на сайті  
   
 
Неділя, 6 грудня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікНема лиха без добра, або сміттєвий колапс відміняється
01.06.2020 | 11:03 | Переглядів: 8935
Рейтинг

     Сміттєзвалище, яке впродовж десятків років слугувало майданчиком для складування сміття з Бурштина, Галича і Більшівців, а в останні роки ще й з багатьох сіл району, не могло бути вічним. З кожним роком, з кожною новою вантажівкою, його територія перенасичувалася відходами нашої життєдіяльності, і зрештою досягла межі своєї завантаженості. Дійшло до того, що на початку травня сміттєвози вже розвантажувалися просто на дорозі, перед в’їздом на територію смітярки.

     

      

     І ось 18 травня вже увірвалося терпіння у мешканців навколишніх сіл Демешківської сільської ради. Вони перекрили доступ автівок до сміттєзвалища, вимагаючи у влади його повного закриття.

     Тоді до активістів виїжджали представники влади і вмовили розблокувати проїзд сміттєвозів, пообіцявши, що за кілька днів зберуть розширену нараду за участю ініціативної групи з числа мешканців згаданих сіл, спеціалістів відповідних служб, і будуть вирішувати як діяти далі. Сміття з дороги бульдозером відгорнули на територію звалища.

     27 травня в залі засідань і справді відбулася зазначена нарада, на яку запросили і представників населених пунктів, що межують зі сміттєзвалищем. Вони висловили всі свої думки і претензії щодо прикростей, які спричиняє їм смітярка, та сміттєвози, які щоранку транспортують сміття здебільшого не об’їзною дорогою поза населеними пунктами, а просто через села.

     

     -       Кожен наш ранок починається з того, що селом починають їздити вантажівки зі сміттям, - розповідає мешканка Німшина Ольга Грабар. – Я живу на відстані 200 метрів від сміттєзвалища, тому мені доводиться майже кожного буднього дня виходити на вулицю і збирати ті целофанові кульки та інше сміття, яке вантажівки за колесами розтягують в зворотньому напрямку по селу. Зараз є ситуація з коронавірусом. А сміття вивозять, і з Бурштинської, і з Галицької лікарень… Чи можемо ми бути впевнені, що за тими кульочками вони нам не привезуть коронавірус, або ще якусь заразу? Сміттєзвалище існує вже понад п’ятдесят років, але колись воно було маленьке і не таке загрозливе, - каже жінка. - Кожен з вас чекає коли прийде весна і зійде сніг, а ми боїмося цієї пори, бо коли сходить сніг, то ми беремо відра і йдемо на свої городи і подвір’я збирати ті кульочки, папери та інше сміття.

     

     Пані Ольга закликала всіх присутніх на хвилинку уявити собі  життя мешканців Німшина і Демешківців. Вона наголосила, що п’ятдесят п’ять років працює Бурштинська електростанція, і стільки ж часу існує з одного боку села сміттєзвалище, а з іншого – золовідвал. Натомість прилеглі села, за словами активістів, не мають, ані асфальтованої дороги, ані питної води, тільки онкохвороби, захворювання щитовидки, безпліддя тощо. А в літню пору сміттєвози підіймають ще й сильну пилюку, що також створює певні незручності селянам.

     

     Якщо повернутися на якийсь час назад, то варто пригадати, що до 2003 року звалище належало Бурштинській ТЕС. Туди всі возили сміття і ніхто уваги на це не звертав. Потім його взяло в управління комунальне підприємство «Житловик» Бурштинської міської ради. У 2007, а потім і в 2012 роках, коли на сміттєзвалищі значно побільшало пластику і целофану, піднімалося питання  встановлення на його території сміттєсотрувальної лінії. Однак ця ідея так і не була втілена.

     На нараді в середу також прозвучала пропозиція від міського голови Бурштина Роксолани Джури щодо можливості встановлення сортувальної лінії. Вона запитала, чи погодилися б мешканці сіл на такий варіант. Однак сільський голова З.Цибух заперечив, зазначивши, що населення категорично виступає за повне закриття звалища.

     Окрім цієї пропозиції також обговорювалися й інші. Хтось пропонував вишукати кошти і обгородити звалище сіткою, щоб вітер не розносив сміття, хтось – придбати бульдозер для його впорядкування і трамбування, інші пропонували викупити у власника територію колишніх фільтраційних полів цукрового заводу і там облаштувати нове звалище. Однак, всі ці пропозиції не знайшли підтримки у присутніх. Ситуацію трохи пом’якшив, міський голова Галича Орест Трачик, який повідомив, що має домовленість про зустріч у четвер з представниками фірми, яка може суттєво допомогти у вирішенні даної проблеми.

     

     Було вирішено їхати до активістів, які знову заблокували смітярку, і просити їх дати ще час до понеділка. Очільники району та голови міст Галича і Бурштина, депутати обласної ради В.Магаль та А.Іваськів, сільські голови Більшівців та  Бовшева, приїхавши на місце, просили активістів дозволити ще два дні вивозити сміття, пояснювали, що подальше блокування може призвести до сміттєвого колапсу, коли сміття почнуть висипати в лісосмугах чи інших не відведених для цього місцях, обіцяли в понеділок зібратися знову  в Демешківській сільській раді з уже конкретними рішеннями. Та люди, які перекрили дорогу сміттєвозам були невблаганними. Їхні вимоги залишалися незмінними: повне закриття звалища з подальшою його рекультивацією. Вони акцентували на тому, що воно неузаконене і ніколи таким не стане, оскільки знаходиться надто близько до річки Дністер (всього близько 200 метрів). Як приклад, вони наводили повінь 2008 року, коли вода забрала майже половину сміття і понесла через всю Україну до Чорного моря, наголошували на тому, що звалище вже переповнене і сміття нема куди складувати. А відповідальність за безлад на звалищі та прилеглій до нього території селяни закидали керівництву КП «Житловик», мотивуючи тим, що коштами, які підприємство отримує від Галицької міської та інших сільських рад, від Бурштинської ТЕС за захоронення сміття, можна було б вчасно наймати бульдозер і утримувати тут порядок.

     Активісти запевнили, що чергуватимуть на в’їзді до звалища вдень і вночі, але жодної автівки туди не пропустять. Отож, єдине, про що домовилися сторони – зустрітися в понеділок в сільській раді, щоб досягти згоди в остаточному вирішенні проблеми.

     Якщо в селах сміття не так багато, і його не накопичиться за кілька днів у таких кількостях, щоб створити якусь загрозу, то  комунальникам і керівництву Бурштина та Галича довелося трохи понервувати, аби не створити у своїх містах проблему зі сміттям. Галичанам вдалося домовитися з франківськими комунальниками щодо вивезення 50 тонн непотребу на сміттєзвалище поблизу с.Рибне. Бурштинці ж очевидно домовлятимуться з комунальниками Рогатина, бо возити сміття, бодай тимчасово, аж за сорок кілометрів надто накладно. Тож наразі сміттєвого буму не станеться. Але довго тривати не може.

     А що ж із пропозицією О.Трачика?

     Вчора справді в кабінеті голови РДА відбулася зустріч з представникам групи компаній, які запропонували організувати пакування в тюки та вивезення сміття з німшинського звалища на подальшу переробку. Вони планують створити для цього нову компанію, зареєструвати її на території Демешківської сільської ради, щоб податки йшли саме сюди, завезти та встановити на території звалища відповідне пакувальне обладнання, і вже орієнтовно через місяць розпочати роботи. Принаймні, так нас запевнив представник групи компаній Роман Угриновський.

     Отже є надія, що проблема вже найближчим часом вирішиться в кращу сторону. У понеділок представники групи компаній разом з керівниками району поїдуть до Демешківців і, є сподівання, досягнуть консенсусу у домовленостях з місцевими мешканцями.

Володимир ТЕСЛЮК


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 2 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net