на сайті  
   
 
Неділя, 18 листопада 2018 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Убивчий реактор
24.04.2010 | Переглядів: 2032
Рейтинг

Убивчий реактор    В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції під час проведення експериментів, пов’язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія.
    О 1 год. 23 хв. 40 сек. 26 квітня перший, а слідом за ним другий вибух зруйнували реактор, в якому знаходилось 200 т. урану. Ланцюгова реакція ділення, яка виникла відразу ж після вибуху, зупинилась. Почався процес плавлення тепловиділяючих збірок і всіх елементів активної зони. Утворився багатокомпозиційний розплав металу, що ділився.
    Створилась вкрай загрозлива ситуація, коли горіння графіту і виникнення під реактором потужної теплової колони утворили небачений в історії людства штучний радіаційний вулкан фантастичної сили.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Війт війтові – не рівня
24.04.2010 | Переглядів: 3000
Рейтинг

Війт Війтові – не рівня    Місце проведення наради, про яку піде мова далі, головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним було обрано не випадково.
    За підсумками благоустрою населених пунктів району в період підготовки до Великодніх свят селище Більшівці визнано чи не найгіршим, а ще долучилися невтішні результати виїзного прийому громадян, який голова провів напередодні.
    Участь в нараді взяли керівники установ і організацій, які працюють на території селищної ради, а також начальники окремих управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, заступник голови районної ради Михайло Мах та керуючий спавами - заступник керівника виконавчого апарату районної ради Мирослав Бобрис.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

Галицькі ляпи
24.04.2010 | Переглядів: 2046
Рейтинг

Галицькі ляпи    Останнім часом в Галичі спостерігається тенденція до крадіжок або ж знищення дорожніх знаків. Наша газета свого часу писала про подвійне викрадення знака «В’їзд заборонено» біля автозаправки «ОККО». Нещодавно подібний випадок трапився і зі знаком, який був встановлений  біля державної аптеки і забезпечував односторонній рух вулицею Є.Коновальця...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Галицькі ляпи»

Харківська угода
24.04.2010 | Переглядів: 2382
Рейтинг

Харківська угода    Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв 21 квітня у Харкові підписали міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського Флоту Росії на території України. Про це повідомляє “Українська правда”. Угода також передбачає право пролонгації цього терміну ще на 5 років за згодою сторін.
    В обмін на це, згідно з угодами, які підписали Янукович і Медведєв, Україна отримає знижку на ціну на газ у розмірі...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Вшанували дзвонаря вранішньої зорі української культури
24.04.2010 | Переглядів: 1887
Рейтинг

Вшанували дзвонаря вранішньої зорі української культури    22 квітня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Богдан Попович та заступник голови районної ради Михайло Мах взяли участь у пам’ятних заходах, приурочених п’ятнадцятим роковинам з дня смерті колишнього керівника аматорської народної чоловічої хорової капели «Дзвін», начальника  відділу культури райдержадміністрації Миколи Сокола.
    Вшанувати маестро до могили на кладовищі у селі Блюдники прибули...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

28 квітня – День охорони праці
24.04.2010 | Переглядів: 1576
Рейтинг

28 квітня – День охорони праці    За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2010 році захід проводиться під девізом: „Управління ризиками та профілактика у сфері праці в нових умовах”.
    Відділення Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в Галицькому районі звертається до керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності підтримати ініціативу і провести з 22 по 28 квітня Тиждень охорони праці...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

83 прикарпатські школи змагатимуться за сто тисяч гривень
24.04.2010 | Переглядів: 1723
Рейтинг

83 прикарпатські школи змагатимуться за сто тисяч гривень    Саме в таку суму оцінено головний приз нового інтелектуального турніру «Знай наше», засновником якого наприкінці зими виступив лідер громадської організації «Спільна праця» Микола Палійчук. Перебуваючи ще на посаді голови обласної державної адміністрації, він спільно з головою обласної ради Ігорем Олійником висунув ідею популяризувати зовнішнє незалежне оцінювання серед прикарпатських школярів шляхом надання грошових та інших цінних призів. Окрім вищезгаданих осіб до організації турніру долучився й директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості знань Богдан Томенчук.
    Суть проекту полягатиме в тому, що...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Державні кошти викинуто "на вітер"
24.04.2010 | Переглядів: 1887
Рейтинг

    Комунальне підприємство «Житловик» – багатогалузеве підприємство, яке здійснює життєзабезпечення міста Бурштин. Нещодавно Державна житлово-комунальна інспекція в Івано-Франківській області провела перевірку одного з підрозділів цього підприємства, а саме водопровідно-каналізаційне господарство щодо додержання діючого законодавства, норм, правил, стандартів у сфері централізованого тепловодопостачання та водовідведення.
    Перевіркою встановлено, що за останні три роки підприємство зменшило обсяги надання послуг з реалізації питної води – на...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Партія «За Україну!» розцінює підписання Віктором Януковичем угоди про продовження на 25 років перебування Чорноморського флоту в Україні як пряме порушення Конституції України
24.04.2010 | Переглядів: 1535
Рейтинг

    Стаття 17 Конституції недвозначно забороняє розташування на території України іноземних військових баз. Підписуючи угоду про базування російських військ на нашій землі, Янукович розтоптав Конституцію.
    Недолугі спроби Президента і його оточення виправдати харківські угоди можливим зниженням ціни на російський газ для своїх олігархів не витримують жодної критики. Україна не може бути предметом торгівлі.
    Перші 50 днів діяльності Президента і його уряду засвідчують: команда Януковича не прийшла творити реформи, їхня мета - нищення всього українського й особисте збагачення...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Операція "Бюджет" триває
24.04.2010 | Переглядів: 2226
Рейтинг

    Відділом податкового контролю юридичних осіб Державної податкової інспекції в Галицькому районі за I квартал 2010року до бюджетів усіх рівнів за результатами 11 перевірок донараховано 224,0 тис.гривень, зокрема податку на додану вартість – 127,0 тис.грн., податку на прибуток – 96,0тис.грн.
    Із заявленого до відшкодування приватним  підприємством „Е”, яке займається зовнішньо-економічною діяльністю, податку на додану вартість в сумі 7,0тис.грн., упереджено 3,5 тис.гривень ПДВ.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Додаткових вихідних у травні не буде
24.04.2010 | Переглядів: 3027
Рейтинг

    Про це сказав прем’єр Микола Азаров.
    «Ми не оголосимо канікули на два перші тижні травня. Я розумію, що наш народ звик до цього..., але ми не можемо собі дозволити піти на стомільйонні втрати через канікули», – заявив він, відкриваючи минулої середи засідання Кабінету Міністрів...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Пам’ятаймо імена героїв
24.04.2010 | Переглядів: 2139
Рейтинг

    Є в нашій історії, на жаль, не лише світлі події. 26 квітня – трагічна дата. Спогад про неї вже 24 роки пронизує болем наші серця: в квітні 1986 року сталося непоправне – атомна енергія вийшла з-під контролю людини. Цей вибух започаткував найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття, що призвела до небачених наслідків.
    Першими, хто вступив у двобій із вогнем, пронизаним смертельною радіацією, були працівники пожежної охорони. Сьогодні всім зрозуміло, що трагічні наслідки аварії на ЧАЕС мали б ще глобальніші масштаби, якби ті 28 героїв двох караулів, що несли службу в ту далеку вже весняну ніч, не затулили нас собою. До кінця виконали свій службовий обов’язок , свою присягу і увійшли у безсмертя Телятников Леонід Петрович, Кібенок Віктор Миколайович, Ващук Микола Васильович, Ігнатенко Василь Іванович, Титенок Микола Іванович, Тішура Володимир Іванович...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

До сторіччя від дня народження Михайла Дяченка
24.04.2010 | Переглядів: 1788
Рейтинг

До сторіччя від дня народження Михайла Дяченка    Нещодавно вся національно свідома громадськість Івано-Франківщини відзначала 100-річчя від дня народження Михайла Дяченка (Марка Боєслава).
    Не залишились осторонь від цих подій і учні Височанківської ЗОШ І-ІІ ступенів. Окрім того, що під час виховних годин, які проводились у кожному класі, діти знайомились із поетичними творами нашого краянина, його біографією та діяльністю, ми були запрошені для виступу у музеї Степана Бандери, що в Івано-Франківську.
    Учні розповіли про своїх односельчан Марію Петришин, журналістку журналу “Чорний ліс”, яка героїчно загинула у...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

З календаря знаменних і пам’ятних дат
24.04.2010 | Переглядів: 2088
Рейтинг

    Український календар 2010 року сповнений великою кількістю знаменних і пам’ятних дат. Три із них позначені на історичному минулому села Залуква: 570 років від першої згадки про населений пункт, 100 років смерті світлої пам’яті священика і археолога отця Лева Лаврецького (ця дата припадає на 29 червня) та 70-і роковини смерті Міністра Західно-Української Народної Республіки Івана Мирона.
    Я не випадково торкнувся знову цієї теми, адже з 2007 року вже вкотре депутати Залуквянської сільської ради не можуть вирішити питання назвати одну із вулиць іменем славного земляка і встановлення, принаймні, меморіальної дошки, якщо не пам’ятного знака в селі, де він народився і виріс.
    Щоразу, коли дане питання вносять до порядку денного сесії, його відверто «завалюють»...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

Конституція, яка випередила час
24.04.2010 | Переглядів: 2051
Рейтинг

Конституція, яка випередила час    Часто ми забуваємо, що ми, українці, є європейською нацією, яка завжди тягнулася у своєму розвитку на Захід, хоч доля іноді розпоряджалася інакше. А тому ця нація часто була здатна народити політика західного типу, який міг би привести свою націю до Європи не через «вікно», а широкою дорогою своєчасного прогресу.
    В славетному ряду таких людей поруч із Іваном Мазепою та Богданом Хмельницьким стоїть гетьман Пилип Орлик – автор першого у світі конституційного твору, відомого під назвами «Бендерська Конституція», «Пакти й Конституція прав і вольностей Війська Запорозького», «Козацька Конституція».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

Український художник з Австралії
24.04.2010 | Переглядів: 2281
Рейтинг

Український художник з Австралії    У переддень Міжнародного дня визначних місць і пам’яток у Національному заповіднику «Давній Галич» гостинно відчинила двері для відвідувачів Картинна галерея, в якій експонуються мистецькі роботи українського художника з Австралії, уродженця містечка Бережани на Тернопіллі Володимира Савчака. На святі були присутні наукові співробітники НЗДГ, представники Івано-Франківської обласної та Галицької районної   держадміністрацій, обласного відділення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, вчителі й учні Галицьких шкіл та гімназії, а також гості зі Львова, Бережан тощо.
    Відкриваючи нове приміщення для мистецьких заходів, яке освятив священик Галицького деканату о. Я. Жолоб, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О. Береговський запевнив присутніх, що...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Наша історія»

«Ми працею славимо тебе, Україно!..»
24.04.2010 | Переглядів: 1939
Рейтинг

«Ми працею славимо тебе, Україно!..»    На базі ДЛОК «Сокіл» урочисто відкрито обласний конкурс-фестиваль молодіжних трудових загонів під девізом: «Ми працею славимо тебе, Україно!..», який проходив з 20 по 22 квітня.
    Мета фестивалю – сприяння працевлаштуванню, вторинній зайнятості молоді, залучення учнів та студентів до роботи у вільний від навчання час, зайнятість через організацію діяльності молодіжних об’єднань і створення позитивного іміджу трудових загонів.
    З вітальним словом до учасників звернулись  начальник управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації Ростислав Заремба, директор обласного молодіжного центру праці Леся Аронець, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександр Чабак.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

«Посади своє дерево та збережи його»
24.04.2010 | Переглядів: 2481
Рейтинг

«Посади своє дерево та збережи його»    Щоранку, коли збираюсь на роботу, як молитву, нагадую слова із вірша Т.Корнійчук «Цінуй життя», в яких автор по-філософськи звертається до нас:
    “Життя дається кожному одне,
    Немов ріка бурхлива й швидкоплинна,
    Тож поспішай, бо птахом промайне.
    Живи, щоб не пропала ні хвилина”.
    І хоч робочий день сільського голови не має чітко окресленого початку та закінчення, намагаюсь дійсно працювати так, щоб мати звіт за кожну хвилину, кожну справу та починання. Благо, що у нашому Маріямполі робити є що і є з ким. Я переконана, що Маріямпіль вигідно вирізняється з-поміж інших сіл району гарними справами та починаннями.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

Повертаючись до надрукованого
24.04.2010 | Переглядів: 1530
Рейтинг

    У минулому номері нашої газети, у матеріалі « Суд дозволив фермерам роздерибанити землі природного парку» йшлося про судове рішення щодо самовільного захоплення земельної ділянки Галицького НПП фермерським господарством «Корчева». У передостанньому абзаці з посиланням на інтернет-видання ifciti.in.ua, зокрема піддавалися сумніву дії природоохоронної прокуратури, яка мала 10 днів для оскарження даного рішення...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Офіційно»

Західний кукурудзяний жук
24.04.2010 | Переглядів: 3879
Рейтинг

Західний кукурудзяний жук     Імаго західного кукурудзяного жука – маленькі жуки з овальним тілом довжиною 4-7мм, жовтувато-бурі з більш темними вусиками і жовтими смужками на надкрилах. Самці дрібніші від самок і мають більш темне забарвлення. У самців вусики довші, ніж у самок.
    Надкрила жовтувато-бурі із зеленкуватим відтінком, у самок – з трьома чорними смугами, які іноді мають вигляд пунктирних крапок. У самців вони злипаються в одну смугу, особливо в задній частині. Черевце у самки округле, загострене на останньому сегменті, а у самця – тупе.
    Личинка довга, тонка, 10-13мм, біла або жовто-біла, з темною головою, ногами, грудним і анальним щитками.
    Лялечка – безпокривна, блідо-жовта або біла, довжиною 4,5-5,5 мм, вільна, ніжна, в ґрунтовій колисочці.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

Василь Месеренько вдруге виборов звання чемпіона України з пауерліфтингу серед ветеранів
24.04.2010 | Переглядів: 1881
Рейтинг

Василь Месеренько вдруге виборов звання чемпіона України з пауерліфтингу серед ветеранів    16-17 квітня 2010 року у м.Коломия проводились спортивні змагання на першість України з пауерліфтингу серед ветеранів. У цих змаганнях взяли участь досвідчені  ветерани – пауерліфтери, чемпіони світу і Єврпопи, чемпіони України з усіх областей України.
    З нашого району відстоював честь області ветеран спорту з пауерліфтингу Василь Месеренько. Переможці змагань в кожній ваговій категорії визначаються за сумою триборства (присідання, жим лежачи, тяга). Набравши суму 515 кг у ваговій категорії до 90 кг, Василь Месеренько виборов...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Спорт»

Досягнення галицьких спортсменів
24.04.2010 | Переглядів: 3899
Рейтинг

Досягнення галицьких спортсменів    Коли в загальноосвітніх школах підводять підсумки про успішність учнів, то в спортивній школі роботу оцінюють за результатами на спортивних аренах. Уже з січня по квітень 2010 року вихованці Галицької ДЮСШ виступали у багатьох змаганнях різного рівня, де зайняли призові місця...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Спорт»

«Європейський союз - крок назустріч»
24.04.2010 | Переглядів: 1638
Рейтинг

    В Галицькій центральній бібліотеці завершився перший тур конкурсу «Європейський союз – крок назустріч», оголошений обласною юнацькою бібліотекою.
    Мета конкурсу – підвищення зацікавленості юних громадян питаннями європейської перспективи України. В конкурсі взяла участь молодь віком від 16 до 21 року. В тематиці конкурсних робіт було висвітлено такі теми...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Конкурс»

“Районний вісник” на теренах області
24.04.2010 | Переглядів: 2512
Рейтинг

“Районний вісник” на теренах області    Три роки на теренах нашого району виходила газета «Районний вісник». Вона була рекламно-інформаційним тижневиком, у якому окрім рекламних блоків та приватних оголошень також публікувалися новини спорту (здебільшого футбольні події) та програма телепередач. І ось у квітні цього року «Районного вісника» не стало. Зате з’явився часопис під назвою «Районний вісник + матч»...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Новини»
Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net