Великдень 15 квітня 1990 року у Галичі святкували небо і земля. Перші бруньки вкрили могутні дерева на замковій горі, зеленим килимом вкривалася земля. Небо і сонце зливались із землею і людиною: бо це був Великдень Божий і наш. Україна ще жила у Радянській імперії. Та ідея самостійної держави вже визріла. Компартійну верхівку в районі змінили представники нової влади першого демократичного скликання. І зміст її був українським. Під святкову мелодію дзвонів церкви Різдва на велелюдний майдан сивочолого міста винесли освячені синьо-жовті знамена, які тріпотіли на вітрі у дужих молодих руках. Вулиці Галича наповнились людським нескінченним потоком, який рушив до будинку районної ради…
Вчора у Стокгольмі відкрилася виставка під назвою «Перша європейська конституція», на якій експонується історичний документ, відомий нам, як Конституція Пилипа Орлика. Офіційна назва його – “Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького». 5 квітня виповнилося 300 років з часу укладення і прийняття цього унікального документа, а 14 квітня, в рамках відзначення цієї події, у Львівському історичному музеї відбувся семінар правників, політологів та істориків з усієї України. Під час семінару, на якому пощастило побувати й автору цієї статті, підведено підсумки конкурсу робіт старшокласників на тему «КОНСТИТУЦІЯ ПИЛИПА ОРЛИКА І КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС У СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ». Мета конкурсу – намагання привернути увагу учнів-старшокласників до постаті Пилипа Орлика, першої демократичної європейської Конституції та суспільно-політичних процесів, спрямованих на внесення змін до Основного закону нашої держави в сучасних умовах, а також підтримати та заохотити талановитих учнів, почути їхню думку про те, яким повинен бути Основний Закон України.
В одинадцятому номері від 6 березня 2010 року часопису «Галицьке слово» подано матеріал «Дикі танці на людській пам’яті». Газета піднімала проблему вчинення актів вандалізму на цвинтарях у нашому районі, пов’язаних із викраденням кольорових металів. Торкнувся матеріал і резонансної події – зникнення з території ВАТ «Галичцукор» мідної скульптури, встановленої на честь Леоніда Бутеліна. Хочу нагадати читачам, що пам’ятник у селі Задністрянське було встановлено у 1974 році на увіковічнення подвигу білоруського льотчика, який 22 червня 1941 року о 5:15 год. здійснив таран фашистського літака над селом Німшин. 4 січня 1984 року рішенням №8 Івано-Франківського облвиконкому пам’ятник було занесино до реєстру пам’яток культури місцевого значення. Минали роки. За пам’ятником доглядали працівники заводу та учні місцевої школи...
13 квітня, напередодні Дня довкілля, в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» та з метою створення нових зелених насаджень, виховання у жителів району шанобливого ставлення до природи, підтримки ініціативи голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка щодо започаткування щорічної акції «Посади своє дерево», працівниками Галицького національного природного парку було внесено пропозицію щодо закладення поряд із їхньою садибою нового сквера. – Працівники лісового царства вирішили до рахунку хороших справ і починань долучити ще одну – створити пам’ятник природи Галицького краю. Та й привід знайшовся, – розповідає директор ГНПП Борис Терешкун. – Наші науковці торкнулися історії Галича і з’ясували, що 865 років тому князь Володимирко Володаревич об’єднав у єдине князівство Звенигородську, Теребовлянську і Перемишльську землі з центром у Галичі.
30 березня 2010 року з метою ознайомлення школярів із професією пожежного, Галицьким районним центром зайнятості за сприянням директора Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Михайла Зіньковського, класного керівника Лідії Попель та за попередньою згодою керівництва Галицького РВ ГУМНС проведена екскурсія учнів 6-А класу в розташування самостійної державної пожежної частини №22 по охороні м.Галича та району. В ході проведення екскурсії діти мали змогу ознайомитись з пожежно-рятувальною технікою і обладнанням, яке використовується під час гасіння пожеж та подоланні різноманітних надзвичайних ситуацій.
12 квітня за участю голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення 65-річчя Перемоги у Другій світовій війні. На виконання Указу Президента України оргкомітетом розглянуто та затверджено основні заходи щодо святкування Дня Перемоги, визначено основні завдання з підготовки та проведення культурно-мистецької програми, молодіжних заходів та спортивних змагань.
Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
13 квітня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, на розгляд якої було винесено питання: - про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку району і бюджету у першому кварталі 2010 року; - про стан забезпечення населення району якісною питною водою; - про стан впровадження Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги; - про стан розрахунків бюджетними установами та організаціями району за використані енергоносії та надані комунальні послуги; - про підсумки проходження опалювального сезону 2009-2010 рр. та заходи з підготовки до сезону 2010-2011 рр.
Зарплата "в конвертах" — втрати бюджету та соціальних гарантій
Такою була тема прес-конференції, що відбулася за участю заступника начальника ДПІ в Галицькому районі – начальника відділу оподаткування юридичних осіб Сергія Олександровича Канюки. Інформуючи про результати роботи податкової інспекції, Сергій Олександрович зазначив, що за перший квартал 2010 року забезпечено надходження платежів до зведеного бюджету в сумі 35474,3 тис.грн., що становить 124,3 % від планових показників. До державного бюджету зібрано 11069,9 тис.гривень. Доведені завдання виконано на 109,7 %. До місцевих бюджетів надійшло 24404,4 тис.грн, або 132,4 %. визначених завдань, бюджет додатково отримав 5966,7 тис.грн. У структурі місцевих бюджетів податок з доходів фізичних осіб є бюджетоформуючим. На жаль, роботодавці використовують різні схеми приховування реально виплачених доходів. Аналіз перевірок, які проведені з початку цього року, свідчить, що поширеними є порушення законодавства при наданні матеріальних та соціальних благ громадянам, виплата основних доходів за рахунок «тіньових» коштів та ведення подвійної бухгалтерії.
Наприкінці березня в місті Хмельницькому відбувся Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом». Помірятись вокальними здібностями зібрались більше двохсот учасників трьох вікових категорій з усіх областей України. У наймолодшій групі (від шести до дев’яти років) перше місце зайняла учениця Бурштинської ЗОШ №3, неодноразова дипломантка та лауреатка багатьох всеукраїнських та міжнародних пісенних фестивалів Софійка Терлецька. На цьому дійстві дівчинка виконала пісню «В ніч на Івана Купала», слова Марії Влад, музика самодіяльного композитора з Бурштина Ігоря Іванціва. Юну вокалістку нагороджено грамотою та цінним подарунком.
Так і на сцені Коломийського Народного дому уквітчані віночками дівчатка, в квітучих хустках молодиці, хлопці у вишиванках водили гаївки, співали веснянки, кружляли у танках, наче квіти на вітрі у полі. Саме цього дня, 11 квітня, у місті Коломия відбувався IV відкритий обласний фестиваль «Писанка – 2010». На цілий день місто перетворилося на чудесний вінок з талановитих артистів, чудових дітей, квітів та писанок. Ніхто не звертав увагу на дощ. Святковий настрій витав і по всьому місту, і у концертній залі. Учасники з багатьох районів Івано-Франківської області та гості з Польщі вітали глядачів словами «Христос Воскрес!», співали, танцювали, відтворювали на сцені свої місцеві звичаї, пов’язані із Великоднем.
13 квітня на залізничній станції Галич районним ЦСССДМ спільно з профспілкою залізничників проведено акцію «Безпечна дорога життя», присвячену Міжнародному Дню єднання залізничників. Акцію проведено в рамках договору про співпрацю між Держсоцслужбою та профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та з метою популяризації діяльності центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, збереження сімейних цінностей, привернення уваги громадськості до здорового способу життя, вироблення навичок соціально-позитивної поведінки та попередження насильства.
Найсерйознішою проблемою дитинства в Україні є дитяча безпритульність та бездоглядність. Безліч публікацій, присвячених правам дитини, розкривають суть і значення цих прав, роль і місце державних й недержавних установ у їх захисті та забезпеченні прав дитини. Проте ніхто не може стверджувати, що в питанні захисту прав дитини досягнута повна гармонія. У наш час, коли в Україні вирують політико-економічні перетворення, проблема дітей набуває особливого змісту. Серед жертв злочинів діти мають найменші можливості захисту своїх прав та недоторканності. Адже дитина — це маленька людина, що має певні потреби, але не має достатніх сил, розуму й досвіду, щоб захистити себе.
Торговельно-економічна місія у складі Посольства України в Російській Федерації на прохання Російського закритого акціонерного товариства комерційно-фінансової компанії “ТАМП” інформує, що в рамках Міської цільової програми розвитку споживчого ринку та послуг на період до 2012 року (затвердженої постановою уряду Москви № 1507 від 29.12.2009 р.) на території продовольчого ринку „Купец” за адресою: м.Москва МКАД, 8 км (зовнішня сторона) планується проведення постійно діючих заходів „ярмарка вихідного дня” та сільськогосподарських виставок за участю товаровиробників різних регіонів Росії...
Стронгілоідоз – гельмінтоз, збудником якого є Strongyloides stercoralis . Це мілка ниткоподібна нематода, яка має 2,2мм в довжину і 0,03-0,07 мм в ширину. Дорослі гельмінти паразитують в товщі слизової оболонки тонкого кишківника, головним чином в просвіті дванадцятипалої кишки. При інтенсивній інвазії вони проникають в слизову оболонку пилорічної, сліпої та ободової кишки, в окремих випадках - в жовчні і панкреатичні ходи. Доросла самка відкладає біля 50 яєць за добу. Яйця овальні з тонкою оболонкою, розмір їх 0,05-0,03мм. В них поміщаються повністю сформовані рабдитовидні личинки. Останні виходять із яйця в просвіт кишечника і, попавши в грунт, перетворюються в інвазивні филярієвидні личинки, які можуть прникнути через шкіру і через рот в організм людини.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))