на сайті  
   
 
Субота, 15 грудня 2018 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік«Опорна» турбулентність
23.02.2018 | 14:57 | Переглядів: 751
Рейтинг

     У рамках процесу децентралізації влади в Україні відбувається активне утворення об’єднаннях територіальних громад (ОТГ), освітніх округів та опорних навчальних закладів.
     
     Загальноосвітні навчальні заклади, що є опорними, створюються для рівного доступу усіх дітей до якісної освіти, раціонального і ефективного використання ресурсів, та є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі.
     
     Головним нормативно-правовим актом, що врегульовує питання створення представницьким органом місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, районними радами (далі – засновники) опорних закладів та їх філій є Положення про освітній округ, затверджене постановою Кабінету міністрів України від 27 серпня 2010 року №777 (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 20 січня 2016 року № 79)
     
     Засновник визначає опорні заклади серед підпорядкованих йому загальноосвітніх навчальних закладів на конкурсній основі відповідно до затверджених ним умов.
     
     Під час проведення конкурсу обов’язково враховується, зокрема, зручність та наявність автомобільних шляхів з твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та місця проживання.
     
     Алгоритм створення опорної школи наступний:
     
     1. Підготовка до ухвалення рішення засновником про створення опорного закладу (п.5 Положення);
     
     2. Затвердження умов та проведення конкурсу засновником для визначення опорного закладу серед підпорядкованих йому загальноосвітніх навчальних закладів (п.6 Положення);
     
     3. Ухвалення рішення про створення опорного закладу, його філій (п.7 Положення) у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування». 
     
     Як основний варіант, рішення має бути прийняте про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів шляхом приєднання – тобто, визначення одного загальноосвітнього навчального закладу (юридичної особи) як опорного, та приєднання до нього інших загальноосвітніх навчальних закладів як структурних підрозділів-філій (з одночасним припиненням їх статусу як юридичних осіб) відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів України, а також відповідно до вимог трудового законодавства, оскільки відповідна реорганізація тягне за собою зміни істотних умов праці та скорочення працівників. 
     
     Рішення має вирішувати основні питання діяльності опорних закладів та їх філій, у тому числі щодо затвердження установчих документів (статуту, положень) та визначення відповідальних осіб за державну реєстрацію опорного закладу як юридичної особи.
     
     В нашому районі вже створено дві опорні школи – Більшівцівська та Дубовецька. І якщо рішення районної ради про їх утворення були прийняті без особливих труднощів, як кажуть на одному диханні, то минулої п’ятниці сесія районної ради не спромоглася навіть включити до порядку денного питання про свторення ще однієї – Галицької опорної школи. До слова, утрималися від прийняття відповідного рішення в більшості своїй депутати фракції ВО «Батьківщина», за винятком депутата Михайла Лазарчука. Такий поворот викликав неоднозначну реакцію серед депутатів інших фракцій та окремих педагогічних працівників. І хоча, за словами начальника відділу освіти Галицької РДА Івана Матейка, це вже третя пропозиція внесення на розгляд районної ради питання про опорну школу, тобто є вже певна практика з підготовки такого питання, та депутати цього разу проігнорували дану пропозицію. І це при тому, що напередодні постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, спорту, національного та духовного відродження рекомендувала включити до порядку денного сесії це питання. Після провалу першого п'ятничного голосування, пропозиція депутата Стрембіцького про повторне голосування теж не набрала необхідної кількості голосів. 
     
     То що ж завадило включити до порядку денного сесії питання про Галицьку опорну школу і чому так дружно утрималися від цього депутати однієї з фракцій? За роз’ясненням ми звернулися до окремих депутатів та посадовців, які мають безпосереднє відношення до цього. 
     
     Голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, національного та духовного відродження Оксана Ріжко (ВО «Батьківщина») пояснила, що основною причиною стала відсутність на засіданні президії районної ради і на самій сесії директорів інших шкіл. Мовляв, минулого разу їй дзвонили, погрожували через закриття шкіл і ймовірність звільнення вчителів. 
     
     - Ми хотіли згоди тих директорів або просто послухати  їхню думку, - розповідає О.Ріжко. - Ми прийняли на комісії рішення рекомендувати включити це питання до порядку денного, але попередньо заслухавши директорів або представників інших шкіл.
     
     Натомість депутат Петро Стрембіцький (Народний фронт) емоційно стверджує, що це було «сугубо політичним рішенням однієї з фракцій», а причиною такої позиції є чиїсь «власні амбіції».
     
     - Було поставлено чітко питання проголосувати про створення Галицької опорної школи. Тільки про створення, без ніяких філій… А пізніше дане питання доопрацювати, - каже Стрембіцький. – Але Люба Іванівна (Гордійчук, - авт.) вона проти всіх, бо вона дуже хоче, щоб в Комарові була опорна школа. То є амбіції пані Гордійчук.
     
     Подібна думка прозвучала і з уст першого заступника міського голови Галича Володимира Чуйка. Він заявив, що коментувати нема чого, оскільки і так зрозуміло, що тут «чудиться»…
     
     - Я спілкувався з депутатами Журавецьким Любомиром від БЮТу і Маслієм Юрієм від УКРОПу. Вони закріплені за містом і вони утрималися. Я розумію, що можна послатися зараз на відділ освіти в тому, що не проведена відповідна робота. Але якщо робота проведена (може й без відділу освіти) і в Більшівцях, і в Дубівцях, а я думаю, що скоро буде проведена і в Комарові, то в Галичі ми ще думаємо – хто відповідальний має бути за проведення роботи? Ми не в тих самих кабінетах сидимо? Хто в нас може впливати на те, щоб роз’яснювальна робота проводилась? Тому коментувати тут нема чого. Треба ставати, продовжувати роботу і думати, як з того всього виходити, аби все-таки вона (опорна школа в Галичі,- авт.) була, - наголосив Володимир Чуйко. 
     
     Він також зазначив, що логічного пояснення виправданням окремих депутатів та представників фракції «Батьківщина» немає.
     
     - Там де дійсно нема економічних обгрунтувань, то ми приймаємо рішення за 15 хвилин. Якби кожен хотів, навіть ота велика фракція БЮТу, якби вони хотіли побачити опорну школу в Галичі, то я думаю, і економічне обгрунтування знайшлося б, і пояснення було б, і донесли би до кожного, - наголосив Чуйко. – Я розумію, коли є вольове політичне рішення, але є і людина, яка піднімає руку. Є людина, яка приймає політичне рішення, але треба робити висновки… Чомусь сьогодні депутат Лазарчук може дати собі раду з політичним рішенням…  Чому інші не можуть дати?
     
     Щодо економічного обґрунтування надання Галицькій школі статусу опорної В.Чуйко апелював у своєму коментарі до слів депутата Ю.Маслія (УКРОП), який пояснював, що утримався від прийняття рішення через те, що питання не до кінця було обговорено. Не було предметного аналізу й економічної складової цього процесу, і наслідків, які з нього випливають в частині кадрової політики.
     
     - В даному випадку не було видно предметного аналізу, не обговорено і не продумано рішення. Тому ми витримали паузу без заперечення того, що Галицька опорна школа, як така, має все ж відбутися. Але, можливо, з кількома варіантами розвитку подій, - зауважив Ю.Маслій. – Основною причиною того, що я утримався, була відсутність обговорення в трудових колективах тих шкіл, які мали би приєднатися до опорної школи. Якщо це питання  буде правильно підготовлене і не відбудеться якогось примусового прийняття цього рішення, не буде якихось заперечень, то я більш ніж впевнений, що на березневій сесії це питання буде проголосовано.
     
     Протилежну думку має начальник відділу освіти Галицької РДА Іван Матейко. Він вважає, що відділ освіти подав всі необхідні документи і належним чином підготував питання до розгляду на сесії. Як наслідок, комісія з питань освіти рекомендувала включити до порядку денного це питання і наступним кроком мало бути його затвердження на президії районної ради.
     
     - Але на президію мене не запросили, і вже потім на сесії я зрозумів, що питання на президії було відхилено, - пояснює І.Матейко. – Щодо правових чи юридичних аспектів, то всі вони відділом освіти були дотримані. Я не можу погодитися з тим, що були недоопрацювання відділу освіти. Коли приймали рішення по Дубовецькій чи по Більшівцівській опорних школах, там теж були якісь правові колізії, але ми вийшли з цього. І на сесії я не чув від депутата Маслія чи інших депутатів якихось зауважень до пропозицій відділу. Я не можу пояснити чому це питання не було включено в порядок денний.
     
     Свою думку з приводу скандального голосування висловила редакції і директор Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Я.Осмомисла Марія Савчук.
     
     - Я думаю, що це питання перетворилося з освітянського в політичне, - зазначила вона. – І мені, і відділу освіти закидають докір, що ми не знайшли філій. Але мені здається, що це не є функцією школи – шукати філії. Достатньо було визнати школу опорною і тоді би філії приєдналися. Що стосується економічних показників, то створення Галицької опорної школи є економічно вигідним для району, бо приєднання філій, де сьогодні наповнюваність класів є недостатньою, змінить ситуацію. Вже буде видно тільки середню наповнюваність загалом Галицької школи. Ще більше школа би виграла, зокрема і в фінансовому плані, якби вона отримала статус опорної два роки тому. Як наслідок, школа не долучилася до тих зібрань, які організовувалися для директорів і вчителів опорних шкіл. Адже на цих зібраннях всеукраїнського і міжнародного рівнів ми мали би змогу підвищувати свій фаховий і методичний рівень. Ми цього були позбавлені. Ми ці два роки сидимо, думаємо і спостерігаємо. І не знаємо, до чого ми прийдемо. А може дійти до того, що Галицька школа, де навчається 640 учнів, залишиться на узбіччі.
     
     Для створення більш повної картини в ситуації, що склалася навколо голосування за надання Галицькій школі статусу опорної, помилково було би не спитати думку керівництва району з цього приводу. І ми звернулися за коментарями до голови районної державної адміністрації Миколи Поповича та заступника голови районної ради Любові Гордійчук (ВО «Батьківщина»). Їхні коментарі кардинально відрізнялися щодо причин провального голосування, але були ствердними і одностайними в сподіваннях на позитивне прийняття рішення в березні. 
     
     М.Попович, як і частина наших співрозмовників, впевнений в тому, що голосування  9 лютого було політичним рішенням.
     
     - Я розцінюю це голосування як небажання утворювати Галицьку опорну школу. Адже питання отримало погодження в комісії. Тим більше, я, як голова РДА, вніс легший проект рішення з подальшим погодженням філій, але президія заблокувала його. Я особисто внесу на наступну сесію ще раз це питання. Я переконаний, що повага до Галича буде вищою за політичні амбіції, і питання Галицької опорної школи буде обов’язково прийняте, - зазначив голова РДА.
     
     Любов Гордійчук у свою чергу пояснила позицію своєї фракції наступним чином:
     
     - Гіркий досвід голосування за Дубовецьку опорну школу нас навчив, і ми пересвідчилися, що треба діяти згідно закону, інакше потім політикани будуть роздмухувати політичне багаття, хоча у Дубівцях не було таких проблем, - зазначила заступник голови районної ради. – Що стосується Галицької школи, то необхідно першочергово відмінити рішення сесії районної ради 2016 р. про освітні округи, підготувати проект рішення за 20 днів до сесії, а не в останній день, обговорити пропозиції в педагогічних та батьківських колективах, обговорити різні варіанти формування філій опорної школи, і основне – не прив’язувати сюди жодної політики. У 2016 році мало бути реорганізовано понад 15 шкіл. Завдяки тому, що у фракції «Батьківщина» багато освітян, які практично знають проблеми сільської школи, кожна посада в галузі освіти була пропрацьованою в депутатській фракції. Ми не служимо владі, ми працюємо для територіальних громад району.  
     
     Я переконана, що Галицька опорна школа має стати взірцем Прикарпаття. Основне – сучасна матеріальна база і креативний вчитель, який працюватиме по-новому, - наголосила Л.Гордійчук.
     
     Як видно з достатньої кількості коментарів, питання Галицької опорної школи потрапило в зону активної турбулентності. Його трясе, товче, хитає з боку вбік… на фоні його обговорення  виникають певні здогадки і підозри, а це у свою чергу породжує неприємні відчуття і емоції. Та є надія, що ця зона завершиться. І незалежно від того, чи отримає хтось від цього якісь політичні дивіденди, чи, можливо,  хтось позбудеться якихось надуманих ілюзій, Галицька ЗОШ І-ІІІст. №1 ім.Я.Осмомисла все ж стане опорною, а її майбутні випускники, як і їхні попередники, з гордістю називатимуть свій навчальний заклад найкращим.

Володимир ТЕСЛЮК


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 10 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net