14 серпня кожен охочий мав нагоду стати учасником Галицької духовної академії, приуроченої святкуванню 1025-ліття Хрещення Русі та Року Віри. Вранці у Народному домі відбулося відкриття фотовиставки «Храми землі Галицької», у формуванні якої взяли участь працівники закладів культури району. Експозиція поділена концептуально і складається з розділів: «Сучасні церкви», «Храми, побудовані за період незалежності України», «Зруйновані святині».
Багато людей на світі – маленьких і великих, відомих та непомітних... Однак не варто сприймати це як аксіому, бо далеко не завжди хтось «розрекламований» є, направду, великим за своїми вчинками. Чомусь відомі персони та багатії автоматично викликають повагу в людей середніх достатків, які несвідомо дозволяють їм бути вищими... Навіть якщо перед вами мізерний чиновник, який здобув посаду завдяки хитрощам і численним хабарам та щодня займається здирництвом і живе у своє задоволення, начхавши на потреби інших, все одно гостро відчуватимете свій «нижчий ранг» поруч із ним.
9 серпня 2013 року за ініціативою депутатів районної ради в рамках соціального партнерства між районною владою та ПАТ ДТЕК «Західенерго» відбулося засідання круглого столу, основною метою якого була взаємодія сторін у вирішенні соціально-економічних питань району. У засіданні взяли участь голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, заступник голови районної ради Михайло Мах, перший заступник голови Галицької РДА Володимир Бродович, керівники депутатських фракцій у районній раді, голови місцевих рад, на території громад яких розташовані об’єкти ПАТ ДТЕК «Західенерго», керівники районних служб, місцеві ЗМІ.
Минулої суботи 12 юних галичан поїхали на відпочинок у лікувально-оздоровчий комплекс «Верховина». Заступник голови райдержадміністрації Людмила Сівецька зазначила: «У районі успішно реалізуються соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення дітей якісним літнім оздоровленням та відпочинком. Всі діти, яких направлено на відпочинок, належать до пільгових категорій. Путівки їм надано з Державного бюджету».
«Цілюща сила і слава моя — це Христос, Всевладика, Істинний Бог, що відганяє всілякі недуги і воскрешає померлих»
Ці знамениті слова Святого Великомученика Пантелеймона можна вважати лейтмотивом 9 серпня – дня, у який щорічно вшановують пам’ять цілителя та розважають над його духовною спадщиною.
Українській письменник, громадський діяч Антін Любич Могильницький народився 3 серпня 1811 р., в с.Підгірки (тепер Калуський район) Івано-Франківської області у родині священика.
Нагадуємо декілька нескладних для виконання правил поведінки на водоймах. Купаючись не варто запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні, попереджувальні знаки та інші предмети. Аби уникнути травматизму не підпливайте до веслових човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, непристосованих для цього споруд і в місцях, де вам невідомі глибина та стан дна водойми. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається.
Згідно соціальних ініціатив Президента України , Державної цільової соціально-економічної програми будівництва доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1249 від 11.11.2009 року, забезпечення населення України дешевим та доступним житлом – один з основних напрямків нашої держави, який в першу чергу є показником успішності державної політики, і іноді більш точний, ніж показник економічного зростання держави.
13 серпня 2013 року в селах Вікторів та Височанка відбулося обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У заході взяли участь керівник апарату районної державної адміністрації Надія Кицела, директор районного центру зайнятості Ганна Баранівська, депутати сільських рад, члени громадських рад, представники органів місцевого самоврядування, керівники бюджетних установ, молодь населених пунктів.
Значення картоплі для українця важко переоцінити. Недарма її називають другим хлібом. На врожайність та якість картоплі впливає ряд факторів, основний з яких — здатність до ураження бульб різними хворобами та шкідниками. Серед шкідливих організмів, які вражають картоплю, особливо небезпечною є золотиста картопляна цистоутворююча нематода, що викликає глободероз. Вона становить потенційну небезпеку пасльоновим культурам. Втрати урожаю картоплі можуть сягати 30-90%.
головне управління статистики в Івано-франківській області інформує
Обсяг реалізованої промислової продукції Підприємствами Галицького району за січень-червень 2013р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 3318,9 млн грн, що склало 33,1% у загальнообласному обсязі реалізації. В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 98,7% становила енергія, 0,9% – споживчі товари короткострокового використання, 0,4% – товари проміжного споживання...
Я не випадково розпочав розповідь про Данію з монологу Гамлета, бо ця країна є батьківщиною шекспірівського героя. Саме тут, у замку Кронборг, кипіли пристрасті, вирішувалися людські долі. Точніше, драматург сюди його поселив. Шекспір ніколи не був у Данії, як і не був у Вероні, Флоренції, Венеції, де жили герої його п’єс. Але зумів напрочуд правдиво передати дух замку Ельсионору, прямолінійні фасади, кутові вежі, суворий північний готичний стиль. Біля них на фортечному валу признаються в коханні один одному бронзові Гамлет та Офелія.
Тут є багато здібних і талановитих людей, які своєю майстерністю співу, вишивки, дизайну, малярства створюють красу і прославляють своє село. Наталія Матейко зачаровує всіх своїм співом. Школяркою брала участь у фестивалі дитячої та юнацької української пісні «Пісенне намисто», була лауратом, є переможницею п’ятого обласного конкурсу-фестивалю обдарованої молоді. Сьогодні вона студентка. Українська пісня її супроводжує скрізь і завжди.
Осередок Союзу українок с. Сапогів має свої певні традиції. Жінки беруть активну участь у громадському житті села, різноманітних інших заходах, які проводяться в селі. Тут шанують звичаї, обряди, а головне - українську пісню. Жодне свято в селі не проходить без виступу Союзу українок.
Відповідно до норм Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби. Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. З метою уникнення штрафних санкцій за несвоєчасну сплату земельного податку ДПІ у Галицькому районі пропонує фізичним особам, що мають у власності (користуванні) земельні ділянки своєчасно сплатити земельний податок.
Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення. Адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє держави. На сьогодні кожен третій випускник школи обирає професію стихійно, а це означає, що для багатьох із них обрана професія стане тимчасовою (тільки на період навчання). Навчання заради диплому ніколи користі не приносить, а лише створює зайві проблеми у майбутньому: незадоволеність працею, психологічне вигорання,низька конкурентоспроможність на ринку праці, безробіття.
День відкритих дверей для учнів ,які відпочивають у ДЛОК «Сокіл»
Здобути професію, затребувану на сучасному ринку праці, означає бути здатним заробити собі на життя, реалізувати свій творчий потенціал. Нещодавно Галицький РЦЗ провів день відкритих дверей для учнів ,які відпочивають у ДЛОК «Сокіл». Начальник відді
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))