на сайті  
   
 
Субота, 15 грудня 2018 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікНеспокій навколо ідеї сміттєпереробного заводу у Галичі
10.07.2017 | 11:52 | Переглядів: 4298
Рейтинг

     Громадські слухання, які відбулися у Галичі 11 червня цього року з приводу пропозицій щодо вірогідного будівництва сміттєпереробного заводу у межах міста , сколихнули увесь район. А особливо – мешканців Тустані, оскільки це небажане підприємство може вирости, як то кажуть, у них під боком. Тож 200 селян  не зволікаючи звернулися у владні інституції, щоб застерегти впровадження проекту. Чому саме  і на тлі яких  процесів ідея такого об’єкту виглядає недоречною? – кореспондент «Галицького слова» вивчав безпосередньо у Тустані.

     

     Цей простір неподалік Тустані може стати територією сміттєпереробного заводу

     Добрі справи надихають

     З осені 2015-го, відколи сільським головою Тустані та сусідніх Семаківців і Хворосткова став тоді 29-літній Ярослав Озарко, громада постійно відчуває дихання добрих змін. 

     

     Зокрема, у межах сільради – на річці Бебелці, споруджено новий міст. У Тустані завершено освітлення вулиць, зроблено тротуарну доріжку біля сільської ради і продовжується прокладання бетонної пішохідної доріжки з водовідводом у центрі села. Біля Будинку культури нарешті з’явилася красива огорожа, облаштовано волейбольний майданчик, в усіх трьох селах установлено дитячі ігрові майданчики. Вирівняно та підсипано землею сільське футбольне поля – це для того, щоб підняти його ще вище рівня ріки і зробити більш сухим. Підсипано гравій на проблемних сільських вулицях, зокрема Набережна розширена і впорядкована на всіх відрізках своєї протяжності. 
     
     Найближчим часом по вулиці Галицькій у Тустані буде прокладено приблизно 200 метрів асфальту. До речі, у цьому селі, наче у місті, з’явилися таблички з назвами вулиць. Уже зовсім скоро розпочнеться спорудження архітектурно привабливого в’їзного знаку у село, за переїздом буде встановлено карту населених пунктів сільської ради. 
     
     У переліку позитивних фактів є й такі: відремонтовано приміщення сільради, поміняно двері і більшу частину вікон у сільській амбулаторії, встановлено нові двері у шкільному медкабінеті та сільській бібліотеці. Задля належного благоустрою та санітарного порядку у селах куплено нову бензинову косу, придбано і встановлено 6 сміттєвих баків.
     
     Щодо найближчих планів, то вже виготовлено проекти перекриття дахів Будинку культури та сільського садочка, а також проект опалення закладу культури. Черговою у планах є підготовка, образно говорячи, проекту століття: йдеться про 10 км водоводу, який проляже через усі три села. Вони ж бо живуть майбутнім. Скажімо, минулого року на теренах сільради народилося 12 малят і було зареєстровано вісім шлюбів. Позитивна тенденція у цьому плані зберігається й цьогоріч. Тож усе має бути добре, лиш аби ситуація в країні не погіршувалася і не загострювалися події на сході України. 

     

     Тут варто зазначити, що мешканці сіл Тустанської сільради сприймають захист держави як святу місію. Семеро місцевих хлопців відстоювали незалежність України  в зоні АТО (зараз проходить юридичне оформлення земельної ділянки, де їм передбачено виділити відповідні площі під забудову). А у вигляді матеріально-технічної допомоги військовим тустанська громада прийняла рішення: відремонтувати «волинянку» – автомобіль, який давно стояв на балансі сільради, і відправити на фронт. Відправили. Уже й отримали подячного листа від особистого складу та командира батальйону ім. генерала Кульчицького.
     
     Наче грім серед ясного небаІ раптом на тлі всіх цих добрих справ пролунала, як грім серед ясного неба, звістка про те, що, наче б то, поблизу Тустані планується будівництва потужного сміттєпереробного заводу (СПЗ). Точніше, на початку червня мешканці села прочитали на сайті Галицької міської ради оголошення про проведення громадських слухань щодо будівництва заводу по переробці твердих побутових відходів в мікрорайоні «Заріка» (територія між колишнім механічним заводом і рікою Липою – ред.). 
     
     Ця ділянка (2 – 2,5 га) належить до земель комунальної власності Галича, але ж підприємство, у випадку його функціонування, буде прямо під боком у Тустані. І вже сама його спеціалізація лякає усіх мешканців. Тож не дивно, що ще до громадських слухань пішла із села у владні інституції  колективна заява (фото внизу) такого змісту:
     
     «Голові Галицької районної ради П.Андрусяку, голові Галицької РДА М.Поповичу, міському голові м. Галича О.Трачику, начальнику державної екологічної інспекції  в Івано-Франківській області І. Стефураку, сільському голові Я.Озарку.
     
     Ми, жителі села Тустань категорично проти того, щоб на території Галича (урочище «Заріка»)  проводилося будівництво сміттєпереробного заводу. Звертаємося до вас, щоб не допустити даного будівництва, оскільки функціонування заводу матиме негативний вплив на навколишнє середовище і здоров’я людей. Даний завод планується будувати на дуже малій відстані від населеного пункту Тустань, що суперечить усім екологічним нормам. Поблизу  села вже є об’єкти, які шкодять здоров’ю людей: асфальтний завод (філія «Автодору») і ТзОВ «Даноша», в результаті діяльності яких, згідно показників Тустанської  сільської амбулаторії, люди, особливо діти, стали частіше хворіти на отруєння, ОРВІ, рак та інші хвороби. Ми просимо дослухатися до наших вимог. В іншому випадку ми – громада села – змушені будемо перейти до більш радикальних заходів».
     
     Чому люди не бажають «світитися»?
     
     До слова, підписи під заявою, яку ми процитували, займають 23 аркуші, підписалося 200 осіб, навіть вказавши свої паспортні дані. Але ж яким було здивування, коли серед учасників громадських слухань у Галичі виявилося не більше п’яти мешканців Тустані. Не прийшли на доленосний захід ні діючий сільський голова Ярослав Озарко, ні його попередниця Галина Наконечна, яка, як розповідають її односельці, в «кулуарах» страхає людей непривабливим проектом, закликає чинити спротив. Але там де треба сказати своє вагоме слово, її немає… 

     

     Правда це чи не зовсім, не будемо стверджувати. Але після того, як наша газета опублікувала звіт із громадських слухань, Галина Степанівна зателефонувала до редакції і висловила своє незадоволення тим, що на слуханнях не було належної реакції на заяву тустанської громади, а газета, мовляв, це спокійно «проковтнула». І якщо й надалі так буде, то за словами пані Наконечної: «Тустанцям скоро прийде кінець. А щоб цього не сталося, треба боротися усім світом».
     
     Тема дійсно дражлива. І ми вирішили на свої очі переконатися, про яку саме ділянку під будівництво заводу йдеться, і послухати, що пропонують відносно ідеї сміттєпереробки мешканці Тустані. До слова, Галина Наконечна завчасно порадила нам приїхати десь о четвертій годині дня, коли люди вже подоять корови, впораються по господарці і зберуться разом з депутатами, щоб поговорити з кореспондентом про наболіле. Та вже за добу до вірогідної зустрічі пані Галина не реагувала на наші телефонні дзвінки, які мали за мету уточнити – чи нічого не міняється? Тож журналіст приїхав і без зайвих погоджень. На жаль, ніякого гурту противників заводу не зустрів. Не з’явилася і знову же не відреагувала на дзвінки й пані Галина. Звичайно, що причини такої поведінки могли бути різними. Раптом, людина занедужала чи вийшла з ладу її «мобілка»… Але загалом у Тустані нашу увагу привернуло те, що мешканці села, дійсно виказуючи категоричне «ні» будівництву заводу, усі як один не хочуть називати своїх прізвищ і фотографуватися. Мовляв, навіщо мені «світитися», накликати на свою голову гнів начальства? Якого саме – знову мовчанка.
     
     Про що це свідчить? Про те, що громадяни не вміють відстоювати свою позицію? А може спрацьовує страх, який залишився в генах ще зі сталінської епохи? Чи то на поведінку мешканців впливає очевидність того, що чого би люди в країні не домагалися, можновладці до них мало-коли дослухаються?Так чи інакше, а ідея будівництва сміттєпереробного заводу, яка вже виникала кілька років тому і знову вибухла в інформаційному полі, потребує глибокого вивчення та скрупульозного врахування всіх можливих негативів, і разом з ними позитивів.
     
     Хочеться, щоб було як в Європі, але…
     
     – Тема заводу для мене дуже болюча. Особливо з огляду на те, що я прийшов на свою посаду заради того, аби зробити для своїх сіл якомога більше добра, – зазначив у розмові з нашим кореспондентом Тустанський війт Ігор Озарко (на фото). – Нам кажуть, що в Європі такі переробні підприємства стоять прямо посеред міст – і нічого поганого в тому нема. Ні забруднень атмосфери, ні неприємних запахів. Але ж це у цивілізованому світі, де впроваджуються надсучасні технології, де виконуються закони і є відповідальні інвестори. На жаль, у нашій країні ще не так.
     
     Водночас – ми прагнемо в Європу. А там нема стихійних сміттєзвалищ, розкиданих навкруги целофанових пакетів та пластикових пляшок… Тобто всюди чистота та порядок, бо там вміють боротися зі сміттям. Тому я розумію, що завод з переробки ТПВ, можливо, необхідний десь і в нашому районі. Але в урочищі «Заріка», по-перше, мало для такого підприємства місця. По-друге, тут чутлива екологічна зона – у безпосередній близькості маємо ріки Липу і Дністер. По-третє, у 200-х метрах – житловий масив села Тустань. Чи враховуються пов’язані з цими обставинами ризики? І чи нема більш підходящих для такої справи територій?
     
     Такі ж питання ставлять пересічні мешканці села і міста Галича. А на громадських слуханнях, як знають  наші читачі, виникало й питання про те, звідки переробники братимуть сміття? Справа у тому, що потужний завод, про особливості якого розповів на слуханнях директор ТзОВ «Аквіос» Казимир Гуцуляк, може переробляти 20-30 тон побутових та промислових відходів у годину, відповідно – 80-100 тисяч тон у рік. Але же, скажімо, Галич за рік продукує побутових відходів у  десятки разів менше! Також недоречний для Галича проект заводу, який передбачає збудувати недалеко від Городенки  ТОВ «Інвест Фінанс Компані»: його потужність теж у межах 22 тон переробки в день. А зі скромнішими пропозиціями до керівництва Галича ще ніхто не звертався.
     
     Тим часом ходять чутки, що скоріш за все ніхто й не збирається влаштовувати сміттєпереробку в урочищі «Заріка». Можливо, передбачливі люди просто хочуть отримати від міста ці 2 – 2,5 га землі. А далі буде видно, що тут виросте?
     
     І Громадська рада не рада
     
     Та чутки чутками, а 19 червня у проблему серйозно вникала Громадська рада при Галицькій РДА. У порядку денному її засідання були наступні питання: «Про вжиття заходів щодо покращення санітарного стану, наведення благоустрою центральної частини м.Галича та його околиць. Переваги та недоліки будівництва сміттєпереробного заводу у м. Галичі». З докладною інформацією щодо зазначених пунктів виступили міський голова Орест Трачик та голова постійної комісії Громадської ради з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, розвитку населених пунктів Володимир Бучко. 
     
     Що маємо в результаті?
     
     За словами голови Громадської ради Михайла Вітовського, наразі взяли почуте до відома і звернулися з клопотанням до керівництва Івано-Франківської ОДА – надати інформацію про перспективи будівництва сміттєпереробного заводу у межах області (чи на прилеглих територіях) та можливості переробки непотребу у Галицькому району. Окрім того, Громадська рада звернулася з листом до сільських голів району, Більшівцівської ОТГ, у якому просить повідомити про наявність земельної ділянки, яка відповідала би встановленим нормам під будівництво СПЗ. 
     
     Тобто, вірогідність існування такого підприємства в районі не виключається?
     
     – Ми дійшли висновку, – сказав у відповідь на це питання Михайло Вітовський, – що така пропозиція може бути схвалена тільки за наступних умов: потужність заводу, тобто його здатність переробляти сміття впродовж доби, не повинна перевищувати кількість сміття, яке продукується впродовж цього же терміну в межах території майбутньої Галицької ОТГ. І ще одне: реалізація проекту можлива за умови проведення законодавчо жорсткого тендеру на будівництво, виготовлення проектної документації і висвітлення усіх цих етапів у ЗМІ. Ніхто не має права на щонайменші порушення чинного законодавства, особливо Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», – підкреслив голова Громадської ради. 
     
     Ось така ситуація на даний час. Ми будемо слідкувати за її розвитком. Зокрема, у частині передачі землі під можливе будівництво.

Марія ПАЛЮГА


Коментарі:

аналітик:
21.08.2017 22:02:58

Слухайте! Якщо вже це питання будівництва сміттєзаводу в межах Галича як то кажуть "народилась" десь там на горі, то всі ці громадські слухання, листи, протести, ультіматуми і проча біліберда як то кажуть ні до чого. Ніхто з нами, простим народом, рахуватись не буде. От пошумлять, пошумлять тай заглохнуть, а ще всім солодко набрешуть які скажені переваги матимуть такий проект, скільки робочих місць відкриється, тай всеодно цей проект пропхають. Так само як пропхали цей утопічний проект з мототреком на Галич-Горі. Скільки люди возмущались, скільки пояснювали що ці рьови слухати неможливо, що діти не сплять, хворі в лікарні здригаються, і що хтось відреагував? Спочатку дали добро на цей непотріб, а потім оголосили громадські слухання, як то кажуть по висраню ( перепрошую за слівце ). Але сум викликає інше. Чому ні в одну голову ні одного високопосадовця не зайде думка хоч раз щось добре зробити для того нашого Галича, а лише якесь гамно всяке і чим раз, тим гірше. Так і хочеться сказати, а давайте ще побудуємо полігон для утилізації, ну скажімо, відпрацьованого ядерного палива. Уявляєте скільки грошей з цілого світу за утилізацію їх срані Галич би зміг заробити? Ну але лише скоро всі би ми повиздихували, але що то є, порівняно з можливістю заробити.

галичанин:
21.08.2017 22:07:56

Тустанцям - пять балів за ініціативу і протест! А нам - галичанам - ганьба. Ми навіть захистити себе не в силі. Нам вже далі на голову вилізуть шановні від корита, а ми мовчимо. Аби не гірше. А гляньте, люди з Тустані всеж таки свідоміші за нас з вами - не хочуть щоб їм під носом таке неподобство зявилось. Молодці!

аня:
21.08.2017 22:15:45

А в мене питання до шановного пане мера: а скажіть, до якої степені потрібно ненавидіти своє місто, щоб по суті погодитись побудувати в межах міста такий обєкт? В вас шановний Оресте Антоновичу совість ( або хоч якісь її залишки ) є? Та Ви перший повинні були би протестувати і всіми можливими силами, за допомогою нашої міської громади відвернути від нашого міста це лихо! А Ви? Чим будети дихати, яку воду пити, в якій воді в Дністрі купатись, де відпочивати? А туристам теж будети в якості архітектурної спадщини показувати сміттєпереробний завод? Скільки ще зла Ви принесете нам - Галичанам і нашому місту поки Вас нарешті скинуть з того "трону"? А може вже досить, чи Ви собі два віки намірали? Схаменіться!!! Бо є "влада", а є ще і прості людські прокльони і Божа кара! Не боїтеся? Чи Вам вже і так всерівно?


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net