на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Сонце пахуче на столі

     Сапогів пекарняДля жителів села Сапогів завершення 2010 року видалося щедрим на урочисті події. 19 грудня було освячено новозбудований храм Святого Миколая, а місяць перед тим у центрі села гостинно відчинив двері новий торгово-виробничий комплекс «Галицький коровай».
Село майже в одночассі отримало хліб і духовність. Возвело два стовпи, на які опирається людське життя.
– Ми із самого початку розуміли, що, виходячи на хлібопекарський ринок, зустрінемося з неабиякою конкуренцією, – розповідає технолог пекарні Людмила Андрєєва, – але починали впевнено. Знаючи, що  селу потрібен завжди свіжий хліб, ми вивчали запити ринку, прислухались до побажань споживача. І вже за три місяці роботи зрозуміли, що свою нішу таки знайшли.

Переглядів: 2311 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Доїльний апарат у подарунок

     ЦДійна короваими днями голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин разом з начальником управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимиром Гловацьким відвідав господарства Надії Йосипівни Мельник та Михайла Васильовича Мовчана у селі Насташине, які сьогодні  утримують по п’ять корів.
Голова райдержадміністрації Григорій Івасишин зазначив: “З такою кількістю поголів’я не легко обійтися без підтримки з боку держави. Саме тому в рамках районної Програми розвитку агропромислового комплексу на 2011 рік, в яку буде вкладено 60 тис.грн., визначено заходи щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників і стабілізації розвитку тваринницької галузі.

Переглядів: 4943 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Ліну Василівну образили... необгрунтованою критикою і продажем квитків на її вечір

     Ліна Костенко образиласьНапередодні Дня Святого Миколая минулого року одна із найвідоміших українських письменниць, жива легенда української літератури Ліна Костенко презентувала громадськості новий роман – “Записки українського самашедшого”. Книга справді має небачений ажіотаж. Сорокап’ятитисячний наклад примірників розійшовся миттєво. Друкарня змушена була видрукувати додатковий тираж. Це перший прозовий роман Ліни Костенко і перша нова її книга за останні 20 років. Незадовго після презентації було оголошено про серію літературних читань у 8 різних містах України. Але після успішних зустрічей із прихильниками у Рівному, Києві та Харкові, на які приходило по декілька тисяч людей, стався прикрий інцидент, внаслідок якого Ліна Костенко припинила свій тур і відмінила чергову зустріч у Львові.
У видавництві повідомили, що причин цьому є дві...

Переглядів: 2250 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

     Минулий тиждень голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин розпочав з виробничих нарад із заступниками, керівниками управлінь і відділів районної державної адміністрації та міськими головами міст Галича і Бурштина. Керівником району було обговорено ряд насущних питань та визначено основні завдання щодо діяльності структурних підрозділів.
Зокрема, обговорено стан благоустрою населених пунктів, ремонту дошкільних закладів в місті Галичі та селищі Більшівці, піднято питання щодо відновлення роботи ПП «Лімниця». Очільник району провів співбесіду з директором ПП «Лімниця» щодо питань переробки молока...

Переглядів: 2284 | Коментарів: 0 Детальніше >>

21 лютого – Міжнародний День рідної мови

     Щороку 21 лютого відзначаємо Міжнародний День рідної мови. Це порівняно молоде свято до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію. Де і коли народилася традиція Міжнародного Дня рідної мови?
Історія свята, на жаль, є сумною. Цей день святкуємо з присмаком гіркоти. Адже саме 21 лютого 1952 року в Бангладеші заборона урядом використання в країні бенгальської мови стала причиною масових заворушень. Влада жорстоко придушила демонстрацію протесту. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Тільки в жовтні 1999 року сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови. З 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в нас.

Переглядів: 2824 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Творчий доробок

     Діти на сценіДо творчості видатного українського композитора, основоположника національної класичної музики Миколи Віталійовича Лисинка звернулися викладачі Бурштинської дитячої музичної школи. З ініціативи завуча школи Наталії Земан та за підтримки викладачів Надії Валуєвої та Ірини Зирянової здійснено постановку дитячої комічної опери Миколи Лисенка «Коза-дереза». Головні ролі виконали учні школи: Христина Вдовиченко, Діана Пшик, Діана Дзундза, Сергій Дзундза, Андрій Крутиголова, Роман Медвідь та Руслан Рибак. В постановці брав участь фольклорний колектив (кер. С.Мельник).

Переглядів: 2899 | Коментарів: 2 Детальніше >>

І знову школярі...

     Час біжить невпинно... Минають дні, минають ночі, минає дитинство, юність. Життя проходить швидко. Це закон цього світу... Нічого не можна вже змінити. Життя не можна двічі прожити. Залишається тільки йти вперед і згадувати минуле.
Я думаю, що ніхто не буде перечити, що найкращі спогади – це думки про наше дитинство. Бо хто забуде про свої перші пригоди, подвиги, підкорені вершини і такі безглузді вчинки?! Невже можна забути свій перший дзвоник, першу вчительку, перше кохання чи першого друга. Це все мимовільно залишилось у нашій пам’яті і згадується тільки з найтеплішими спогадами. Кожного року у лютому вони все частіше турбують нашу душу. Адже лютий – час, коли проводяться зустрічі з випускниками, коли однокласники знову зустрічаються у рідних стінах школи. Таке свято відбулося і у Вікторівській школі, де минулі й теперішні випускники зібралися, щоб згадати щасливі дні свого дитинства та побажати педагогічному колективу творчих злетів, обдарованих учнів. Не можна передати, що відчували ті, які 10, 20, 30, 40, 50 років тому були ще учнями, а тепер прийшли в школу, сіли за шкільні парти…

Переглядів: 1425 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято душі

     Так людно у Дубовецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. буває тільки на вечорі зустрічі з випускниками. Це найпрекрасніше свято нашого села. Ось чому 12 лютого тут панувала напрочуд доброзичлива, домашня атмосфера. Та й не дивно: сюди, як пташата до рідного гніздечка, злетілись з найвіддаленіших куточків України випускники, які закінчили школу 5,10,15... 50 років тому.
Вони щиро ділилися спогадами про золоту пору шкільного дитинства, про вчителів, друзів, про незабутні уроки і дитячі витівки. У їхніх словах було стільки тепла й любові до школи, до всього, що пов’язано зі шкільним життям, що мимоволі напрошувався висновок: усі дороги у широкий світ, усі вершини й сходження до них починаються тут, у рідній alma mater.

Переглядів: 1857 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Повертаючись до надрукованого

     Зайвий раз звернутись до читачів мене змусив відкритий лист мешканця Галича Володимира Сегіна у минулому номері «ГС» та окремі коментарі дописувачів чату на веб-сайті газети щодо  діяльності Галицької міської ради.
Ми вважаємо, що творимо нове суспільство і належимо до цивілізації третього тисячоліття. Попри те живемо у бруді по самі вуха, вдаючи із себе не останніх людей серед української спільноти. А бруд (сьогодні мова піде про бруд у прямому розумінні цього слова) навколо нас розрісся і набув уже загрозливих мутацій. Та це вже, мабуть, у нас ментальність така.

Переглядів: 2002 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Сумлінних платників податків виховуємо з дитинства

     Податкова в школіФормування  високої податкової культури у молоді – одне з пріоритетних напрямів діяльності Державної  податкової  інспекції в Галицькому районі.
Цього уроку учні Галицької гімназії мали можливість ознайомитися із нововведеннями Податкового кодексу України. Відкриваючи захід, завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в Галицькому районі Леся Чернецька  зазначила, що у Податковому кодексі не лише упорядковано чинне  податкове законодавство, а й вдосконалено деякі види податків, принципи  та норми оподаткування. Зменшено кількість загальнодержавних податків та зборів з 29 до 19, місцевих з 14 до 5, а також передбачається поетапне зниження ставок податку на прибуток  та податку на додану вартість.  

Переглядів: 1645 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортивні новини

     Волейбол в Галичі12 грудня в м.Івано-Франківську проходив чемпіонат області з баскетболу серед юнаків (1994 р.н. та молодші) і дівчат (1993 р.н. та молодші). Галицький район представляли баскетболісти Галицької ДЮСШ відділу освіти.
В напруженій боротьбі наші юнаки посіли ІІ місце, поступившись команді м.Івано-Франківська.
Дівчата теж відстояли честь району і не поступились юнакам, здобувши ІІ місце.
Тренує команду юнаків І.Паньків та А.Мамонов, дівчат – О.Кропельницький.

Переглядів: 2130 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Брати Терпиляки

     Іван ТерпилякВ історії Галичини міжвоєнного періоду 20-30 років XX ст. відомим було прізвище братів Терпиляків, які у селі Залуква, коло Галича, мали своє велике садово-городнє господарство. В той час воно забезпечувало саджанцями кущів та дерев чи не увесь край. І, можливо, дотепер по всій Галичині ростуть виплекані ними дерева, або ті, що нащеплені від них. Це, напевно, і є найбільшою пам’яттю про братів Терпиляків. І все ж заради історичної справедливості, у даній статті ми спробували зібрати короткі відомості про тих людей, які залишили на землі помітний слід.
На жаль, досі про братів Терпиляків не було написано жодної окремої публікації, хоча їхнє життя заслуговує більшого дослідження. Однак ми починаємо з малого і дуже сподіваємось, що наші наступники про цих знаних людей минулого зберуть набагато більше інформації.

Переглядів: 2751 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Ісидор Шараневич – видатний дослідник княжого Галича

     Ісидор Шараневич – видатний дослідник княжого Галича16 лютого минуло 182 роки від дня народження Ісидора Шараневича, археолога, дослідника княжого Галича, професора Львівського університету. Народився майбутній вчений 1829 року на Рогатинщині, закінчив Бережанську гімназію, Львівський університет (богословський і філософський факультети).
І.Шараневич цікавився історією рідного краю, досліджував і популяризував українську минувшину. Завдяки наполегливій праці він став найбільш помітним ученим Галичини. І.Шараневич розпочав наукове вивчення археологічних та етнографічних пам’яток Галицького краю, які до нього досліджувалися епізодично, в основному іноземцями.

Переглядів: 3609 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Стежками вшанування пам’яті

     Як голова районного Братства ОУН-УПА і директор музею «Визвольних змагань Галицького району» (посади взаємозв’язані) хочу через пресу зробити підсумки заходів щодо вшанування пам’яті  полеглих учасників національно-визвольної боротьби ХХ століття, які проведено у 2010 році в Галицькому районі і висловлюю подяку всім, хто допомагав і брав участь у цих заходах.
Січень.  Районне Братство ОУН-УПА – організатор поїздки представників Галицького району в Старий Угринів до пам’ятника і меморіального комплексу Степана Бандери на відзначення 101-ої річниці від дня його народження.

Переглядів: 2724 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Походження прикарпатських хорватів

     Те, що територію Прикарпаття в давнину заселяли племена білих хорватів, сьогодні є фактом історично доведеним. Приналежність хорватів до слов’янської людності регіону у VII–X століттях теж уже ні в кого не викликає сумніву. Проте незаперечним залишається й твердження багатьох вітчизняних та зарубіжних учених, що представники цього етносу не завжди були слов’янами.
Власне про співвідношення пари “сармати-слов’яни” історики ведуть між собою суперечки й досі, і ще, здається, не скоро у них поставлять крапку. Меншу проблему викликає пара «хорвати-сармати». Як бачимо, обидві назви схожі за морфологічною будовою, а хорвато-сарматські паралелі мають достатньо дотичних точок для того, щоб зробити висновок про спорідненість цих племен.

Переглядів: 4635 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Лісовим масивам – надійну охорону

     ЛісОдним із важливих напрямів діяльності Галицького національного природного парку є охорона і збереження природних комплексів на території нашого району. Левову частку, майже 11 тисяч гектарів, займають ліси, які підтримують стабільну екологічну ситуацію, поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, регулюють водний режим територій. Зважаючи на велику роль лісів у глобальному масштабі, Генеральна Асамблея ООН проголосила нинішній рік Міжнародним роком лісів. Тому служба державної охорони природно-заповідного фонду нашого Парку посилила  контроль за збереженням лісових насаджень і уже з початку року виявила ряд правопорушників.

Переглядів: 2611 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Конкурс краси «Галицька гімназія – 2011»

     Галицька гімназіяОригінальність, винахідливість, ораторські здібності продемонстрували семеро чарівних учасниць конкурсу краси «Галицька гімназія – 2011»  напередодні  Дня Валентина.
Дівчата змагалися в конкурсах «Представлення»,  «Моя майбутня професія», дивували костюмами з підручних матеріалів у конкурсі «Мода в умовах кризи», демонстрували артистичність у конкурсі «Мої таланти» та вражали присутніх витонченістю та красою під час «Дефіле».
Журі визначило переможниць конкурсу у номінаціях: „Міс Грація”, „Міс Посмішка”,  „Міс Артистичність”, „Міс Фантазія”, „Міс Оригінальність.”
 «Міс глядацьких симпатій» глядачі обрали Анастасію Клімашевську, а «Міс Галицька гімназія – 2011» стала Роксоляна Мацьків.

Переглядів: 2598 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Горить суха трава...

     Початок пожежіЗ настанням теплої погоди природні пожежі стають для району справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає на весняному сонці і легко загорається від сірника, цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам району, так і лісовим насадженням, яких, до речі, в нашому краю не так і багато. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

Переглядів: 2360 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Порядок фінансування страхувальників

     Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №26 від 22.12.2010 року затверджено порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 січня 2011 року за № 111/18849.
Згідно цього порядку Галицька районна виконавча дирекція Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проводить фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення за видами:
- допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
- допомога по вагітності та пологах;

Переглядів: 3552 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Підбито підсумки роботи

     24 січня 2011 року в Державній податковій  інспекції в Галицькому районі відбулася розширена апаратна нарада за участі заступника голови ДПА в Івано-Франківській області  Лесі Іванівни Борис та начальника управління оподаткування юридичних осіб ДПА в області Тетяни Миколаївни Скоп’юк.
Нарада  розпочалася з підведення  підсумків  роботи податкової інспекції  у 2010 році та окреслення планів на поточний рік.
„Приємно відзначити - зауважила заступника голови ДПА в Івано- Франківській області  Лесі Іванівни Борис, що   за підсумками роботи за  2010 рік  Державна податкова інспекція в Галицькому районі виконала доведені завдання на 101,9 відсотки, зайнявши перше місце в області за обсягами надходжень платежів до загального фонду державного бюджету”.

Переглядів: 1685 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Правоохоронні органи виявляють хабарників

     Слідчим відділом Управління СБУ в Івано-Франківській області завершено розслідування кримінальної справи, порушеної по обвинуваченню групи осіб у контрабанді обладнання для нафтовидобувної галузі на суму 2 645 070 гривень, вчиненої за попередньою змовою у великих розмірах, що завдало державі збитків на суму 592 495 гривень.
Директор одного з підприємств Івано-Франківської області, бажаючи перемогти у тендері на постачання бурових доліт, оголошеному ВАТ “Укрнафта”, для досягнення конкурентноздатності вирішив незаконно, без сплати мита та ПДВ, ввозити таке обладнання із сусідньої Польщі.

Переглядів: 1480 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як допомогти дитині пережити горе

     Як допомогти дитині пережити гореДитину в будь-якому віці може спіткати втрата близбких людей. Батькам дуже хотілося б уберегти дітей від важких переживань. Але, на жаль, це не завжди можливо. Життя іноді не шкодує навіть найменших.
Коли дитина втрачає когось і переживає горе, дорослі поруч із нею почуваються безпорадними, наляканими, розгубленими.
Ми поговоримо про те, що можуть зробити дорослі, щоб допомогти дитині пережити горе, щоб ситуація втрати не стала травмою на все життя, як можна бути чесним і щирим із дитиною та водночас максимально дбайливим, що важливо чути і знати дитині, яка переживає втрату.
Приходять  до вас друзі і знайомі, підтримують, висловлюють співчуття, просто розмовляють і згадують того, хто пішов. І можливість пам’ятати й бачити, що інші пам’ятають дорогу тобі людину, цінують і, як і раніше, люблять, переживають разом із тобою, допомагає впоратися з розпачем.

Переглядів: 2690 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Розширено право на податкову соціальну пільгу для платників, які утримують двох і більше дітей

     З 1 січня 2011 року платники податку –фізичні особи мають право скористатися податковою соціальною пільгою. При цьому розмір заробітної плати такого платника не повинен перевищувати розмір місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2011 році – 1320 гривень).
Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Щоб отримати пільгу, платник повинен подати своєму роботодавцю заяву на її одержання.
Щодо державних службовців, то застосування податкової соціальної пільги до їх заробітної плати Податковим кодексом передбачено вже під час початку нарахування їх зарплати і до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

Переглядів: 1893 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До відома роботодавців району

     Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року № 2464-VI, який набрав чинності з 01 січня 2011 року, внесено зміни і доповнення до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, цим законом передбачено, що неподання звітності про прийнятих працівників (форма № 5-ПН “Про прийнятих працівників”) або порушення термінів її подання, визначених Законом України “Про зайнятість населення”, тягне за собою адміністративну відповідальність посадових осіб, підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які   використовують найману працю.

Переглядів: 1978 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Єдиний соціальний внесок: як сплачувати фізичним особам-підприємцям

     З 1 січня роботодавці сплачують єдиний соціальний внесок. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
Враховуючи положення статті 5 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1 січня взяття на облік в органах Пенсійного фонду України платників, на яких поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.

Переглядів: 4384 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net