Передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, Січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Святкувати його у цей день 1941-го року постановив Великий Збір ОУН. В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначали у підпіллі. Після проголошення незалежності України, хоча свято і не є державним, святкування знову набуває розголосу.
З метою вшанування матерів, які забезпечують дотримання сім’єю високих норм моралі, збереження національних та духовних традицій у сім’ї, відповідально ставляться до сімейних форм виховання та з нагоди Дня матері відзнакою обласної державної адміністрації та обласної ради медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» нагороджено матір п’ятьох дітей, жительку с. Жалибори Галицького району Скотар Софію Юріївну.
Працювати журналістом в Україні й справді небезпечно. Працівників ЗМІ не втомлюються залякувати, позбавляти акредитації, калічити і навіть вбивати. Очевидно, владі непотрібні люди, здатні мислити об’єктивно та говорити правду. Навіть обґрунтовану критику високопосадовця розцінюють як наклеп, образу чи неповагу. 18 травня невідомі молодики до крові побили журналістку «5 каналу» Ольгу Сніцарчук та фотографа Влада Соделя. Інцидент відбувся біля Головного управління МВС у Києві. Медійники намагалися зафіксувати факт побиття «свободівців» і самі потрапили під гарячу руку.
Нещодавно відновила свою роботу районна громадська організація «Служба спілкування між інвалідами», яку очолила її новообраний голова Оксана Макеєва. З перших днів своєї діяльності громадська організація намагається творити добро, надавати дітям з особливими потребами допомогу як матеріальну, так і просто підтримати добрим словом. Адже творити добро дуже просто, якщо є любов у серці та бажання допомагати іншим.
Такий лейтмотив круглого столу, що відбувся нещодавно у відділі освіти. Його повна назва «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад 2012-2015». Головний виконавець проекту – представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Партнерами виступають Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей», Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр». Фінансову підтримку надає Швейцарська конфедерація.
Державний реєстр виборців – в Україні вибори відбуваються постійно
Підтвердженням цього є ухвалені у березні 2013 року Верховною Радою України постанови про призначення на неділю – 2 червня 2013 року виборів сільських, селищних, міських голів близько у 50 населених пунктах різних регіонів України. Зокрема в Галицькому районі Верховною Радою України призначено позачергові вибори сільського голови Тенетниківської сільської ради та в проекті постанова про позачергові вибори сільського голови Новоскоморохівської сільської ради.
Працюючи за кордоном, подбайте про майбутню пенсію
Для забезпечення страхового стажу при призначенні пенсій особи мають право на добровільну сплату єдиного внеску до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Громадяни України, які працюють за її межами, досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Артисти – мої односельчани. Це – люди різного віку: школярі, студенти, бабусі і дідусі. Але всі вони – учні Лідії Михайлівни. Для деяких із них вона була першою вчителькою. Багато учнів і сьогодні з вдячністю згадують її, вимогливу, строгу, яка з перших днів привчала до самостійності. Для інших вона була музичним керівником в дитячому садку. Потім під її опікою вони брали участь у гуртках художньої самодіяльності в Народному домі. Лідія Михайлівна також співала в ансамблі, а тріо у складі п. Ліди, Олі Вільчик і Марії Грибик були окрасою багатьох концертів не тільки Задністрянська, а й району та області.
Михайло КАЧАНСЬКИЙ: «...не лише дивитися очима, а й дивитися в очі»
Щоразу, коли в Національному заповіднику «Давній Галич» має відбутися черговий захід, очікуємо від нього чогось нового. Цього разу презентація першої поетичної збірки випускника Галицької гімназії Михайла Качанського навіть перевершила наші сподівання. Адже 17-річний хлопець зумів захопити своєю поезією, своїм талантом стількох людей! У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич», де...
15 травня 2013 року, в ПК «Прометей» м. Бурштин відбувся традиційний ХІІ районний фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе!».
Чутки, що опозиціонер Віталій Кличко тісно співпрацює з владою, ходять уже давно. Про це часто говорять не лише журналісти та політологи, але й навіть колеги по опозиції. Бо аж надто дивною іноді виглядає позиція «УДАРу» з багатьох політичних питань. Та й у виборчому списку партії було немало людей, яких пов’язували з Банковою. Однак сам Віталій завжди такі чутки спростовував. Так було й нещодавно, коли лідер «УДАРу» разом зі своїми депутатами не проголосував за відставку уряду Миколи Азарова.
Народжуваність дітей на Прикарпатті Головним управлінням статистики наприкінці 2012 року проведено вибіркове опитування населення щодо стану його здоров’я та доступності медичної допомоги, в рамках якого вивчалося питання народжуваності дітей жінками у віці 15 років і старшими. Як свідчать результати опитування, 78% жінок Прикарпаття повідомили, що народжували. Найчастіше, першу дитину жінки народжували у віці 20-24 років (63%). Кожна п’ята жінка-первістка народила у віці 15-19 років, кожна восьма – у 25-29 років та близько 5% – у віці 30 років і старшому. За останній рік зросла питома вага матерів, які народили первістка у віці 20-24 років та у 30 років і старшому.
Питання безпечного відпочинку та оздоровлення дітей в таборах і санаторіях залишається досить актуальним як для школярів, так і для їхніх батьків. Адже відправляючи дітей до дитячого оздоровчого закладу , батьки сподіваються на те, що відпочинок буде не лише корисним: зміцнить здоров’я дитини, сприятиме набуттю яскравих вражень, духовному збагаченню, але найголовніше – безпечним.
Протидія корупції на Івано-Франківщині в органах Міндоходів
З метою забезпечення виконання основних завдань щодо запобігання корупції в системі органів Міністерства доходів і зборів України також діють територіальні підрозділи внутрішньої безпеки. Їх ефективна діяльність безпосередньо залежить від громадянської позиції платників податків, які мають можливість повідомити до підрозділів внутрішньої безпеки інформацію про протиправні дії працівників Міндоходів.
Багато з наших земляків перебувають за кордоном і тому не в змозі вирішити самостійно свої справи, які виникли у них на Україні. Тому часто трапляються випадки, коли за вчиненням нотаріальної дії звертаються представники за довіреностями, посвідченими не нотаріусами України. З 2007 року в Україні діє Єдиний реєстр довіреностей, куди обов’язково вносяться всі посвідчені нотаріусами довіреності, а також передоручення за ними та припинення їх дії. Довіреності ж, посвідчені нотаріусами за кордоном, не підлягають реєстрації в цьому реєстрі. Але вони приймаються нотаріусами України за умови їх легалізації органами Міністерства закордонних справ України. Без легалізації вони приймаються у тих випадках, коли це передбачено законодавством України, міжнародними договорами, в яких бере участь Україна (наприклад, довіреності, посвідчені у колишніх країнах, учасників СНД – Росії, Білорусії та ін.)
Однією з важливих соціальних ініціатив Президента України є реформування галузі охорони здоров’я, яке спрямоване на покращення якості і доступності медичної допомоги для всіх верств населення нашої країни, що дасть можливість покращити медико-демографічні показники, і як результат, подовження тривалості життя громадян України. Потреба у змінах в охороні здоров’я назріла давно. Громадяни повинні отримати вільний доступ до якісних медичних послуг. На сьогодні наша держава за рівнем здоров’я населення посідає одне з останніх місць в Європі – показники захворюваності і смертності в 2 рази вищі, середня тривалість життя майже на 10 років менша. А що ж на рівні району?
Кажуть, що історія повторюється: у періодах, у подіях, у постатях. Наші славетні предки – галичани в далекі часи середньовіччя ставали на прю із численними ворогами, що сунули на наші землі то із заходу, то зі сходу. Вміле володіння зброєю, тактичні навички ведення війни, відчайдушність характеру і безприкладний героїзм дозволяли нашим краянам у давнину не тільки зупиняти ворожі полчища, але і перемагати нападників. Через гени військова завзятість передалася і їхнім нащадкам. Січові стрільці та вояки УПА – ось найбільш яскраві приклади військової доблесті та наступності у поведінці галичан.
Районний прокурор смт Більшівці Станіславської області товариш Цокур 10 квітня 1952 року зачитав вирок: «За саботаж і куркульство іменем закону УРСР засуджено громадянина Матейка Онуфрія Михайловича, 1872 р. н., позбавленням волі на десять років з повною конфіскацією власного майна за місцем проживання в с. Кінашів».
Минуло півроку, як стартував в Україні пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Реалізація цього проекту дозволила запровадити в Україні діючу у всьому світі систему компенсаційних виплат за лікарські засоби при амбулаторному лікуванні хворих, підвищити економічну доступність лікарських засобів для соціально незахищених хворих на гіпертонічну хворобу.
Рання діагностика та запобігання мозковим інсультам
В структурі всієї захворюваності патології судин головного мозку та серця складають 25% і мають тенденцію до зростання. Для попередження інсульту важливим є контроль високого кров’яного тиску (обмеження вживання солі і алкоголю), підтримка здорової ваги, управління стресом, збагачення дієти фруктами та овочами, відмова від шкідливих звичок, зниження рівня холестерину та «насичених» жирів у вашому раціоні. До медсередників вищезгаданої дії відносяться статини (торвокард або аторіс та ін.),
Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує де-інде, тільки не поруч з нами – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ-інфікований. За даними ООН, щороку СНІД – «чума ХХ століття», забирає життя 5 млн осіб. Зараз на планеті біля 150 млн інфікованих і це тільки офіційна статистика. Україна входить в п’ятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби. Зараз за офіційною статистикою ВІЛ/СНІД інфікованих в Україні біля 200 тис. осіб. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ особи віком 20 — 39 років. І наш район не є винятком, адже на диспансерному нагляді нараховується 32 особи ВІЛ-інфіковані, з них 8 осіб в стадії СНІДу.
Уже втретє у м.Дубляни Львівської області проводиться Всеукраїнський фестиваль народної хореографії «Яблуневий цвіт», організатором якого є Львівський національний аграрний університет. Цьогоріч у фестивалі взяли участь 23 хореографічні колективи з Житомирської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської,Тернопільської областей та м.Перемишль (Польща).
З метою допомоги в реалізації продукції, яку виготовляють вихованці Снятинського дитячого будинку-інтернату для дітей-інвалідів та сиріт, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звертається до приватних та державних структур району з проханням придбати готові товари, зокрема: осокові щітки для побілки дерев, стін, бордюрів; віники із сорго для підмітання двору та приміщень; парафінові декоративні свічки; робочі рукавиці; дерев’яні рамки під картини, грамоти. Крім цього, в Снятинському дитячому будинку-інтернаті можна придбати хвилястих папуг, хом’ячків і морських свинок.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))