на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Питання проведення прощі в с.Крилос на контролі у губернатора
19.07.2013 | Переглядів: 1030
Рейтинг

     17 липня 2013 року у с.Крилос  за участю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка відбулася нарада з підготовки до Всеукраїнської Патріаршої прощі, яка відбудеться 3-4 серпня 2013 року. У зустрічі взяли участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Владика Володимир (Війтишин),  голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, сільський голова с.Крилос Марія Духович, місцевий священик отець Ярослав Жолоб та працівники Національного заповідника «Давній Галич»,
Очільник області цікавився ходом проведення ремонтних та реставаційних робіт на місці проведення прощі, оглянув територію фундаментів Успенського собору та ознайомився з порядком розміщення прочан під час проведення заходів 3-4 серпня.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Тиждень в Україні з іронією і без...
19.07.2013 | Переглядів: 905
Рейтинг

     Політика – небезпечна трясовина, яка приховує від людського ока чимало страхітливих чудовиськ. Спробуй не втопитися у в’язкій багнюці та не потрапити у пащу якогось кровожера… Щоби втриматися на хисткому ґрунті, розуму замало. Кмітливість, вправність, досвідченість – ось ті риси, які можуть порятувати у небезпеці. Адже, на перший погляд, усе здається простим і зрозумілим. «Пірнаєш», досліджуєш, робиш висновки…Насправді ж двері політичної «шафи» аж вгинаються від «скелетів». І все, що тобі дано побачити, − поверхня з брехні та зрад. Важко уявити, що ж тоді на дні…

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Обговорено питання розвитку с.Маріямпіль
19.07.2013 | Переглядів: 1128
Рейтинг

     В рамках реалізації завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо створення належних умов для розвитку населених пунктів району 17 липня 2013 року  голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин здійснив виїзд в с.Маріямпіль.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

«Афганці» мають свою приймальню
19.07.2013 | Переглядів: 962
Рейтинг

     Згідно Указу Президента наступний  2014 рік оголошено в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав. У рамках виконання Указу та підготовки до 20-річчя з часу створення Спілки днями у Галичі відкрито приймальню районної  організації  Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Охорона праці – закон, а безпека праці – обов’язок
19.07.2013 | Переглядів: 1187
Рейтинг

     Вже  дванадцять років пройшло з часу прийняття Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку  на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та створення відділення Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в Галицькому районі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Гості Галича
19.07.2013 | Переглядів: 899
Рейтинг

     Минулої неділі в Галицькому районі перебували голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський та консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Лідія Аньоловська. Відбулася зустріч високопоставлених гостей  з головою райдержадміністрації Григорієм Івасишиним.
Ян Томбінський та Лідія Аньоловська відвідали центр Галича, історичні пам’ятки Крилоса та побували у Бурштині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Засідання круглого столу
19.07.2013 | Переглядів: 890
Рейтинг

     З нагоди 23-ї річниці з часу прийняття Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України у приміщенні читальної зали Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання круглого столу.
Захід відкрила директор Галицької ЦБС Любов Сєдова. У своєму виступі Любов Пилипівна наголосила про те, що Декларація стала провісником Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р., підтвердженою Все­українським референдумом 1 грудня (1991р.), першим кроком відродження державності на основі ідеї соборності українського народу та всіх українських земель.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Майже на 231 млн грн наповнили казну галицькі платники податків за січень-червень поточного року
19.07.2013 | Переглядів: 1029
Рейтинг

     Надходження податку на прибуток  склали 88,2 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 83,8 млн грн. Все це свідчить про те,  що платники податків з розумінням відносяться до своїх обов’язків перед державою. Про це повідомила  начальник ДПІ у Галицькому районі О.Верещак під час особистої зустрічі з представниками бізнесу.
Було відзначено, що позитивна тенденція сплати податку на прибуток є результатом введення нових норм до Податкового Кодексу щодо декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов’язань, втілення нових податкових сервісів та новому підході у взаємовідносинах податкових органів із суб’єктами господарювання...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

В районі розпочато жнива
19.07.2013 | Переглядів: 1043
Рейтинг

     Цьогорічні жнива в районі розпочалися не з обмолоту озимого ріпаку, а з обмолоту озимого ячменю, який практично закінчено. Середня врожайність озимого ячменю складає 25 ц/га.
Першими закінчили обмолот озимого ячменю ПрАТ «Більшівці-риба», де на площі 100 га одержано понад 24 ц/га, а в ПАФ «Бовшівська» на площі 84 га – 25 ц/га.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Сімейний затишок – кожній дитині
19.07.2013 | Переглядів: 1047
Рейтинг

     Щороку багато новонароджених дітей в Україні стають сиротами в перші хвилини життя.  Одна із причин, через яку діти залишаються без батьків, – відмова матерів з того чи іншого приводу від новонародженого, тобто свідоме позбавлення своїх немовлят конституційного права на сімейне виховання.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Галицькі діти відпочиватимуть в таборі «Перлина Карпат»
19.07.2013 | Переглядів: 1390
Рейтинг

     Питання реалізації соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо оздоровлення дітей перебуває на особливому контролі в керівництва  райдержадміністрації.
17 липня 2013 року 11 дітей пільгових категорій,  що потребують особливої підтримки та уваги, направлені відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації  на оздоровлення до дитячого закладу санаторного типу «Перлина Карпат» (с.Вигодівка Долинського району). Оздоровлення триватиме до 6 серпня 2013 року.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Виїзна акція
19.07.2013 | Переглядів: 910
Рейтинг

     На території Озерянської та Коростовичівської сільських рад 15 липня відбулися виїзні акції Галицького районного центру зайнятості з використанням мобільного центру професійної орієнтації. Начальник відділу активної підтримки безробітних Людмила Сірко ознайомила мешканців сіл зі станом ринку праці та перспективами його розвитку, особливостями працевлаштування в сучасних умовах, надала поради щодо правильності пошуку роботи і правильного написання резюме, пошуку роботи за допомогою Інтернет -порталів Державної служби зайнятості, також акцентувала увагу присутніх на змінах чинного законодавства у сфері зайнятості населення та розповіла про виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, про порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб віком від 45 років.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Англомовний табір з іноземними студентами-волонтерами
19.07.2013 | Переглядів: 1251
Рейтинг

     Уже другий рік поспіль Агенція місцевого економічного розвитку (АМЕР) м. Бурштина, яка створена в рамках Стратегії соціального партнерства з компанією ДТЕК, організувала для дітей літній англомовний табір за участю студентів-волонтерів з Міжнародної  молодіжної організації AIESEC.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Про пільговий проїзд
19.07.2013 | Переглядів: 1260
Рейтинг

     http://vkurse.ua/i/2013-02/sistema-kompensacii-sredstv-za-lgotnyy-proezd.jpgВідповідно до п.12 ст.7 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” ветеранам праці надається безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області.
Аналогічним правом пільгового проїзду користуються: ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Майбутнє твориться сьогодні
19.07.2013 | Переглядів: 1357
Рейтинг

     Проходять роки, десятиліття, віки. Мчать години, хвилини, секунди. Виростають діти, дорослішають, змінюються їхні смаки, уподобання, цінності, але незмінними залишається вміння бачити світ по-своєму, не так, як інші, дивитися широко розплющеними очима на краплину роси, на пелюстку квітки, на різнобарв’я осінніх листочків і описати та змалювати побачене так, як цього ще не зробив ніхто, з особливим трепетом у душі до твореного.

Складний шлях до вершин досконалості. Та й чи існує досконалість узагалі?.. Тільки той, хто не здатний перевершити сьогодні вчорашній день, скаже, що досконалість існує і що саме він став досконалим.
Проте таке бачення даної проблеми не вписується в рамки світобачення Михайла Качанського, випускника Галицької гімназії, юного митця землі Галицької, уродженця села Маріямпіль. Він тому й творить, що вміє сьогодні побачити не так, як інші, а завтра вже заперечити власне бачення, перекреслити його, викреслити, не дати права на існування, щоб народити нові сплетіння слів та колориту.
Він  – дитина ХХІ століття: захоплюється новими досягненнями науки, техніки, любить історію, сміливо вступає в дискусію на політичні теми, але це не заважає йому творити, він не перевчився бачити прекрасне, вміє відрізнити добро від зла, прекрасне від потворного.
Кожного разу, читаючи вірші Михайла Качанського, переконуєшся у нестандартності його поглядів на сучасний світ. Сімнадцятирічний юнак не зовсім вписується в стереотип нинішньої молоді, хоча й таке слово, як «стереотип», не варто застосовувати, коли мова заходить про особистість, а ще до того ж юну, яка знаходиться на формуючій стадії. Михайло не завуальовує свої думки, вони в нього чисті, прозорі, з різкими викрутасами, що не завжди вписуються в розміреність щоденного буття.
Не завжди все було гаразд, проте він постійно відчував потребу у вдосконаленні: у виборі орфограм, пунктограм; у поєднанні лексем у метафоричні фрази. І читав... Усе, що вабило й не зовсім...Порівнював, оцінював, приміряв, захоплювався, вчився робити висновки і мати власну думку. І це дало вагомий поштовх – і, як результат, перші публікації в районній газеті «Галицьке слово», в газеті « Нова зоря», в альманасі «Первоцвіти», у журналі «Дніпро», у гімназійній збірці «Перші універсали» і в першій власній «Правда – вона там!..»
Автору випало жити у кризовий період у державі. Його вірші – віддзеркалення подій, що відбуваються довкола, ставлення до тих чи інших явищ, ситуацій, проблем. Поета хвилює, що люди віддають перевагу матеріальному, а не духовному, не вміють дарувати, жертвувати, давати безкоштовно...


Про Дмитра Гавриляка, учня 6 класу Галицької гімназії, можна уже сміливо сказати:    юний художник
Без сумніву, у його доробку багатство випробуваних технік, рисувальних матеріалів, наполегливість у роботі  – все те, що формує мистецькі здібності.
Хлопець малює з дитинства. З раннього віку пробував “творити” красу, розмальовуючи олівцями та фломастерами все, що потрапляло під руку. Тоді під олівець підлаштовував все, що його оточувало: квіти, вазони, курчата, півні, собаки,кролики.
Особливо цікаво було «малювати сюжети» казок та оповідань, фантастичні замки та героїв, які там жили. Пізніше з-під пензля хлопця почали виростати просто неймовірно красиві будинки, палаци і цілі мегаполіси.
У середніх класах Дмитро усвідомив, що потребує додаткових знань, а їх могла дати Мала академія народних ремесел. Опинившись у справжньому мистецькому середовищі, почав творити ті картини, якими зараз гордиться. Копії робіт відомих художників, намальовані Дмитром, вражають свіжістю і витонченістю передачі настрою.
Юний художник ще шукає себе в техніках та стилях. З одного боку, йому подобається реалізм, а з іншого  – фентезі. А сам процес творення для нього  – це відпочинок і насолода.
Щодо улюблених кольорів, то йому найбільше імпонують контрасти, проте залюбки працює з різними тонами, оскільки вважає, що головне для художника  – вміння їх вдало поєднати.У кожну картину Дмитро вкладає частинку власної душі, тому прагне, щоб усі його твори передавали конкретну суть, аби люди, які споглядатимуть їх, бачили там не лише розмаїття кольорів і штрихи пензля, пера чи олівця, а й певний зміст.
Уже кілька років поспіль Дмитро є учасником та переможцем багатьох творчих конкурсів районного, обласного і навіть всеукраїнського рівнів. Найбільшими перемогами вважає обласний конкурс малюнків «Україна, в якій я хочу жити» (2012 р.), де здобув І місце на обласному етапі; обласний гуманітарний конкурс УМАКО «Сузір’я» , «Космічні фантазії» (2012 р), де здобув II місце. Та найвагомішим для Дмитра став II Всеукраїнський конкурс «Діти у роки війни» (2013 р.), на якому робота Дмитра як фіналіста відзначена дипломом. Участь у цьому конкурсі принесла юному художнику високе визнання на всеукраїнському рівні.
Окрім цього, Дмитро прекрасно володіє англійською мовою, віртуозно розв’язує задачі та доводить теореми з математики, успішно долає вершини фізики, хімії, географії, української мови. У цьому році Дмитро здобув перемогу у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із семи предметів та два призових місця виборов у III етапі.

Росте Валентна Бойко у мистецькій сім’ї, де мама, бабуся і прабабця своїми руками творили довкола себе світ прекрасного і щедро дарували його людям. Чисте біле полотно манило дівчину своєю невиказаною таїною, а кольорові нитки, мов спалахи веселкової дуги, чарували ясними барвами, музикою нерозгаданих почуттів. Валя любила дивитись, як мама вишиває квіти. Червона нитка до зеленої, жовтої... Так гарно виходить. Чорнобривці, айстри, волошки, барвінок...
— Мамо, дай мені голку, полотно і нитки. Я теж хочу вишивати, – якось попросила Валя.
Взялася за голку в шість літ і поволеньки повела оповідь про дитячий світ казки, про радість сонячного дня і ніжність маминих рук. Спочатку вишивала серветочки, сорочечки для ляльок.
Такій завзятості можна тільки дивуватися. З її рук виходять чудові рушники, скатертини, панно. Вишиття зробило її не по-дитячому серйозною й спостережливою.
Валя не приховує, що спершу до крові колола пальці, нитки плуталися, голка не слухалася... А тепер на полотні чіткий бездоганний малюнок.
Вона вишиває не тільки нитками, але й чаклує бісером уже близько двох років.
Юна майстриня хоче вділити всім, хто споглядає її вишиття, часточку добра, щастя, сонячної радості, щоб світили вони кожному на життєвій дорозі.
Дівчина каже, що любить творити й творитиме надалі: «Життя без вишиття я не бачу і не уявляю». А ще в її житті є багато любові, оптимізму й філософії. «Прокидаюсь вранці  – переді мною моя сім’я: усміхнена бабуся, ласкава мама, заклопотаний татусь, милий братик. Як гарно починається день!
Валентина  добре вчиться в Бурштипській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, гарно співає, бере активну участь у громадському житті школи і позашкільного закладу, відвідує гурток вишивання.
Гарний смак, відчуття кольору, охайність та акуратність, які властиві дівчині, допомагають перетворити кожну її роботу на справжній витвір мистецтва.
Валя – комунікабельна дівчинка. У неї багато друзів.
Юна вишивальниця є незмінною учасницею і переможницею різноманітних конкурсів, виставок, де презентується мистецтво вишивання.
Кожна людина приходить у світ з певною місією, проте не кожен здатен повністю реалізувати цей щедрий дарунок долі. Творчість  – це талант, помножений на плідну працю.
Творча людина — наче той колос, що, налившись силою землі й сонця, дарує людям хліб.
У Бурштинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 дарує радість учителям учениця 6 класу Світлана Кліщ. Дівчина-перлина, дівчина-весна... Ніжна, делікатна, артистична. Особлива скромність вирізняє її з-поміж ровесників.
Вона посіла перше місце у ІІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Любов до рідного слова зародилася у Світланчиному серці ще з дитинства. Поезія, на її думку, частинка її душі. А як же без неї? Вважає, що глибокі почуття роблять людину прекрасною, доброю, милосердною. Цікава, хоче все пізнати. Вона сприймає життя, як дарунок Всевишнього, і вже з дитинства намагається цінувати кожну мить, продумувати кожен свій крок. Рідне слово, мов свята вода, живить її душу й серце.


Дмитро Духович – випускник Комарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2013 року. Талановитий від природи, здібний і працьовитий хлопець. Йому властива вимогливість до своїх здобутків.
Дмитро – дитина обдарована, має в серці любов і ніжність, які ведуть його до поставленої мети. Хлопець ерудований, особливу увагу приділяє вивченню предметів природничо-математичного циклу. Юнак вірить у себе, вміє керувати своїми бажаннями, старається пізнавати і відкривати щось нове і цікаве. З 6 класу – активний учасник районних і обласних олімпіад. Переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології 2010-2013 років.
Дмитро має чудову пам’ять, є віртуозом з комп’ютерних технологій, активний учасник різноманітних конкурсів. Шкільна команда «Полум’яні соколи», де капітаном був Дмитро, стала переможцем обласного етапу 19-го Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників і представлятиме Прикарпаття на Всеукраїнському рівні.
Дмитро надзвичайно комунікабельний, наділений задатками лідера, впевнено йде до нових звершень і мріє досягти високих вершин, щоб ним гордились батьки, рідні і друзі.
Хлопець мріє займатись науковою діяльністю, яка б приносила користь людям і державі.
Він вважає, що майбутнє нашої України  – у талановитих дітях.

Ця дівчинка  – взірець, на який слід рівнятися. Не кожен дорослий може похвалитися такими здобутками. Таку кількість нагород і подяк можна отримати тільки за сумлінну працю. Адже Христинка Шпирко вже з першого класу відзначалася своїм розумом і брала активну участь у всіх шкільних олімпіадах з різних предметів,посідала призові місця.
Але, мабуть, досить згадати здобутки учениці протягом цього навчального року,щоб з впевненістю сказати: «Нею гордиться школа!». Це і нагорода за зайняте перше місце у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії, біології та хімії, друге місце з географії та Всеукраїнському конкурсі з української мови імені
П. Яцика, третє місце в III етапі з історії. І це ще не ввесь перелік досягнень учениці.
Попри високі здобутки у навчанні Христинка бере активну участь у житті школи. Адже жоден конкурс, виступ не обходиться без її допомоги. Вона співає у шкільному хорі, ансамблі, грає на фортепіано, бере участь в конкурсах обласного рівня. Здається, немає нічого такого, чого б не змогла зробити ця дитина. А для цього потрібно витратити багато часу. Бо тільки наполегливою працею можна досягти високих результатів.
Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» отримало нагороду ЄС
19.07.2013 | Переглядів: 1286
Рейтинг

     ПАТ «Прикарпаттяобленерго» здобуло перемогу у Брюсселі (Бельгія) на першому загальноєвропейському конкурсі на премію Євросоюзу з корпоративної соціальної відповідальності серед 29 країн світу, що відбувся 25 червня. Серед головних критеріїв оцінки проектів ЄС: інноваційність, партнерство, переваги для суспільства та бізнесу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

День Дністра
19.07.2013 | Переглядів: 1450
Рейтинг

     Дністе́р  – річка на південному заході України та в Молдові (частково на кордоні обох країн). При впадінні до Чорного моря утворює Дністровський лиман. Третя за довжиною в межах України (після Дніпра й Південного Бугу) та дев’ята  – в Європі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Видано окремий номер журналу «Пам’ятки України”, присвячений Княжому Галичу
19.07.2013 | Переглядів: 1426
Рейтинг

     Особливістю цього номеру Всеукраїнського науково-популярного ілюстрованого журналу «Пам’ятки України» (№6 (189), червень 2013 р.) є те, що він цілковито присвячений до 1115-річчя з часу першої письмової згадки про Галич.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Сторінками Галицько-Волинського літопису
19.07.2013 | Переглядів: 12639
Рейтинг

     Однією із найяскравіших пам’яток літописання нашої історії є Галицько-Волинський літопис. Його знайшов у 1809 р. видатний російський учений М. Карамзін. Цей твір був написаний у другій половині XIII ст. Зберігся він у кількох списках, зокрема в Іпатіївському, де його вміщено зразу після Київського літопису.  Літопис складається з двох основних, різних за обсягом і характером частин: Літопис Данила Галицького (оповідає про події 1205-1258 рр.) і Волинського літопису (1258-1290 рр.). Центральною частиною твору є життя князя Данила Галицького. Ідейно літопис був спрямований проти боярського свавілля та прославляв руську зброю і Руську землю.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Грибний сезон
19.07.2013 | Переглядів: 1194
Рейтинг

     Кожного року із настанням грибного сезону створюється напружена епідемічна ситуація щодо отруєнь грибами. На щастя, випадків отруєнь грибами в Рогатинському та Галицькому районах цьогоріч не було.
Отруїтися грибами можна тоді, коли ви збираєте малознайомі або зовсім незнайомі гриби та коли проводите недостатню їх термічну обробку в процесі приготування. При зборі грибів будьте особливо обережні, бо серед зібраних грибів можуть опинитися малоїстивні і навіть сильно отруйні. Особливо небезпечні сироїжки (голубінки), під які дуже часто маскуються одні із найотруйніших грибів  – бліда поганка, яка на ранній стадії розвитку практично не відрізняється від їстівних грибів. До найбільш небезпечних отруйних грибів належать мухомори: зелений (бліда поганка), білий вонючий, білий, пантерний та червоний, що можуть викликати отруєння із смертельним результатом.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Африканська чума свиней
19.07.2013 | Переглядів: 1469
Рейтинг

     Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в світі ускладнюється,особливо у країнах, що межують з Україною (Росія, Білорусь).
Відповідно до офіційного повідомлення Департаменту ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь на території Гродненської області зареєстровано захворювання свиней на африканську чуму.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

«Які ж ми люди в Просторі малі!..»
19.07.2013 | Переглядів: 1053
Рейтинг

     Ім’я Ростислава Лотоцького галичанам добре відоме. Не раз читачі районної газети обговорювали його гострі публіцистичні статті. А от те, що він пише вірші, знали не всі. Адже не завжди писав під власним прізвищем, іноді публікувався під псевдонімами. Та хто знає характер Ростислава Васильовича, той впізнавав його стиль під вигаданими іменами.
І ось частину того, що написав за життя, Ростислав Лотоцький вирішив винести на суд читача. В Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася презентація його збірки, у якій вміщені публіцистичні твори та вірші.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net