на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Сенсаційна квітуча знахідка у Галицькому парку

     Галицькі сенсаціїТого сонячного червневого дня польові наукові дослідження з вивчення флори Галицького національного природного парку проходили за загальноприйнятою методикою. Після виїзду в лісове урочище, що недалеко від с. Дубівці, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат, кандидат біологічних наук Іван Данилюк та аспірант кафедри ботаніки Львівського Національного університету ім.І. Франка Любов Борсукевич приступили до огляду вкритого квітучою рослинністю узлісся.

Переглядів: 2447 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Екзотичний новосел «прописався» в Галицькому НПП

     Екзотичний новосел «прописався» в Галицькому НППЧотири роки тому у колонії білих чапель, що гніздяться на риборозплідних ставках ВАТ «Більшівці-риба» біля с. Медуха, науковці Галицького національного природного парку виявили велике гніздо птаха, але важко було визначити, якому виду воно належить. Раніше такі птахи тут не гніздилися. І лише тепер, після консультацій з орнітологами і появою тут такого ж гнізда з трьома пташенятами, встановлено, що це надзвичайно рідкісний птах – косар (Platalea leucorodia Linnaeus) або колпиця (стара назва цього птаха) з родини ібісові, ряду лелекоподібні.

Переглядів: 2064 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Люди в білих халатах

     Матейко МиронМинулої п’ятниці урочистості з нагоди Дня медичного працівника відбулися
в Народному домі міста Галича. Медиків району привітали голова районної ради Богдан Попович та заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега.
У лікувально-профі-лактичних закладах району працює 201 лікар, середніх медичних працівників – 491, лікарів вищої категорії – 23, першої – 80. Середніх медичних працівників з вищою категорією є 216, з першою – 82.
Медичну допомогу населенню району надають 12 лікувальних закладів, 57 фельдшерсько-акушерських пунктів...

Переглядів: 5659 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Відпочинок учнів оздоровчого табору «Росинка» у світлинах

     Відпочинок учнів  оздоровчого табору  «Росинка» у світлинахГаряче сонце, тепла вода річки скликали хлопчиків та дівчаток у дитячі оздоровчі заклади, які наповнилися веселим сміхом, радісним настроєм. А зібралися вони, щоб відпочити після напруженого навчального року, набратися сил та зміцнити своє здоров’я, знайти нових друзів.
Чекання канікул — це мрії кожної дитини про відпочинок, улюблене заняття, подорожі, екскурсії, зустріч з новим, несподіваним, приємним.
Для того, щоб відпочинок дітей Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ступенів надовго зберігся у їх пам’яті, а перебування в оздоровчому таборі було найкращим спогадом, організатори літнього відпочинку подбали про це заздалегідь продумали, спланували, а потім організували та провели цікаві екскурсії в ...

Переглядів: 2907 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ТУРНІР ЗНАВЦІВ ПРОФЕСІЙ

     ТУРНІР ЗНАВЦІВ ПРОФЕСІЙЗ метою ознайомлення учнівської молоді з різноманітністю професій, які можна обрати у найближчому майбутньому, Галицьким районним центром зайнятості спільно з дирекцією та учнями старших класів Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст. 11 червня проведено турнір знавців професій у форматі КВК між командами „Бізнес леді” та „Професіонали”.
Ігрова програма включала сім конкурсів. Серед традиційних конкурсанти продемонстрували свою майстерність у приготуванні канапок, проявили здібності та вміння у професії кухар-кулінар...

Переглядів: 2902 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Прийомна сім’я – це для мене, або прийміть дитину у родину

     Прийомна сім’я – це для мене, або прийміть дитину у родинуНайкраще середовище для життя й розвитку дитини – сім’я. Якщо це було б можливо, то кожна дитина зростала б в сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку, успішної соціалізації.
Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава.

Переглядів: 5569 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицькі медики та рятувальники здали кров

     Галицькі медики та  рятувальники здали кровЗа ініціативою головного лікаря Галицької ЦРЛ Мирона Матейка, начальника Галицького РВ ГУ МНС України в Івано-Франківській області Назара Сокола та начальника ДПЧ №12 по охороні Бурштинської ТЕС Володимира Шенкевича з нагоди Міжнародного дня донора було організовано акцію здачі крові, в якій взяли участь двадцять п’ять медичних працівників та двадцять рятувальників.

Переглядів: 1638 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Міцне здоров’я – це найдорожче, що є у людини

     Люди хворіють, тимчасово втрачають працездатність. Втрата працездатності засвідчується документально. Найчастіше – це листок непрацездатності. Мало хто серед працюючого населення не тримав в руках, на жаль, власний листок.
Листок непрацездатності – багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Переглядів: 2657 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Лікарі-рятівники, низький Вам уклін і шана за Ваш безцінний труд

     Як приємно згадувати добрі вчинки, які запам’ятовуються на все життя, а особливо, коли потрапляєш в лікарню.
Я, жителька міста Галича Тимочко Стефанія Львівна, 24 лютого 2010 року перенесла операцію. Мене рятували О.В.Кулинич та В.І.Золотанишин. Невдовзі раптово в лікарню потрапляє мій син Іван. Співпало так, що в той час на зміні знову були хірурги В.І.Золотанишин та О.В.Кулинич. Сина необхідно було терміново оперувати ...

Переглядів: 1851 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нові послуги Контакт-центру ДПІ популярні серед платників податків

     Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість оперативно отримати кваліфіковані відповіді на запитання щодо оподаткування з Єдиної бази податкових знань, яка розміщена на сайті ДПА України (www.sta.gov.ua). Це дозволяє платникам податків з різних регіонів України отримати однакові відповіді на аналогічні запитання та уникнути неоднозначного тлумачення податкового законодавства.
Користується попитом і така послуга, як інформування про зміни в податковому законодавстві. Протягом поточного року 1,1тис. платників отримали понад 2 тис. повідомлень щодо змін в податковому законодавстві. Крім того, на прохання платників податків їм надсилаються форми податкової звітності та порядок їх заповнення....

Переглядів: 1823 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звітно-виборна конференція 2005-2010р.

     Червоний Хрест8 червня 2010 року відбулася звітно-виборна конференція Галицької районної організації Товариства Червоного Хреста України. Конференція заслухала звіт попереднього в.о. голови М.Озарків за період з 2005 по 2009 рр. та доповідь нового очільника районної організації Романа Реведжука, який оцінив діяльність організації за минулі роки та висловив своє бачення щодо перспективи та покращення роботи районної організації.
В роботі конференції взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега, головний лікар Галицької ЦРЛ Мирон Матейко та голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валерій Старченко...

Переглядів: 1798 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Велоспорт на теренах Галичини

     Велоспорт  на теренах ГаличиниНадворі літо – пора відпусток, подорожей, мандрів. Чимало молоді не знає, як провести свій вільний час з користю для себе.  
Ми, звичайні хлопці та дівчата, жителі м.Бурштина та Галича, які мають гірські велосипеди, знають правила поведінки на дорогах та у яких є величезне бажання мандрувати, організували свій велосипедний клуб «Boston Bike». Мета нашої організації – пропаганда здорового способу життя та підтримка велокультури в нашому регіоні. Все, що нас об’єднує, – це два колеса та бажання гарно відпочити. Наразі група налічує 56 любителів їзди на велосипедах. У нас є свій власний веб-сайт http://s4.germes.if.ua/, який ще на стадії розробки, але тут уже можна ознайомитися з нашими маршрутами і почерпнути чимало іншої корисної інформації.

Переглядів: 3328 | Коментарів: 10 Детальніше >>

Галич приймає VІІІ обласну спартакіаду серед команд державних службовців

     19-20 червня в Галичі відбудуться ігри VІІІ обласної спартакіади серед команд державних службовців обласної та районних державних   адміністрацій і територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Оргкомітет з підготовки та проведення заходу очолив заступник голови ОДА Роман Іваницький.

Переглядів: 1560 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Для ремонту стадіону «Рух» в Івано-Франківську необхідно 54 млн. грн.

     ОДА підготувала угоду для Кабінету Міністрів України про підготовку  стадіону «Рух» до “Євро-2012”. Документ передбачає необхідність залучення  54 млн. грн. для відновлення стадіону та прилеглої до неї території. Про це повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на начальника управління спорту Івано-Франківської ОДА Романа Вірастюка.
Спортивні функціонери Прикарпаття стверджують, що стадіон «Рух» може розглядатися як тренувальна база під час “Євро-2012” лише тоді, коли буде відповідати  міжнародним вимогам та стандартам.

Переглядів: 1842 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Критика подіяла

     Критика подіялаГалицькі комунальники таки відреагували на критичну замітку в “ГС” №18 від 24 квітня цього року. У ній газета критикувала їх за те, що вони прикріпили на стовбурі дуба дорожній знак. Вчора знак нарешті знято зі стовбура. Для цього комунальникам знадобилося аж ... два місяці!..

Переглядів: 1877 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ХІ проща

     ХІ прощаПід патронатом Івано-Франківської єпархії УГКЦ і за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Галицької районної державної адміністрації та районної ради, управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики Івано-Франківського міськвиконкому 3-4 липня 2010 року у селі Крилос відбудеться проща до Галицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з Крилоса...

Переглядів: 2193 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Амброзія полинолиста

     Амброзія полинолистаАmbrosia artemisifolia L – регульований шкідливий організм, обмежено поширений на території України, який наносить великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Амброзія полинолиста – однорічний небезпечний бур’ян, який досягає 2-2,5м заввишки. Розмножується він насінням, яке утворюється у великій кількості. Насіння зберігає схожість в ґрунті до 40 років. Амброзія надмірно висушує і виснажує ґрунти, сильно пригнічує культурні рослини. Забур’янення злаків амброзією затрудняє збір урожаю. Пилок цієї рослини викликає у людей захворювання: амброзійний поліноз.

Переглядів: 3573 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Гей на Івана, гей на Купала»

     «Гей на Івана, гей на Купала»Івана Купала – фольклорно-етнографічне свято, яке більше 20-ти років залишається улюбленим святом молоді і всіх галичан. Традиційно воно відбувається в м. Галичі на лівому березі Дністра і насичене різними повір’ями та магічною силою.
Перша частина свята проходить у театралізованому Галицькому дворі, де за участю фольклорних колективів району відбуваються фольклорно-етнографічні дійства «Від хати до хати Іванів витати», «Що не край, то звичай», «Галицьке весілля» та ін. На імпровізованій сцені можна побачити кращі зразки народної творчості, які з покоління в покоління передаються нашими пращурами; галицькі звичаї, обряди, пов’язані з віруваннями, народною міфологією та відтворені яскраві картини весілля в народному побуті.

Переглядів: 3035 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пшениця і кукіль

     Пшениця і кукільНапевно, ти чув такий вислів: “Відокремлюйте пшеницю від куколю”.
У нашу мову він прийшов завдяки притчі Ісуса.
Один хлібороб прагнув великого врожаю, тому для свого посіву завжди вибирав тільки найкраще зерно.
“Якщо сім’я добре, – міркував він, – то і врожай буде прекрасний”.
І от якось ...

Переглядів: 5626 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net