на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
«Бути відкриттям для світу, а не морально ущербним народом…»

     Історія нашої країни розфарбована різними кольорами, але “білих плям” в ній, на жаль, більше, ніж деінде. Цьому існує багато причин, і головна з них та, що століттями, перебуваючи під владою інших країн, ми не тільки втрачали документи власної історії, але й не мали можливості вивчати ті історичні періоди та постаті, які були для існуючої влади «non grata».

Переглядів: 875 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Відколи вже точаться балачки-обіцянки про здійснення децентралізації влади, однак де-факто цю бомбу сповільненої дії ніхто не ліквідовує. Ось і Президент на останньому засіданні Національної ради реформ багато говорив про необхідність реформування Конституції. Уже є варіант Конституційної реформи, чудесно, от тільки у парламенті його ніхто не бачив. Венеціанська комісія дасть добро, опісля ж голосування у Верховній Раді. 

Переглядів: 818 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про діяльність та результативність роботи

     Діяльність Івано-Франківської об’єднаної державної фінансової інспекції спрямована на здійснення державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, збереженням державного та комунального майна, забезпечення правильності ведення бухгалтерського обліку та достовірності фінансової звітності на підконтрольних об’єктах. Також одним із основних пріоритетів діяльності органів Держфінінспекції 2015 року, визначених Міністром фінансів України, є підвищення ефективності роботи шляхом повноти відшкодування виявлених втрат, матеріальних і фінансових порушень. 

Переглядів: 687 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Результати роботи із розгляду звернень громадян у прокуратурі Галицького району

     Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб, відповідно до їх функціональних обов’язків, із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних, особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. 

Переглядів: 783 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Іван Матейко очолив освіту району

     25 червня 2015 року колективу відділу освіти представлено нового начальника. Своїм розпорядженням №119-к від 25.06.2015 р. голова РДА Ярослав Бартків за погодженням з головою ОДА призначив на цю посаду Матейка Івана Богдановича.До призначення начальником відділу освіти Іван Матейко працював директором Задністрянської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Переглядів: 1545 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Слово і діло «газової принцеси»

     Не встигли українці розібратися із новими платіжками на послуги ЖКГ, як на всіх телеканалах Юлія Тимошенко почала розказувати про те, що тарифи ці завищені і їх треба негайно переглядати. Перед місцевими виборами, які в Україні мають відбутись восени, така активність зрозуміла: кожен політик хоче зробити найбільш голосну заяву, бо відповідати за свої слова навряд чи доведеться, а от симпатії виборця можна й отримати.

Переглядів: 739 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Добре слово про «Галицьке слово»

     У газеті «Галицьке слово», одному з перших демократичних часописів Прикарпаття, я працювала від її заснування до грудня 1995 р. - спочатку кореспондентом, згодом редактором відділу народознавства.Це був час розпаду СРСР, відновлення української державності – й газета віддзеркалювала події, які відбувались тоді. Мені пощастило працювати з розумними людьми, грамотними журналістами Володимиром Боровцем (перший редактор газети), Андрієм Міліченком, Володимиром Дідухом, Василем Теслюком, Олександром Демчиною та ін. А з Галиною Матусяк (редактором радіомовлення) ми стали подругами.

Переглядів: 933 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вступ в Галич Легіону УСС

     19 червня 2015 року в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулися чергові історичні читання. Цього разу науковці Заповідника зібралися для того, щоб перенестися у далекий 1915 рік, коли військо Українських Січових Стрільців вступило в Галич, та вшанувати пам’ять цих відважних вояків. Науковими співробітниками М. Опацькою, А. Чемеринським, І. Драбчуком та Л. Шептинською було розглянуто важливі моменти червневих подій 1915 року, котрі можна вважати доленосними в історії визвольних змагань українського народу в ХХ столітті. 

Переглядів: 902 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медики відзначили своє професійне свято

     19 червня 2015 року своє професійне свято відзначили медичні працівники України. Не обійшовся без урочистостей і Галицький район. В актовій залі Галицької центральної районної лікарні відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня медичного працівника. З вітальним словом звернувся до медпрацівників голова районної ради Петро Стрембіцький і зазначив: «Професія медика - одна з найвідповідальніших, адже саме Вам люди довіряють своє здоров’я та життя. 

Переглядів: 703 | Коментарів: 0 Детальніше >>

23 червня – День державної служби

     23 червня 2015 року  державні службовці України відзначили своє професійне свято. Тож і в Галицькому районі відбулися  заходи з нагоди відзначення Дня державної служби. Розпочали урочистості в церкві Різдва Христового подячною Службою Божою за участю отця Володимира Кузюка.

Переглядів: 764 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«МРІЯ Агрохолдинг» готова до жнив

     «МРІЯ Агрохолдинг» успішно завершила посівну кампанію та розпочала підготовку до жнив.  Компанія готує технічний парк до збиральної кампанії: проводить ремонт, дефектовку, закупила нові запчастини. Очікують жнив також інфраструктурні об’єкти Агрохолдингу. Зокрема, у цьому сезоні «МРІЯ Агрохолдинг» планує здійснювати зберігання врожаю на 8 власних елеваторах і 3 зерносховищах загальною потужністю одноразового зберігання 615 тис. тонн. 

Переглядів: 784 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Даноша» підвела підсумки весняно-польових робіт

     Відділ рослинництва ТзОВ «Даноша» завершив посівну і весняно-польові роботи. Сільськогосподарська компанія має земельний банк, який налічує близько 12 000 гектарів. Близько 11 тисяч гектарів використовується для вирощування таких с/г культур, як озимий ячмінь, озимий ріпак, озима пшениця, тритікале та кукурудза, а решту земель готують для збільшення посівних площ. Починаючи з 2014 року,  компанія почала вирощувати також кукурудзу для силосу, який біогазовий завод використовує для виробництва біогазу.

Переглядів: 737 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Визначено ділянку для спорудження візит-центру

     Минулого тижня координатор проекту, директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури облдержадміністрації Наталія Гасюк, заступник департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури облдержадміністрації Віталій Семків, голова громадської ради з питань міжнародного співробітництва та туризму при департаменті Ірина Турчак відвідали село Ільці Верховинського району для ознайомлення з земельною ділянкою, на якій планується спорудження візит-центру – місця зупинки туристичних автобусів і короткотермінового відпочинку туристів.

Переглядів: 900 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ІТ is everywhere

     Cучасні інформаційні технології міцно увійшли у наше життя. Комп’ютер та Інтернет стали буденними речами для людей, хоча ще зовсім недавно це було великою рідкістю. Інформаційні технології не тільки полегшили  працю людини, але й допомагають у медицині, відкриваючи нові можливості для порятунку людей від невиліковних хвороб. І це тішить… Тому із таким стрімким розвитком цієї галузі росте й попит на спеціалістів, так званих «ІТ-шників». 

Переглядів: 791 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Погляд на світ очима художника

     Літо – час свободи у виборі занять, зняття напруги, що накопичилась за навчальний рік, спілкування з природою, відновлення здоров’я, цікаве та вільне спілкування.Завершальним етапом навчального року став оздоровчий профільний табір для обдарованих дітей при Малій академії народних ремесел м.Галич, що  стартував  2 червня 2015 р. та  мав на меті провести пленерну практику для учнів закладу, закріпити навички малювання, отримані впродовж року. 

Переглядів: 960 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Друг Да Вінчі – Герой нашого часу

     Сучасні герої… Які вони? Сповнені надзвичайних здібностей? Наділені надрозумом? Мають надзвичайні таланти?.. Насправді, це звичайні люди. Ще буквально два роки тому ми ходили поряд з ними, спілкувались. Та чи думали, що вони здатні на те, через що зараз їх вважатимуть героями і що вони стануть прикладом для наступних поколінь?Насправді, герої живуть посеред нас і у кожному з нас. І річ у тім, які саме рішення ми приймаємо у певний час, чи використовуємо вповні свої здібності і таланти, чи не даємо задньої, коли треба подивитись в очі страху.Герой цієї статті – це Людина з великої літери.

Переглядів: 1185 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Галицькі зупинки відлякують приїжджих

     До Галича щодня навідуються сотні людей. Перше, на що вони звертають свою увагу,  - автобусна зупинка. Зупинка у напрямку Івано-Франківська, навпроти кафе «Фортуна» справляє не найкраще враження. Від побаченого не те що псується настрій, а стає гидко, адже перед приїжджими постає картина, яка викликає відразу: високі зарослі бур’янів, трав, сміття тощо. Ще б пак, людина приїхала у місто з багатовіковою славою, колишню столицю, і тут - така «краса».

Переглядів: 802 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпатті видаватиметься часопис, присвячений історії Галича

     З моменту зацікавлення істориків історією Галича впродовж середини ХІХ – початку ХХI cт. надруковано десятки статей та окремих монографій, присвячених історії міста в різні історичні періоди. Щороку відбуваються наукові конференції та видаються наукові збірники, присвячені ролі Галича в державотворчих процесах України. Значний масив роботи у напрямку дослідження, збереження та популяризації історії Галича та його пам’яток здійснює Національний заповідник «Давній Галич» як провідна наукова установа.

Переглядів: 983 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Корисні канікули «Я - Ваш батько!»

     «Я справді не лікар, ані хлібороб, ані політик, але я - Ваш батько, а батькові не байдуже те, що його дітей живо обходить»… Ці слова митрополита Андрея Шептицького стали епіграфом  літнього табору для дітей, який організували та провели Сестри Воплоченого Слова  Монастиря Святої Премудрості Божої ( м.Бурштин) при монастирі францисканців у смт Більшівці. 

Переглядів: 866 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спільні прагнення зближують народи

     8-10 червня 2015 р. з метою вивчення єврейсько-українсько-польських відносин Науковий центр іудаїки та єврейського мистецтва імені Фаїни Петрякової спільно з благодійною організацією «Єврейське відродження» та Представництвом Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу організував у Львові конференцію «Львів:єврейська спадщина, Вчення та устрій громади через віки», присвячену актуальним історичним та культурологічним аспектам відносин між єврейською, українською та польською націями, зокрема на території Галичини. 

Переглядів: 778 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пільги з 1 липня 2015 року

     Управління соціального захисту населення інформує, що з 1 липня відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» змінюється порядок надання пільг для наступних осіб:

Переглядів: 1248 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Західний кукурудзяний жук

     

     Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera Le Conte) є одним із найнебезпечніших шкідників кукурудзи. Він походить з Центральної Америки. В Європі вперше виявлений у 1992 р. на території Сербії. Так, станом на 1 січня 2014 року шкідник був присутній у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. 

Переглядів: 1111 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net