на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Водохреща на Дністрі

     19 січня, як і по всій Україні, галичани вже котрий рік поспіль зібрались, щоб відзначити свято Водохреща, очистити душу і тіло у Хрещенській купелі.

Після Божественної Літургії у храмі Різдва Христового мешканці міста прийшли  на берег Дністра. Одні – щоб зануритись у крижану воду, інші – стати  свідками Йорданського дійства. Декан Галицький УГКЦ отець Ігор Броновський освятив сивочолу ріку і благословив галичан, які вирішили пірнути у січневі води Дністра.

Переглядів: 929 | Коментарів: 5 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Якщо задуматися, більшість нещасть цього світу породжена саме людьми. Убивства, грабіж, голод, бідність, жорстокість, свавілля - невже справа рук Божих? Коли куля дістається серця бійця, відбираючи у країни її захисника, а в сім’ї - сина, батька чи брата, передувало цьому не якесь химерне прокляття, а спричинили не примхи надприродних сил. Напередодні була просто розмова кількох осіб, наділених владою. 

Переглядів: 578 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Укрпошта» показала кращі результати за останні 15 років

     Державне підприємство «Укрпошта» за підсумками 2015 року очікує отримати прибуток на суму близько 50 млн грн. Цей показник у 2,5 рази більше плану (+250%) і є кращим за останні 15 років. Про це заявив в.о. генерального директора підприємства Ігор Ткачук, звітуючи за рік роботи «Укрпошти» під своїм керівництвом.

Переглядів: 632 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До відома пільговиків!

     Управління соціального захисту населення інформує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р.  № 389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї” громадянам, які мають пільги на житлово-комунальні послуги, необхідно звернутися в управління соціального захисту до 01.02.2015 року та представити довідки про доходи пільговика та кожного члена сім’ї (на яких поширюються пільги) за попередні шість місяців (з липня по грудень). 

Переглядів: 556 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Безоплатний проїзд. Ще раз про головне

     Здається, що у відносинах «водій – пасажир» майже нічого не змінилося з того часу, як у №47 газети «Галицьке слово» від 27 листопада 2015 року ми при фаховій підтримці управління соціального захисту Галицької РДА дали вичерпне пояснення щодо права пенсіонерів на безоплатний приїзд у приміському пасажирському транспорті загального користування. 

Переглядів: 830 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обговорено стратегію розвитку духовно-історичного центру «Галицький пантеон»

     Цими днями голова районної державної адміністрації Ярослав Бартків провів нараду щодо розвитку на території села Крилос духовно-історичного центру та створення «Галицького пантеону». Як зазначив керівник району, таку ідею було озвучено головою обласної державної адміністрації Олегом Гончаруком, зважаючи на те, що сьогодні для очільника області розвиток Галицького району є пріоритетним, а  Крилос став паломницьким центром до Чудотворної ікони Галицької Божої Матері.

Переглядів: 542 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У «Давньому Галичі» звучало полум’яне слово Кобзаря

     Ми, українці, знову маємо Різдво - народження Нового християнського року… Ми співпереживаємо з «живими, мертвими і ненародженими».  Вічне Різдво – народження Божого Сина. Але, крім того, у нас є своє, Національне Різдво – вшанування основних дат життя Тараса Шевченка – Месії і Мойсея українського народу. Нині нам, може, як ніколи, треба розуміти Шевченкове ясновидіння генія, його науки і його подвижництво.

Переглядів: 613 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Крістіан Брокоп Якобсен: “Я говорю скрізь в Європі: “Україна — найкраща для життя країна”

     Напередодні новорічних та різдвяних свят сільськогосподарська компанія “Даноша” разом із запрошеними керівниками районів і сільськими головами тих адміністративних центрів, де це підприємство має ферми й орендує землю, підбила підсумки 2015 року і накреслила вектор руху на 2016 рік. 

Переглядів: 1299 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як допомагав Агрохолдинг «МРІЯ» селу Кінчаки у 2015 році?

     Можна сміливо сказати, що у минулому році співпраця між «МРІЄЮ» та мешканцями села Кінчаки Галицького району була успішною. На потреби селян Агрохолдинг виділив близько 45 тисяч гривень. Коштом «МРІЇ» кінчаківці встановили вуличне освітлення, допомогли бійцям АТО, придбали мотокосу та дизпаливо на потреби благоустрою населеного пункту.

Переглядів: 689 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України…»

     До Дня Соборності України працівники Галицької центральної районної бібліотеки підготували історичний екскурс на тему: «Возз’єднання українських земель – славетна мить, що поєднала Україну». 

Бібліотекарі Надія Королевич та Лідія Мацькевич розповіли про найважливіші події, що передували об’єднанню українських земель в єдину державу. 

Переглядів: 1127 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Рабів до раю не пускають!»

     Ці слова, сказані кошовим отаманом Запорізької Січі Іваном Сірком ще в XVII столітті, стали життєвим кредо сучасного українця. Серед когорти незламних борців за волю України важливе місце посідають і наші краяни, яких, на жаль, залишається все менше й менше.

Переглядів: 1296 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’яті борців за волю України

     У Комарові, як і в багатьох інших селах Галичини, майже нема жодної родини, яка б не була причетною до визвольних змагань 40-50-их років ХХ століття.   

Керівниками й організаторами боротьби за волю України були місцеві провідники Василь Ворона («Ігор») та Семен Кузь («Залізняк»).

Переглядів: 880 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Він понад усе любив Україну…

     Павло  Бандура народився напередодні одного з найбільших християнських свят 18 січня 1923 року в родині заможних господарів Михайла та Юстини в с.Кінашів. Потім ще тричі прилітав лелека до їхнього будинку. Так з’явилися на світ Степан, Іван та Василь. Батько й мати змалку привчали своїх дітей любити Бога й Україну. 

Переглядів: 672 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Очевидне неймовірне: у Галичі стелять асфальт по снігу

     Сьогодні поговоримо про галицькі дороги,  їх стан та якість ремонту. «Чи ви з глузду з’їхали – надворі мороз та сніг, то про які ремонти тут говорити?» – скаже небайдужий читач. І ми думали так, поки прості галичани не забили тривогу, що саме посеред зими, у снігопад та при мінусовій температурі повітря в Галичі на вулиці Грушевського дорожники стелять асфальт. 

Переглядів: 1101 | Коментарів: 10 Детальніше >>

Перспективи медицини в галицькому селі

     Напередодні Дня Незалежності в селі Бовшів відбулося урочисте відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 

За словами сільського голови с.Бовшів Ганни Очкур, намір відкрити амбулаторію визрівав давно, адже в селі проживає 1400 мешканців. Приміщення ФАПу знаходилося в аварійному стані. Тоді з сільського бюджету на реконструкцію  використано 76 тис. грн. 

Переглядів: 787 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Галичі запрацював відеогастроскоп

     20 січня в Галицькій центральній районній лікарні (старе приміщення) відкрили ендоскопічний кабінет, де лікарі-ендоскопісти Бакалярчик Ігор Володимирович та Галенська Надія Іванівна прийматимуть пацієнтів зі всього району. З районного бюджету (субвенція Бовшівської сільської ради) на придбання   обладнання – відеогастроскопа - виділено 940 тисяч гривень. Як зазначили молоді спеціалісти, завдяки цьому новітньому апарату, який на даний час є єдиним в області, обстежуються верхні відділи шлунково-кишкового тракту. А це дасть змогу виявити ранні стадії захворювань, серед яких – доброякісні та онкоутворення. 

Переглядів: 1084 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Межигірці святкуватимуть ювілей

     Цього року мальовниче галицьке село Межигірці святкуватиме 585–річчя від першої згадки. З цього приводу голова села Степан Дмитрович Сачовський провів засідання організаційного комітету, в якому взяли участь депутат Верховної Ради України Михайло Довбенко, голова РДА Ярослав Бартків, представники духовенства та громада села.

Переглядів: 806 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Галицькі різдвяні фестини» зібрали друзів

     Традиційні «Галицькі різдвяні фестини», метою яких є відродження традицій різдвяно-новорічного циклу та збереження культурної спадщини Галицького краю, відбулися 17 січня. Ініціатором проведення заходу виступив відділ культури райдержадміністрації. 

Переглядів: 771 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Історія дослідження храму Св. Пантелеймона в Галичі

     На правому березі р.Лімниці за 3 км на захід від м.Галича збереглась святиня княжої доби – храм Святого  Пантелеймона, який  вважається  єдиною збереженою до висоти 8 метрів від поверхні землі пам’яткою княжого Галича. Храм є цікавим  у багатьох аспектах: історичному, мистецтвознавчому, технічному, - оскільки має значний джерельний потенціал, а наукові дискусії навколо нього досі не вщухають.

Переглядів: 4056 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Безпека праці на виробництві

     На сьогоднішній день державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Переглядів: 837 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як вберегтися від грипу?

     Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Переглядів: 967 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький районний військовий комісаріат проводить набір у гірсько-піхотну бригаду

     Галицький  районний військовий комісаріат проводить набір громадян України на військову службу за контрактом у 10-ту гірсько-піхотну бригаду (м.Галич, майдан Різдва, 33, Івано-Франківська область). 

Переглядів: 676 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net