на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Небезпечний "скарб" у центрі міста
13.11.2010 | Переглядів: 1674
Рейтинг

     Міни, бомби, снарядиЦей тиждень у  Галичі почався із тривожного повідомлення: під час проведення земляних робіт на будівництві виявлено вибухонебезпечний предмет часів Другої світової війни. Про небезпечну знахідку було повідомлено в Галицький районний відділ ГУ МНС України, а звідти інформацію передали аварійно-рятувальному загону спеціального призначення ГУ МНС України в Івано-Франківській області. Сапери негайно виїхали на місце події. Ще у понеділок вони підняли на поверхню більше двох десятків вибухонебезпечних  предметів, серед яких — протитанкові міни, мінометні снаряди, кулеметні диски та «ріжки» з набоями.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

У раду йде ефективна команда
13.11.2010 | Переглядів: 3023
Рейтинг

     Петро Іванович Курляк31 жовтня у виборчих перегонах на посаду міського голови міста Бурштина з великим відривом від інших кандидатів впевнену перемогу отримав представник Всеукраїнського об’єднання «Свобода», донедавна його очільник Петро Іванович Курляк – людина відома в політичних колах міста енергетиків і району.
Напередодні першої сесії нової каденції Бурштинської міської ради я зустрівся з Петром Івановичем і попросив відповісти на низку питань.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

І знову столітній ювілей
13.11.2010 | Переглядів: 1630
Рейтинг

     100 роківВчора жителька міста Бурштина КАНЮКА Наталія Федорівна відзначила свій сотий День народження.
Привітати ювілярку зі святом прийшли голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, уже колишній міський голова Бурштина Ярослав Громко та новообраний  - Петро Курляк. Григорій Івасишин вручив Наталії Федорівні вітальну листівку від Президента України Віктора Януковича, грамоту Галицької районної державної адміністрації і районної ради та ікону Божої Матері. Від Бурштинської міської ради іменинниця отримала у подарунок грошову винагороду та вітальну листівку.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Мощі СВ.Пантелеймона у Вікторові
13.11.2010 | Переглядів: 2487
Рейтинг

     Мощі СВ.Пантелеймона у ВікторовіМабуть, у кожного в житті бувають періоди, коли хоча б на мить хочеться забути про земні турботи і переживання та поринути у філософські роздуми над своїм життям, його суттю. Хочеться вірити в диво, що настане час, коли наші проблеми вирішаться, а негаразди відійдуть, що життя стане набагато щасливішим і простішим.
Святий Великомученик і Цілитель Пантелеймон народився у місті Никодимії у сім’ї язичника Євсторгія. Пантолеон (ім’я до хрещення) був здібним і обдарованим хлопчиком. Закінчив язичницьку школу і став навчатися мистецтву лікування у знаменитого у Никодимії лікаря Єфросина. Через деякий час доля зводить його із священомучениками Єрмолаєм, Єрмиппом і Єрмократом. Саме вони і відкрили молодому лікарю святу віру Христову. Незабаром він став вірним служителем та проповідником християнського вчення і був охрещений святим Єрмолаєм з іменем Пантелеймон, що в перекладі означає всемилостивий.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Духовність»

Збережемо мову для нащадків
13.11.2010 | Переглядів: 3147
Рейтинг

     Збережемо мову для нащадківУ день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Це свято згуртовує всіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Впродовж останнього тисячоліття українська мова зазнавала і зазнає чимало утисків та поневірянь. Лише за останні триста років було близько п’ятсот циркулярів про заборону чи обмеження рідної мови на території України. І ось тепер, на двадцятому році незалежності, ми відстоюємо свою мову у своїй державі. До Верховної Ради поданий законопроект «Про мови в Україні», який значно обмежує її використання у державі. Вже тепер з телеекранів забирають дублювання українською мовою іноземних фільмів, звужують її використання у діловодстві державних та освітніх установ. Запровадження російської мови як другої державної – перший крок до зруйнування української держави.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Культура і мистецтво»

До дня Української писемності та мови
13.11.2010 | Переглядів: 5193
Рейтинг

     до дня Української писемності та мовиДень української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства відповідно до Указу Перзидента N1241/97 “Про День української писемності та мови”, у якому зазначено: “Встановити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця”. Щорічно культурна, освітянська і наукова громадськість України відзначає цей день 9 листопада не випадково. За церковним календарем саме цього дня вшановується пам’ять творця писемної історії Київської Русі, речника “братолюбія і злагоди” – Нестора-літописця. Давньоруський письменник та історик, високоосвічена людина свого часу, укладач “Повісті минулих літ”, чернець Києво-Печерського монастиря – особа історична, а не легендарна. Своїм неоціненним літописом він виконав завдання державної ваги. Відтоді наше слово набирало сили, удосконалювалось у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Культура і мистецтво»

Екологічний форум
13.11.2010 | Переглядів: 1700
Рейтинг

     26-28 жовтня  у Міжнародному виставковому центрі у Києві пройшов Міжнародний екологічний форум «Довкілля – 2010», в якому взяли участь високопосадовці нашої держави, посли 14 країн. Він яскраво продемонстрував щире прагнення України до поєднання економічного зростання та невиснажливого використання природних ресурсів, комплексного  вирішення економічних та екологічних проблем на національному, регіональному та місцевому рівнях. Учасники  форуму побачили тут  екологічно збалансовані технології, здобутки науки та екологічної просвіти в Україні.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Кілька штрихів із літопису Вікторівської школи І-ІІ ст.
13.11.2010 | Переглядів: 2802
Рейтинг

     Школа у ВікторовіВоістину школа, як навчальний заклад, починає своє життя з того моменту, коли головні складові її організму – діти і вчитель, розпочнуть навчальний процес, сівши за парти. Мудрець сказав: «Знайди, де твої корені, і не метушися щодо інших світів».
До глибини якого часу сягає своїм корінням історія вікторівської школи, на сьогодні важко дати точну відповідь.
Звичайно, духовні традиції Галицько-Волинської Русі через звичаї і обряди, народну мораль, сім’ю та школу передавались наступним поколінням. Проте втрата українцями своєї державності, поневолення Галичини Польщею, а потім Австрією призупинили процес розвитку національної освіти на наших землях. Обставини змінились у ХІХ столітті. Аналіз чисельності населення Вікторова за ХІХ ст. засвідчує, що село було одним із найбільших поселень серед теперішніх сіл Галицького району. Так на 1832 р. в селі проживало 1160 чол., 1858р. – 1621 чол., 1890 р. - 2035чол., а на 1913 р. – 2647 мешканців. Отже, при такому зростанні населення природно збільшувалася і кількість дітей шкільного віку.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Наша історія»

Ти професію обрав?.. ПАК тобі допоможе!
13.11.2010 | Переглядів: 1519
Рейтинг

     ПАКЗ 5 по 9 листопада 2010 року за участю заступника голови Галицької районної державної адміністрації Ірини Чернеги, представника відділу соціальних служб для молоді Галицької РДА Людмили Сівецької у Галицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Бурштинській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та Залуквянській ЗОШ І-ІІІ ст. головними спеціалістами Галицького РЦЗ Наталією Гамлявою та Л.Сірко проведено презентацію програмно-апаратного комплексу (ПАК) для професійної орієнтації молоді „Мотивації розвитку зацікавленості до професійного самовизначення”. ПАК розроблений фахівцями на замовлення Державного центру зайнятості України, оснащений кольоровим монітором та кнопками у вигляді великого мобільного телефона.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Майбутнє житлового фонду – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків
13.11.2010 | Переглядів: 1638
Рейтинг

     Є різні форми господарювання в будинках: об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), домові комітети, управителі будинком і інші.
Один із найефективніших способів утримання в належному стані будинків – створення в них об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Об’єднання – це юридична особа, створена мешканцями, щоб сприяти ефективному використанню майна та управлінню будинком. Воно є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об’єднання. Всі кошти направляються тільки на утримання будинку та покращення умов проживання.
Власники квартир, що хочуть створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (в подальшому ОСББ), повинні створити ініціативну групу, яка візьме на себе відповідальність (на початкових етапах) за юридичну, організаційну  і  підготовчу роботу, пов’язану зі створенням ОСББ, а саме: ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Новий Закон України
13.11.2010 | Переглядів: 1374
Рейтинг

     У зв’язку з ухваленням Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі - Закон № 2464), який набирає чинності з 1 січня 2011 року, виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) повідомляє:
1. Після 1 січня 2011 року суми заборгованості із сплати страхових внесків (в тому числі строк сплати яких не настав) та суми штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, страхувальники повинні перераховувати на відповідні дохідні рахунки робочих органів виконавчої дирекції Фонду, відкриті в органах Держказначейства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Конкурсний відбір кандидатів на стажування в Німеччині
13.11.2010 | Переглядів: 1614
Рейтинг

     У рамках Програми заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» (далі - Програма) з 29.11 по 02.12.2010 р. Секретаріат Міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва спільно з Товариством InWEnt проведуть конкурсний відбір кандидатів на стажування в Німеччині за групами трьох форматів:
тримісячне стажування зі знанням німецької мови; одномісячне стажування зі знанням англійської мови; одномісячне стажування для топ-менеджерів, які мають у підпорядкуванні на підприємстві або підрозділі не менше 100 осіб.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Субсидії отримують ті, хто їх потребує
13.11.2010 | Переглядів: 1602
Рейтинг

     Минає місяць з часу, як розпочався опалювальний сезон, а серед населення є багато незадоволених. Ну, а як же?! Субсидії обіцяли призначити всім, хто тільки забажає, але чомусь не всім бажаючим пощастило. В чому причина, «ГС» дізнавалося у заступника начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Галини Попович.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Пільги багатодітним сім’ям
13.11.2010 | Переглядів: 2968
Рейтинг

     З 01 січня 2010 року набув чинності Закон України від 19.05.2009 року №1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», згідно якого багатодітним сім’ям встановлено право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку, а дітям з багатодітних сімей – на безоплатний проїзд транспортом.
Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей. Дитина – особа віком до 18-ти років (повноліття).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

До відома керівників підприємств, установ та організацій
13.11.2010 | Переглядів: 1570
Рейтинг

     На виконання Постанови КМ України від 12.10.2010року №925 заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Шановні добродії!
13.11.2010 | Переглядів: 3031
Рейтинг

     Центр поштового зв’язку № 6 м. Галич запрошує Вас долучитися до акції з доброчинної передплати «Подаруй дитині радість читання!», яка триває з 1 листопада до 20 грудня 2010 р.
Наша акція спрямована на те, щоб подарувати дітям з обмеженими матеріальними можливостями, дітям-сиротам і напівсиротам, хворим дітям радість читання дитячих газет та журналів.
Шановні панове ! Ви сьогодні заможні. Ваші діти забезпечені усім необхідним. І це добре. Але знайте, що є багато дітей, для яких є недосяжною мрією мати свій дитячий журнал чи газету, яким хочеться гортати яскраві сторінки барвистих книжок, розфарбовувати різноманітні розмальовки, читати змістовні й захоплюючі статті газет чи журналів, а отже – пізнавати світ!
То ж допоможіть їм у цьому, а Господь в стократ віддячить Вам.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Увага: залізничний переїзд!
13.11.2010 | Переглядів: 1418
Рейтинг

     На залізничних переїздах «Укрзалізниці» сталося різке збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, скоєних водіями транспортних засобів внаслідок грубого порушення Правил дорожнього руху.
Адміністрація Івано-Франківської дистанції колії звертається до всіх водіїв з пересторогою: будьте обережні!
ПАМ’ЯТАЙТЕ: проїжджаючи залізничний переїзд з порушенням правил, Ви ставите під загрозу своє життя та життя інших людей. Перш, ніж переїхати через переїзд, необхідно впевнитись у відсутності на підході поїзда.
ЗНАЙТЕ: зупинити поїзд при раптово виниклій перешкоді майже неможливо, а результати зіткнень завжди тяжкі !!!
РУХ через переїзд забороняється, якщо: ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

За кооперативами – майбутнє
13.11.2010 | Переглядів: 1815
Рейтинг

     Щорічно кількість поголів’я корів в українських селах зменшується. Причин цьому безліч. Кожен селянин, який має корову, знає, що клопоту з нею багато, а вигоди – мало. Цінова політика на домашнє молоко теж змушує господарів віддавати під ніж своїх «Ласунь». Так склалося, що в деяких регіонах України молоко коштує 6-7 грн. за 1 л, в інших – від 1 до 3 грн. В результаті цього виробництво молока стало найслабкішою ланкою у тваринницькій галузі країни. Зросли й вимоги до цього продукту у закупівельників. Більшість з них працює за європейськими стандартами, на які селянське молоко не відповідає.
Розірвати зачароване коло, здавалося б, неможливо.
Вихід представили групі журналістів із західних областей України члени кооперативу «Марфуша» в селі Новомиколаївка, що на Херсонщині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Служба “101” застерігає, радить!
13.11.2010 | Переглядів: 1639
Рейтинг

     МНСНа території нашого району протягом тривалого часу утримується суха вітряна погода. Вздовж доріг біля населених пунктів на занедбаних полях залишилась суха трава. Мешканці району, щоб “допомогти” росту нової трави, спалюють залишки старої. Та вони не задумуються над тим, що поривчастий вітер може легко “віднести” вогонь до будь-якого населеного пункту і до людських осель.
Служба державного пожежного нагляду Галицького району застерігає від спокуси спалити ділянку “непотрібної” сухої трави, особливо під час відпочинку на лоні природи. За самовільне спалювання залишків сухої рослинності законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Офіційно»

Похованих живцем дівчат врятував Ісус!
13.11.2010 | Переглядів: 3674
Рейтинг

     Цю новину транслювали по CBS. Мусульманин в Єгипті вбив свою дружину через те, що вона читала Біблію, а потім похоронив її разом з немовлям і з 8-річною дочкою. Дівчатка були похоронені заживо! Потім він повідомив поліції, що дівчаток вбив їхній дядько. Через 15 днів помер ще один родич. Коли його хоронили, виявилося, що маленькі дівчатка, які знаходилися під купою піску, були ще живі.
Жителі країни обурилися. В кінці липня цього чоловіка стратили. Старшу з дівчаток запитали, як же вони вижили. Ось що вона відповіла: «Чоловік в сяючому білому одязі з кривавими ранами на руках приходив щодня, щоб годувати нас. Він будив мою маму, щоб вона годувала грудьми мою сестру».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Духовність»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net