на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Україна у нас одна!

     ЗлукаПроголошення акту Злуки було призначено на 12 годину 22 січня 1919 року на Софіївському майдані столиці. При вході з вулиці Володимирської було збудовано тріумфальну арку. Її прикрасили старовинними гербами України і всіх її частин. Член галицької делегації Лонгин Цегельський прочитав ухвалу Української Національної Ради ЗУНР про возз’єднання з Українською Народною Республікою. У відповідь член Директорії Федір Швець зачитав відповідний Універсал. Член галицької делегації Ярослав Олесницький перекладав ці промови французькою мовою з огляду на присутність на цій урочистості іноземних дипломатів.

Переглядів: 1859 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Олександр Сич взяв участь в урочистому віче з нагоди Дня Соборності України

     Соборність Сич21 січня біля пам’ятника Героям ЗУНР в Івано-Франківську відбулося урочисте віче з на-годи 92-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – Дня  Соборності України.
Голова обласної ради Олександр Сич разом з представниками обласної та міської влади поклав вінки до пам’ятника Героям ЗУНР.
Виступаючи на урочистому віче, голова обласної ради Олександр Сич підкреслив, що ухвала про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, яка була прийнята в колишньому Станіславові, столиці ЗУНР, вимагає від нас дуже відповідально і з великою увагою ставитися до цього свята.

Переглядів: 1665 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

     Впродовж тижня керівництво районної державної адміністрації основну увагу зосереджувало на злободенних проблемах життя та питаннях соціально-економічного розвитку району. З цього приводу  очільником району Григорієм Івасишиним проведено нараду та відвідано Більшівцівську селищну та Бовшівську і Дорогівську сільські ради.
Проведено наради із стану проведення ремонтних робіт інфекційного відділення та підготовки до відкриття рентгенкабінету у Бурштинській міській лікарні,  ремонту стрілецьких тирів у районі, реконструкції приміщення для відкриття групи в дошкільному закладі №1 м.Галича та відновлення пішохідного переходу через р.Сівка в с.Дорогів...

Переглядів: 1942 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Окремі питання, пов’язані з набуттям чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464

     1. Звіти по коштах Фонду за 2010 рік подаються за формою Ф4-ФССзТВП з додатком за формою Ф14.
2. Заборгованість страхувальників, яка має місце станом на 01.01.2011р.буде перерахована районною виконавчою дирекцією по Ф4-ФССзТВП за 2010 рік страхувальнику.
3. З 01.01.2011 року зупиняється виплата допомоги страхувальникам запринципом «взаємозаліку» за рахунок нарахованих страхових внесків.
4. Для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, яка нарахована страхувальником після 01.01.2011 року (нарахована сума допомоги не відображена в річному звіті за Ф4-ФССзТВП), згідно част.1 ст.21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами , зумовленими вагітностю та пологами та поховання» №2240 від 18.01.2001 року страхувальником для фінансування його районною виконавчою дирекцією має подаватися заява-розрахунок за формою, затвердженою постановою правління Фонду від 22.12..2010р. №26 (на даний час знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції).

Переглядів: 2686 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Проект діє

     дітиМріючи про відпочинок, у більшості випадків ми, зазвичай, уявляємо себе на курортах за кордоном, плануємо пізнати то західну, то східну культуру. Але чомусь дуже рідко нам спадає на думку, що і в Україні є свій Захід і свій Схід, є безліч чудових місць, співіснують різні національності та культури, яким також є чим гордитись і поділитись.
Для того, щоб показати красу України, Івано-Франківська обласна організація спілки молодих політологів України два роки тому створила проект молодіжного обміну між регіонами нашої країни.
В умовах проекту, спонсором якого виступає ВО «Свобода», збирається група людей, які подорожують будь-яким регіоном України. Вони відвідують музеї, історичні пам’ятки, смакують стравами місцевої кухні та знайомляться із жителями краю, що дозволяє налагоджувати та підтримувати в майбутньому спілкування.

Переглядів: 3315 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицькі Різдвяні фестини

     Народні традиції з глибокої давнини міцно ввійшли у наш побут. Різдво, “Маланка”, Новий рік, Водохреща з віншуваннями, колядками, щедрівками. Вони донесли до нас духовне життя наших далеких предків, їх віру і вірування, бажання, мрії, світогляд та ідеали. У ці січневі дні ми особливо відчуваємо дух  Різдва Христового – передвісника чогось неймовірного і таємничого. Відчуваємо атмосферу радості, любові і родинного єднання. Свідченням тому стали традиційні Галицькі Різдвяні фестини, які знову зібрали галичан до спільної коляди.

Переглядів: 2265 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колядуємо разом

     Розколядою завершили новорічно-різдвяні свята учні закладів освіти району. У творчому конкурсі взяли участь 40 фольклорних колективів та виконавців за трьома номінаціями: «Виконавська майстерність», «Автентичність», «Оригінальність».
Гран-прі конкурсу виборов ансамбль «Діти Марії» Галицької гімназії.
Переможцями у номінації «Виконавська майстерність» стали дует Бурштинської ЗОШ №2, фольклорний колектив Крилоської ЗОШ та ансамбль Бурштинської гімназії.

Переглядів: 2477 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Казка зимового лісу

     д14 січня в приміщенні Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості ніде було голці впасти. Музика, пісні, радісні дитячі голоси та теплі усмішки заповнили всю територію закладу, а це тому, що рідний “Школярик” (так називають ЦДЮТ вихованці та вчителі) знову завітала казка. Новорічну виставу підготували вихованці гуртка «Дитячий театр», учні Галицької ЗОШ №2, яких навчає театральному мистецтву Ніна Сегін.
Казкові герої запросили дітей помандрувати зимовим лісом, де на них чекали: «Загадкова вікторина», «Змагання повітряних кульок», «Швидкісне збирання сніжок та ялинкових шишок», «Поетична галявина», «Пісенне узлісся». В театралізованому дійстві взяли участь учні з Галицьких шкіл, Залуквянської ЗОШ, Бурштинської ЗОШ №2 та Бурштинського НВК.

Переглядів: 4410 | Коментарів: 5 Детальніше >>

Дещо з історії ветслужби Галицького району

     Дещо з історії ветслужби Галицького районуМова сьогодні йтиме про Володимира Шніцара та становлення ветслужби району.
Володимир Іванович Шніцар народився 8 липня 1921 року у селі  Сколошів поблизу польського містечка Родимно у багатодітній родині військовослужбовця. Це була сім’я українців, які після Другої світової війни внаслідок операції «Вісла» змушені були покинути рідний дім, нажите майно і переселитися у м. Городок Львівської області.
Однак спогади про рідне Надсяння, де закінчив початкову школу, українську гімназію, вперше пішов на роботу і пережив воєнне лихоліття, залишилися у пам’яті на все життя. Часто згадував ті нелегкі повоєнні часи, труднощі. Поруч були друзі.
В 1949 році Володимир Іванович вступив до Львівського державного ветеринарного інституту. Активно займався спортом. Постійно грав у футбольній команді ветеринарного інституту та районній команді міста Городок.

Переглядів: 2817 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Надія на відродження галузі

     Україна входить до числа найбільших світових виробників цукру із цукрового буряка. І за сприятливих умов могла б виробляти до 5 млн.тонн, з них 2 млн.тонн – внутрішня потреба, а решту можна  експортувати.
 За два останні десятиліття площі посіву цукрових буряків у нашій державі скоротилися з 1,6 млн. га до 400 тисяч га у 2008 році, а виробництво цукру знизилось до 1,8 млн.тонн. Сьогодні в районі намагаються зробти  певні кроки  на реанімацію галузі.
Думками про проблеми і можливий вихід з прориву солодкої галузі коротко розповів головний спеціаліст з питань розвитку рослинництва управління АПР районної державної   адміністрації Володимир Бакалярчик.

Переглядів: 1643 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Управління Держкомзему у Галицькому районі повідомляє

     До початку земельної реформи усі землі України належали до державної власності. Після проголошення земельної реформи з’явились землі приватної власності. Також із становленням місцевого самоврядування в Україні виникає необхідність у запровадженні комунальної власності на землі населених пунктів, як інституту гарантування прав територіальних громад. Пункт 10 Перехідних положень Земельного кодексу України зазначає, що рішення про розмежування земель державної і комунальної власності в межах населених пунктів приймають відповідні сільські, селищні, міські ради за погодженням із органами виконавчої влади, а за межами населених пунктів – органи виконавчої влади за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування.

Переглядів: 2586 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net