на сайті  
   
 
Четвер, 20 лютого 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікМототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій
29.05.2017 | 14:09 | Переглядів: 13111
Рейтинг

     Чи може тихе історичне містечко Галич гармоніювати з гулким мототреком? У жовтні минулого року депутати міської ради, мабуть, не особливо задумувались над цим питання. Тому без застережень підтримали ініціативу Громадської організації «Спортивний клуб «Максим» про облаштування мототреку на Галич-Горі. Тим більше, що «за» був міський голова, вважаючи, що такий спортивний об’єкт буде ще однією ознакою сучасного розвитку міста та задоволення потреб молоді. 

     

     Але через півроку виявилося, що з треком не все так однозначно.

     У молоді перехоплює дух
     
     Минулого тижня ми побували на Галич-Горі, коли на мототреку тренувалися не тільки галицькі гонщики, але й їх імениті побратими з інших міст. Була серед них трьохкратний  чемпіон України з кантрі-кросу, кандидат в майстри спорту і при цьому ще десятикласниця  – Поліна Сахарієва (на фото) з Коломийщини зі своїм батьком-тренером.

     

     – Я у захваті від технічних можливостей Галицького мототреку. Навіть у вболівальників від того, що вони спостерігають тут, перехоплює дух, – сказала кореспондентові «ГС» Поліна і додала, що Галицький трек вже може конкурувати з Чернівецьким, на якому проводяться чемпіонати Європи з мотокросу.
     
     Своє задоволення цим спортивним об’єктом висловили також мешканці села Задністрянське Оксана Михайлівна та Ігор Пантелеймонович Виклинці. Вони приїхали на трек, щоб насолодитися тренуваннями свого сина Івана, який живе у Галичі і вже три роки займається цим екстремальним видом спорту, підвищуючи майстерність.

     

     Мототрек в урочищі "Залісєнє": і без крил хлопці вміють літати

     – Це спорт для справжніх чоловіків. А трек – то прекрасна противага «нетверезим» та іншим сумнівним закладам, які, по суті, нав’язують шкідливі звички хлопцям та дівчатам. Тому любителі швидкісної їзди на мотоциклах та їх батьки дуже вдячні людям, яким прийшла в голову ідея створення умов для занять мотогонками, – зазначив пан Ігор.
     
     Президент громадської організації спортивний клуб «Максим» Наталія Якубішин розповіла ось про що.
     – Нещодавно ми провели у соцмережах опитування щодо ставлення галичан до нашого клубу та, зокрема, до функціонування мототреку. Упродовж доби отримали понад 400 відгуків. Із них 97 % – за, 3% – проти. Тобто, ми правильно угадали, що було потрібно галичанам та гостям міста крім того, що вони вже мають для задоволення своїх культурних та спортивних уподобань, – сказала Наталія Якубішин. – У той же час ми звернули увагу й на зазначені 3%, бо за ними – теж здебільшого галичани. Їх насамперед турбує шумовий ефект мотореку. Щоб звести цю проблему до мінімуму, ми встановимо зі сторони міста звукозахисні паркани висотою у 3 метри – і все буде добре. 

     

Наталія та Павло Якубішини

     Звичайно, що на це потрібні додаткові гроші, яких нам ніхто не дасть. До слова, всі земляні роботи по формуванню треку виконано на власні кошти співзасновників. На жаль, наша справа підтвердила, наскільки мудрою є народна думка – «ще ся той не вродив, хто б усім догодив». Але будемо догоджати, – підкреслила Наталія. А її чоловік Павло Якубішин, теж один із співзасновників спортивного клубу «Максим», ветеран мотоспорту, який зараз не сідає на мотоцикл через травму, додав, що вважав би за щастя, якби на трасу одразу виходило до 20 гонщиків, у тому числі й галицьких. Зараз наших – шестеро. Вони уже успішно виступали на різних змаганнях під прапором Галича. А при теперішніх тренувальних можливостях уже мріють про європейські чемпіонати. 
     
     Літні люди хапаються за серце
     
     Поки співзасновники «Максима» та гонщики не вбачають за мототреком аж надто великих проблем для міста, частина галичан хапається за серце чи за голову, як тільки з Галич-Гори до їх помешкань доноситься гул моторів. Вкрай небажана звукова хвиля створює дискомфорт і для хворих, які перебувають на лікуванні у Галицькій ЦРЛ.
     
     Через ці та інші негативні аспекти існування треку забили останнім часом тривогу громадський активіст Олег Савчук та його однодумці. І якщо, скажімо, депутати міської ради вважають, що у ситуації, яка склалася, треба шукати компроміс, то пан Савчук вимагає… закриття мототреку в місті.
     
     – Перш, ніж прийняти рішення про облаштування такого спортивного об’єкту, потрібно було провести громадські слухання, обговорення. Але ж все робилося шито-крито. Можливо, просто спрацювала галицька звичка почати справу, а там – якось буде… У результаті маємо проблему! Бо у тихому, спокійному Галичі неспокій, який люди не зможуть терпіти, – зауважує Олег Савчук. І, мабуть, найглибше з усіх містян вивчивши організаційні деталі створення треку, акцентує увагу на низці прорахунків та незрозумілих збігів обставин.
     
     – По-перше, дивним виглядає те, що в умовах дефіциту міського бюджету, коли роками не вистачає коштів, скажімо, навіть на те, щоб прокласти 500 метрів каналізації по вулиці Ніни Вівчаренко, наші депутати дають безкоштовно дорогу землю людям, які мають чималі кошти на створення мототреку. Більше того, міська рада дозволила громадській організації  облаштування майданчику для тренувань на ділянці площею 0,7 гектара землі. Насправді же захоплено не менше 3,5 гектара. Причому, щоб задовольнити плани клубу «Максим», рада позбавила землі галичанина Івана Мироновича Єналя – батька багатодітної родини, який на умовах оренди обробляв її впродовж п’яти років.
     
     По-друге, обговорюючи проект рішення, депутатський корпус легко піддався думці, що природний ландшафт урочища «Залісєнє» настільки підходить для треку, що не треба нічого «перелопачувати». Досить прогорнути маршрути і можна давити на газ. Сьогодні ми бачимо, як то кажуть, місячний пейзаж. Без жодних дозволів переміщено тисячі тон ґрунту, насипано високі трампліни, сплановано круті віражі тощо. 
     
     По-третє, ніхто вчасно не зважив на те, що подібні треки у західному регіоні України розташовані подалі від населених пунктів. Причому, у низинах, в оточенні природних схилів, які стримують ричання моторів у своїх межах. У нас все навпаки – мототрек висадили на гору. Відстань до найближчих житлових будівель 150 – 200 метрів, до нової районної лікарні – приблизно стільки же. Так що дратівливі децибели з урочища «Залісєнє» вібрують якраз на рівні п’ятого поверху хірургічного відділення і нижче. Для порівняння: у Коломиї трек віддалений від міста на 5 км, у Тисменецькому районі – на 2,5 км від найближчого села, у Тернополі – на 70 км, до найближчих будівель там – 800 метрів, у Рогатині – 420 метрів… І навіть якщо останнім часом початкові відстані у ряді місць дещо зменшуються, то тільки тому, що міста, розвиваючись, наступають на закладені колись мототреки. У Галичі ж одразу мототрек облаштували поряд з найбільш густонаселеним куточком міста, поряд з новою лікарнею наче любителі мотогонок важливіші за всіх інших людей. То ж спортсмени, як місцеві, так і приїжджі, проводять гучні тренування навіть у великі свята, коли містяни після відправи у церкві налаштовані на зовсім іншу атмосферу.

     

Позицію проти мототреку в межах міста аргументує на сесії міської ради Олег Савчук

     Ось такі основні застереження, дослухатися до яких спонукає міську владу громадський активіст Олег Савчук.
     
     Депутати хотіли як краще, а вийшло…
     
     Аналізуючу усю цю проблематику, ми звернулися до завідувача земельним відділом Галицької міської ради Віри Миколаївни Чемеринської, оскільки  вона знає в деталях не тільки «земельну передмову» облаштування треку.
     
     – Зараз мені здається, що восени минулого року ніхто не сподівався, що передбачається такий серйозний мототрек, – щиро зауважила Віра Чемеринська. – З одного боку, беручи до уваги пріорітетність розвитку різноманітних видів спорту у Галичі, усім хотілося, щоб у місті розвивався і такий азартний, видовищний молодіжний вид. З іншого, міськрада свідома того, що йдеться про хобі не бідних людей. Тобто була надія, що користуючись мототреком, вони залишатимуть у Галичі певні кошти, які влада могла б спрямовувати на розвиток населеного пункту. Так, ми живемо у незвичайному туристичному місті, яке приваблює українців та закордонних гостей історичними пам’ятками та постатями, народними традиціями та звичаями. Але туристи та місцеві мешканці хочуть і сучасної екзоти. І хоч наш шанований науковець Олександр Береговський якось зауважив, що Галич є містом для пенсіонерів та дітей, а ще хтось сказав, що Галич сьогодні – це спальний район Івано-Франківська, переважна більшість не згідна з подібною перспективою своєї малої батьківщини. З урахуванням усіх цих аспектів депутати й дали добро на облаштування мототреку.
     
     Причому, на ділянці землі, яка не має сільськогосподарського призначення. Тому чутки про те, що місто втратило гектари родючих ґрунтів, є просто зайвими домислами. У 2003 році 5,8 гектара землі, яка призначалася під кар’єр підприємства «Прикарпаттябудматеріали» (в народі – цегельний завод – авт.), було вилучено у фонд земель міської ради у зв’язку з банкрутством даного підприємства. За цільовим призначенням це є земля промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики. До неї належать і ті 0,7 га, які у 2011 році було надано у тимчасове користування, терміном на один рік, громадянину Івану Єналю. Причому, без зміни цільового призначення ділянки. Пан Єналь використовував цю площу, і навіть значно більше, для ведення власного сільського господарства. Міськрада отримувала з цього 26 гривень орендної плати у рік. Це щодо закидів про те, як багато тепер втратив міський бюджет. У відповідності з договором оренди, у разі, якщо орендар бажає й надалі користуватися ділянкою, він за 30 днів до завершення дії договору, повинен повідомити про це міськраду. Остільки два роки тому пан Єналь цього не зробив, то де-юре дія договору була припинена. У лютому 2017 року рішенням сесії міської ради ГО «Спортивний клуб «Максим» отримала дозвіл на облаштування на цій ділянці стартового майданчику мототреку для проведення тренувань мотогонщиків, – підвела риску під земельним питанням Віра Чемеринська.
     
     До слова, за ініціативою міськради 4 квітня цього року фахівці Рогатинського міжрайонного відділу ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗУ» (санепідлсужба – авт.) провели у Галичі дослідження інфразвуку і шумового навантаження на інфраструктуру, яке спричиняється дією треку (рівень гучності і підсилення потужності сигналу вимірюється у децибелах (дБ). Так ось, при допустимій нормі у 55 дБ, на дитячому майданчику та біля помешкань під Галич-Горою по вул. Ніни Вівчаренко зафіксовано – 53, біля ЦРЛ – 54 децибели. Звичайно, що така мала різниця між санітарною нормою і встановленим фактом викликає у людей недовіру до об’єктивності всього дослідження. Більше того, містяни розповідають, що під час його проведення на трасах були задіяні лише два чи три мотоцикли. Та й ті розвивали менші швидкості та навантаження, ніж це зазвичай буває в інші дні. А як тільки контролери поїхали, хлопці на мотоциклах традиційно дали жару.
     
      Одним словом, співзасновники клубу «Максим», за деякими підрахунками, вже витратили на облаштування мототреку від 200 до 400 тисяч гривень і щасливі з того, що навіть у незавершеному вигляді він приваблює галицьку молодь та професійних гонщиків Прикарпаття і України. Люди ж, для яких трек – це власний дискомфорт, не знають, що їм робити?
     
     Що вирішила вчора сесія?
     
     Вчора на третьому засіданні п’ятої сесії міськради депутати розглянули звернення галичан щодо роботи мототреку в урочищі «Залісєнє». Розмова була бурхливою і відвертою з обох сторін.
     
     Позицію «проти» треку відстоював громадський активіст Олег Савчук, який прийшов на сесію з групою містян, котрі мешкають по вул. Н.Вівчаренко, і найбільше потерпають від шумових хвиль із Галич-Гори. Висунувши свої аргументи, вони внесли свою пропозицію: провести громадські слухання щодо треку і винести його за межі міста.
     
     Від молодіжного крила мешканців Галича, які в основному «за» існування мототреку, на сесії виступив Степан Гузік. На його думку, ставити питання чи потрібний Галичу трек, це те саме, що питати, чи потрібна Галичу молодь? І якщо дуже прислухатися до дратуючих шумів, то мешканці Заріки давно могли поставити питання про припинення руху ешелонів по залізниці.
     
     Нарешті депутатський корпус, підтримавши необхідність громадських слухань з питань мототреку, в основному не відступив від свого попереднього – колегіального рішення щодо облаштування цього спортивного об’єкту в урочищі «Залісєнє». Але враховуючи справедливі нарікання галичан, сесія прийняла наступне рішення:
     
     1.Залишити в силі рішення  четвертої сесії міської ради № 137 від 13.10.2016 року і  рішення п’ятої сесії міської ради № 17 від 16.02.2017 року 
     
     2. Зобов’язати ГО « Спортивний клуб « Максим»:
     2.1.встановити шумозахисний бар’єр зі сторони вул. Н. Вівчаренко (починаючи від дитячого майданчика до ЦРЛ);
     2.2. встановити огорожу навколо мототреку і трибуну для глядачів;
     2.3. проводити тренування не частіше ніж три дні в тиждень;
     2.4. проводити тренування в період з 13.00 год. до 21.00 год.;
     2.5. не проводити тренування в  загальнодержавні релігійні свята;
     2.6. узгоджувати з міською радою проведення змагань ;
     2.7. облаштувати в урочищі «Залісєнє» майданчик для заняття пляжним  волейболом;
     2.8. передбачити можливість заняття велоспортом на даному мототреку.
     
     До слова, при проведенні тренувань буде враховуватися й те, що з 14.00 до 16.00 у районній лікарні – сонний час (про це нагадав депутатам головний лікар закладу Любомир Журавецький, який висловив низку своїх зауважень щодо треку).
     
     В цілому, зважаючи на дане рішення сесії, противники треку відчули себе ображеними і, за великим рахунком, не почутими. Та одна представниця громадськості зауважила:  «Поразка у бою – це ще не програна війна». Тобто прибічники Олега Савчука мають твердий намір продовжити боротьбу за своє право жити у спокої. 

Марія ПАЛЮГА


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net