на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Афганістан болить у нас і досі

     Гірка правда життя: двадцять сім років тому, 15 лютого 1989 року, коли по телебаченню ми побачили на мосту через Амудар’ю танкову колону радянських військ, що назавжди покидали Афганістан після майже десятилітньої війни, ми щиро вірили, що її гіркий історичний досвід довічно буде застереженням від нових кровопролить та трагедій. На жаль, сьогодні – у переддень 27-ї річці повернення тих військ у свої радянські казарми, ми бачимо, що потенційного агресора ні кров, ні людські втрати нічому не навчили. 

Переглядів: 874 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Нещодавно випадковий інцидент в одній із львівських маршруток яскраво продемонстрував, якої "точки кипіння" сягнув терпець пересічних громадян. Усе почалося з того, що водій відмовлявся везти жінку, яка показала посвідчення. "Вийдіть із автобуса! Я безплатно нікого не возитиму". А відтак, у відповідь на обурення пасажирів, які в унісон заявляли про свої законні права на безоплатний проїзд за посвідченнями, люто гаркнув: "Я би подивився, якби вам тих 4 гривні у борщ кидали, чи був би він хоч трохи масний!" І саме тоді пролунало риторичне запитання однієї з пасажирок: "А нам хоч хтось що-небудь кидає у той борщ?

Переглядів: 621 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про підсумками соціально-економічного розвитку

     Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку господарського комплексу району за 2015 рік, 1 лютого в залі засідань Галицької районної ради відбулася нарада за участю голови РДА Ярослава Бартківа, голови районної ради Павла Андрусяка, голів сільських рад, начальників відділів та управлінь, керівників підприємств. В роботі даного заходу взяли участь й депутати обласної ради  Володимир Магаль і Михайло Торб’як, директор департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Галина Карп.

Переглядів: 733 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ – як це відбуватиметься?

     Питання про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації хвилює журналістів та активну громадськість ще з часу прийняття відповідного законопроекту. Чи дійсно, "таким болючим" воно буде для прикарпатських ЗМІ? З цього приводу мали нагоду поспілкуватись із секретарем НСЖУ, головою Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Вікторією Плахтою. 

Переглядів: 1972 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Озброєння в Галицькому князівстві та Галицько-Волинській державі у середині XI–XIV ст.

     Рівень організації військової справи, озброєння та військово-політична діяльність є одним з визначальних факторів рівня розвитку державності. При дослідженні історії Галицької та Волинської земель середньовічного періоду найбільшою проблемою є брак писемних джерел. Саме тому, археологічні артефакти виступають на перший план, особливо стосовно стану інфраструктури та озброєння. Знахідки предметів та фрагментів озброєння, які виявлені під час археологічних досліджень дають підстави визначити рівень озброєння війська. 

Переглядів: 2158 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Антін Петрушевич – перший дослідник княжого Галича

     Цього року виповнюється 195 років від дня народження Антонія Степановича Петрушевича (1821-1913). Ця дата стала  поштовхом до того,  щоб звернутися ще раз до наукової спадщини вченого і показати його внесок у дослідження історії  Галича. Антін Петрушевич – постать вельми неординарна  як на свій час. Саме завдяки своїй наполегливості він зумів акумулювати в собі стільки талантів. Йому вдалось опанувати не лише фах історика-археолога але й  лінгвіста,  дипломата  і при цьому здобути сан почесного каноніка.

Переглядів: 1179 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Що сьогодні на блюді життя у Блюдниках?

     

     Для «розігріву» теми розпочнемо з класики.

 «Увійшла Параска, несучи на блюді печену качку» (Панас Мирний, 1953 р.). «Добре засмажені зайці, підпливши жиром, лежали на фарфоровому блюді» ( Анатолій Шиян, 1956р.). «На полицях блищав золотий та срібний посуд: полумиски, здорові блюда, кубки (Нечуй Левицький, 1956р.).

Цікаво, що ці давні рядки – наче дзеркало сучасного побуту у селі Блюдники, назва якого за однією із версій походить від поняття «блюдо». Попри те, що на життя люди в наші дні здебільшого плачуться, насправді у багатьох сім’ях у свята не те що качка не дивина, тут блюда з різними їствами складаються поверхами, а у вітринах сучасних заморських меблів якщо й не золотий посуд, то щонайменше сервізи з широкими золотими облямівками, конфетниці чи підноси зі стразами та іншими принадами декору.

Переглядів: 1592 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицька гімназія на шляху інноваційних перетворень

     Управління навчальним закладом – це особлива діяльність, коли її суб’єкти за допомогою планування, організації, керівництва й контролю забезпечують організованість (інтегрованість) спільної взаємодії учнів, педагогів, батьків, персоналу, що обслуговує, і її спрямованість на досягнення освітніх цілей і цілей розвитку закладу.

Переглядів: 928 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У 2015 році «МРІЯ» сплатила 192 млн грн податків та спрямувала 22 млн грн на соціальну допомогу громадам

     Агрохолдинг «МРІЯ» відзвітував перед громадськістю про свою соціальну активність та обсяг податків, сплачених протягом 2015 року. З моменту переходу під управління кредиторів у лютому 2015 року компанія сплатила 192,4 млн грн податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів, що є дуже високим показником для приватного бізнесу. Зокрема, підприємства Агрохолдингу, розташовані в Івано-Франківській області, загалом сплатили податків на суму 16,72 млн грн. У Галицькому районі розмір податків, сплачених Агрохолдингом, перевищив 1,4 млн грн.

Переглядів: 659 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Англійська – це весело, легко та цікаво!

     Компанія «Даноша» започаткувала новий проект «English Level UP» на підтримку ініціативи Президента Петра Порошенка та проголошення 2016-ий роком англійської мови в Україні. 

Отож, 4 лютого відбулася перша зустріч-семінар  «Чому іноземцям легше вдається вивчати та спілкуватися англійською мовою?» для вчителів англійської мови з Калуського, Галицького та Жидачівського районів.

Переглядів: 753 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net