на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Візит "без краватки"
10.04.2010 | Переглядів: 2941
Рейтинг

Візит “без краватки”     5 квітня Арсеній Яценюк разом з дружиною Терезією відвідав Національний заповідник «Давній Галич». Лідера «Фронту Змін» у храмі Успіння Пресвятої Богородиці зустрічали парох села Крилос отець Ярослав Жолоб, голова обласної організації «Фронт Змін» Володимир Шкварилюк, члени Ради партії Володимир Шувальський, Ігор Прокопів та голова Галицького осередку Дмитро Горчак.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Виїзна колегія в Джурові
10.04.2010 | Переглядів: 2496
Рейтинг

Виїзна колегія   в Джурові     7 квітня в с.Джурів, що на Снятинщині, відбулось виїзне засідання колегії облдержадміністрації, на якому голова облдержадміністрації М.Вишиванюк окреслив завдання з реалізації програми Президента України В.Януковича «Україна для людей»в економічній, фінансовій, соціальній сферах, виклав своє бачення розвитку малого і середнього бізнесу, АПК, промисловості, туризму, моніторингу і впорядкування земельних ресурсів, боротьби з корупцією на Прикарпатті. Також обласний керманич представив членів Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби з корупцією та злочинністю.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

НОВЕЛИ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ
10.04.2010 | Переглядів: 4161
Рейтинг

НОВЕЛИ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ    5 березня 2009 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок» (далі – Закон), який набув чинності 2 травня 2009 р. Цим документом внесено суттєві зміни до чинного Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій» та Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень».
     Унесення змін до законодавства України нерідко викликає труднощі на практиці, оскільки державні органи, органи місцевого самоврядування, суди і, не в останню чергу, органи нотаріату, потребують часу для адаптації своєї діяльності до нових норм. Як правило, новації не мають нормативно забезпеченого порядку та механізму їх реалізації, тому „перебудова” вимагає певного часу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Мінрегіонбуд пропонує будувати житло для вчителів у комплексі зі школами
10.04.2010 | Переглядів: 2358
Рейтинг

Житло для вчителів     Споруджувати житло для сільських вчителів у комплексі зі школами пропонує Уряду Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба.
     За його словами, цьогоріч, завершуючи будівництво шкіл з високим ступенем готовності, у комплексі з ними можна споруджувати 2-4 поверхові житлові будинки: «Це, щонайбільше 16-квартирні будинки, які ми пропонуємо споруджувати за сучасними технологіями, наприклад, з використанням легких індустріальних конструкцій, ніздрюватого бетону тощо. Їхня планувальна структура, як передбачається, відповідатиме нормам житла соціального призначення: однокімнатні квартири – до 30 м2 та двокімнатні – до 45 м2 загальної площі».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Губернатор збиратиме пропозиції громадськості через інтернет
10.04.2010 | Переглядів: 2296
Рейтинг

Губернатор збиратиме пропозиції громадськості через інтернет     “Якби я був губернатором” – так називається нова рубрика, яка незабаром має з’явитись на офіційному сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
     Зі слів нового губернатора Прикарпаття Михайла Вишиванюка, ця рубрика стане свого роду засобом інтерактивного спілкування керівництва ОДА з мешканцями краю, куди кожен зможе написати свої пропозиції щодо покращення життя в області.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Михайло Вишиванюк започаткував конструктивний діалог з народними депутатами України-вихідцями з Прикарпаття
10.04.2010 | Переглядів: 1813
Рейтинг

Вишиванюк     Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк 6 квітня зустрівся з народними депутатами України – вихідцями з Івано-Франківської області. На зустрічі, що відбувалася з ініціативи голови  облдержадміністрації, були присутні сім народних депутатів України: Володимир Мойсик, Валерій Келестин, Микола Круць, Володимир Личук, Роман Ткач, Василь Чуднов та Зіновій Шкутяк. Окрім народних депутатів у зустрічі, що відбувалася у форматі круглого столу, також взяли участь голова обласної ради Ігор Олійник, т.в.о.заступника голови облдержадміністрації Ігор Зварич та т.в.о. заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Роман Струтинський.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

В області буде розроблено програму розвитку на найближчі 10 років – «Івано-Франківщина – писанковий край»
10.04.2010 | Переглядів: 1812
Рейтинг

Вишиванюк     Про це повідомив голова Івано-Франківської ОДА М.Вишиванюк на засіданні Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону,боротьби з корупцією та злочинністю 6 квітня. Керівник області також окреслив основні завдання та пріоритетні напрямки розвитку краю на виконання доручення Президента України В.Януковича щодо розробки перспективного плану розвитку територій до 2020 року та виконання програми «Україна для людей».
     Засідання проходило за участю народних депутатів України М.Круця, Р.Ткача, В.Чуднова – членів новоствореної Ради, голови обласної ради, співголови Ради Ігоря Олійника, ректорів провідних вузів, керівників силових структур, представників роботодавців, профспілок, інтелігенції краю, заступників голови ОДА.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Державний комітет лісового господарства України розпочав виконання першого етапу Державної цільової програми «Ліси України 2010 – 2015 років»
10.04.2010 | Переглядів: 3687
Рейтинг

 Державний комітет лісового  господарства    З першим весняним теплом в Україні розпочалася лісокультурна компанія.
     Протягом всієї лісокультурної компанії 2010 року ( весною і восени) підприємства Держкомлігоспу планують створити 57 тисяч гектарів лісових насаджень. Лише нових лісів на новоприйнятих деградованих і малопродуктивних землях (за умови відповідного бюджетного фінансування) планується створити 26,5 тис. га.
     Першими посадку лісових саджанців розпочали лісогосподарські підприємства південних областей України. Як тільки дозволила погода, естафету підтримали підприємства центральних, східних і західно-північних областей. Днями розпочалась посадка на Київщині, а невдовзі ліс саджатимуть і в Карпатах (в цьому регіоні у лісових масивах досі лежить сніг). Загалом відповідно до діючої Державної цільової програми «Ліси України» в Україні за п’ять років заплановано створити 430 тисяч гектарів нових лісових насаджень.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Довкілля»

Щодо оподаткування продажу нерухомого майна
10.04.2010 | Переглядів: 3249
Рейтинг

Оподаткування продажу  нерухомого майна     Дохід, одержаний від продажу об’єкта нерухомого майна, підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб за винятком ситуацій, коли житловий будинок, квартиру або частину квартири, кімнати, садового будинку реалізовують не частіше одного разу протягом звітного податкового року, а його загальна площа не перевищує 100 м2.
     Податок самостійно сплачується фізичною особою-продавцем до нотаріального посвідчення-договору в сумі, визначеній податковим агентом(нотаріусом). У такому випадку обов’язок подання декларації вважається виконаним.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Управління праці та соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації інформує
10.04.2010 | Переглядів: 2160
Рейтинг

     “Про пільги дружинам та малолітнім дітям померлих учасників бойових дій”
     Згідно з п.3 ст.10 Закону України ‘’Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту’’ чинність цього Закону поширюється на дружин  (чоловіків), які не одружилися вдруге, батьків, неповнолітніх дітей померлих учасників бойових дій, партизанів, підпільників, військовослужбовців та учасників війни, які проходили службу у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр. та війни 1938, 1939, 1945 років з імперіалістичною Японією, нагороджених за бойові дії державними нагородами та орденами і медалями колишнього Союзу РСР ( крім ювілейних).
     За довідками звертатись в управління праці та соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації (кабінет №5 або за телефоном 22058).

     До відома випускників шкіл району!
     Управління праці та соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації проводить організаційну роботу щодо виявлення інвалідів, які бажають вчитися, спроможні реалізувати свої здібності і можливості відповідно до висновків МСЕК та направлення до вступу...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

98 років створення «Пласту»
10.04.2010 | Переглядів: 2238
Рейтинг

98 років створення «Пласту»     У 1911 році студентом Львівської Політехніки, пізніше — сотником УСС Іваном Чмолою, вченим-хіміком Петром Франком – сином Івана Франка та Олександром Тисовським – викладачем біології Академічної гімназії у Львові було засновано «Пласт» — Український Скаутінґ. Датою створення організації вважається 12 квітня 1912 року — день складення першої Пластової Присяги. У той час в царській Росії існувала організація російських скаутів.
     В 1922 році Надія Крупська, дружина вождя російських комуністів Леніна (за моделлю світового скаутінґу) ініціювала створення організації «піонерів». Фактично, це була ідеологічна структура при ЦК ВКП(б), завданням якої було виховання молодого покоління в дусі вірності партії, ненависті до «класових ворогів». Після її утворення скаутську організацію було ліквідовано, а тисячі скаутмайстрів знищено.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

99% лісових пожеж виникає через недбалість людей!
10.04.2010 | Переглядів: 3405
Рейтинг

99% лісових пожеж  виникає через недбалість людей!     Лісники вже вступили у двобій з лісовими пожежами. Лише за останню декаду в лісах Держкомлісгоспу виникло 12 пожеж, вогнем пошкоджено 5 га лісу.
     Загалом пожежонебезпечна ситуація в лісових масивах України погіршується через високу температуру повітря і тривалі періоди сухої погоди. Проте найбільшу загрозу лісу несуть люди. Влітку – це безвідповідальне поводження з вогнем туристів, а весною – це так звані весняні «сільгосппали», коли випалювання залишків сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях поряд із лісовими масивами призводить до пожежі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Бережіть ліс від пожежі
10.04.2010 | Переглядів: 7794
Рейтинг

Бережіть  ліс від пожежі     Пожежі в лісі бувають низові, підземні і верхові. При низових пожежах горить трава, гілки, нижні частини дерев, корені, що виступають над землею. Швидкість поширення – від 1 м до 3 м на хвилину. Пожежа розростається у велику за 10-14 годин.
     Верхова швидка пожежа можлива при сильному вітрі: вогонь просувається кронами дерев зі швидкістю від 6 до 90 і більше метрів на хвилину. Вітер розносить палаючі гілки і іскри, що підпалюють ліс за десять метрів попереду і створюють нові вогнища пожежі. Якщо ви натрапили в лісі на невелику пожежу, то негайно вжийте заходів, щоб зупинити її, одночасно пошліть кого-небудь за допомогою у найближчий населений пункт або лісництво.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Жити в гармонії з природою
10.04.2010 | Переглядів: 5820
Рейтинг

Жити в гармонії з природою     До створення Галицького національного природного парку в 2004 році головне завдання лісової галузі району полягало в тому, щоб дати якомога більше лісової сировини для народного господарства, задовольнити потреби місцевого населення у паливі. А вирубування значних площ лісових насаджень негативно впливало на екологічну рівновагу у лісовій екосистемі та басейні верхнього Дністра. Якщо в 2004 р. для заготівлі більше 16 тисяч м3 деревини треба було вибірково і суцільно вирубати майже 700 гектарів лісу, то в минулому році на 238 гектарах заготовлено 4961 м3, тобто заготівлі деревини за п’ять років функціонування нашої природоохоронної установи зменшились більш як в три рази. Останні два роки суцільних рубок взагалі не ведемо. Сьогодні кардинальне завдання, яке вирішує наш колектив, – зберегти те, що залишилось, відтворити втрачене, забезпечити раціональне та невиснажливе використання природних комплексів і окремих об’єктів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Великодній вернісаж
10.04.2010 | Переглядів: 1866
Рейтинг

Великодній вернісаж    Великдень – свято, яке торкається кожного з нас. Ми начебто забуваємо про земне, буденне, стаємо ближче до вищого, небесного, святого.  Це свято оповите багатьма народними традиціями і обрядами, що мають християнське коріння.
    11 квітня в районному Народному домі міста Галича о 14:00 годині відкриється етнографічна виставка «Великодній вернісаж», на якій  буде представлено всю великодню атрибутику: від символу Царства Небесного, життя і достатку – хліба вічного – паски, вічного руху – писанки, до вишиваного рушничка – символу життя і вічності, у якому любов’ю і розумом сплетено життєві дороги багатством кольору ниток.
    Цього ж дня біля храму Різдва Христового відбудуться традиційні Великодні фестини.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Офіційно»

Світлий Тиждень – Світлий ювілей
10.04.2010 | Переглядів: 4159
Рейтинг

Світлий Тиждень – Світлий ювілей     7 квітня 2010 року Божого – в день Благовіщення Пресвятої Богородиці – виповнилося 20 років з дня Архієрейської хіротонії Владики Андрія, Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви. Двадцять літ минуло з того часу як Рука Господня – Святе Євангеліє, разом з руками святителів були розложені на голову священика Стефана Абрамчука, добре відомого християнам Галича та Івано-Франківська. Адже пам’ятають його галичани по багатолітній праці у винограднику Христовому – храмах Галицького району, а згодом як настоятеля православного храму Різдва Христового у м.Галич і декана Галицького. Пам’ятають як доброго пастиря, мудрого наставника і духівника, чуйного, співчутливого, ревного священика, який добре вів свою паству. Згодом Рука Господня попровадила о.Стефана до кафедрального собору Воскресіння Христового м.Івано-Франківська, де він довгий час був настоятелем.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Духовність»

Рак легень – одне із поширених онкологічних захворювань
10.04.2010 | Переглядів: 6539
Рейтинг

Рак легень – одне із поширених  онкологічних захворювань     Дане захворювання поширене в певних регіонах України і посідає значне місце серед усіх форм раку.
     В минулому році в Галицькому районі було зареєстровано 167 випадків онкохворих, серед яких 21 із раком легень (11,9 %). Приблизно така кількість онкохворих виявляється кожного року.
     Рак легень займає суттєву проблему в захворюваності населення району, оскільки смертність хворих протягом року від дня виявлення хворого і виставлення діагнозу перевищує 60%. Все це є негативним результатом того, що населення району ігнорує щорічну перевірку стану здоров’я флюорографічним обстеженням, особливо у віці старше 30 років. Над цим повинні задуматись курці, які щоденно викурюють по одній і більше пачок сигарет.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»

Здоров’я міст – це важливо
10.04.2010 | Переглядів: 2049
Рейтинг

     Цього року Всесвітній день здоров’я відзначатиметься під гаслом “1000 міст 1000 життів”
     Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує нам стати частиною світового руху за оздоровлення міст. В неділю, 11 квітня, містам усього світу пропонується зачинити свої вулиці для руху автотранспорту і сприяти проведенню заходів щодо зміцнення фізичного або психічного здоров’я. Глобальна мета – охопити 1000 міст. Урбанізація (розвиток міст) є одним з найсерйозніших викликів для охорони здоров’я у XXI сторіччі.
     Тенденція до розвитку міст буде зберігатися. З 2007 року вперше в історії більш ніж половина світового населення проживає в містах. До 2030 року в міській смузі буде проживати дві третини людства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»

Ситуація з кишкових інфекцій в районі та рекомендації з їх профілактики
10.04.2010 | Переглядів: 2012
Рейтинг

     В нашому районі ситуація з гострих кишкових інфекцій знаходиться під постійним контролем санітарно-епідеміологічної служби. 2009 року відбулося незначне зростання захворюваності в порівнянні з 2008 роком, проте їх рівень не перевищує середні багаторічні показники.
     В зв’язку з цим постійно проводиться виявлення причин та факторів, які впливають на розвиток епідемічного процесу кишкових інфекцій. У 95% випадків кишкових інфекцій хворі пов’язують із вживанням  харчових продуктів. Факторами передачі кишкової інфекції найчастіше стають вироби домашньої  кулінарії  (39,1 %), молоко  і молочні продукти (25, 9%), овочі, фрукти (16, 5%), які придбані в місцях несанкціонованої торгівлі, або такі, що зберігалися вдома із порушенням термінів і умов зберігання.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»

БРАК ЯКОСТІ
10.04.2010 | Переглядів: 2096
Рейтинг

БРАК ЯКОСТІ     До створення цієї рубрики нас спонукав випадок, який трапився з одним із жителів району. Придбавши в одному із сільських магазинів кілька рулонів такого необхідного для кожного із нас товару (див. фото) під назвою «СЮРПРИЗ», він дійсно був неабияк здивований… Туалетний папір був схожий на перфораційну стрічку, а слоган на упакуванні ТМ «Радощі життя» і яскравий напис «Новинка» й справді доповнювали «вдало підібрану» назву виробу. Додамо лише, що за таку «радість життя» покупець виклав 90 копійок. Ціна – не дуже велика, проте скільки вражень!..

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Брак якості»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net