на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
У Жалиборах освячено цеголки будівлі нового храму…

     У Жалиборах освячено цеголки  будівлі нового храму…24 серпня минулого року в селі Жалибори було освячено наріжний камінь під спорудження нового храму.
10 травня 2011 року відбулося освячення фундаменту та закладення цеголок  у будівлю храму, в якому взяли участь голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач, декан Більшівцівського деканату УГКЦ отець Леонтій Насташинський,  парох села отець Святослав Жаб’юк та  мешканці села.
Перші цеголки у кути церкви було закладено керівниками району, сільським головою  села Жалибори Марією Щепанською, священиками, найстаршим жителем села  Євстахієм Багирою та наймолодшими – Маріанною Винник і Володею Жаб’юком.

Переглядів: 2118 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вітання із 100-річним ювілеєм

     Вітання із 100-річним ювілеєм6 травня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький привітали із столітнім ювілеєм мешканку села Вікторів Софію Іванівну Савчук.
Керівники району вручили довгожительці вітального листа від Президента України Віктора Януковича, подяку, подарунки і квіти від районної влади.
Софія Іванівна народилася у селі Крилос. ЇЇ дівоче прізвище – Бацвін. Вийшла заміж у Вікторів. Народила восьмеро дітей, але виростити і виховати судилося не всіх. Двоє померли ще у дитячому віці. Найстаршому синові 75 років. Разом зі своїми дітьми пані Софія виховала 25 онуків, 17 правнуків та одного праправнука.

Переглядів: 2934 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято Матері

     Свято  МатеріТрадиції святкування Дня матері в Україні своїм корінням сягають 1928 року. Саме тоді вперше це свято відзначив Союз Українок Канади. А у 1929 році свято прийшло і в Галичину. Організатором дійства була Олена Кирилівська, редактор щотижневика „Жіноча доля”. Жінку у нас завжди прославляли як Берегиню сім’ї і роду, а тому й свято вшанування матері в Україні „прижилося” легко. Та особливого поширення цей день набув у Західній Україні, а 10 травня 1999 року з підписанням Указу Президента України оформився законодавчо й став офіційним. Сьогодні давня традиція святкування Дня матері набула нового забарвлення – більш сучасного та масового.
Повнотою цвітіння садів і надій, торжеством воскреслої із зимового сну природи і радістю матерів, яких заслужено вшановують, визначається місяць травень. Саме такого весняного недільного дня 8 травня глядацька зала Галицького районного Народного дому була переповненою. І дорослі, і малі чекали святкового дійства.

Переглядів: 4240 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

      Минулий тиждень для  керівників району розпочався участю у святкових заходах, присвячених Дню Перемоги. Крім того, Григорій Івасишин провів наради із заступниками з  основних питань життєдіяльності району, з керівниками правоохоронних органів та з питань участі району в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», з ефективного використання енергоносіїв та ремонту доріг. Взяв участь у зустрічі голови обласної державної адміністрації з представниками малого бізнесу.
Разом з головою районної ради Петром Стрембіцьким  Григорій Івасишин вручав медичне обладнання лікувальним закладам району, взяв участь в освяченні фундаментів та першої цеголки у спорудження храму в селі Жалибори. Провів нараду з питань підготовки до регіонального фестивалю «Марійська пісня», який проходитиме у селі Маріямпіль 21-22 травня та нараду щодо  відкриття додаткової групи в дитячому садку села Тустань.

Переглядів: 2185 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Район відзначив День Перемоги

     Район відзначив День Перемоги9 травня  мешканці Галицького району разом з усією Україною святкували День Перемоги над коричневою чумою ХХ століття – німецьким фашизмом.
З нагоди свята біля пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з історичними подіями Другої світової війни, в населених пунктах району  відбулися віче та панахиди пам’яті за участю керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, керівників політичних та громадських організацій, учнівської молоді та духовенства.
Панахидою на  братській могилі воїнів 147 стрілецького полку, що на старому цвинтарі, яку відслужили декан Галицького деканату УАПЦ митрофорний протоієрей Іоан Кузь та священик УГКЦ Різдва Христового м.Галича  отець Володимир Кузюк,  розпочалися пам’ятні  заходи у районному центрі.

Переглядів: 2632 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Вербиченька” “росте”

     8“Вербиченька” “росте” травня у селищі Більшівці відбулося відкриття та освячення п’ятої групи в дитячому дошкільному закладі «Вербиченька». На свято до більшівчан завітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький. Саме завдяки їм із районного бюджету було виділено левову частку коштів на проведення ремонтних робіт. Вони особисто здійснювали контроль за ходом реконструкції приміщення. За словами селищного голови Василя Саноцького, група не працювала впродовж 15-ти років. Довелося виконувати практично весь комплекс ремонтно-будівельних робіт (від заміни вікон, дверей і підлоги, до штукатурно-малярних). Придбано новий комплект меблів та інвентаря. Не залишилася байдужою до долі дитячого закладу громада селища і спонсори, які також внесли свою частку  у загальну суму фінансування.

Переглядів: 2081 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Від проблем екології до проблем виховання людства

     Від проблем екології до проблем виховання людстваПроблеми екології – це проблеми виховання людства. Або воно навчиться жити у злагоді і гармонії з природою, або своїми «перемогами» над нею знищить себе самого.
На жаль, дуже мало людей у суспільстві усвідомлюють ці проблеми. Але вони є. І дуже прикро,   що по-державницьки до них підходять не всі. Екологія району вимагає допомоги кожного мешканця. Тому потрібно об’єднати зусилля держави і громадськості. Нині від кожного з нас залежить ступінь суспільної відповідальності за природу, а відтак – і за майбутнє життя дітей.
Безперечно, справа оздоровлення довкілля вимагає величезних капіталовкладень. Саме тому на питання, пов’язані з проблемами довкілля у районі, про формування фонду охорони навколишнього природного середовища, розподіл і  використання коштів ми попросили відповісти заступника голови Галицької районної ради, голову комісії з розподілу та використанню екологічного фонду районного бюджету  Михайла Маха.

Переглядів: 4324 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Бурштинське водосховище і Дністер матимуть міжнародний статус

     Бурштинське водосховище і Дністер матимуть міжнародний статусГідрологічна мережа, як один із найважливіших елементів екосистеми,  має значний вплив на біологічне та ландшафтне різноманіття, розміщення і функціонування господарських об’єктів та комунікацій, рекреаційний і природно-заповідний потенціал. В Україні налічується 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га.
У Галицькому районі загальна площа водного дзеркала становить 4096 га, що є найбільшим показником в нашій області. Водойми природного походження представлені річкою Дністер, його правими (Лімницею, Луквою і Сівкою) та лівими (Гнилою Липою, Бибелкою і Нараївкою) допливами, численними старорічищами і  джерелами, лісовими озерами Сімлин і Ворониця, Бурштинським водосховищем, риборозплідними ставками, технічними водоймами-відстійниками, меліоративними каналами тощо.

Переглядів: 5881 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фестиваль Дружин юних пожежних-рятувальників

     6Фестиваль Дружин юних пожежних-рятувальників травня у Галицькому районному народному домі проведено районний етап ХVІІ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних-рятувальників.
Мета фестивалю – забезпечення єдності набуття у підростаючого покоління навичок свідомого ставлення до збереження здоров’я та життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, привернення особливої уваги дітей до героїчної професії пожежника-рятувальника, розвиток та прояв особистих творчих здібностей дітей та підлітків, популяризація здорового й активного способу життя.

Переглядів: 2334 | Коментарів: 1 Детальніше >>

В добру путь

     В добру путьЩорічно в цю весняну пору на економічному відділенні Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу традиційно відбувається свято «Останнього дзвоника» для випускних груп, які закінчили теоретичний курс навчання за спеціальностями «Економіка підприємства», «Фінанси і кредит», «Оціночна діяльність». В даний час вони проходитимуть виробничі практики і готуватимуться до здачі державних екзаменів.
Проведенню даного заходу передувала велика організаторська робота заступника директора з виховної роботи І.П.Дмитришина, завідувача економічним відділенням М.Я.Ємбрик, завідувача ЦМК економічних дисциплін М.М.Шувар, керівників випускних груп С.М.Перів, Р.С.Барабалюк, О.Л.Пархуць. На це дійство в святково прикрашеній актовій залі зібрались випускники, члени адміністрації, першокурсники, батьки та гості. 67 майбутніх фахівців фінансово-економічного напряму урочистою ходою разом з керівниками випускних груп заходять в актову залу.

Переглядів: 2431 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Ткачівський – лауреат літературної премії імені Івана Франка

     Ярослав Ткачівський –  лауреат літературної премії імені Івана Франка7 травня 2011 р. в обласному музично-драматичному театрі ім. І.Франка відбулося урочисте вручення диплома почесного знака лауреата літературної премії імені Івана Франка та грошової премії відомому поетові, прозаїкові та пісняреві, відповідальному секретареві обласної організації Національної спілки письменників України Ярославу Ткачівському.
Цієї престижної нагороди в галузі літератури наш земляк удостоєний за ряд високохудожніх творів, а саме: поетичні книги «Сяєво сьомого неба», «Сльоза блаженства» та чотири збірники пісень і романсів «Дивосвітом грають весни», «Хміль солов’їних ночей», «Срібне весілля», «Лиш не згасне любов», які мали широкий і схвальний резонанс на літературних теренах України, серед відомих літературознавців, критиків і мистецтвознавців. Адже окремі поезії цього популярного письменника ввійшли до багатьох навчальних програм, шкільних підручників, хрестоматій та альманахів, а, скажімо, його пісня «Волошки» стала воістину народною…

Переглядів: 2493 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кримінальна відповідальність за невиконання рішення суду– правовий та етичний аспекти

     Однією   із   найгостріших  проблем  вітчизняного   судочинства  є  реальне виконання судових рішень.
Конституція України  встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.  Ці положення також відображені у ст.ст. 1, 11 Закону України «Про судоустрій України», із уточненням по колу осіб, а саме: судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на  всій території України.
Реальне виконання рішення суду сприяє втіленню законів у життя та зміцненню їх авторитету, судове рішення за своєю суттю охороняє права, свободи та законні інтереси громадян, а також є завершальною стадією судового провадження.
Крім того, за своєю суттю та правовими наслідками судове рішення має силу закону, хоч при цьому не створює нових правових норм, а лише відновлює порушене право.

Переглядів: 18927 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Посвідчення заповітів

     На сьогоднішній день Цивільний кодекс України передбачає дві підстави спадкування: спадкування за заповітом та спадкування за законом. При цьому слід зауважити, що пріоритетне право на спадкування мають особи, визначені в заповіті, тобто особи, призначені відповідно до волі заповідача-спадкодавця.
Тільки у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним або відмови від спадщини спадкоємця за заповітом право на спадкування одержують спадкоємці за законом.
Заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт здійснюється особисто фізичною особою з повною цивільною дієздатністю. Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18 років та здатна своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Також повну цивільну дієздатність набуває особа в разі реєстрації шлюбу до досягнення повноліття, особа, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, неповнолітня особа, яка записана батьком або матір’ю дитини, особа, яка досягла 16 років і отримала свідоцтво про право на заняття підприємницькою діяльністю.

Переглядів: 2373 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Три брати – водії

     Брати Михайло, Богдан та Іван Галані працюють водіями швидкої допомоги у Більшівцівській РЛ. До душі обрали собі брати справу нелегку і дуже відповідальну. Знають і поважають їх односельці, бо вони ввічливі, скромні та роботящі, трудяться сумлінно, дбають, щоб були машини справними, завжди готовими вийти в рейс. Адже іноді навіть одна згаяна секунда може вартувати комусь життя.
– Машина ніколи не підведе, якщо її дбайливо доглядати, розуміти і відчувати, – вважає Іван.

Переглядів: 1576 | Коментарів: 0 Детальніше >>

З настанням літнього оздоровчого періоду на дорогах зросте кількість перевезень в супроводі автомобілів дорожньо-патрульної служби

     НЕ ЗАБУВАЙТЕ!
Державтоінспекція нагадує водіям, як треба діяти, коли рухається колона із ввімкнутими проблисковими маячками.
Насамперед слід не забувати, що згідно Правил дорожнього руху (п.3.2.) у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) звуковим сигналом(аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції) водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані надати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу та транспорту, що здійснює супроводження. Крім того, якщо на транспортному засобі ввімкнені одночасно маячки червоного і синього кольору або тільки червоного, то водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля краю проїзної частини або на узбіччі.

Переглядів: 2152 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Запитання з „гарячої лінії”. Про плату за землю в умовах дії Податкового кодексу України

     Відповідно до статті 9 розділу I „Загальні положення” Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, які є обов’язковими до сплати на всій території України, і в повному обсязі зараховуються до місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.
Плата за землю об’єднує в собі два обов’язкові платежі – земельний податок  та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Земельний податкок – це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також з постійних землекористувачів, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за коритсування земельною ділянкою.

Переглядів: 2018 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медичні установи району отримали нове обладнання

     У бюджет району 2011 року було закладено 298 тисяч гривень галузі медицини на придбання обладнання для медичних установ.
Зважаючи на те, що у поточному році лабораторно-медичні служби району проходять акредитацію, центральною районною лікарнею придбано обладнання на суму 200 тисяч гривень.
Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький відвідали медичні установи району і вручили їм необхідне обладнання. Зокрема, пологовий зал та реанімація пологового відділення Бурштинської міської лікарні тепер мають фетальний монітор та пульсоксиметр. Крім того отримали аналізатор електролітів.

Переглядів: 1769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дню пам’яті померлих від СНІДу приурочено

     11 травня з ініціативи санітарної просвіти Галицької центральної районної лікарні, районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді при підтримці районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу, приуроченого Дню пам’яті померлих від СНІДу.
Участь у засіданні круглого столу взяли заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, лікар-інфекціоніст, завідувач амбулаторно-профілактичним відділенням Івано-Франківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Марія Федорів, головний лікар Галицької центральної районної лікарні Мирон Матейко, медичні працівники району, представники відділу освіти райдержадміністрації, члени районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, представники засобів масової інформації.

Переглядів: 1653 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вчаться секретарі місцевих рад

     Відповідно до плану роботи районної державної адміністрації  секретарі міських, селищної та сільських рад проходять стажування в апараті районної державної адміністрації та її структурних підрозділах.
До начального плану внесено питання організаційно-кадрової роботи, ведення діловодства та виконавська дисципліна в роботі з документами, забезпечення конституційного права громадян на звернення, ведення статистичних даних та погосподарського обліку, робота з молоддю, малозабезпеченими, багатодітними, інвалідами та іншими пільговими категоріями громадян тощо.

Переглядів: 1923 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Маріямпіль готується до фестивалю

     Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький провели нараду з підготовки до проведення у селі Маріямпіль фестивалю Марійської пісні, який відбудеться 21-22 травня. Участь у нараді взяв ініціатор проведення фестивалю професор Володимир Боцюрко, керівники відділів  райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій району, на яких покладено завдання щодо виконання окремих робіт з підготовки фестивальних заходів, благоустрою села, впорядкування доріг та об’єктів,  де проходитиме концерт фестивалю, який у цьому році набув статусу регіонального.

Переглядів: 1731 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дитяче оздоровлення

     Влітку 2011 року в Галицькому районі часткове фінансування оздоровлення дітей буде здійснюватись через страхувальників, які самостійно закуплятимуть путівки до оздоровчих закладів та через дитячі заклади оздоровлення.
Постановою правління Фонду від 04.03.2011 р. № 17 «Про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей, які є членами сімей застрахованих осіб, у дитячих закладах оздоровлення на 2011 рік» затверджені граничні норми витрат на харчування – не більше 35 грн. та медичне і культобслуговування – не більше 3 грн. (на один людино-день).

Переглядів: 2199 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net