на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Враження від міста на семи озерах

     У попередніх випусках «Галицького слова» вже було опубліковано ряд статей про перебування в районному центрі німецького підприємця і активіста Рюдігера Метцлера, або як він просить його називати – Метці,  та представників бізнесу з міста Ліхен (Німеччина). Метою їхніх візитів є налагодження дружніх і партнерських зв’язків між двома історичними містами. Делегати з Нмеччини провели чимало зустрічей з керівництвом Галича, підприємцями, запропонували свої плани щодо можливої співпраці. Але особливі дружні стосунки склалися між німецькими гостями і Галицькою гімназією. Під час кожного з візитів Рюдігер відвідував навчальний заклад, спілкувався з учителями та учнями. Останнього разу він побував у гімназії з офіційним дилером  фірми «Yamaha» Лутцом Єнто та його дружиною Габріелою. Гості привезли для галицьких гімназистів літературу та газети на німецькій мові, роздатковий матеріал для уроків німецької мови, а також спортивне спорядження. Німецькі друзі запросили делегацію гімназії відвідати місто Ліхен, щоб ознайомитися з можливостями майбутньої співпраці.

Переглядів: 976 | Коментарів: 0 Детальніше >>

За мужність, за відвагу й за любов…

     6 грудня Україна відзначила 25-річчя Збройних Сил України. Цього дня у всіх містах та селах України вітали односельців, які служили в лавах армії незалежної держави. Цього дня вітали своїх захисників й бурштинці, зібравшись в залі БК імені Т. Шевченка. Аматори сцени подарували військовим та всім присутнім святковий концерт, а з ним – й гарний настрій. Учасники АТО, серед яких молоді  та зрілі чоловіки, відчули себе потрібними.

Переглядів: 539 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медуха: від першої згадки до сьогодення

     

     Не далі, ніж у березні цього року, у своїй постійній рубриці «Як ся маєш, рідне село?» наша газета писала: «Медуха, яка вартує книги». І ось бажане стало реальністю. Окремим виданням вийшов у світ історичний нарис «Медуха. Історія. Факти. Спогади», яке по суті є змістовною розповіддю про зазначений населений пункт – від першої згадки до сьогодення. Авторський колектив видання у складі: Ярослав Мусякевич – ідейний натхненник книги, краєзнавець, Юрій Мусякевич –  дослідник життя та діяльності Дмитра Вітовського, головний зберігач фондів Національного заповідника «Давній Галич» та Ярослав Поташник – співавтор кількох книжок, присвячених галицьким селам, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника "Давній Галич" присвятили свою спільну працю світлій пам’яті видатного вихідця із Медухи, визначного діяча Західно-Української Народної Республіки Дмитра Вітовського.

Переглядів: 927 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Брати Балицькі

     Історія порозкидала по різних джерелах відомості про осіб, які її творили. Відтворити їхні біографії зараз не просто, бо зміни різних державних формацій стирали  зі сторінок минулого відомості про неугодних. А інколи доля  сама закидала їх далеко від батьківщини. тоді на шляху дослідників ставали кордони. І тільки Інтернет-ресурси зараз їх в якійсь мірі  постирали. Хоча і в такому разі потрібно знати, кого і де шукати.

Переглядів: 760 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хто 18 грудня «завоює» Більшівцівську ратушу?

     Галицький район все-таки «вскочив в передостанній вагон» всеукраїнського процесу добровільного формування об'єднаних територіальних громад (ОТГ) і вже підійшов до завершального етапу створення першої на своїх теренах – Більшівцівської селищної ОТГ з адміністративним центром у одноіменному населеному пункті. Та не зумів створити навколо цієї, без перебільшення, доленосної події належне інформаційне поле для всього району. Тому навіть у тих селах, які сьогодні стоять на порозі великої злуки, звичайні люди мають слабку уяву про те, як житиме ОТГ у найближчому майбутньому. Попри те, об'єднання ламає звичну наближеність місцевої влади до селянина і торкнеться саме його у повсякденному житті. Це потрібно усвідомлювати, готуючись до перших виборів голови та депутатів Більшівцівської селищної ОТГ, які відбудуться уже 18 грудня цього року.

Переглядів: 968 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Учнівські сходинки до влади

     Через 10–15 літ цю, на той час вже значно дорослішу,  дівчинку із Залукви ми, мабуть,  побачимо у новій українській владі. При тому не важливо – на районному, обласному чи загальнодержавному рівні. Головне, що вона і її команда уже сьогодні бачать місію влади у тому, щоб вона  відчувала прагнення людей  і робила все для того, щоб пересічним громадянам країни жилося набагато краще, ніж сьогодні.

Переглядів: 836 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Новий рік святкуємо з красунею-ялинкою

     

     Білі сніжинки вкрили все навкруги, а срібний іній лягає химерними візерунками на вікнах. У душі вже святковий настрій, бо Новий рік не за горами…І перше, що приходить на думку, якою буде наша новорічна ялинка. Бо аромат лісової красуні створює особливу атмосферу святкування. 

Переглядів: 735 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Бринь щиро дякує за підтримку, яка гарантує громаді надійне водопостачання

     Добру звістку отримала цього тижня громада села Бринь. Взявши учать у VІІ обласному Конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, Бринська сільська рада увійшла до когорти  переможців. І це попри те, що участь у конкурсі брало 243 органи самоврядування, які подали на розгляд ради Конкурсу 404 проекти. Від Бринської сільської ради Диплом переможця прийняв із рук голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича сільський голова Ярослав Дзундза. 

Переглядів: 600 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net