на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Збережи нас, Боже, у своїй святині

     «…Побудую я церкву свою і сили адові не переможуть її» (Євангеліє від Матвея).
12 серпня 2012 року жителі села Дем’янів святкували храмове свято церкви  святого мученика і цілителя  Пантелеймона, яка 100 років тому була побудована жителями на пагорбі в центрі села. Протягом тривалого часу до цього храму сходяться парафіяни на Богослужіння. Божа присутність тут – незаперечна. Тут легко молиться, а в душі відчувається полегшення. Богослужіння проводить парох о.Михайло Рошко.

Переглядів: 2370 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зустріч з молодими спеціалістами у відділі освіти

     15 серпня в залі засідань відділу освіти Галицької райдержадміністрації відбулася зустріч начальника відділу Василя Матіїва з молодими спеціалістами, які потребують працевлаштування. На зустріч прибуло 32 випускники вищих навчальних закладів. Начальник відділу освіти Василь Матіїв ознайомив молодих спеціалістів з мережею, контингентом учнів, складом педагогічних кадрів навчальних закладів, головними проблемами, досягненнями і перспективами розвитку освіти в Галицькому районі.

Переглядів: 1564 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Україна-Польща Зустріч науковців

     На минулому тижні сивочолий Галич вітав гостей із міста Холм. Польську делегацію, до якої ввійшли представники уряду міста, історики та науковці, серед яких відомі у світі професор Анджей Буко та археолог Томаш Дзінковський, очолювала керівник управління культури, спорту і туризму уряду міста Холм Ельжбета Бойкевич-Каліщук.
Зустріч відбулася у Галицькій  міській раді. Гостей привітали міський голова Орест Трачик. генеральний директор Національного заповідника «Давній  Галич» Олександр Береговський та головний спеціаліст територіального представництва в Івано-Франківській області департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Лідія Максим’юк.

Переглядів: 1483 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Об’єднана опозиція представила своїх кандидатів на прикарпатських округах

     14 серпня лідери політичних сил Прикарпаття, які входять до складу Об’єднаної опозиції, Дмитро Шлемко (ВО “Батьківщина”), Володимир Шкварилюк (Фронт Змін), а також лідер ОО ВО «Свобода» Олександр Сич представили обласним  та районним ЗМІ своїх кандидатів-мажоритарників, які балотуватимуться у семи округах Івано-Франківщини.
Зокрема, у окрузі №83 – Олександр Сич, №84 – Володимир Купчак, №85 – Ольга Сікора, №86 – Анатолій Дирів, №87 – Манолій Піцуряк, №88 – Олександр Левицький та в окрузі № 89  Василь Гладій.

Переглядів: 1543 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      13 серпня керівник району провів прийом громадян з особистих питань. На прийомі побували 9 громадян, які мали змогу детально розповісти про свої проблеми. Звернення мешканців району стосувалися питань отримання матеріальної допомоги, безкоштовного надання ліків на лікування, соціальних виплат по догляду, працевлаштування, ремонту доріг та інші. За результатами прийому голова райдержадміністрації Григорій Івасишин дав усні роз’яснення та видав окремі доручення керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, виконання яких взяв під особистий контроль.

Переглядів: 1342 | Коментарів: 0 Детальніше >>

За півроку Державна податкова служба України затвердила 33 узагальнюючі податкові консультації

     Податкова служба України зацікавлена у спрощенні ведення бізнесу українськими підприємцями, тому темами консультацій стали 100 найактуальніших питань, які цікавлять бізнес.
Це, зокрема, питання щодо адміністрування податку на прибуток підприємств, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб спрощеної системи оподаткування, організації та проведення перевірок платників податків, застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України тощо.

Переглядів: 1680 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ДОПОМОГА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ′ЯМ

     Соціальний  захист малозабезпечених родин, у тому числі сімей з дітьми, забезпечується шляхом надання їм допомоги, згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», залежно від майнового стану та сукупного доходу сім’ї.
Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Переглядів: 29956 | Коментарів: 473 Детальніше >>

Центрвиборчком і парламент танцюють під дудку Януковича

     8 серпня президент Янукович підписав антиконституційний мовний закон, фактично запровадивши в країні другу державну мову, а Центрвиборчком виключив зі списку ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, давши старт виборчим фальсифікаціям.

Переглядів: 1685 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Івано-Франківську «розпиляли» мовний закон

     10 серпня на Вічовому майдані Івано-Франківська студентська «Свобода» організувала протестну акцію проти «мовного» закону, який нещодавно підписав Президент. «Закон про мови годиться на дрова» - саме так називався захід, зініційований молодими націоналістами. На центральній площі міста влаштували справжнє театралізоване дійство.

Переглядів: 1437 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Село моє, для мене ти єдине...

      11 серпня мешканці с. Суботів святкували 571-у річницю села.
Свято розпочалося Літургією в церкві Різдва Христового, яку відслужив о. Мар’ян. (Даний храм збудований силами громади і освячений в 1997 році). По завершенні Літургії о. Мар’ян щиросердечно привітав жителів села та гостей.

Переглядів: 3632 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ПОМСТА ЗА РОЗКОЛ КРАЇНИ на місцевому рівні перетворилась у брудні політичні ігри?

     Активісти Громадянського руху «Відсіч» вирішили відімстити регіоналам за розкол країни. Вони розпочали агітаційну кампанію проти усіх народних депутатів України, котрі проголосували «за» славнозвісний мовний закон, і мають на меті не допустити їх в майбутньому до влади. А зокрема, представники руху роздають листівки, де пишуть про те, чому не варто голосувати на цьогорічних виборах за того чи іншого кандидата.

Переглядів: 1474 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа» в Галицькому районі

     10 серпня 2012 року в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа», яка проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України з метою вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти, Галицький район відвідала робоча група, представлена делегацією Перечинського району Закарпатської області. Ця акція проводиться згідно з передбаченим графіком у формі відвідування (протягом одного-двох днів) делегаціями районів та міст однієї області навчальних закладів районів та міст іншої області. Делегацію представляла начальник  відділу освіти Перечинської районної державної адміністрації Марина Мошак.

Переглядів: 1736 | Коментарів: 0 Детальніше >>

За посів маку і конопель — до відповідальності

     Кожної весни, коли сонце кличе в поля хліборобів, а громадяни засівають та засаджують свої городи різною рослинністю, додається турбот у працівників правоохоронних органів, адже дехто висіває на городі мак та коноплю.

Переглядів: 2527 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Будьте обережні на воді!

     Нагадуємо декілька нескладних правил поведінки на водоймах. Купаючись не варто запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні та попереджувальні знаки, інші предмети. Аби уникнути травматизму не підпливайте до веслових човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми. Небезпечно організовувати ігри на воді пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається.

Переглядів: 1204 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Служіння українській справі Івана Герасимовича

     Іван Герасимович народився 28 листопада1876 року. Закінчив, найвірогідніше, учительський інститут, бо з кінця ХІХ століття розпочав свою педагогічну діяльність. Працював спочатку у школах Угринова Долішнього та Крилоса, звідки був звільнений через активну громадську діяльність. Один рік працював на приватній службі у товаристві «Дністер», а пізніше знову повернувся на вчительську працю. З 1901 по 1015 рр. був учителем на Буковині в П’ядиківцях, Ошихлібах, Вашківцях, Луці та Вікні.

Переглядів: 2636 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Учителю, вклоняюсь святості твоїй!

     Попадинець-Сас Марія Михайлівна родом із села Павлівка Тисменицького району. Закінчила Івано-Франківський педінститут. Працювала вчителем математики 41 рік, з них – 38р. у Височанській ЗОШ І-ІІ ст. Галицького району. Вона присвятила своє життя і серце найдорожчому – дітям! Невтомно і наполегливо плекала майбутнє молоде покоління, вміла пробудити у кожній дитині любов до знань. Коли випускники трьох поколінь дізнались, що вже цього року вчителька залишає довголітню працю в школі, вирішили і провели свято вдячності Вчителю, яке розпочалося Літургією за здоров’я вчительки в УГКЦ с. Височанка, яку відслужив о. В.Смігуровський. Учні й випусники підготували музичні вітання. Від педколективу та випускників багатьох років виступали Лілія Пицко, Світлана Желяк, Леся Зелінська, Михайло Шуляр, Ярослав Горальчук, Христина Харандзюк, Наталія Рошко.

Переглядів: 1700 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сотник із Залукви Степан Мацькевич

     Долі людські складаються по-різному. Однак життя кожної людини залежить від тої життєвої позиції, яку вона для себе обере. Заглядаючи у минуле, ми бачимо у ньому багато відомих і менш відомих діячів. Кожен із них на своєму місці і у свій час робив те, що було у його силах. Їхня спільна праця і наполегливі зусилля творили історію. Шкода тільки, що ми не завше її знаємо, мало цікавимось нею, а інколи просто не хочемо заглиблюватися у її сприйняття. Живучи у сьогоденні, ми не задумуємось, що саме завдяки тим людям, які жили до нас, ми маємо це майбуття.

Переглядів: 2873 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Управляння статистики в Івано-Франківській області повідомляє

     Ринок послуг
На ринку послуг Галицького району у січні-квітні 2012 року працювало 24 підприємства (юридичні особи), основним видом діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг (включаючи ПДВ) для всіх споживачів склав 10,5 млн грн, що у порівнянних цінах на 0,6% більше, ніж за січень-червень 2011 року. Обсяг послуг, реалізованих населенню, становив 1,8 млн грн або 16,9 % від загального. Основними видами послуг, які користувалися попитом, були: діяльність транспорту, діяльність у сфері культури та спорту, відпочинку та розваг, санітарні послуги, прибирання сміття та знищення відходів.

Переглядів: 1481 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

     Артеріальна гіпертензія (АГ) – найпоширеніше хронічне захворювання у світі. Майже 45% дорослого населення України має підвищений артеріальний тиск. В Галицькому районі 32% населення хворіє на гіпертонічну хворобу, а у 3% дане захворювання діагностується вперше. Значна частота ускладнень АГ (інфаркт міокарда, інсульт), втрата через ці причини непрацездатності та смертність зумовлюють актуальність проблеми діагностики та лікування АГ.

Переглядів: 3801 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net