на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


ВИБІР ЗРОБЛЕНО
06.11.2010 | Переглядів: 1544
Рейтинг

     Вибори - 2010Україна пройшла випробування ще одними виборами, які виділяються на тлі попередніх актів народного волевиявлення не тільки своїм суто місцевим характером, змішаною системою голосування, але й додатковими труднощами, які їм забезпечило законодавство.
Як виявилося, країна так і не змогла адаптуватися до відредагованого закону повною мірою. А звідси середня явка, суперечки про порушення, які носили несистемний та епізодичний характер,  а тому  істотно вплинути на результат виборів не змогли…
Та попри це, вибори 31 жовтня 2010 року до органів місцевого самоврядування вже стали історією.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Вибори закінчилися...
06.11.2010 | Переглядів: 1895
Рейтинг

     «Вибори закінчились: з 1 листопада у Полтаві з маршруток почали викидати ветеранів…», «Вибори закінчились: у донеччан почали арештовувати майно за комунальні послуги…».
Такими заголовками запістрявів Інтернет вже першого дня після виборів до місцевих рад, що відбулися 31 жовтня.  Та це не найгірші новини, якими почався післявиборчий тиждень.  За повідомленням УНІАН, Кабінет Міністрів України своєю постановою № 976 від 27 жовтня 2010 року скоротив пенсійні надбавки для окремих категорій населення.
Згідно з текстом документа, розміщеного на сайті Уряду, вносяться зміни до Постанови Кабміну № 530 від 28 травня 2008 року, а саме скасовується дія пункту 3 даної постанови.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

ЗУНР – героїчна сторінка в історії України
06.11.2010 | Переглядів: 4012
Рейтинг

     ЗУНР – героїчна  сторінка  в історії УкраїниДержавне відродження на західноукраїнських землях (у Галичині, на Буковині й Закарпатті), які входили до складу Австро-Угорщини, відбувалося відокремлено, але під сильним впливом подій на Наддніпрянщині. Внаслідок війни на цих землях утворився сприятливий клімат для зростання національного руху українців і українські політичні діячі почали готуватися до створення власної держави. 18 жовтня 1918 р. у Львові було утворено Українську Національну Раду – політичний представницький орган українського народу в Австро-Угорській імперії. А 19 жовтня 1918 р. Українська Національна Рада проголосила Українську державу на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття, що пізніше дістала назву Західноукраїнська Народна Республіка.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Відбулася наукова конференція
06.11.2010 | Переглядів: 2304
Рейтинг

     конференція4 листопада 2010 р. в Національному заповіднику “Давній Галич” відбулася Міжнародна наукова конференція “Галич і Галицька земля в доісторії і середньовіччі. Проблеми методології”. Організаторами конференції виступили Міністерство культури і туризму України і генеральна дирекція заповідника “Давній Галич”. Традиційно щорічне осіннє проведення конференції співпало з іншою не менш важливою подією – відзначенням 16-ї річниці з часу створення заповідника.
З привітальним словом до учасників конференції звернулися генеральний директор заповідника О.Береговський, начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації В.Федорак, начальник відділу охорони культурної спадщини та музейної роботи управління культури облдержадміністрації А.Давидюк, представники Галицької РДА. Найбільш активних працівників заповідника відзначено почесними грамотами управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації та Галицької РДА. Зокрема, нагороджено старшого наукового працівника В.Гембарську, завідувача науково – освітнього відділу Ірину Цап’юк, завідувача відділу охорони природи і заповідних територій М.Дмитрук та ін.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Мала академія народних ремесел у Галичі: 20 років творчості і кропіткої праці
06.11.2010 | Переглядів: 3652
Рейтинг

     МАНР29 жовтня у Галереї мистецтв Національного заповідника «Давній Галич» відкрилась виставка творчих робіт вчителів та учнів Галицької малої академії народних ремесел. На ній представлено понад 200 експонатів, створених у різних техніках і жанрах. Роботи розкривають історію княжого Галича, красу рідної природи, багатий духовний світ наших краян.  
Мала академія народних ремесел (раніше – Галицька художньо-реміснича школа) працює в Галичі 20 років. З 2000 р. очолює педагогічний колектив Стефанія Степанівна Сидорук. 22 педагоги – талановиті майстри своєї справи – прилучають до прекрасного своїх обдарованих вихованців. Сьогодні тут навчається 656 дітей. А всього за два десятиліття у стінах цього позашкільного навчального закладу здобули початкову художню освіту, розвинули свої здібності близько трьох тисяч учнів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Культура і мистецтво»

Люби і знай свій рідний край
06.11.2010 | Переглядів: 2774
Рейтинг

     Екскурсія в с.КривчеЗдається, ще вчора продзвенів першовересневий дзвоник у Галицькій гімназії. Ми, батьки і наші першокласники-гімназисти, з великим хвилюванням переступили поріг гімназії. Чуйне, тепле, привітне, по-справжньому материнське та батьківське ставлення педагогічного колективу до наших дітей з перших днів дало про себе знати. Діти одразу звикли, здружилися, стали однією гімназійною родиною, не відчували того, що вони прийшли в новий колектив з новими правилами, новими навантаженнями, з новими методами і підходами до навчання і проведення дозвілля. Нам, батькам, надзвичайно приємно і радісно, що наші діти так швидко і без перешкод влилися в колектив гімназії. Великою заслугою цього є методи підходу до роботи з гімназистами.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

В унісон із ритмом сучасності
06.11.2010 | Переглядів: 2032
Рейтинг

     В унісон із ритмом сучасностіНайважливішою педагогічною проблемою сьогодення стало впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій, прийомів, методик, які допомагають дітям «відкривати» себе, розкривати свою особистість. Критерієм успішності підлітка стає не стільки результативність у вивченні навчальних предметів, скільки ставлення людини до можливостей власного пізнання й перетворення природи, історії, самої себе.
Нині в освіті України спостерігаються тенденції до удосконалення традиційних методик і методів роботи з учнями та пошуки й розробка нових альтернативних технологій, більш ефективніших, оптимальніших, результативніших, ніж ті, що існували в минулому. Завдяки цьому українська освіта швидко збагачується новизною, а також поліпшується якість навчання школярів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Зустріч гостей
06.11.2010 | Переглядів: 8642
Рейтинг

     Зустріч гостей з НімеччиниНадворі осінь... Вдалині видніються стиглі китиці горобини... Кругом тиша… А у школі с.Дем’янів гамірно…Учні, вчителі зустрічають гостей з Німеччини – членів благодійної організації «Карітас», яких було 8 чоловік.
Сама школа на мить стала ще красивішою. По-святковому  прибрана актова зала, а учні, вчителі – у вишитих сорочках, костюмах. Всі – радісні, щасливі.
Хлібом-сіллю зустріли гостей. До глибини душі відчувалася їхня вдячність. З привітальним словом виступила директор школи Марія Саранчук, яка розповіла гостям про досягнення учнів. Про співпрацю з організацію «Карітас» повідомив парох села Дем’янів о.Михайло Рошко. Зацікавили гостей ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

“Криничка” йшла до читача 10 років
06.11.2010 | Переглядів: 3687
Рейтинг

     Криничка4 листопада у Галицькій районній бібліотеці відбулася презентація збірочки віршів для дітей Галини Симчич «Криничка». Галина Володимирівна – жінка неспокійної душі, людина з добрим серцем, щирою вдачею і невтомною мистецькою працею, матір п’ятьох дітей.  У районі та й за його межами Галину Симчич знають як поетесу, композитора, автора і виконавця чудових гуморесок. У 1999 році вийшла її перша збірка гуморесок «Справа з бараном». Галина Володимирівна – незмінний учасник багатьох фестивалів гумору і сатири.  Вірші для дітей почала писати, коли народився її наймолодший синочок - 10 років тому. Саме десять років чекала виходу збірка, і аж цього році у видавництві «Зоря» вона побачила світ. У збірці – твори для дітей про добро, одвічні цінності нашого народу.  У передмові до книжки сказано: «Задушевність, простота, влучність вислову, безпосередність – ось головні ознаки віршів Галини Симчич…». Книжечка оформлена чудовими малюнками художниці Галини Теремко.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Серця білих янголів»
06.11.2010 | Переглядів: 2569
Рейтинг

     Із всіх професій на землі
У тебе найсвятіша,
Із всіх сердець на цій землі
У тебе найщиріше.
Слова цього вірша яскраво відображають сутність людини в білому халаті, медика, який володіє не тільки фаховим талантом – зцілювати тіло, але засвідчує своє вміння поглянути на довколишній світ і зворушливим поетичним словом сягнути глибоко в читацьку душу.
Нещодавно побачила світ друга збірка літературних творів працівників охорони здоров’я області «Серця білих янголів». 21 жовтня у Івано-Франківську відбулося засідання мистецько-літературного об’єднання медиків Прикарпаття «Родина», де презентувалася ця книга. У дружній і теплій атмосфері зібралися люди різних поколінь, яких об’єднала не лише професія, а й любов до поезії. Медики-поети мали змогу поспілкуватися між собою, прочитати колегам свої нові поетичні твори, поділитися враженнями та планами на майбутнє.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Акорди Метуси»

Михайлові літа
06.11.2010 | Переглядів: 1767
Рейтинг

     Вже і ноги не ті, і руки покривило надмірно, але ще під силу на ті роки праця годувальника, хлібороба українського поля… Каже старий Атаманюк: «У полі буду помирати, бо вже так полюбив працю на землі…».
Михайлові Васильовичу цього року виповнюється  87 літ. Народився він в сім’ї робітних селян Василя та Анни Атаманюків. Тяжкі часи тоді були… Село Курів… Більшовицька навала… Голод, холод, розруха…
У 16 років, ще зовсім хлопчисько, поїхав в далеку Німеччину – область Судети. Там зазнав принижень, знущань, важкої праці на чужому полі…

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Наша історія»

З історії Лемківщини
06.11.2010 | Переглядів: 2670
Рейтинг

     Бескиди мої, Бескиди...
В житті вас ніколи не бачив,
До мене приходите в сни Ви,
І, чомусь, заходитесь плачем...
Так, цей плач ще довго лунатиме над лемківськими карпатськими Бескидами, бо не затихає біль і туга в серці лемківського народу. У серці, яке смертельно зранене, але ще живе, і, на щастя, здатне відродитися, бо пульсує ще в ньому кров предків цього незламного народу, цієї колись барвистої, квітучої галузки української нації. Галузки, яка ще не зів’яла і не висохла, хоч і перебула складні часи полонізації та австрійської окупації, лихоліття сталінських репресій. І це робить честь лемківському люду, який, пройшовши крізь багатовікові тортури, зберіг вірність своїй прадідівській українській землі, не втратив свої етнічні особливості, своє рідне слово та пісню.
...Дзвенить наша пісня, дзвенить.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Наша історія»

Щоб попередити повені...
06.11.2010 | Переглядів: 1751
Рейтинг

     Шановна редакціє «Галицького слова» !
Щиро вдячний Вам за розуміння, з яким Ви ставитесь до моїх дописів щодо великих і малих повеней.
Також дякую міському голові м.Галича Оресту Трачику за те, що відреагував на мою статтю про затоплення через місцеві дощові зливи. Тепер ми вже вільно можемо пройти до центру м.Галича (без гумових чобіт). Варто також зазначити, що по вулиці  Дністровській, де я проживаю, вже завезено і розрівняно гравій.
Маю надію, що найближчим часом роботи на дорогах будуть продовжуватись і за моєю пропозицією буде викопано рови!
Щодо запропонованої мною пропозиції щодо побудови тунелю (під залізничним полотном), то письмової відповіді я не одержав.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Державна інспекція з карантину рослин в Івано-Франківській області повідомляє
06.11.2010 | Переглядів: 2699
Рейтинг

     Спеціалісти інспекції у своїй роботі керуються Законом України «Про карантин рослин», розпорядженням Укрголовдержкарантину та іншими нормативними документами.
Основними завданнями з карантину рослин є: охорона території Івано-Франківської області та України від занесення або самостійного проникнення з-за кордону чи із карантинної зони карантинних організмів; своєчасне виявлення, локалізація та ліквідація карантинних та особливо небезпечних для України організмів, а також запобігання проникненню їх в регіони, де вони відсутні; здійснення державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведення заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, ввезенні, перевезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні підкарантинних матеріалів і організмів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Профілактика грипу
06.11.2010 | Переглядів: 2665
Рейтинг

     Із настанням холодів часто з’являються неприємні симптоми: нежить, кашель, головний біль, підвищення температури тіла, ломота у суглобах, слабкість. Як результат – лікарняний лист та дороге лікування, інколи навіть у стаціонарі. А про ускладнення нічого і говорити: запалення легень, нирок, очей, середнього вуха, інколи головного мозку та його оболонок, ураження серця, суглобів. Їхнє лікування ще дорожче і може призводити навіть до інвалідності. Це ознаки грипу, захворювань, що викликаються вірусами – група гострих респіраторних інфекцій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період
06.11.2010 | Переглядів: 2365
Рейтинг

     Щорічно в нашій державі виникає біля 60 тис. пожеж. Тільки за 9 місяців 2010 року в Україні виникло 49930 пожеж, внаслідок яких загинуло 1822 людини, в тому числі 51 дитина, 1154 людини отримали травми. Загальні збитки від пожеж за 9 місяців 2010 року склали біля 2-х мільярдів гривень. Щоденно в державі, в середньому, виникає 135 пожеж, на яких гине 7 людей та 4 людини отримують травми.
За 9 місяців 2010 року на території Івано-Франківщини виникло 820 пожеж, у вогні  загинуло 36 осіб, в тому числі 1 дитина, 36 мешканців краю на пожежах отримали травми. Вогонь завдав матеріальних збитків на суму близько 23 млн. гривень.
Як свідчить статистика, майже 80 % пожеж виникають в житловому секторі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Винних не осудили
06.11.2010 | Переглядів: 1540
Рейтинг

     Газета «Галицьке слово» і Телекомпанія “РАІ” уже висвітлювали цю важливу подію, яка відбулася 23 жовтня 2010 року в місті Галичі – відкриття і освячення реконструйованого пам’ятника юнакам Галицького району, які загинули у війні в Афганістані. Галичани вшановують своїх синів, рідних, друзів, громадян свого району. Допоки житиме пам’ять про них, загиблих, вони житимуть в наших серцях.
Але мене мучить інша думка, чому гинули галицькі юнаки і взагалі українські хлопці на чужій землі, за які ідеї?.. Так, вони виконували солдатську присягу тодішньої тоталітарної режимної влади...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Наша історія»

СБУ затримала на хабарі заступника начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області
06.11.2010 | Переглядів: 2299
Рейтинг

     2 листопада співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області затримали “на гарячому” під час одержання хабара заступника начальника відділу державного контролю територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області.
Службовець вимагав хабара у приватного перевізника за те, що не застосовуватиме до нього фінансових санкцій та не ініціюватиме позбавлення його ліцензії на право здійснення пасажирських перевезень за виявлене порушення.
Як стало відомо співробітникам СБУ, один із водіїв на маршруті, що обслуговується цим приватним перевізником, скоїв дорожньо-транспортну пригоду. На місце виїхали співробітники ДАІ, які повідомили про ДТП заступника начальника територіального Управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області для вжиття ним відповідних заходів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»

Щодо права віруючих громадян здійснювати платежі без ідентифікаційного номера та залишення цього права у проекті Податкового кодексу України
06.11.2010 | Переглядів: 1579
Рейтинг

     Відповідно до Закону України „Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів” для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов’язкових платежів.
У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
З метою виконання положень Закону України “Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів” та врегулювання питання щодо внесення відмітки до паспорта громадянина України фізичній особі, яка за релігійними або іншими переконаннями відмовляється від ідентифікаційного номера, розроблено Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та інших обов’язкових платежів, який затверджено спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 № 602/1226 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України  20.10.2004 за №1345/9944 із змінами (далі – Порядок № 602).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Офіційно»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net