6 березня у Народному домі м.Галича відбулося літературно-мистецьке свято, присвячене 201-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.Участь у заході взяли представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники політичних партій та громадських організацій, учнівська молодь та мешканці м.Галича.У програмі мистецького заходу прозвучали поетичні, драматичні твори та пісні на слова Т.Г.Шевченка, зокрема: «Ой чого ж ти почорніло, зеленеє поле», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої», «Заповіт» та інші.
Зовнішньо війна розгортається на 8% території держави, однак всеодно складається враження, що нею охоплена вся країна. У метафізичному сенсі так і є: боротьба точиться за збереження “самості”, духовні вартості. На кону — не тільки землі, а й люди, що можуть уже ніколи не згадати себе, поглинуті нищівним інформаційним котлованом... Коли відбулася анексія Криму, із телеекранів лунали гасла на кшталт: “Ми повернемо півострів!”, “Вони ще самі пожаліють, що від’єдналися”.
У Галичі обговорювали питання виділення земельних ділянок учасникам АТО
6 березня 2015 року голова Галицької райдержадміністрації Ярослав Бартків провів нараду щодо виділення земельних ділянок військовим, які беруть участь в АТО. Станом на сьогодні рішення про виділення землі під будівництво прийнято на сесії Дем’янівської та Комарівської сільських рад.
10 березня 2015 року відбулося засідання тридцять третьої сесії Галицької районної ради шостого скликання.У сесії взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, голови місцевих рад району, керівники підприємств, установ, організацій, агроформувань, керівники політичних партій, представники засобів масової інформації, а також депутати обласної ради Зіновій Береговський, Ярослав Ткачівський і заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур.
Обговорено питання соціального захисту учасників АТО
6 березня 2015 року голова райдержадміністрації Ярослав Бартків провів засідання районного Координаційного комітету допомоги учасникам антитерористичної операції, у якому взяв участь заступник Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Віталій Яворський. На порядок денний наради були винесені актуальні питання щодо соціального супроводу учасників АТО та членів їх сімей. Віталій Яворський акцентував увагу присутніх на необхідності подачі точної та об’єктивної інформації щодо потреб даної категорії населення.
12–13 березня 2015 року в рамках Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» на базі кафедри державного управління та місцевого самоврядування ІФНТУНГ відбудеться тренінг «Академія лідерства для органів місцевого самоврядування». У ньому візьмуть участь голови сільських та селищних рад Івано-Франківської області. Тренінг базується на методології Ради Європи „Сучасне лідерство для сучасної місцевої влади” та напрацюваннях програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77-VІІІ від 28.12.2014, який набрав чинності з 1 січня 2015 року, внесено зміни до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України, яка викладена у такій редакції:
Субсидії на газ зможуть отримати в 4 рази більше сімей, ніж зараз
Із квітня цього року тарифи на споживання газу для населення в Україні вперше будуть приведені до ринкової ціни. Держава буде допомагати тим, хто не зможе платити підвищену ціну. Субсидії зможуть отримати в чотири рази більше домогосподарств. В Україні протягом багатьох років держава штучно занижувала ціну на газ для населення. Зараз, наприклад, газ купується за ціною близько 3030$ за кубометр, а населення сплачує лише 65$. Раніше решта коштів витягалася з гаманця платників податків і перераховувалася з Держбюджету до компанії НАК «Нафтогаз України».
Пам’яті блаженнійшого Кир Мефодія Митрополита Киівського та всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви
24 лютого близько 19:00 год. після важкої та виснажливої хвороби спочив у Господі Блаженніший МЕФОДІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ (в миру Валерій Андрійович Кудряков) народився 11 березня в місті Копичинці Гусятинського району Тернопільської області.По закінченні школи вступив у Духовну семінарію, яку успішно закінчив, а згодом також здобув Академічну духовну освіту.
Вперше почула її голос у церкві. Високий і чистий… Він злітав понад іншими голосами аж під купол. Почала шукати очима, кому ж належить той голос. Побачила скромно вбрану жінку, що стояла, притулившись плечем до стіни. Бліда, із спотвореним хворобою лицем, вона співала.«Той спів врятував мені життя, – розповідала пані Марія, коли ми познайомилися. – На засланні я працювала в таборі в цеху, часто співала псалми. Коли підходив начальник, замовкала. А він просив: “Пой, Мария, пой”.
Звернення Генерального директора Агрохолдингу “Мрія” Саймона Чернявського до пайовиків та громад
Шановні пайовики Агрохолдингу «Мрія»!Останні декілька місяців «Мрія» переживала непрості часи, і ми кожен день працюємо над стабілізацією ситуації. Дякуємо вам, що, незважаючи на всі труднощі, ви залишаєтесь з нами. З свого боку я прикладу всі зусилля, щоб повернути «Мрії» позиції лідера сільськогосподарської галузі України і відновити репутацію надійного партнера. Перш за все, хочу повідомити Вам, що «Мрія» вже почала процес індексації орендної плати, в результаті якої пайові виплати виростуть майже на 25%.
Ще до розпускання бруньок треба виконати обов’язковий комплекс робіт для зменшення чисельності шкідників та збудників хвороб на весняно-літній період. Більшість шкідливих організмів, які шкодять садовим насадженням та ягідникам, пристосовані перезимовувати на поверхні ґрунту, в опалому листі, у верхньому шарі ґрунту та рослинних рештках; деякі збудники хвороб та шкідники зимують під старою корою або в тріщинах кори.
За інформацією, розміщеною в Інтернет-виданнях, стало відомо про наміри введення Російською Федерацією тимчасових обмежень на ввезення фруктів з України у зв’язку із порушенням фітосанітарних вимог при ввезенні згаданої продукції.Постановою Уряду Російської Федерації від 07.08.2014 р. №778 «Про заходи щодо реалізації», Указу Президента Російської Федерації від 06.08.2014 р. №560 «Про вжиття окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації» визначено, що терміном на один рік забороняється ввезення до Російської Федерації сільськогосподарської продукції, сировини та продовольчих товарів, країною походження яких є:
Дмитро ШЛЕМКО: Влада буде працювати на громаду, якщо контролювати кожен її крок
Народний депутат України, голова Івано-Франківської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко працює у комітеті з питань регламенту та організаційної роботи Верховної Ради. Він - серед трьох прикарпатських нардепів (разом з Юрієм Дерев’янком і Михайлом Довбенком), які проголосували за законопроект, що вважається однією з ключових антиолігархічних законодавчих ініціатив (Рада понизила кворум для ухвалення рішень в акціонерних товариствах до 50% +1 акція). І серед чотирьох (разом з Юрієм Тимошенком, Юрієм Дерев’янком та Юрієм Солов’єм), які поставили свої підписи за розгляд питання про відставку генпрокурора Віталія Яреми.
Закінчилося життя нашого генія, і почалися безсмертя слова і вічна пам’ять. Їх несуть у своїх серцях живі й ненароджені земляки поета в Україні й за її межами.Чорні кольори на рушнику долі Шевченка переходять у червоні барви всенародної любові і вдячності. Мало хто із великих людей був за життя таким легендарно славним, таким улюбленим своїм народом - і водночас таким гнаним його ворогами
Якою ж буде школа майбутнього? Кожен, напевно, уявляє собі її по-своєму. На мою думку, це буде школа, яка крокує у ногу з часом, відкрита для нових ідей, де праця вчителя приносить радість і задоволення, а учні із охотою вчать те, що є необхідним для них у сьогоднішньому світі. Адже сучасний учень – це громадянин об’єднаної багатомовної Європи. Знання мови – це ключ до професійного росту або можливості жити за кордоном, учитися, працювати чи просто там проводити свої канікули.
8 березня у клубі с. Сапогів громада села вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні та відзначила 201 річницю від дня народження Т.Г.Шевченка.Вечір-пам’ять «Герої не вмирають!» розпочали хвилиною мовчання. Присутні помолилися за душі загиблих на Майдані. Завдяки своїй багатовимірності та невичерпності творчість Т. Шевченка є унікальною для різних історичних епох. І у наш час актуальними є моральні цінності, проголошені Кобзарем ще у ХІХ столітті. Зараз його слово правди, слово віри допомагає нам розбудовувати Україну, відновлювати українську владу, припиняти розбрат і протистояння.
У ці весняні дні Галицький національний природний парк та громадська екологічна організація «Еко-Галич» працюють над зміцненням матеріальної бази Центру реабілітації диких тварин. З цією метою стартував проект «Створення вольєру для бурих ведмедів». До реалізації етапів проекту активно підключилося ТзОВ «Даноша», за кошти якого вже придбано металевий каркас для маніпуляційної клітки у вольєр, а також закуплено корм для тварин.
Дитина на вулиці… Підліток на лаві підсудних… На жаль, це одна із найважливіших проблем нашого часу. Труднощі та протиріччя, які торкнулися всіх сфер діяльності нашої держави та всіх верств населення, в першу чергу позначилися на найменш захищеній категорії – дітях. Крім традиційних причин (асоціальної поведінки батьків, алкоголізму, наркоманії), додалися і ті, які пов’язані із складними соціально-економічними перетвореннями: безробіття, економічна нестабільність, низький життєвий рівень.
7-8 березня 2015 року у м.Коломия проходив чемпіонат області з важкої атлетики серед юніорів (до 20 років). Команда Галицької ДЮСШ «Колос» також прийняла участь у даних змаганнях.Срібними призерами за сумою двоборства (ривок, поштовх) стали:
Районна спартакіада серед збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів
7 березня 2015 року на базі спортивного комплексу м.Галича та Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 проведено І районну спартакіаду серед ЗОШ І-ІІІ ступенів.Основними завданнями спартакіади є залучення працівників освіти до занять фізичною культурою і спортом, організація їх активного відпочинку, розвиток найбільш популярних видів спорту, пропаганда здорового способу життя. У змаганнях з волейболу та настільного тенісу взяли участь 9 команд ЗОШ І-ІІІ ступенів (90 учасників):
Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природнього парку незабаром поповниться ще одним мешканцем – шестирічним зубром. Це стане можливим завдяки енергетикам, які у рамках естафети добрих справ, яка стартувала на підприємстві у лютому, вирішили допомогти облаштувати тварині житло.«Нам майже щомісяця когось приносять пораненого або пійманого у капкан. Телефонують навіть з інших областей, щоб ми забрали тварин на утримання, - розповідає Володимир Бучко, заступник директора парку.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))