на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галичанка Яна Воробчак стала переможцем конкурсу до “Євро-2012”

     Яна ВоробчакЮна галичанка Яна Воробчак навчається в 4-А класі Галицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Професійно малюванням не займається, проте з дитинства дуже любить малювати і завжди бере участь у різноманітних конкурсах. Зокрема, неодноразово ставала переможцем щорічного конкурсу дитячого малюнка, приуроченого Дню енергетика, який проводить ВАТ “Прикарпаттяобленерго”. Тому, коли дізналася про конкурс дитячих малюнків “УЄФА Євро-2012 в моїй Україні - Творимо історію разом”, одразу ж вирішила взяти в ньому участь.

Переглядів: 1366 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«А що третій празник – Святе Водохреща...»

     ВодохрещаЙордан (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

Переглядів: 3518 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

     Місцеві новини Галицького районувідділення територіального центру соціального обслуговування у селищі Більшівці В переддень Різдва Христового депутат Галицької міської ради Марта Бродович з  представниками районної організації  Партії Регіонів Ольгою Ільків та Зоряною Слободян відвідали стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування у селищі Більшівці. Гості привітали пацієнтів центру зі святами та  вручили їм продуктові пакунки.
Від імені працівників і пацієнтів стаціонарного відділення слова щирої вдячності за привітання та подарунки висловила  завідувач центру Галина Цівінська.

Переглядів: 1952 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Суд позбавив Бандеру звання Героя...

     Як повідомляє офiцiйне Інтернет-представ-ництво Президента України В.Януковича, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року був задоволений позов громадянина Оленцевича Володимира Едуардовича до Президента України В.Ющенка про визнання незаконним та скасування Указу Президента України від 20 січня 2010 року №46 “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України”. Рішення набуло законної сили і Указ скасовано.
Однак, говорячи про скасування Указу, слід зазначити й його обґрунтування.  Отже Степан Бандера не може бути Героєм України, бо він не був громадянином України і довгий час проживав за кордоном.

Переглядів: 1453 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відбувся пленум обласної організації НСЖУ

     На пленумі обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ), який відбувся наприкінці грудня, обговорено питання «Про проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Учасники пленуму зазначали, що тема роздержавлення і реформування комунальних і державних ЗМІ мусується в суспільстві вже більш як десять років. Скільки було за цей час урядів, стільки й законопроектів про реформування. Але ми, тобто наша держава, не лише не просунулися по цьому шляху вперед, а, схоже, йшли у зворотному напрямку. Бо час, сприятливий для реформування, минав, а ситуація, зокрема економічна, у ЗМІ, пов’язаних із владою, не поліпшувалась, а лише з кожним роком ускладнювалася. Стурбовані такою ситуацією, учасники пленуму схвалили звернення обласної організації НСЖУ до співзасновників комунальних засобів масової інформації – органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Переглядів: 1827 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Центр реабілітації диких тварин у Галичі

     Центр реабілітації диких тварин у ГаличіВажливим і невід’ємним елементом національних парків Європи та світу є центри реабілітації диких тварин. Основна їхня функція – штучне розведення та повернення у дику природу рідкісних аборигенних видів, реабілітація хворих і довічне утримання скалічених тварин. Такі центри відіграють важливу роль у формуванні у підростаючого покоління екологічної свідомості та гуманного ставлення до всього живого.
На превеликий жаль, в Україні практика подібних центрів ще не прижилася, хоча є спроби їх створення  у біосферному «Асканія-Нова» і природному «Розточчя» заповідниках.
З ініціативи працівників наукового відділу Галицького національного природного парку 21 серпня  2007 року з метою реабілітації і подальшого повернення  у рідну  стихію представників місцевої фауни, які попали в біду, було створено центр реабілітації диких тварин. На сьогоднішній день він знаходиться на території дендропарку Галицького НПП  та в прилеглому до нього лісовому масиві. За тваринами доглядають працівники наукового відділу.

Переглядів: 3213 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Поставлено крапку

     Галицький НПП

     Наша газета уже неодноразово повідомляла про проблему, яка виникла у Галицького національного природного парку  через земельну ділянку в урочищі «Корчева», самовільно зайняту фермерським го

      

     сподарством «Корчева». Господарський суд Івано-Франківської області, до якого звернувся Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор про звільнення та повернення земельної ділянки Галицького НПП, відмовив у позові.

      

Переглядів: 1769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Правовий всеобуч

     Соціальні пільги ветерана праці
– Я ветеран праці. Хочу знати, які соціальні пільги передбачені особам, котрі мають  даний статус?
І.В., М.Бурштин

     Вилучення техталону
– В мене вилучили техталон. Я хотів би знати, в якому випадку може вилучатися талон проходження технічного огляду?
С.П., м.Бурштин, І.С., с.Куропатники

     Пільги дітям війни
– Я – дитина війни. Хочу знати, які пільги щодо оплати газопостачання мають діти війни?
М.Б., с.Дем’янів, Р.К., м.Бурштин

Переглядів: 2089 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кримінально-правова норма, яка дає можливість ухилитися від справедливого покарання

     Єдиним законодавчим органом в Україні є Верховна Рада України, депутати якої наділені відповідними повноваженнями для прийняття законів, а відтак  саме депутати Верховної Ради України у своїй сукупності виступають в якості законодавця. Депутатами, як правило, є представники багатої верстви населення, а отже порушення національного законодавства України саме цією  верствою населення створює умови, за яких законодавець залишає можливість уникнути справедливого і адекватного покарання за вчинене діяння.
Стаття 69 Кримінального Кодексу України, яка називається «Призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом», досить широко застосовується у сучасному судочинстві. Положення, які містяться у цій статті, дозволяють призначити за вчинення будь-якого виду злочину покарання нижче від найнижчого, яке передбачене у санкції відповідної статті, при наявності декількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, та з урахуванням особи винного. Тобто суд за наявності двох обставин (перше – обставини, що пом’якшують покарання; друге – врахування особи винного)  може призначити покарання, яке «не зовсім» відповідає ступеню тяжкості вчиненого злочину  для скоєного діяння.

Переглядів: 2753 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Пенсійна реформа у запитаннях і відповідях (частина друга)

     Пенсійний фонд України12. Які компенсуючі заходи запропонував уряд, аби зменшити суспільний опір упровадженню пенсійної реформи і підвищити довіру до своїх дій? Як буде налагоджене інформування громадян?
Реформування пенсійної системи передбачає розпочати запровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування. Це в перспективі дасть можливість диверсифікувати джерела доходів пенсіонерів і забезпечити накопичувальні пенсійні рахунки при яких кожна працююча особа буде бачити свої пенсійні накопичення. Це підвищить зацікавленість кожної особи у легальній сплаті внесків та приведе до зниження рівня тінізації доходів.
У солідарній системі передбачається застосувати ряд компенсуючих заходів, які стосуватимуться збільшення розмірів пенсій жінок, працівників бюджетної сфери.
Передбачається створити робочі групи для проведення роз’яснювальної роботи та роботи з громадськістю.

Переглядів: 2046 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Походження назви міста Галича

     Походження назви міста ГаличаПитання походження назви Галич здавна привертає увагу дослідників. Вчені по-різному пояснюють топонім, але так і не прийшли до спільної думки. Першим, хто цікавився виникненням міста, був невідомий автор Галицько-Волинського літопису, який дав обіцянку розповісти про Галичину могилу і про початок Галича. З невідомих причин літописець своєї обіцянки не виконав.
Один із перших дослідників давнього Галича археолог І. Шараневич намагався вивести назву Галич від першого володаря і засновника міста, який був похоронений у Галичиній могилі або могила була насипана в його честь...

Переглядів: 15172 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Замок, який бачать тисячі, та відвідують одиниці

     фортеця у Старому Селі Пустомитівського району Львівської областіКоли їдеш поїздом з Галича до Львова, то приблизно за півгодини до кінцевого пункту з вікон транспорту ліворуч відкривається дивовижна картина. Посеред невеличких сільських хатинок раптом виростає величний замок. Яка краса! Пасажири поїзда (особливо ті, хто не так часто їздить даним маршрутом) спрямовують свої пильні і цікаві погляди у цьому напрямі. У них виникає багато запитань, як наприклад: “З якого століття фортеця? Хто проживав у ній?..” Не завжди почуєш правильні відповіді. Проте захоплення чи у словах, чи в очах тих, хто побачив замок, відчувається щоразу.

Переглядів: 1731 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тепер і в Запоріжжі знають, як у нас чудово святкують Різдво

     Засоби масової інформації вже повідомляли про перебування  з 3 по 8 січня в селі Мединя учнівської делегації з міста Запоріжжя. Учні Мединської ЗОШ І-ІІІ ст. довго міркували, як зробити перебування гостей цікавим та змістовним. Саме тому було підготовлено невеличкий концерт, де мединчани познайомили запоріжців з особливостями прикарпатського краю, в якому має своє місце і наше чудове село Мединя.
Гостей із Запоріжжя прийняли в свої домівки доброзичливі люди, які заслуговують на особливу подяку, а це сім’я Ріжка В.О.,Клим М.М., Лесіва Я.Г., Онофришина Б.В., Парцея Д.М., Брецка М.М. та Пікуляка О.М.
Кожен день перебування запоріжців в нашому краї був насиченим та цікавим. Завдяки відділу освіти гості разом із учнями Мединської  школи відвідали «Маєток Святого Миколая»на окраїні села Пістинь Косівського району, побували в музеях міст Коломиї, Бурштина та Галича.

Переглядів: 1949 | Коментарів: 0 Детальніше >>

наші традиції

     КінашівСніг вкрив землю тихо й ніжно. Він приніс у душі людей святковий настрій. Особлива атмосфера відчуття свята панувала в душах одиноких людей села Кінашева, які очікували до себе в гості колядників. Молоді хлопці та дівчата підготували для них Різдвяне дійство. Давно вже такого не було в селі. Сльозами наповнювалися очі односельчан,  яких колядники привітали під церквою. А далі вони на санях поїхали селом. Люди виходили з домівок і чекали гостей. Колядували  хлопці  і дівчата лише благодійно, не беручи ніяких грошей. Тому від імені громади дуже хочеться подякувати молоді за теплі слова віншування.

Переглядів: 2617 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net