на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


На храм до Пантелеймона
12.08.2011 | Переглядів: 2074
Рейтинг

     На храм до Пантелеймона9 серпня храм Пантелеймона, що у селі Шевченкове на Виноградній горі, пошановував Святого цілителя Пантелеймона. Цьогорічні урочистості відбувалися на знак 20-річчя відвідин Галицького деканату УГКЦ главою Церкви Кардиналом Мирославом-Іваном Любачівським та 19-річчя першого, після багаторічного мовчання, Богослужіння у храмі.
На урочистості до Храму цього дня завітав правлячий Єпископ Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Володимир Війтишин, якого хлібом-сіллю і щирим дитячим словом вітали наймолодші мешканці Шевченкового.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Духовність»

Мар’яна Рудак: Про події в області
12.08.2011 | Переглядів: 1816
Рейтинг

     Українці та поляки спільно помолилися за розстріляних у Чорному Лісі
У селі Рибному-Павлівці Тисменецького району освятили пам’ятний знак на місці, де 70 років тому нацисти розстріляли представників польської інтелігенції з колишнього Станіславова та його околиць. Шану понад семи сотням загиблих віддали представники влади Івано-Франківщини, Польщі, громадських огранізацій з України та Польщі, нащадки загиблих. Довгі роки правду про трагічні події Другої світової війни приховували, історичну справедливість почали відновлювати тільки в роки незалежності. Саме тоді розпочалися археологічні розкопки, вивчення архівних документів та робота з упорядкування могил...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Ярослав Поташник: Про події в районі
12.08.2011 | Переглядів: 2074
Рейтинг

     Район готується до святаРайон готується до свята
10 cерпня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в районі Дня Державного Прапора та 20-ї річниці Незалежності України.
Членами оргкомітету обговорено хід підготовки до відзначення ювілею держави. Визначено заходи, які проводитимуться у населених пунктах району та програму урочистостей, які відбуватимуться у місті Галичі за участю мешканців району, духовенства, молоді, представників громадських та політичних організацій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Успіх у ефективній роботі
12.08.2011 | Переглядів: 1608
Рейтинг

     Петро СтрембіцькийСьогодні в суспільстві посилилась роль органів самоврядування. Змінюються акценти щодо їх ролі. Одним із завдань районної ради є постійне вдосконалення роботи, головними чинниками якої залишається прозорість і відкритість перед громадою у своїй повсякденній роботі.
– Петре Євстаховичу, наближається до завершення перший рік каденції районної ради, позаду 9 місяців роботи. Підведено підсумки соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя. Як Ви оцінюєте роботу районної ради за цей період?
– Перш за все, хочу зазначити, що рада намагається сьогодні працювати так, аби стосунки між владою і громадянським суспільством відповідали нормам демократії. Впродовж цього періоду радою проведено шість сесійних засідань. І слід сказати, що депутати від сесії до сесії стають згуртованішими.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Перша ластівка
12.08.2011 | Переглядів: 2558
Рейтинг

     Степан ІванюкВ кінці 80-х років минулого століття відбулися надзвичайні політичні і історичні події, а Україна, яка 70 років була у складі СРСР, заговорила на повний голос. Про неї дізнався світ. Черговий номер газети продовжує публікувати матеріали, присвячені 20-річниці незалежності України.
Сьогодні ми поведемо розмову про створення і діяльність в районі Української республіканської партії, яку впродовж років очолює Степан Іванюк.
– Пане Степане, повернімося в пам’яті на 20 років назад.
– Я б торкнувся подій, які передували процесам відродження. Адже у березні 1988 року утворено...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Наша історія»

діяльність керівництва Галицького району
12.08.2011 | Переглядів: 1365
Рейтинг

      Робочий тиждень голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин розпочав із вирішення основних виробничих питань щодо  забезпечення  життєдіяльності району, які були обговорені на нарадах із заступниками та керівниками управлінь і відділів районної державної адміністрації.
Крім того, керівник району провів нараду з керівниками...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Врятоване кохання
12.08.2011 | Переглядів: 2236
Рейтинг

     Врятоване коханняГолосно продзвенів будильник. Іра неохоче висунула руку із-під ковдри, щоб його вимкнути.
Лінь. Ох і лінь їй сьогодні прокидатися. Вона поніжиться у ліжку ще п’ять хвилин... Очі заплющилися самі...
До кімнати зайшла Таня. Побачила, що Іра ще в ліжку, стала будити сусідку.
– Ти що сьогодні на заняття не ідеш?
Іра миттю підхопилася і заметушилася. Їй здавалось, що вона дрімала всього кілька хвилин, а пройшло цілих сорок. Тепер вона спізнюється. «І чому не встала як будив дзвінок», - подумки картала себе дівчина.
Поспіхом вмилася, одягнулася. Кави випити вона вже не встигне. Нічого... Схопила сумку з конспектами і рушила до дверей. В бібліотеку теж не встигне, тому книгу поверне після лекцій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Актуально»

Яків Стрепа: архиєпископ Галицький, блаженний римо-католицької церкви
12.08.2011 | Переглядів: 2768
Рейтинг

     Яків Стрепа: архиєпископ Галицький,  блаженний римо-католицької церквиВпродовж кількох десятиріч панування тоталітарного режиму питання, пов’язані з історією церкви, її діячами, подавалися з певною негативною ідеологічною спрямованістю. Релігія, як і приватна власність, була тією фундаментальною основою, з якою боролися як пропагандивними, так і силовими методами.
Особливого забарвлення набирала ця боротьба, коли йшла мова про католицьку церкву. Як вважалося, остання була реакційною, і визискувала працьовитий люд. Звісно, певні підстави під цим у конкретних історичних обставинах були, але разом з тим, католицька церква дала світу багатьох святих і благословенних, заступництва в яких і зараз просить той самий працьовитий люд. Адже святість є завжди актуальною і ніколи не старіє з бігом часу. В цьому плані є цікавою постать архиєпископа Галицького римо – католицької церкви Якова Стрепи (Стржемя) / пол. Jakub Strepa (Strzemię). Часи середньовіччя уже давно в минулому, тому тільки давні стіни церкви Святого Пантелеймона пам’ятають цю відому особу – можливо, не постійно, але періодично, впродовж 17 років. Але все за порядком.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Наша історія»

До 85-річчя від дня народження В. Д. Барана
12.08.2011 | Переглядів: 1958
Рейтинг

     До 85-річчя від дня  народження В. Д. БаранаВолодимир Данилович Баран – член кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки народився 9 серпня 1926 р. у с. Дем’янів Галицького району Івано-Франківської області. Після закінчення початкової школи у рідному селі продовжував навчання у неповній середній школі в м. Бурштині. Продовжив освіту лише після тяжких років німецько-фашистської окупації, закінчивши Рогатинське педагогічне училище. Остаточно він обрав свій майбутній фах 1946 р., коли вступив на історичний факультет Львівського педагогічного інституту. З 1950 р. починається відлік трудового стажу В.Д. Барана.
Починаючи з 1953 р., коли Володимир Данилович був зарахований на посаду молодшого наукового співробітника Інституту суспільних наук АН УРСР, його професійна діяльність назавжди пов’язана з археологією. Із самого початку визначилося коло наукових інтересів молодого археолога – проблема походження слов’ян та їх ранньої історії. Цій темі він залишився вірним на все життя.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Наша історія»

«Народу син і гордість України»
12.08.2011 | Переглядів: 2234
Рейтинг

     http://greatest.com.ua/files/main/franko_main.jpgПід такою назвою в с. Бовшів бібліотекою разом з Народним домом, школою, «Просвітою» було проведено літературно-музичний вечір, присвячений 155-й річниці від дня народження Івана Франка.
Гортаючи сторінки книг про життя Каменяра «Від отчого дому», «У світ широкий», «Тричі мені являлася любов», «Я радо йду на чесне праве діло», «Остання часть дороги», «У мандрівку століть», ведучі вечора Роксоляна Мацьків та Леся Горбачевська ознайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом І. Я. Франка. Образ І. Франка відтворив Д. Горбачевський. В його виконанні прозвучали віршовані й прозові твори Каменяря.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Наша історія»

Газовий ажіотаж у Маріямполі
12.08.2011 | Переглядів: 1602
Рейтинг

     У центрі села група людей, які очікують на автобус, щось жваво обговорюють, сперечаються. Підхожу ближче, вітаюся.
– Ви про що? – запитую.
– Про газ, – відповідає середнього віку жінка. – У мене в селі старенька, тяжко хвора мама вимушена збирати хворост, щоб розпалити у печі і підігріти страву. Торік і в попередні роки газовики з району регулярно завозили скраплений газ, а тепер щось з ними сталося і про людей забули.
– Кажуть, що якийсь там завод став на ремонт, – втручається в розмову інший маріямполянин....

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Час платити за землю
12.08.2011 | Переглядів: 1784
Рейтинг

     Відповідно до статті 9 розділу I „Загальні положення” Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, які є обов’язковими до сплати на всій території України, і в повному обсязі зараховуються до місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.
Плата за землю об’єднує в собі два обов’язкові платежі – земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Кодексу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Фестиваль “Змінимо світ на краще”
12.08.2011 | Переглядів: 2204
Рейтинг

     Фестиваль  “Змінимо світ на краще” На гостинній українській землі Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра традиційно зібрав в МДЦ «Артек» на Х ювілейному Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!» юних посланців із 55 країн світу. Фестиваль відбувався за підтримки Президента України Віктора Януковича та Кабінету Міністрів України. Співорганізатори фестивалю Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерство закордонних справ України.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Актуально»

Встановлено нові розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої
12.08.2011 | Переглядів: 2820
Рейтинг

     З 05.08.2011 року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 03.08.11. №819 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. №957», змінився розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.
Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, коньяку та спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об’ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

До відома суб’єктів господарювання
12.08.2011 | Переглядів: 1322
Рейтинг

     Міністерство економіки повідомляє про набуття чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 року № 706 “Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року №833”, якою зобов’язано суб’єктів господарювання забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

“Александров ралі”
12.08.2011 | Переглядів: 1897
Рейтинг

     “Александров ралі”У середу в Івано-франківській ОДА відбулася прес-конференція, пов’язана з проведенням на території Косівського району п’ятого етапу чемпіонату України “Александров ралі”. Змагання, присвячені 20-ій річниці незалежності України, проводитимуться 12-13 серпня. Це гравійне ралі проходитиме зі складними та довгими спеціальними ділянками через перевали “Шурдин” та “Німчин”. За словами голови ОДА Михайла Вишиванюка, проведення на теренах області престижного чемпіонату України з ралі “додасть бонусів інвестиційно привабливому регіону Прикарпаття, адже його висвітлюватимуть провідні національні та міжнародні ЗМІ, до нього будуть залучені представники спортивної сфери та бізнесових кіл Європи і світу”.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Спорт»

Головне управління статистики інформує
12.08.2011 | Переглядів: 1689
Рейтинг

     Фінансові результати діяльності підприємств – всіх суб’єктів господарювання
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (сальдо) по всіх суб’єктах господарювання (крім установ, що утримуються за рахунок бюджету) без урахування зміни основного виду діяльності за 2010 рік у Галицькому районі становив 3,3 млн грн збитків. Негативне сальдо сформовано, в основному, за рахунок підприємств промисловості (5,3 млн грн). Частка збиткових підприємств району склала 24,5%.
Разом з тим, 75,5% підприємств району були прибутковими, ними одержано 8,8 млн грн прибутку. Найбільший він у підприємств сільського господарства, мисливства, лісового господарства – 2,3 млн грн і торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 2,1 млн грн.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Легальна робота сьогодні – достойна пенсія завтра
12.08.2011 | Переглядів: 1620
Рейтинг

     З метою легалізації зайнятості населення, легалізації заробітної плати, підвищення рівня оплати праці, посилення ефективності державного контролю за додержанням законодавства про працю та підвищення рівня захисту трудових прав працюючого населення за дорученням уряд Міністерство соціальної політики України розробило три законопроекти:
● Закон України “Про відповідальність підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців та інших суб’єктів підприємницької діяльності у сфері праці”;
● Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення)”;

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Літній відпочинок на воді
12.08.2011 | Переглядів: 1745
Рейтинг

     Минуло два місяці літа. Спека змінювалась дощами. Вода в річках району піднімалась, особливо у Дністрі. У такій холодній і мутній воді не відпочинеш, не покупаєшся.
Але вода спадала, теплішала, ставала чистою і знову манила до себе свіжістю та прохолодою.
На відпочинок до річок знову помандрували відпочиваючі. Літо в розпалі.
Але дуже прикро, що у нас вже є трагічні випадки, які сталися саме на водоймах. 1 липня 2011 року у каналі Бурштинського водосховища після вживання алкоголю пішов купатись житель Нових Скоморох (1971 р.н.). Він був знайдений у водоканалі утопленим.
21 липня у цьому ж водоканалі під час купання групи дітей почав тонути хлопчик (2002 р.н.). Однолітки хотіли надати йому допомогу, але не змогли. На допомогу поспішив хлопець років 25, але не встиг, хлопчина потонув.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

ДПІ повідомляє
12.08.2011 | Переглядів: 1597
Рейтинг

     Установчі збори з формування нового складу громадської ради при Державній податковій інспекції в Галицькому районі відбудуться 17 серпня 2011 року за адресою: м.Галич, вул. Шеченка,10, 3-й поверх, каб.308. Початок о 10:00 годині.
Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»

Золотиста картопляна нематода
12.08.2011 | Переглядів: 2546
Рейтинг

     http://www.gornovosti.ru/static/images/archive/2365/krasnoyarskiy-kartofel-atakovala-nematoda.jpgЧимало шкідників рослин та бур’янів потрапляють на наші городи через торгівлю рослинною продукцією. Охороняє наші ґрунти від різноманітних фітопатогенних організмів Державна інспекція з карантину рослин. До слова, Волинська область у цьому сенсі чи не найчистіша в країні. Втім державні інспектори з карантину рослин ще раз пояснили дачникам та господарям, як правильно боротися зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Про господарку»

Корисні поради
12.08.2011 | Переглядів: 1418
Рейтинг

     ● Пийте багато води.
● Снідайте по-королівськи. Обідайте, як принц. Вечеряйте, як жебрак.
● Споживайте більше їжі рослинного походження і менше
 продуктів, вироблених на заводах.
● Прочитайте більше книг, ніж у минулому році.
● Посидьте у тиші, принаймні 10 хвилин щодня.
● Спіть не більше 7 годин на добу...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Це цікаво»

Допоможіть Олежику
12.08.2011 | Переглядів: 1524
Рейтинг

     Допоможіть ОлежикуОлежик у цьому році готувався йти до школи, мав стати першокласником. Він ріс абсолютно здоровим і дуже активним хлопчиком. Але раптово сімейне щастя родини затьмарилося. Спочатку на ніжках Олежика почали з’являтися синці. Він став швидко стомлюватися. Після проведених аналізів поставлено діагноз: гострий лімфобластний лейкоз.
 Зараз Олежик знаходиться на лікуванні в Івано-Франківській обласній дитячий лікарні. Він потребує довготривалого та вартісного лікування (близько 200 тис. грн). Родина самотужки зібрала гроші на перший курс лікування хіміотерапії. Щоб продовжити далі лікування Олежика, необхідна допомога, сучасне лікування вимагає великих коштів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Офіційно»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net