на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Народний депутат Володимир Купчак засуджує плюндрування пам’ятників українським героям-націоналістам

     У неділю, на велике християнське свято Благовіщення, члени ОУН провели в Івано-Франківському меморіальному комплексі Степана Бандери акцію, присвячену 73-й річниці очолення ОУН Степаном Бандерою, та ухвалили резолюцію протесту проти плюндрування пам’ятників та меморіалів ватажкам національно-визвольного руху, яке останнім часом  поширилося в Україні і не може не тривожити усіх свідомих громадян.

Переглядів: 1330 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     У школі нам не втомлювалися повторювати: «Діти, обирайте тільки ту професію, яка вам до душі. В іншому випадку все життя дорікатимете собі через неправильне рішення». Адже муки совісті та виснаження від марудної неприємної роботи – далеко не єдина небезпека фатальної помилки. Це «квіточки» порівняно з тим, якої шкоди можна завдати іншим людям через власне незнання.

Переглядів: 1035 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Візьми свій хрест і йди за Мною…

     Не завжди в житті складається так, як би ми цього хотіли. Це і невдачі на роботі, або й відсутність її як засобу проживання, це і хвороби рідних, через які переживають близькі, неслухняні діти, невдале одруження, неполадки в сім’ї… І здається нам, що так багато випало на нашу долю бід, такий важкий тягар тисне, що несила стерпіти. А тоді й взиваємо до Бога, просимо помочі. Та чи завжди пам’ятаємо, який тягар ніс Ісус за наші гріхи, що життя своє віддав, аби нас порятувати.

Переглядів: 1231 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До 1025-ліття Хрещення Русі-України та Року Віри

     9 квітня в Івано-Франківському Муніципальному фізкультурно-оздоровчому центрі закінчився турнір з міні-футболу на «Кубок Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ».
Організаторами турніру стали: Комісія у справах мирян Івано-Франківської Архієпархії спільно з Обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Учасниками змагань, яких налічувало 480 чоловік, були команди всіх протопресвітеріатів Архієпархії та представників Архієпархіальних структур.

Переглядів: 1153 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Представники «Фронту Змін» Івано-Франківщини взяли участь у мітингу «Вставай, Україно»

     7 квітня 2013 року в Києві пройшла акція «Вставай, Україно», яка зібрала тисячі людей з усіх куточків України. На мітингу прозвучали вимоги, які викладені у резолюції, прийнятій опозиціонерами, зокрема прийняти на засіданнях місцевих рад рішення, щодо невизнання нормативних актів, ухвалених під час спроби узурпації влади; розглянути в легітимному порядку законопроекти, ухвалені на так званому «виїзному засіданні парламенту»; недопущення проведення референдуму,який має на меті продовження президентських повноважень Віктора Януковича;

Переглядів: 1329 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Від Запоріжжя до Карпат

     25 березня 2013 року Олег Ткаченко (координатор акції) та його сподвижник Іван Сажнев розпочали другий похід в рамках акції «Січовий Шлях Просвіти». Провівши перед початком акції прес-конференцію, вони вирушили з Києва до Говерли — найвищої гірської вершини України. Відстань, яку треба подолати цього разу, становить 692 км. Шлях пролягає через Київську, Житомирську, Хмельницьку, Тернопільську та Івано-Франківську області.

Переглядів: 1040 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колективний договір – модель соціальної злагоди на підприємстві

     Колективний договір підприємства, установи, організації – найважливіший локальний нормативно-правовий акт у системі нормативного регулювання взаємовідносин між роботодавцем і найманими працівниками. Обов’язковість укладення колективного договору визначена законодавчими актами. Відповідно до статті 65 Господарського Кодексу України на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом  повинен укладатися  колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства. Тобто колективний договір є документом, в якому закріплюються зобов’язання сторін щодо вирішення питань, зокрема, у сфері виробництва і зайнятості, оплати і охорони праці, режиму праці та відпочинку, надання соціальних гарантій та пільг тощо.

Переглядів: 1249 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про виплату грошової допомоги

     Згідно з пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01.10. 2011 року, особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого у статті 26 Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «є» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30  років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога.

Переглядів: 1764 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Розвиток сімейних ферм

     У 2012 році Міністерство аграрної політики України визнало, що розвиток сімейних ферм має стати основою ведення молочного скотарства. Про створення і розвиток сімейних ферм на території району поділився головний спеціаліст з питань розвитку тваринництва управління агропромислового розвитку РДА Павло Курляк.

Переглядів: 2099 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медики Галицького району обмінювались досвідом з поляками

     Нещодавно делегація медичних працівників Галицького району перебувала в республіці Польща. 8 осіб відвідали повіт Львувек Шльонський Республіки Польща з метою обміну досвідом відповідно до угоди про співпрацю на запрошення старости повіту. Про особливості поїздки кореспондентові «Галицького слова» розповів головний лікар Галицької ЦРЛ Мирон Матейко, який очолював делегацію.

Переглядів: 1144 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Створення єдиної системи екстреної медичної допомоги

     Створення єдиної системи екстреної медичної допомоги -  складова реалізації Указу Президента України «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Як розпочалась її реалізація, ми запитували в голови Галицької РДА Григорія Івасишина.

Переглядів: 1183 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фітосанітарний стан та прогноз і розповсюдження основних шкідників та хвороб сільськогосподарських культур на квітень 2013 року

     Шкідники і хвороби зернових культур
Ослаблені посіви озимих є несприятливими факторами зимового та весняного періоду. Вони особливо будуть чутливими до негативної дії збудників грибкових захворювань, таких як: кореневі гнилі, септоріоз, борошниста роса. За сильного ураження рослин септоріозом у ранні фази розвитку (кущення, початок виходу в трубку) маса кореневої системи може зменшитись на 50%, а ураження листків нижнього ярусу борошнистою росою зменшує кількість продуктивних стебел.

Переглядів: 1757 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Криза – це ще не привід опускати руки

     Подія, яка відбулася минулого вівторка у конференц-залі ПАТ «Івано-Франківськцемент», стала початком реалізації,  без перебільшення, грандіозного проекту в галузі розвитку будівельної індустрії. Мова йде про презентацію Проекту та офіційне підписання Угоди із провідною данською фірмою FLSmidth щодо будівництва на території ПАТ «Івано-Франківськцемент» нового цементного заводу потужністю 1 млн тонн цементу в рік.
Отже, як і в 2008 році, ПАТ «Івано-Франківськцемент» своєю діяльністю доводить, що криза – це не привід опускати руки. При бажанні, концентрації зусиль та певній сміливості можна досягати успіху і в складних економічних умовах. І цим самим виводити свій край і державу зі скрути.

Переглядів: 1736 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Задекларовані доходи – забезпечене майбутнє дітей

     Нагадуємо читачам „Галицького слова”, що підставами для обов’язкового подання декларації, серед іншого, є отримання громадянами доходів від особи, що не є податковим агентом, додаткових благ не від працедавця, доходів від надання в оренду майна, якщо орендарем є фізична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності, отримання благодійної допомоги від фізичної особи, іноземних доходів, інвестиційних доходів, доходів від продажу рухомого та нерухомого майна.

Переглядів: 1158 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Розважаючись навчаємось

     На базі Блюдниківської ЗОШ І-ІІІ ст.  уже декілька років працюють гуртки «Краєзнавство та народознавство», «Оберіг», «Бісероплетіння» Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості, якими керує Наталія Савчук. Гуртківці є активними учасниками масових заходів Центру творчості та школи. Разом з вихованцям Наталя Ярославівна підготувала та провела  у березні конкурсно-розважальні програми «Міс Веснянка-2013» та КВК. Під час підготовки до конкурсів учні навчались цінувати свій час, бути лідером та підлеглим,творцем та виконавцем, радіти успіхам інших.

Переглядів: 1245 | Коментарів: 0 Детальніше >>

День відкритих дверей

     Нещодавно спеціалісти Галицького районного центру зайнятості Н.Гамлява та Л.Сірко провели профорієнтаційну роботу із школярами 9 класів. Вони запросили на День відкритих дверей Центру зайнятості учнів Вікторівської ЗОШ І-ІІ ст. та Вікторівської ЗОШ І-ІІІ ст. Випускники мали змогу ознайомитись із роботою служби зайнятості, де велика увага приділяється профорієнтаційній роботі зі школярами.

Переглядів: 1530 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кулінарне мистецтво

     Бурштинський торговельно-економічний коледж щорічно бере участь у конкурсах. У столиці України  проходив 8-й Міжнародний конкурс кулінарного мистецтва та сервісу, в якому взяли участь учні коледжу під керівництвом практичних педагогів та майстрів виробничого навчання.
Конкурсанти Бурштинського торговельно-економічний  коледжу отримали перемогу в командному заліку за кількістю медалей та дипломів, зайнятих у кількох номінаціях. У практичних змаганнях з практичних приготувань в номінації «Сучасна українська кухня» дипломи 4-го ступеня одержали Наталя Касперська; в номінації «Ресторанний десерт» –Олег Харик; в номінації «Золотий український кондитер року» – Тетяна Лесів.
Команда учнів-кухарів (Оксана Мазуркевич, Юлія Бойко,  Олег Харик) одержали дипломи ІІІ ступеня та бронзові медалі.

Переглядів: 1621 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Сільва» – найкраща музика всіх часів

     Минулої неділі на сцені обласного академічного муздрамтеатру імені Івана Франка зіграли оперету угорського композитора Імре Кальмана «Сільва» («Королева чардашу») артисти  Будапештського театру оперети. Вистава відбулася під патронатом Михайла Вишиванюка у співпраці Івано-Франківської облдержадміністрації та Міністерства закордонних справ Угорщини у рамках Року Центральної Європи.
Оперета «Сільва» є популярною вже понад сто років, точніше з 1915 року, коли вперше була поставлена на віденській сцені. Нею захоплюються глядачі всього світу. Тож і не дивно, що  в цей день був повний аншлаг у обласному академічному муздрамтеатрі імені Івана Франка. Гості виступали тільки один день.

Переглядів: 1436 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Плавання – це користь і активність

     Враховуючи тенденцію до ведення дітьми пасивного способу життя, сидячи перед телевізором або комп’ютером, будь-яке системне рішення, яке дозволить додати активності – це користь. Враховуючи  зростання нещасних випадків на воді з причини того, що люди просто не вміють плавати, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України ініціювало введення з 2013 року загальнодержавного уроку плавання, що дасть можливість виробляти певні вміння і навички молодших школярів поводитися на воді.

Переглядів: 2060 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Операція «Первоцвіт» – охорона ранніх рослин

     Примхлива цьогорічна весна не поспішає вступити у свої права. І щоб не прогнозували синоптики, сподіваємось, що скоро наші ліси і луки, пагорби і долини покриються різнобарвними килимами квітучих первоцвітів.

Переглядів: 3580 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Стали свідком неправомірних дій співробітників оперативно-рятувальної служби?

     Телефонуйте до сектору безпеки та запобігання проявам корупції Управління ДСНС України в Івано – Франківській області.
Сектор безпеки та запобігання проявам корупції при Управлінню ДСНС України в Івано – Франківській області створений з метою запобігання проявам корупції в управлінні та його структурних підрозділах на місцях.
Основними завданнями сектору є:

Переглядів: 1044 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net