на сайті  
   
 
Неділя, 18 квітня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікВасиль Братусь: «Наше завдання - вчасно та безаварійно доставити газ до домівок наших споживачів»
23.12.2019 | 11:54 | Переглядів: 2563
Рейтинг

Інтерв’ю з керівником Галицької дільниці АТ «Івано-Франківськгаз» Василем Братусем

 – Василю Івановичу, у листопаді ціна газу зросла на 80 коп. На скільки зросте ціна газу в грудні, чого очікувати взимку?

Це питання хвилює багатьох, в тому числі і мене. Але  я не маю відповіді на нього.  Наше підприємство не торгує газом, тож жодним чином не впливає на формування ціни на нього. Ціну встановлює Нафтогаз, згідно регламенту, прописанного Кабінетом Міністрів.

Більшість споживачів помилково думають, що газ продає, постачає та розподіляє мережами одна компанія. Але це не так. НАК «Нафтогаз» продає газ, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» постачає, а ми, АТ «Івано-Франківськгаз», розподіляємо газ мережами, тобто доставляє його в оселі та на підприємства.

Наведу такий приклад: наша робота подібна до кур’єрьскої компанії, або пошти.  Її функція – вчасно привести товар від продавця до покупця, при цьому вона не впливає ні на ціну ні на якість товару.  А ви сплачуєте гроші за товар його продавцю, а кур’єру за доставку.  За цим ж принципом працює і «Івано-Франківськгаз». Наше завдання - вчасно та безаварійно доставити газ до домівок наших споживачів. Наші клієнти – це 20 тис. споживачів в Галицькому районі.

– В чому полягає ця робота – доставка газу?

Газ сам по собі у помешканнях людей не з’являється. Щоб людина відкрила перемикач плити і у конфорках був газ, газовики щодня проводять комплекс робіт по обслуговуванню газорозподільної системи.

Давайте спочатку розкажу, що таке газорозподільна система нашого району. Це передусім труби: 700 км підземних та майже 9 км надземних газопроводів, від стану яких залежить безпека. Ці газопроводи розраховані на високий, середній або низький тиск. До газових приладів у наших помешканнях весь газ надходить низького тиску. Понижають його та підтримують стабільний тиск газу в мережах, запобігають його стрибкам шафові газорегуляторні пункти (ШРП). Це ті жовті скриньки з написом «Вогненебезпечно. Газ», які галичани бачать на вулицях нашого міста, у селах. В Галицькому районі працює 90 таких шаф. З них 17 – дуже старі, вони  замортизовані. Тому до них особлива увага: щоденно проводити ремонтні та профілактичні роботи. Адже зупинка ШРП призведе  до припинення газопостачання до тисячі домівок.

Таку ж функцію виконують газорегуляторні пункти. Це вже сірі, як правило, невеликі цегляні приміщення.  Наше відділення обслуговує більше 50 таких пунктів. З них кожен п’ятий – замортизоваий.

Тож ж наша щоденна робота – це точний прорахунок, регулювання та  підтримка необхідного тиску , а також виконання робіт, які попереджають ризики припинення газопостачання.  Ціна помилки занадто висока так як газ вибухова речовина.

– Якщо ці пункти такі важливі в системі транспортування газу, від них залежить чи буде газ в оселі чи ні, чому ви їх не заміните?

Тут не все так просто. Наша діяльність обмежена тарифом на розподіл газу, який  держрегулятор НКРЕКП не переглядав уже 4 роки. В рамках фінансування Національна комісія і затверджує об’єм робіт по заміні та ремонту труб та інших складових системи.

Мізерне фінансування призвело до того, що амортизація мереж відбувається набагато швидше ніж заміна.    

Газопроводи в Галицькому районі почали прокладатися в 70-х роках минулого століття. Понад 33 км мереж експлуатуються понад 40 років. Це означає, що їх потрібно було уже замінити, але ми не можемо виконати ці роботи. Держрегулятор в нашому тарифі на розподіл не передбачив на це кошти. Тому цього року ми замінили лише півтора км  у  с.Куропатники, с.Коростовичі. Щоб у споживачів, через старі мережі, не було перебоїв з газом, ми ретельно обстежуємо труби, метр за метром та ліквідовуємо витоки газу. За 10 місяців цього року обстежено 553 км газопроводів, ліквідовано понад 1,5 тис. витоків газу.

Що стосується шафових регуляторних пунктів, то нам вдалося замінити 3 шт. Звичайно, хотілося б більше, АЛЕ …

Тим не менше, всі важливі роботи по підготовці до зими ми виконали.

– Яка ситуація з встановленням лічильників газу?

Майже 98% наших клієнтів забезпечено приладами обліку.  Наразі  лише 50 квартир в Галицькому районі без лічильників. Переважно, це мешканці, які не бажають  встановлювати прилад обліку, або не проживають у квартирах.

Ми готові встановити їм  прилади обліку хоч завтра, вони є на складі. Проте, як правило, це ті споживачі, які не проживають у своїх квартирах і їх помешкання зачинені або не хочуть споживати газ за приладами обліку, оскільки норми занижені.

– Зима  – непроста пора для комунальників. У газовиків теж збільшується кількість роботи?

Так, особливо для аварійно-диспетчерської служби. В нас працює 2  бригади АДС. Щороку вони опрацьовують близько 1тис. викликів, і  взимку їх на 40% більше, ніж зазвичай. Збільшення кількості викликів  спричинено самовільним встановленням споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів, а також їх несправний стан.

Робота нашої компанії не обмежується лише обслуговуванням труб і лічильників, хоч звичайно це основна наша діяльність.

Протягом останніх чотирьох років наша компанія, в  тому числі і Галицька дільниця працює над модернізацією не тільки газотрозподільної системи, а й сфери надання послуг.

У 2015 році запрацював контакт-центр. Він є зручним способом зв’язку зі споживачем. Окрім того, працюють  онлайн-сервіси, за допомогою яких можна передавати показання та дізнаватися про стан особового рахунку. Це   Особистий кабінет, sms-повідомлення на номер 7104, чат-бот 7104ua у Viber та мобільні додатки 104 Mobile 104 Mobile Light.

Для людей, які надають перевагу  наочному спілкуванню, працює центр обслуговування. Щомісячно він надає консультації майже 750 споживачам.

– Для такого комплексу робіт вистачає спеціалістів?

Що стосується кадрів, то це питання уже кілька років є болючим для нас. Через не перегляд тарифу, про який ми говорили раніше, наші фахівці, які цілодобово відповідають за безпеку газопостачання,  отримують низькі зарплати. Слюсарі, зварники, водії, метрологи та інші фахівці масово звільняються.  Сьогодні у нашій дільниці є  14 вакантних посад.  Це 30% від нашого штату.

Якщо ситуація ближчі місяці не зміниться, Галицьку дільницю можна закривати. Не буде кому працювати «на трубі» .

– Яка перспектива газового господарства району?  

Коли будувалася газова система Галицького району, вона розраховувалась з перспективою розвитку: на роботу великих заводів. Натомість, маємо зворотну ситуацію – у нас жодного великого підприємства і перспектива будівництва великих промислових об’єктів відсутня.  Ми розрахували загальну потужність газових мереж та порівняли цей показник із її фактичним завантаженням. Газові мережі району завантажені менше ніж на 25% від  проектної потужності. Це означає, що транспортуємо газу мало, при цьому кількість мереж і інших складових газорозподільної системи обслуговуємо багато.

     Тому першочерговим завданням нашої дільниці  - це модернізації газових мереж під сучасні потреби. Адже мешканцям району, підприємствам більше не потрібні ті обсяги газу, які газопроводи могли доставити.


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net