівської ОТГ – першовідкривача громадської злуки. Дивимося, вчимося на її прикладі, робимо для себе висновки з її помилок і вдалих кроків, – додала Ганна Очкур.
     
     – А з ким, Ганно Йосипівно, буде об’єднується громада вашого села? 
     
     – Ми ще не дали згоди жодному ініціатору ОТГ, нікому не сказали, що будемо об’єднуватися саме з ним. Цього року ще хочемо залишатися самі по собі, як є, щоб використати наявний ресурс для свого села. Колись ми мали серйозний намір створити Бовшівську ОТГ, як спроможну і перспективну. Та ця позиція не була підтримана на рівні області і Києва. Тож у найближчому майбутньому, мабуть, будемо з Бурштином. Він нас нікуди не пустить. Бо основне джерело нашого потужного бюджету  – це екологічні кошти від Бурштинської ТЕС. І, звичайно, що ніхто не захоче, щоб вони йшли з міста як адміністративного центру потенційної ОТГ», – щиро прокоментувала ситуацію Ганна Очкур.
     
     Ми не стали задавати гіпотетичне питання про добровільність об’єднання, бо й так видно, що відбувається у дійсності. Але поцікавилися бюджетом Бовшева, при якому, чесно кажучи, місцевій громаді не потрібне ніяке об’єднання, але ж є державна воля…
     
      Так ось, цього року сільський бюджет Бовшева складає 67 мільйонів гривень! Та це зовсім не означає, що село сповна ними скористається. 40% зазначеної суми спрямовано до районного бюджету, 10% – у бюджет Бурштинської міської ради і ще 10% – передбачено для Більшівцівської ОТГ. Таким чином, у Бовшева залишається приблизно 26 мільйонів. При цьому, можна спрогнозувати, що значну частину і цієї суми місцеві депутати шляхом сесійних рішень скерують на допомогу тим сільським громадам та районним структурам, які через власну скруту впродовж року звернуться за фінансовою підтримкою. Досвід минулих років тільки підтверджує таку практику. Тим не менше, Бовшів голодним не залишиться. 
     
     Треба, щоб так було усюди. Це і є житейською ціллю створення ОТГ.

Володимир Теслюк, Марія Палюга


Коментарі:

наталя:
28.04.2017 14:04:53

за яки гроши Галич збираеться утримувати обеднани громади коли немае жодного пидприемства де вин був доси де финансування дориг шкил клубив в селах яке дозвилля сильських дитей це лиш обицянки а село як немало ничого так и дали буде и тильки сильськи голови розумиють потреби селян

галя:
28.04.2017 14:07:04

цилком пидтримую ришення Киева

мозок:
05.05.2017 18:51:02

винен трачик і районна влада, яким наплювати на громаду , головне для них роздерибанити екологічні кошти


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net