Дністер – одна із великих річок, яка протікає територіями України, Молдови і Придністров’я. З давніх часів водні об’єкти притягували до себе поселення людей. З водою пов’язана їх життєва та економічна діяльність. Забруднена вода або її нестача приносять велику шкоду здоров’ю людини і економіці країни. На конференції ООН з охорони навколишнього середовища 179 країнами світу була схвалена програма щодо вирішення проблеми Землі. Цією програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості за рахунок забруднення, віднесена до критичних водних ресурсів. Фактично оголошено надзвичайний стан на Землі і необхідність впровадження особливого режиму водної безпеки. Івано-Франківський облводгосп, Галицьке міжрайонне управління водного господарства як уповновноважений орган державної виконавчої влади у галузі використання, охорони та відтворення водних ресурсів надають пріоритетного значення проблемам, що окреслені у посланні ООН.
Життя Тетяни нагадувало твір Ернеста Хемінгуея «Старий і море». Пам’ятаєте новелу, в якій старий чоловік піймав у морі величезну рибину і намагався доправити її на берег. Такий улов забезпечив би його на досить тривалий час, однак риба виявилася великою і сильною. Вона противилася неводу старого і тягала його разом із човном довго по морю. За цей час старий виснажився і мало не помер, а м’ясо риби з’їли більші рибини. Знеможений, але живий, з одним рибним кістяком старий ледь-ледь дістався берега. От так і Тетяна... Все в житті цій дівчині діставалося з великими труднощами. Скільки не намагалася хоч чогось досягти, так завжди стикалася з перешкодами, причому такими, що подолати їх самотужки бідній дівчині було не під силу. Взяти хоча б сьогодні…
Святковим видався останній четвер червня для громади села Загір’я. На подвір’ї фельдшерсько-акушерського пункту зібралося чимало жителів населеного пункту та гостей з нагоди відкриття медичної установи після капітального ремонту. Роботи було зроблено чимало. Здійснено перекриття даху, проведено тинькування фасаду, облаштовано пішохідні доріжки, встановлено огорожу А ще придбано новий інвентар. Загалом освоєно 31000 грн.
1 червня 2011 року дитячий дошкільний заклад села Тустань відзначив свою 28-у річницю, а вже 1 липня отримав чудовий подарунок від районної влади. Завдяки зусиллям голови районної державної адміністрації та голови районної ради у садочку відкрито додаткову групу. Отже ще двадцятеро дітей з 4 липня відвідують дитячий садок.
В одному з попередніх номерів газети «Галицьке слово» було опублікувано матеріал про заготівлю сільськогосподарської продукції від населення в районі. Як повідомив редакцію начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Гловацький, сьогодні дане питання вже зрушилося з місця. На базі п’яти сільськогосподарських кооперативів розроблено схему закупівлі продукції від населення. Цей процес розпочнеться із збором картоплі і пізніх овочів. А сьогодні у кожному населеному пункті визначено посередників між кооперативом і господарями, з якими працюють спеціалісти управління АПР райдержадміністрації. Саме ці люди будуть проводити збір сільськогосподарської продукції, яку прийматиме той чи інший кооператив в районі і передаватиме її обласному споживачу. Крім того, здійснюється напрацювання щодо постачання продукції іншим регіонам України.
Халатності й байдужості окремих громадян немає меж. Чи то вони вже настільки «опустилися нижче плінтуса», чи то мізки починають витікати. За свою журналістську практику мені доводилося бачити різне, але щоб таке!.. Це ж треба додуматись, щоб не платити комунальникам за вивезення сміття, його збирали на сходовій клітці запасного виходу, а потім тут же на місці підпалили. І хай горить воно синім полум’ям! Мова іде про працівників Інтернет-клубу «Атланта», що по вулиці Коновальця у місті Галичі. Склалося таке враження, що там працюють самовбивці. Під самими дверима, за якими знаходиться газовий балон, розклали вогнище з паперової тари і пластикових пляшок. А поруч ще два повних мішки з відходами і пластикові ящики з-під пива.
В Івано-Франківську однорічний малюк більше місяця харчувався на смітниках і мешкав у чужих людей. Як маленький хлопчик весь у ранах і зимовому одязі у літню спеку шукав їжі в урнах для сміття, бачили сусіди, але ніхто до правоохоронців не звернувся. Зробила це прикарпатська журналістка Діана Даниленко, на очах у якої малюк знайшов окраєць черствого хліба і жадібно їв. Міліція уже розшукувала хлопчика. Заяву написала, на жаль, не матір, а дідусь. З’ясувалося: Сашко приходив ночувати до тутешнього безробітного одинокого чоловіка, який ледве, через нетверезий стан, розповів: «Його залишила 21-річна мати… дитина їй потрібна була, щоб отримувати гроші від держави». Хлопчик родом із Калуського району. Опікувався ним дідусь, за словами якого, дитина з матір’ю поїхала до обласного центру начебто на лікування.
Цю інформацію працівники обласного управління лісового та мисливського господарства озвучили на засіданні колегії Івано-Франківської облдержадміністрації, що відбулось у м.Косові. За словами фахівців, торік витрати на розвиток мисливського господарства області склали більше 3 млн. грн. (це більше, ніж попереднього року на 30%), та, на жаль, прибутку отримати не вдалося. Мисливські угіддя дали продукцію лише на півтора мільйона. Таким цифрам неабияк здивувався голова обласної ради: «На території Івано-Франківщини є 12 приватних мисливських господарств. Якщо вони збиткові, то чому їх беруть?».
В Івано-Франківську, в мікрорайоні Пасічна, впорядковують дамбу. На березі Бистриці Солотвинської почали встановлювати освітлення. Кажуть, тут будуть лавочки, нарешті – урни для сміття, і навіть – велосипедна доріжка. На разі, позрізали кущі, щоб вода не зривала бетонні плити, які укріплюють дамбу, поставили кілька стовпів, і до кінця липня роботи мають завершити. Такого «дива» мешканці міста чекали давно. З острахом розповідають, що ходити тут було дуже небезпечно.
Отруйна рослина влітку знову завдає клопоту: вона не лише засмічує поля, а ще й небезпечна для здоров’я людини. До лікарень Івано-Франківщини від початку літа звернулося більше десятка прикарпатців з опіками. Медики кажуть, що з кожним роком кількість таких пацієнтів зростає. До опікового відділення потрапляють ті, що мали необережність торкнутися рослини. Що відбувається далі, описують лікарі: «Спочатку почервоніння, пухирі, які потім тріскають. Борщівник досить небезпечний, тому що створює хімічний поверхневий опік. Найбільше від нього потерпають діти, косарі або відпочивальники». Він заввишки з людину, буйно цвіте, росте, де заманеться, навіть поряд із пшеницею.
«Не той хліб, що на полі, а той, що в коморі», – говорячи такі слова і сподіваючись на щедрий урожай зернових культур, розпочинають жнива аграрії. Цього року в області планують зібрати до 400 тис. тонн зерна, а для забезпечення продовольчих потреб необхідно 200. Засіяно більше 137 тис. га землі. Близько тисяці комбайнів вирушають у поле, де кожному з них доведеться зібрати урожай приблизно з 15 га. Не отримає Івано-Франківщина багато жита, бо з кожним роком (через «правила» приватного бізнесу) його сіють дедалі менше, збільшуючи натомість площі посіву технічних культур, таких, до прикладу, як ріпак. Чиновники переконують, що краяни цьогоріч це відчують: жито завозитимуть із сусідніх областей.
Відкрито Центр з обслуговування платників податків
Голова ДПС України Віталій Захарченко 23 червня 2011 року урочисто відкрив в Івано-Франківську Центр з обслуговування платників податків. «Створення партнерських відносин з платниками податків – основне завдання, яке стоїть перед Державною податковою службою України. Центр з обслуговування платників податків в Івано-Франківську якраз є прикладом забезпечення належних умов для ведення бізнесу. Такі сервісні послуги зменшать рівень корупції та нарікання з боку платників податків», – зазначив Віталій Захарченко. У Центрі для платників податків, а це близько 8-ми тисяч юридичних осіб та 17 тисяч фізичних осіб-підприємців, створені максимально комфортні умови з надання комплексу послуг при отриманні дозвільних документів, довідок, податкових консультацій, також удосконалено процес приймання податкової звітності та забезпечено швидкий доступ до необхідної інформації.
Минулий робочий тиждень для голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина виявився плідним на наради. Основні виробничі питання, що стосуються життєдіяльності району, були обговорені із заступниками та керівниками управлінь і відділів районної державної адміністрації. Окремо обговорено питання роботи правоохоронних органів. Крім того, керівник району взяв участь в нараді у заступника голови обласної державної адміністрації Василя Плав’юка. Првів нради з питань роботи Бурштинської ТЕС, з керівниками підприємств, установ та організацій району щодо укладання регіональних угод та залучення інвестицій у район.
Коледж енергетиків перегорнув чергову сторінку свого літопису
За період своєї діяльності Бурштинський енергетичний коледж Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу підготував понад десять тисяч висококваліфікованих спеціалістів для енергетичної галузі. Навчальний заклад, який визнано одним із кращих серед енергетичних коледжів держави, впродовж двох десятків років незмінно очолює кандидат філософських наук, доцент, почесний енергетик України Олександр Джура. Під його керівництвом працюють висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, створена потужна, за вимогами сьогодення і державних стандартів, навчально-матеріальна база.
Івано-Франківщина та Автономний Край Воєводина (Сербія) налагоджують співпрацю
6 липня 2011 року в старовинному Збаразькому замку (Тернопільська область) був підписаний Меморандум між Тернопільською, Львівською, Івано-Франківською обласними радами та Скупщиною Автономного Краю Воєводина (Сербія). Документ завірили від Тернопільської обласної ради – голова Олексій Кайда, від Львівської обласної ради – голова Олег Панькевич, від Івано-Франківської обласної ради – голова Олександр Сич, від Скупщини Автономного Краю Воєводина – заступник голови Бранімір Мітровіч. Голови обласних рад Галичини після підписання Меморандуму наголосили на необхідності налагоджувати регіональну партнерську співпрацю та підтримку процесу європейської інтеграції.
Керівники облради взяли участь у засіданні колегії ОДА
2 липня 2011 року у м. Косові відбулося засідання колегії облдержадміністрації, в якому взяли участь голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови обласної ради Остап Дзеса та інші депутати обласної ради. Розглядалися питання про основні напрямки діяльності дозвільних центрів та перспективи їх розвитку, про підсумки проведення місячника з благоустрою і впорядкування територій населених пунктів області, про розвиток мисливства як складової туристичної галузі Прикарпаття, про завдання щодо реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та про виконання в області розпорядження Президента України «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховання жертв війни, політичних репресій та інших трагедій українського народу».
18 червня в селі Крилос відбувся ІV з’їзд Спільноти «Матері в молитві» Івано-Франківської єпархії. Своїми враженнями від роботи з’їзду ділиться Ольга Савчук, член Спільноти «Матері в молитві», що діє при УГКЦ Благовіщення м.Івано-Франківська, директор Височанської ЗОШ І-ІІ ст.: – Я вперше була присутня на такому з’їзді. Разом зі мною було більше 800 матерів. Керувала роботою координатор Віра Чмелик зі Львова. В роботі з’їзду взяв участь Владика Війтишин, якому матері подарували вишиту сорочку для його хворої мами та священики із сусідніх сіл. Відчувалося, що рух набирає в Україні і, зокрема Івано-Франківщині, все більшого розмаху. Відрадно, що попередні з’їзди проходили у святих відпустових місцях – в Гошеві та Горохолино.
Творчий звіт, присвячений 20-ій річниці незалежності України, відбувся в неділю в Нараївському Будинку культури. Спільна праця БК, бібліотеки, вчителів та сільської ради с. Нараївка показали, що це дає неабиякий результат. Готуючись до творчого звіту, в Будинку культури відремонтували фойє, йде ремонт глядацької зали, в належний стан приведено приклубну територію. Звіт розпочався оглядом тематичної виставки «Ми всі – одна сім’я, Ми всі – одна родина. Ми мільйони різних Я. Разом – Україна!»
Легальна робота сьогодні – гідне забезпечення нашого майбутнього
Заробітна плата – державна гарантія соціального захисту. За оцінками експертів різних інституцій, в Україні 40–50% заробітної плати виплачується працівникам за різними тіньовими схемами. Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати у “конвертах”, затримка виплати заробітної плати, виплата заробітної плати нижче мінімально встановленого розміру, недостовірний облік робочого часу. На жаль, керівники підприємств до цього часу не розуміють, а чи не хочуть розуміти, наскільки важливо своєчасно виплачувати гідну заробітну плату своїм працівникам. Люди повинні зрозуміти, що легальна робота – це не тільки пенсія, а й належний соціальний захист. Нелегальна праця не дозволяє отримувати ні лікарняного листка, ні відповідних відпускних нарахувань, ні допомоги у разі отримання травми на виробництві, ні належної пенсії, ні виплат по догляду за дитиною.
7 липня другий раз у нашій державі працівники природно-заповідних установ відзначають своє професійне свято. Указ Президента України про встановлення Дня працівників природно-заповідної справи – ще одне свідчення того, що держава проводить послідовну політику в питаннях охорони навколишнього природного середовища і вона стає загальнонаціональним пріоритетом. Природно-заповідній установі – Галицькому національному природному парку – в серпні виповниться 7 років. Тут охороняється: - 26 рідкісних і зникаючих природних середовищ, які потребують запровадження спеціальних заходів щодо їх збереження згідно Резолюції Постійного комітету Бернської конвенції; це – грабово-дубові та букові ліси, лучно-степові ділянки, річкові екотопи, джерела, печери;
Кавалер Ордену Vіrtuti Militari, польський генерал із Галича
Кілька років тому на польському телебаченні демонструвався фільм під назвою «Генерал Нечуя-Островський, лицар нашого часу». Оповідав він про життєвий шлях одного із військових командирів Польської Армії Крайової (опозиційної до прорадянського польського режиму, на зразок нашої УПА – А.Ч.). Цікаво, що фільм був присвячений нашому земляку, уродженцю Галича Болеславу-Міхалу Нечуя-Островському. Ознайомившись із його біографією, стає зрозуміло, що наша земля справді народжує людей чину – без різниці щодо національності та віровизнання.
Державна служба охорони розпочала акцію “Квартира під охорону-2011”
Державна служба охорони при МВС України оголошує соціальну акцію “Квартира під охорону-2011”. По 31 липня діятиме 50% знижка на монтажні роботи зі встановлення сигналізації. Підключення до пульту охорони ДСО буде здійснюватися за 1 гривню. Про це повідомляється на офіційному сайті ДСО. З початку 2011 року від крадіжок постраждали господарі понад 9 тис. квартир у всіх регіонах України. Згідно зі щорічною статистикою, більшість таких крадіжок припадає на літні місяці (період відпусток) та свята (пасхальні, новорічні), коли багато людей від’їжджають, залишаючи свої оселі без нагляду.
СБУ завадила привласнити державне майно на 62000 грн.
Набув законної сили вирок Коломийського міськрайонного суду за кримінальною справою, порушеною СБУ, яким заступника начальника районної державної податкової інспекції у Косівському районі – начальника відділу прострочених податкових зобов’язань засуджено до позбавлення волі за заволодіння державним майном шляхом зловживання службовим становищем. У зв’язку з виконанням службових обов’язків працівнику ДПІ стало відомо, що на території довгобуду лікувально-реабілітаційного центру у Косівському районі тривалий час знаходиться велика кількість будівельних матеріалів – бетонних плит перекриття, які належать державному підприємству.
За хабар засуджено суддю та секретаря судових засідань
30 червня 2011 набув законної сили вирок Стрийського міськрайонного суду, яким суддю Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області та секретаря судових засідань цього суду визнано винними у одержанні хабара, поєднаному з вимаганням. Співробітники СБУ викрили та припинили протиправну діяльність судових посадовців у листопаді 2010 року, коли суддя за посередництва секретаря вимагав хабара у місцевого приватного підприємця за закриття кримінальної справи.
З 1 по 15 червня 2011 року обдаровані спортсмени-футболісти оздоровлювались у новоствореному спортивно-оздоровчому комплексі Галицької ДЮСШ в с. Темирівці. Під керівництвом тренерів Миколи Павлуся та Василя Макара діти тренувались і відпочивали у чудовому місці, де навкруги височать сосни, яблуні, липи. А вже з 16 по 30 червня кращі волейболісти Галицької ДЮСШ були другою зміною спортивно-оздоровчого табору “Прометей” у с. Темирівці, який розрахований на 20 місць. 20 спортсменів під керівництвом Олександри Мандражеєвої та Євгенія Федорійчука весело і цікаво провели ці дні в таборі. День розпочинався із зарядки, сніданку, прибирання кімнат чи території табору. Тренування були двічі на день: ранкове з 10:30 до 12:00 год. та вечірнє з 17:00 до 18:30 год. А ще відпочиваючі проводили рухливі ігри, естафети, купалися в річці Лімниці, переглядали телепередачі із обговоренням.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))