Саме так можна охарактеризувати захід, який відбувся 23 листопада 2011 р. в обласній універсальній бібліотеці імені І.Франка. Цього дня тут презентував свою нову працю «Постаті галицької історії» науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич», краєзнавець та освітянин Іван Драбчук. Розділити радість автора з приводу появи нового краєзнавчого видання прийшли краєзнавці, професійні науковці, студенство, представники громадських об’єднань та політичних партій.
– Петре Євстаховичу, виповнися рік із часу обрання Вас на посаду голови Галицької районної ради. Це, звичайно, короткий час для значних змін, але його досить, щоб зробити якісь конкретні справи, власні висновки. – Рік збіг, як одна днина. Про ті труднощі, які ляжуть на мене і тих, хто буде працювати поруч зі мною, я знав, адже не раз обирався депутатом районної ради. І проблеми району мені відомі. А тому розумів, що роботи буде багато і нелегкої. На цьому я завжди наголошую і перед депутатами, і перед головам місцевих рад.
В області запрацювало фрукто-овочесховище В Снятині на базі підприємства «Аронія» урочисто відкрили фрукто-овочесховище модульного типу в газовому середовищі місткістю 2000 т. Будівництво тривало від 15 травня до 1 жовтня. Київські інвестори вклали у будівництво сховища понад двадцять млн грн. Принцип роботи сховища полягає в тому, що з повітря викачують кисень, і азот не дозволяє розмножуватися бактеріям.
Свято аграріїв Класик якось дуже вірно сказав: «Ходити по землі легко, а працювати на ній під силу не кожному». Аграрний сектор економіки тому й іменується базовим, що разом з іншими складає основу життя держави. А відзначення Дня працівників сільського господарства – це всенародне свято визнання державою звитяжної хліборобської праці, хвала мозолястим рукам селян, що знають справжню ціну хлібові.
На базі Івано-Франківського краєзнавчого музею 22 листопада завершилась обласна виставка-конкурс іграшок-сувенірів. На конкурс було подано 600 зразків іграшок (народні ляльки, ляльки-мотанки, сувеніри з природного матеріалу, в’язані іграшки, сюжетні композиції, іграшки з соломки, глини, соленого тіста і ін).
У наступному році відзначатимемо 125 років від дня народження нашого славного земляка, активного громадського діяча та військовика Дмитра Вітовського. Вже тепер з метою популяризації славного УСС-са з Медухи видано пам’ятну листівку.
Останні акорди осені... Кругом сіро, темно, холодно і незатишно... Природа в очікуванні зими. Але осінь ще не здається, бо відчувається повноправною господинею. Я бувала скрізь і багато чого бачила. Та такого осіннього свята-дива ще не бачила! Справжню осінь-казку подарували дітки новоствореного дитячого садочка «Дубочок» с. Дубівці своїм батькам, друзям та родичам. Це їхнє перше свято «Фарби осені чарівні».
На допомогу учасникам екологічної акції «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом»
Закінчилась осіння міграція птахів. В наших краях залишились лише зимуючі їх види. Саме в цей період, із середини листопада до початку березня, у житті птахів настає нелегкий час зимівлі. А на теренах Галицького національного природного парку вступила у свою початкову стадію екологічна акція «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом». На допомогу школярам, що беруть участь в охороні птахів, і всім природоохоронцям рекомендуємо ці орнітологічні матеріали.
Більшість із нас вважають зиму традиційною порою для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку. Птахам не вистарчає корму. У періоди нестачі корму найбільш вразливими стають дрібні садові птахи, які часто гинуть у цей час. Тому регулярна підгодівля птахів у складний для них період допоможе популяціям диких птахів вижити й приступити до розмноження наступної весни. Найгірше, що може статися в сувору зиму, — це збої в підгодівлі або її припинення взагалі.
Таку назву має науково-дослідницький проект, присвячений 79 річниці Голодомору на Україні 1932-1933 років, який підготували учні 11-Б класу Бурштинської гімназії і презентували його на семінарі вчителів історії і педагогів-організаторів, що відбувся 22 листопада 2011 року. Мета проекту – збереження пам’яті про трагічні сторінки минулого України; виховання почуття патріотизму, поваги до подій вітчизняної історії та людей, які їх пережили.
Конференція районної організації Партії Регіонів відбулася вчора в районному Народному домі. Всього районна організація налічує 1577 членів, а на вчорашньому форумі до них приєдналися ще дев’ятеро нових партійців. На конференції, зокрема, обговорено хід реалізації обласної виборчої програми «Збудуємо писанкове Прикарпаття в новій країні» та підготовку до парламентських виборів 2012 року.
Про відкриття Галицького художнього професійного ліцею сакрального мистецтва та народних ремесел Опілля
Міністерством освіти і науки молоді та спорту України в вересні було затверджено статут ліцею. Нами укладено договори з церковними громадами м. Галича, національним заповідником «Давній Галич», музеєм Опілля «Берегиня», школами, підприємцями про співпрацю. Започаткована з 1990 року дитяча художньо-реміснича школа стала в 2005 році Малою академією народних ремесел м. Галича як позашкільний центр гурткової роботи для дітей 1-9 класів. Щороку тут навчаються 600 найбільш обдарованих учнів.
Тамара Карпівна неквапом зайшла до перукарні. Сьогодні у неї нема двох останніх уроків, а отже є досить вільного часу, щоб зробити нову зачіску. Вчителька тільки переступила поріг перукарні, до неї підбігла адміністратор, привіталася, запросила присісти. Тамара Карпівна коротко пояснила, яку зачіску хотіла б. Оглянулася навколо. У сусідньому кріслі вмілими та швидкими рухами майстриня «чаклувала» над зачіскою молодої доглянутої клієнтки. При цьому дівчата спілкувалися, палко обговорювали щось.
Міжнародна спільнота завжди приділяла дуже багато уваги правам дитини. Це і не дивно, адже з впевненістю можна констатувати, що діти є найменш захищеною категорією населення. Як показує історія, було створено багато організацій, які опікувалися правами дітей, і було прийнято низку документів, які декларували та захищали права дитини. Одним з таких документів є Конвенція ООН про права дитини.
Про Михайла Вуйціва в комунальному підприємстві «Житловик» (м. Бурштин) кожен скаже добре словом. Він чудовий спеціаліст, вмілий знавець своєї справи. – Наш Михайло працьовитий, доброзичливий, один із кращих газоелектрозварювальників підприємства, – розповідає старший майстер житлово-експлуатаційного господарства Богдан Дейсак. – Яку б роботу йому не доручили, він виконає її якісно, добросовісно. Споживачі завжди дякують нам за добру роботу Михайла Вуйціва.
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Згідно чинного законодавства, сторонами в договорі дарування можуть бути як юридичні особи, так і фізичні особи, що мають достатній обсяг цивільно-правової дієздатності, а також держава в особі її вповноважених органів.
Новий закон про вибори кардинально змінив політичну мапу України. Нині можна впевнено стверджувати: до Верховної Ради наступного скликання пройдуть лише три найбільші партії – дві опозиційні «Фронт Змін» і «Батьківщина», і тільки одна провладна – Партія регіонів. Політичні «карлики» зможуть стати парламентськими лише, якщо наберуть понад 5% голосів виборців.
Шановний пане Іване Драбчук, прочитавши вашу статтю «Звитяжці Галицької землі» у газеті «Галицьке слово» за 18 листопада 2011 року, я як директор музею Визвольних змагань Галицького району дякую Вам за цю велику працю у дослідженні імен галичан-командирів і вояків Української Повстанської Армії.
Щороку в світі закінчують життя самогубством 1100000 чоловік. Це за офіційними даними. За неофіційними – в чотири рази більше. Щороку з лиця планети зникає величезне місто. Населення цього міста вмирає не від старості, не від хвороби, навіть не від нещасного випадку – кожен рік населення величезного міста добровільно, за власним вибором, відходить у небуття.
– Довго точилося чимало розмов довкола пологового відділення Бурштинської міської лікарні. Одначе зараз стосовно цієї теми дебати стихли і то, я думаю, що остаточно, – запевнив головний лікар Сергій Сопільняк. – Що стосується пологового відділення, то керівники району, міської влади та медики стараються його зберегти. Завдяки компанії ДТЕК буде придбано відповідне обладнання для відкриття операційної палати у пологовому відділені.
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань, яке поставлено сьогодні перед освітою.
12 жовтня в м. Галичі відбувся прийом громадян народним депутатом України Келестиним Валерієм Васильовичем, під час якого я звернувся за допомогою до народного депутата щодо вирішення нагальних потреб жителів м. Бурштина, а саме: необхідності встановлення пішохідного переходу на автобусній зупинці в старій частині міста Бурштина та ремонту мережі теплопостачання без відключення дитячого садка та приватного сектору.
Нещодавно Бурштинський енергетичний коледж відзначив 45 –річний ювілей від часу свого існування. Раніше це був невеликий заклад, що готував спеціалістів для Бурштинської ТЕС, зараз - масштабний і відомий в Україні енергетичний коледж Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))