на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Життя крізь дощ і сонце...
05.09.2014 | Переглядів: 947
Рейтинг

     Вже незліченну кількість разів ми переконувалися у тому, що українська земля багата талантами. На карпатському небосхилі давно вже сяють співочі зірочки, а також талановиті актори і танцівники. Більш рідкісними є проблиски поетичного слова наших земляків,хоча вони теж, безумовно, варті уваги. То ж пропоную вам оцінити один із таких непересічних талантів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1816) в рубриці «Культура і мистецтво»

Мої роздуми
05.09.2014 | Переглядів: 854
Рейтинг

     Краса рідної землі … Чи вистачить слів описати її , передати ті почуття, що відчуває людина у своєму серці, споглядаючи неозорі українські простори? Я народилася на багатій і щедрій землі, в тихому, древньому місті Галичі. Цей край оксамитової зелені трав, дерев, блакитного неба, веселого щебетання пернатих друзів причарував мене, приворожив навіки. Та хіба можна не любити той край, де вперше ти побачила солодкий дивний світ, що звемо життям, де вперше стала ходити, навчилася розрізняти смаки, кольори, запахи?

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1816) в рубриці «Культура і мистецтво»

Костел в Кукільниках
11.05.2012 | Переглядів: 2230
Рейтинг

     У нашому районі є чимало таких місць, пам’яток історії та архітектури, які притягують своїм магнетизмом, надзвичайною аурою… і могли б мати величезне значення для формування світогляду у молоді, зміцнення її віри, а натомість частина пам’яток перетворюється в попіл забуття. Не віриться, що костел XVIII століття зараз перебуває в такому жахливому стані. Засмерділі радянськими добривами стіни, аварійний підйом на хори, а у вежі-дзвіниці  дах от-от впаде, розграбована крипта, обшарпані розписи...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1706) в рубриці «Культура і мистецтво»

Поезія лікує душу
30.03.2012 | Переглядів: 2209
Рейтинг

     Володимир Пуш: «Народився я і виріс на Прикарпатті, в невеличкому селі Блюдники. Закінчив середню школу, ПТУ-13, служив у морфлоті, працював на Івано-Франківському заводі «Позитрон». Але складне життя в Україні заставило мене поїхати на заробітки в Португалію. Там працював на будівництві, шоферував, а у вільний від роботи час розпочав писати вірші. Поетичні рядки допомогли на чужині, лікували душу».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1700) в рубриці «Культура і мистецтво»

До Міжнародниого дня рідної мови
02.03.2012 | Переглядів: 2253
Рейтинг

      До Міжнародниого дня рідної мови у приміщенні Вікторівської бібліотеки №1 працівники культури і бібліотеки Ольга Шевадуцька, Ольга Ткачівська, Марія Липова підготували і провели літературно-музичний вечір «О, слово рідне, хто без тебе я!». Учасники художньої самодіяльності Будинку культури подарували присутнім прекрасні поезії про мову та українські пісні. Адже українське слово і національна пісня є частиною життя нашого народу. Також приємним було те, що всі учасники були одягнені у вишиванки. На завершення сільський голова с. Вікторів Мирослав Глум щиро подякував аматорам сцени за чудовий захід.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято музики
02.03.2012 | Переглядів: 1780
Рейтинг

     26 лютого в приміщенні районного Народного дому м.Галич відбувся звітний концерт. Це було справжнє свято музики, краси та дитячої посмішки. Хоровий та сольний спів, мелодійне звучання музичних інструментів – результат щоденної кропіткої праці всього педагогічного колективу школи. Цьогоріч звітному концерту передував огляд-конкурс виконавської майстерності творчих колективів серед музичних шкіл та шкіл мистецтв області. Комісія у складі головного спеціаліста управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Присяжнюк Т.В. та викладачів музичного училища ім. Д.Січинського відзначили зрослий рівень виконавської майстерності вихованців Галицької ДМШ.
Зі сцени Народного дому лунали інструментальні, вокальні, хорові твори українських та зарубіжних композиторів, сплітаючи у єдине перевесло класичну та народну музику.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

Кожному у дар Божий дано мову
02.03.2012 | Переглядів: 1925
Рейтинг

     Завдяки мові ми можємо порозумітися, передати свої почуття, переживання. За допомогою мови передаємо нащадкам національні скарби минулого і сучасного. 23-24 лютого центральною бібліотекою м.Галич організовано і проведено районний конкурс «Рідна мово моя, українська». В конкурсі взяли участь 53 учасники – кращі користувачі бібліотек-філій Галицької ЦБС, учні Галицької, Бурштинської гімназій та Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Журі підвівело підсумки конкурсу і визначило переможців у номінаціях:
Власні вірші

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звучать Шевченкові слова
02.03.2012 | Переглядів: 1889
Рейтинг

     З метою пропуляризації творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення обдарованої молоді та залучення її до заходів, спрямованих на вшанування пам’яті Кобзаря, в РНД м. Галича відбувся районний огляд-конкурс аматорів художнього слова, приурочений 198-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.
Члени журі високо оцінили виконавський рівень читців районного огляду-конкурсу аматорів художнього слова і вирішили:
I місце присудити читцю клубу с. Слобода Вікторії Жиляк за твір Т. Г. Шевченка «Іржавець»;

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Хай лунає пісня на добро...”
02.03.2012 | Переглядів: 2796
Рейтинг

     Такій темі було підпорядковано концерт у с. Бишів за участю фольклорного жіночого ансамблю «Намисто» клубу с. Медуха (кер. Г. Костишак), який відбувся 26 лютого. Лунали історичні, повстанські, стрілецькі пісні. Найбільше припали до душі твори у виконанні Т.Вітовської та Г.Костишак («Ластівка»), В.Менделяк та Г.Костишак («Ой вертай, синочку»). Жартівливу пісню «Ой летіли гусоньки» заспівав дует у складі А.Ярицької та Л. Присліпської. Найбільше сподобалась глядачам повстанська пісня «Нічка була темна», яку виконав ансамбль дівчат. Майстерним виконанням гуморесок потішила усіх А.Ярицька.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Ні! Я жива! Я буду вічно жити…”
02.03.2012 | Переглядів: 2223
Рейтинг

     Ці слова Лесі Українки стали  гаслом зустрічі бібліотекаря Вигівської бібліотеки-філіалу Таїси Шемелько з товариством «Надвечір’я», яка ознайомила присутніх із життєвим і творчим шляхом Лесі Українки, розказала про часті відвідини письменницею Прикарпаття, про захоплення неповторною природою і чарівними краєвидами Гуцульщини.
Під час відпочинку у санаторії «Буркут» поетеса під впливом чудової природи нашого краю створила своєрідний віночок поезій.
Розповідь бібліотекаря переривалась віршами Л.Українки, які майстерно прочитала художній керівник закладу Ольга Якимів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творчий звіт
02.03.2012 | Переглядів: 2622
Рейтинг

     Кожну людину Господь наділив талантом. Однак мало його лише мати, необхідно ще й виявити і над ним потрібно працювати весь час, бо лише працею можна досягнути вершин творчості. А ще треба бути сміливим і не боятися невдач. Саме такою і є дев’ятирічна співачка з Бурштина Софійка Терлецька, яка в своєму юному віці нещодавно провела в м.Бурштині творчий звіт під назвою “Виколисана на українських піснях”. У її репертуарі українські пісні в сучасній обробці, а також класичні твори.
Музична обдарованість дівчинки проявилася у досить ранньому віці. Першим учителем, який зумів відкрити вокальні дані, був місцевий композитор Ігор Іванців.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1696) в рубриці «Культура і мистецтво»

МОЛИТВА ДО МОВИ
24.02.2012 | Переглядів: 2604
Рейтинг

     Mово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м’яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!
Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1695) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Гуцулія” в Залукві
17.02.2012 | Переглядів: 2983
Рейтинг

     12 лютого в приміщенні Народного дому села Залуква відбувся виступ Національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Професійні аматори подарували залуквянам чудові українські народні пісні та запальні танці. Організатори концерту – депутати від політичної партії «Фронт Змін». Присутніми на концерті були голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, начальник загального відділу виконавчого апарату районної ради Любомир Лавер.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №07 (1694) в рубриці «Культура і мистецтво»

Місцеві новини
10.02.2012 | Переглядів: 1745
Рейтинг

      29 січня в Межигорецькому сільському клубі відбувся концерт, присвячений пам’яті героїв Крут та завершенню Різдвяної розколяди.
В концерті взяли участь чоловічий ансамбль (керівник Ігор Кучма), учні 6-8 класів та інші аматори, які виконали колядки, щедрівки, пісні про Україну тощо.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №06 (1693) в рубриці «Культура і мистецтво»

Традиції та звичаї
03.02.2012 | Переглядів: 1754
Рейтинг

      9 років минуло з часу створення в Бурштинській дитячій музичній школі фольклорного колективу (кер. Софія Мельник). Відтоді він є постійним учасником Різдвяних фестин та міських свят розколяди, які проходять за підтримки відділу культури і туризму Галицької РДА. Даний колектив неодноразово був переможцем цих конкурсів. Щороку учасники колективу, а це учні та викладачі музичної школи, вітають зі святами працівників різних організацій та установ міста Бурштина. Не став винятком і цей рік. З колядками, щедрівками та найкращими побажаннями завітали діти до працівників Бурштинської ТЕС.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №05 (1692) в рубриці «Культура і мистецтво»

Скульптурний темперамент Григорія Крука
27.01.2012 | Переглядів: 3153
Рейтинг

     У калейдоскопі мистецтвознавчих досліджень з’являється чимало імен, явищ і творів світового рівня, а проте ще так недавно «закритих» для культурно-мистецьких, навчальних і музейних закладів. Своєї черги дочекався і скульптор Григорій Крук. 30 жовтня 2011 року виповнилося 100 років від дня народження мистця (1911-1988 рр.). З нагоди ювілею 7 грудня в Українському Вільному Університеті  в Мюнхені, де Крук прожив більшу частину свого життя, відбулася презентація великої мистецької спадщини українського скульптора.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №04 (1691) в рубриці «Культура і мистецтво»

Олег Лаврів зумів відшукати діамант у своїй душі
27.01.2012 | Переглядів: 1893
Рейтинг

     У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка мистецьких робіт Олега Лавріва з м. Долини. Поблагословив захід отець-протоієрей, парох Долинської церкви УГКЦ Серця Ісуса і Серця Марії о. Вітольд Левицький.
Це друге знайомство галичан із творчістю митця. Генеральний директор установи Олександр Береговський розповів, як 10 років тому в Митрополичих палатах (Музей історії давнього Галича) відбулося перше представлення творів художника.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №04 (1691) в рубриці «Культура і мистецтво»

Вертепу Мединської ЗОШ – 20 років
20.01.2012 | Переглядів: 2415
Рейтинг

     Різдвяні свята мають свою споконвічну традицію. Окрасою їх є вертепи – яскраві самобутні театралізовані дійства.
Жителі села Мединя свято шанують свої звичаї і не уявляють собі Різдва без вертепу. У всі часи з покоління у покоління в селі організовувався вертеп, учасниками якого були молоді чоловіки, хлопці (донині існує автентичний сценарій цього дійства).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1690) в рубриці «Культура і мистецтво»

Вірші
20.01.2012 | Переглядів: 3474
Рейтинг

     Жертва
(Останній шлях Олекси Гірника)

Долаю на Канівську гору останні сходини.
Тут серце пророка нетлінне. О земле свята!
Несу тобі в жертву маленьке життя, Україно.
В останній молитві завмерли пошерхлі уста...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1690) в рубриці «Культура і мистецтво»

Мухрака
13.01.2012 | Переглядів: 1583
Рейтинг

     Гору Кармель пошановують віруючі усіх трьох основних монотеїстичних релігій – християнства, іудаїзму та мусульманства. Вона вважається місцем проживання пророка Іллі (Еліягу – на івриті). Біля підніжжя гори є печера Іллі. На вершині гори пророк молив Бога про припинення трирічної посухи, а потім з трепетом стежив за появою в небі дощової хмари. З торжеством християнства на Кармелі виникла ціла мережа монастирів. Найбільшим і відомим вважається католицький монастир ордену кармелітів «Мухрака», заснований тут ще на початку ХІІІ століття. Своєю назвою орден зобов’язаний подіям, що відбувалися на горі Кармель. «Мухрака» арабською означає “вогняне місце” – місце жертвопринесення Еліягу (Іллі).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Культура і мистецтво»

Латрун – монастир мовчальників
13.01.2012 | Переглядів: 5365
Рейтинг

     Ізраїль – країна дуже маленька за масштабами. Проте за кількістю Святих для Християнського світу місць вона випереджає всі інші. Тут просто, мабуть, нема метра землі, якого не торкнулися б події, описані у Святому Письмі.
Тут жив, проповідував, був розп’ятий за наші гріхи і воскрес Ісус Христос, тут вірили і молилися Богородиця та Святі Апостоли, звідси взяла початок християнська віра…
Недарма віруючі з усього світу намагаються потрапити на цю Святу Землю. Звичайно, що різні чернечі ордени облюбували собі ці місця для побудови монастирів, щоб жити і прославляти Бога на Ним же обраній землі.
Рівно на півдорозі з Тель-Авіва до Єрусалиму знаходиться монастир ордену Святого Бенедикта Латрун, або, як його ще називають, Латрунське абатство Богоматері всіх скорботних. Ізраїльтяни ж знають цю обитель як монастир монахів-мовчальників.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Культура і мистецтво»

Чудотворні ікони з польських костелів
13.01.2012 | Переглядів: 5781
Рейтинг

     У своїй книзі «Чудотворні ікони Прикарпаття», яка побачила світ у видавництві «Нова Зоря» в 2003 році, ми подали образки про 12 ікон Божої Матері, які знаходились в різні часи на теренах Івано - Франківщини. Історичні долі їх були різними, так само як і їх походження, до того ж одні зберігались у церквах, а інші у польських костелах. Зрештою, великої різниці між ними у зв’язку із цим ми не робили, адже ікона для побожного християнина є насамперед Божим ликом і перше, що спадає на думку, коли її бачиш – це помолитися перед нею. Тому ми і подали розповіді про чудотворні ікони із Більшівців, Лисця, Маріямполя, Станіславова (з вірменського костелу), Фраги.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Культура і мистецтво»

Різдвяні вертепи
13.01.2012 | Переглядів: 2195
Рейтинг

     9 січня в Задністрянському Будинку культури відбувся фестиваль вертепів. В ньому взяли участь вертепи с. Задністрянське, с. Боднарів Калуського району, с. Липиця Рогатинського району.
Переможців не визначали, бо усі прославляли Новонароджене Дитятко.
Жителі села були щиро захоплені грою аматорів, які передавали біблійні історії про народження Спасителя, чудувалися мелодійними колядками, що лунали зі сцени.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Культура і мистецтво»

Колядували «Малі вікторівчани»
13.01.2012 | Переглядів: 2387
Рейтинг

     «Малі вікторівчани» – дитячий аматорський колектив, яким керує художній керівник Вікторівського Народного дому  Ольга Ткачівська, дарував впродовж Різдвяних свят мешканцям села свої вітання та колядки.
Маленькі колядники срібними дитячими голосами віншували з Різдвом Христовим від хати до хати мешканців села, депутатів сільської ради, підприємців, родину сільського голови Мирослава Глума.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Культура і мистецтво»

Різдвяні колядки у музичній школі
06.01.2012 | Переглядів: 3148
Рейтинг

      Нетрадиційно пройшло новорічне свято у Бурштинській музичній школі. Його родзинкою і окрасою став конкурс на краще виконання колядок. Діти віднеслись до участі в конкурсі відповідально. Колядки у їхньому виконанні звучали щиро, емоційно, натхненно. Переможцями стали різні виконавці, серед яких Софія Терлецька, Анастасія Кузів, квартет у складі Василини Наритник, Віти Критович, Діани Дзундзи та Галини Михайлишин. За рішенням журі грамотами та подарунками нагороджено всіх учасників конкурсу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №01 (1688) в рубриці «Культура і мистецтво»

Біблійний вертеп села Блюдники
06.01.2012 | Переглядів: 3066
Рейтинг

     24 грудня в м. Івано-Франківську відбувся обласний конкурс обрядів різдвяно-новорічного циклу вертепів та маланок.
Наш район представляв фольклорний колектив НД с. Блюдники, керівник Світлана Кузів. В 2011 році вони зайняли перше місце на районних Різдвяних фестинах. Колектив в області виступив із своєрідною програмою, де представив Біблійний вертеп і достойно виборов третє місце.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №01 (1688) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творці прекрасного
23.12.2011 | Переглядів: 2955
Рейтинг

     Праця возвеличує людину. Це істина, яку не треба підтверджувати і яка відома кожному ще з дитинства. Ми працюємо, щоб життя наше набуло сенсу, щоб залишити щось по собі, навчаємо праці дітей, щоби не перервалась ця благородна традиція. І якщо праця наша пов’язана з естетикою, творчістю, світом мистецтва, результати її неоціненні, вони стають не лише матеріальним, а й духовним набутком народу.
Цінність праці у мистецтві добре розуміють керівники та вихованці Малої академії народних ремесел м. Галича. Ось уже двадцять перший рік працівники цієї «майстерні мистецтв» запалюють у дитячих душах іскорки таланту та працелюбності.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №51 (1686) в рубриці «Культура і мистецтво»

ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ
23.12.2011 | Переглядів: 3553
Рейтинг

      МЕДИНЯ. Справжнє свято відбулося цими днями у міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей в селі Мединя. До вихованців завітав святий Миколай, але не сам, а з численними гостями, серед яких голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, сільський голова села Мединя Іван Стус, працівники районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації. Гості прийшли не з порожніми руками, та й Миколай приніс чимало подарунків.
Але, мабуть, найбільшу радість дітям подарували актори зразкового дитячого театру Галицького районного Народного дому, яким керує Марія Грицик. Аматори показали вихованцям Центру цікаву виставу про святого Миколая Чудотворця.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №51 (1686) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Хай благословенним буде день»…
09.12.2011 | Переглядів: 2612
Рейтинг

     Рядками із цього вірша О. Ліуша розпочався вечір-бенефіс, присвячений творчій діяльності та з нагоди 60-річчя від Дня народження Омеляна Миколайовича Ліуша.
На сцені ВІА «Горлиця», який перкрасно виконав пісню О. Ліуша «Пісня про Кінашів», яку аматори присвятили Омеляну Миколайовичу, бо він є керівником цього ансамблю 35 років, для нього пише пісні, а ансамбль їх виконує. Мінялися учасники ансамблю, але він існує і сьогодні. Ансамбль «Горлиця» виконав твори О. Ліуша «Заграй мелодію, скрипалю», «Хай співають з нами гори», «Перелаз, мій перелаз», «Горлиця».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1684) в рубриці «Культура і мистецтво»

Входини і перші репетиції…
09.12.2011 | Переглядів: 2334
Рейтинг

     В неділю, що минула, в Народному домі с. Вікторів освячено кімнату для занять з художньої самодіяльності. Тут учні зможуть опановувати нотну грамоту, навчатися співу та гри на бандурі, проводити дозвілля.
Відбувся своєрідний ритуал посвячення юних обдарувань.
На входинах були працівники сільради, культурних закладів, молодь, окремі сім’ї, пожилі люди. Освятив кімнату митрофорний протоієрей о. Євген Шувар (УАПЦ).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №48 (1683) в рубриці «Культура і мистецтво»

Різдвянам – 550
11.11.2011 | Переглядів: 1880
Рейтинг

     Про це село чимало написано науковцями, істориками, краєзнавцями, бо й справді історія його є давньою. Скільки поколінь минуло, скільки і залишили після себе вони добрих справ та спогадів. Мабуть, тому й варто відзначити урочисто такий поважний ювілей села, в якому народжувались і народжуються прості землероби, жителі, які принесли йому славу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1680) в рубриці «Культура і мистецтво»

Живе у пам’яті народній
14.10.2011 | Переглядів: 1880
Рейтинг

     9 жовтня  минуло 125 років  від дня народження письменниці , громадської діячки ХХ ст. Іванни Омелянівни Блажкевич (09.10.1886-02.03.1977р). Цього дня  у Залуквянському Будинку культури Галицького району зібралися поціновувачі творчості Іванни Блажкевич ,серед яких вчителі та учні Залуквянської ЗОШ, батьківська громадськість ,вдячні залуквяни ,що прийшли  на учнівсько-батьківську конференцію ,ініціатором проведення  якої виступив директор школи Володимир Чаграк . Глядачі у залі мали можливість  переглянути прекрасне дійство «Пам’яті Іванни Блажкевич присвячуємо»,сценаристом та режисером якого є заступник директора Зоряна Івасишин.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №41 (1676) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники закладів культури
23.09.2011 | Переглядів: 2026
Рейтинг

     Поплавники
В сільському клубі відбувся тематичний концерт «Любіть Україну і пісню її солов’їну», присвячений Дню незалежності України.
В залі оформлено темтичну виставку, де красувалися вишиті рушники, тематичні композиції відображали різні періоди нашої держави. Завідувач бібліотекою Олександра Калинович оформила книжкову виставку «Україна – любов моя», а ще була виставка дитячого малюнку (Калинович Ірини, Ольги Коростіль), вироби із бісеру Вікторії Хачатурової, Ірини Басараб та фотовиставка про те, що зроблено в селі за 20 років незалежності України.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №38 (1673) в рубриці «Культура і мистецтво»

Район відзначив ювілей держави
02.09.2011 | Переглядів: 3827
Рейтинг

     Пукасівці20 років тобі, Україно!
20 впевнених звіданих кроків,
20 подихів сили й снаги,
20 років тобі, 20 років
Незалежності, правди, мети.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №35 (1670) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники культури
23.08.2011 | Переглядів: 3322
Рейтинг

      Творчі звіти, приурочені 20-й річниці проголошення незалежності України, відбулися в клубних закладах сіл Тенетники, Новий і Старий Мартинів та Різдвяни. Глядачі теплими оплесками вітали родинне тріо у складі Романа, Андрія, Василя Реги із с.Тенетники.
На професійному рівні пройшов звіт і в клубному закладі с.Новий Мартинів, де керівником установи є Ольга Кропельницька, яка зуміла організувати аматорів сцени, які підготували хорошу концертну програму.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №34 (1669) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники культури
05.08.2011 | Переглядів: 2612
Рейтинг

      «Живи і квітуй Україно». Під такою назвою 31 липня 2011 року в клубі села Загір’я проведено творчий звіт Будинку культури села Кукільники, клубних закладів с. Загір’я та с. Яблунів. Слід відзначити чудово оформлену виставку бібліотекарем с. Загір’я Марією Броніковською. Сценічне оформлення виконала завідувач клубу с. Загір’я Надія Макар.
У творчому звіті взяли участь солістка Тетяна Ґудзь (дир. Будинку культури с.Кукільники), дитячий ансамбль «Загір’яночка», ансамбль дівчат (кер. Марія Бура), жіночий квартет та чоловіче тріо із с. Загір’я. На сцені звучали українські народні, повстанські, стрілецькі пісні. Слід відзначити гумористів із с. Кукільники Ірину Януш та Ярослава Бука.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №31 (1666) в рубриці «Культура і мистецтво»

Олександр Іволга: «Камо грядеши»
29.07.2011 | Переглядів: 2623
Рейтинг

     Олександр Іволга:  «Камо грядеши»Наприкінці кожного місяця в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбувається відкриття нової мистецької виставки. І вкотре галичани мають змогу доторкнутись до прекрасного. 25 липня було розгорнуто виставку живопису під назвою «Камо грядеши» молодого художника зі Львова Олександра Іволги. Як зауважив генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, щомісяця нам випадає щаслива нагода відкривати для себе нове ім’я. І, можливо, в майбутньому ми будемо пишатись, що саме в нашому місті демонструвались твори того чи іншого художника.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №30 (1665) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники культури
29.07.2011 | Переглядів: 3470
Рейтинг

     ТЗвітують працівники культури села Куропатникиворчий звіт колективів художньої самодіяльності, приурочений 20-й річниці незалежності України відбувся в клубному закладі села Куропатники. На осуд односельчан були представлені різноманітні жанри колективів художньої самодіяльності. Слід відзначити дівочий ансамбль, який виконав твори «Моя Україна», «Ми бажаєм вам добра».
Заполонив своїм співом і ансамль хлопчиків, дівочий дует (Смолій В., Пинчак І.), жіночий дует (Жиляк Г. і Ковальчук Г.). Глядачі вітали солістів Магомету Н. і Борис М. У звітній програмі взяв  участь і танцювальний колектив, який виконав композиції «Рушничок» і «Вальс».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №30 (1665) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято села у Брині
29.07.2011 | Переглядів: 2881
Рейтинг

     Свято села у БриніУ неділю, 17 липня, у селі   Бринь відбулося свято села, на якому завклубом О.Пашкевич провела творчий звіт перед населенням, присвячений 20-ій річниці незалежності України. До уваги глядачів було представлено святкове дійство «Україна у нас одна».
Завідувач бібліотекою О.Мисів оформила книжкову виставку «Світе тихий, краю милий, моя Україно». Ведучі Галина Самочко та Тетяна Сива розказали легенду про походження назви нашої держави. Стилізований образ України зіграла Семанишин, розповіла про тернистий шлях до волі і попросила присутніх не розчаровуватись у сьогоднішніх негараздах.
Глядачів зачарували пісні «Україна», «Перепілочка», «Вільний птах», «Рідний край» у виконанні Вікторії Пашкевич та «Гімн любові», «Пісня про Андрійка», які подарувала глядячам  Сюзанна Том’юк. Читці В.Іванів, Л. Маціборський, диктор Богдан Пашкевич своїм виразним читанням скрасили концертну програму.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №30 (1665) в рубриці «Культура і мистецтво»

Фестиваль забутої пісні
22.07.2011 | Переглядів: 2307
Рейтинг

     – Забута пісня – живий скарб, що передається з покоління в покоління,  йде від серця і до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення. Вклонімось нашій Берегині  –  забутій українській пісні, – звернулися до глядачів ведучі Фестивалю забутої української  пісні Марія Грицик та Тетяна Гудзь, який традиційно відбувається у селищі Більшівці.  Під в’язанку  мелодій у  виконанні троїстих музик Насташинського Народного дому на сцену виходять фольклорні колективи «Традиція», Малої академії народних ремесел (кер. Тетяна Варунків),  народний аматорський колектив «Дубівчанка» Народного дому села Дубівці (кер. Леся Литвин). І полинула  величальна українська пісня, здійнявшись над високими кронами дерев.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Культура і мистецтво»

Я син народа, що вгору йде...
22.07.2011 | Переглядів: 13039
Рейтинг

     http://www.abc-people.com/data/franko/pic1.gifІван Франко – один із велетнів української і світової літератури, вчений енциклопедичних наукових інтересів. Він ввійшов в історію української літератури і науки як поет і драматург, прозаїк і літературознавець,публіцист і історик, економіст і філософ. «Подібно до легендарного Данко, – писав про нього видатний український вчений Агатангел Кримський – розірвавши груди, він дістав вогненне серце і освітив шлях до визволення свого народу».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники культури
01.07.2011 | Переглядів: 1883
Рейтинг

     Звітують працівники культури«Вінок пісень для тебе, Україно». Під такою назвою проходив творчий звіт в клубі села Підшумлянці, присвячений 20-й річниці незалежності України.
Маршем-піснею «О Україно, о люба ненько!» сільські троїсті музики розпочали програму творчого звіту. Ведуча Ольга Вальошка продовжила виступ поезію про Україну, в основі якої – історія України, її доля, воля, боротьба за незалежність українського народу. Аматори сцени подарували присутнім вінок українських пісень.
Дуети Ірини та Ольги Белей, Ірини Белей та Анатолія Холодзінського виконали пісні «Україно моя», «Калини цвіт», «Подарую квіти білі». Бурхливими оплесками вітали глядачі солістів Діану Довган і Тараса Швеця, які майстерно виконали пісні «Україночка», «Перемагай».
Сподобались глядачам виступи солістів Василини Надольської («Моя Україно»), Ганни Штогрин («Рідний край»), Зоряни Каспрук («Василечки»), Віктора Холодзінського («Ти моя Україна»).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Культура і мистецтво»

Леся Безніско: вибух творчості
01.07.2011 | Переглядів: 2168
Рейтинг

     Леся Безніско24 червня у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка робіт львівської художниці Лесі Безніско, дружини Заслуженого художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Євгена Безніска, твори якого в березні цього року також експонувались у Галичі.
На виставці представлено кілька десятків полотен (пейзажів, натюрмортів, квіткових композицій) Лесі Безніско, створених в останні роки. Як зазначила сама художниця, до зустрічі з чоловіком ні живописом, ні іншими мистецькими напрямками в образотворчому мистецтві не займалась. Не має вона й мистецької освіти, хоч теперішня робота пов’язана з мистецтвом – працює наглядачем-екскурсоводом у майстерні-музеї скульптора Теодозії Бриж, філії Львівської національної галереї мистецтв. Саме Євген Безніско підтримав бажання дружини малювати, відкрив їй ази малярства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Золотий тік»
01.07.2011 | Переглядів: 3121
Рейтинг

     Золотий тік у ГаличіВперше у місті Галичі позивні молодіжного фестивалю сучасної естрадної пісні «Золотий тік» прозвучали у 1991 році на честь проголошення незалежності України. Це був перший український пісенний форум, який одразу привернув до себе увагу шанувальників естрадного мистецтва. Свого часу його переможцями були Тіна Кароль, Міка Ньютон, Віктор Грибик, Оксана Романюк, цілий ряд виконавців, які, завдячуючи нашому фестивалю, зійшли на пісенний Олімп, і сьогодні продовжують працювати на українській естраді.
І цьогоріч, 25-26 червня, в рамках заходів з підготовки та відзначення 15-ї річниці прийняття Конституції України, 20-ї  річниці незалежності нашої держави та Міжнародного дня молоді у місті Галичі відбувся 18-й фестиваль «Золотий тік», відбірковий тур якого вже традиційно проходив у місті Бурштині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують працівники культури
24.06.2011 | Переглядів: 1712
Рейтинг

     Звітують працівники культури19 червня в приміщенні Будинку культури с. Вікторів відбувся творчий звіт аматорських колективів даної установи перед населенням. До уваги глядачів був представлений цікавий і змістовний літературно-музичний вечір «Добрий день тобі, Україно моя!», присвячений 15-й річниці Конституції України. На хорошому рівні виступили жіночий вокальний ансамбль (кер. Ольга Шевадуцька), вокальний дівочий ансамбль (кер. Ольга Ткачівська). Пісенне мистецтво на вечорі представляли солісти Ігор Салига, Вероніка Ткачівська, Тетяна Ковальчук, Xристина Ковальчук.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1660) в рубриці «Культура і мистецтво»

Ювілейна зустріч
24.06.2011 | Переглядів: 2529
Рейтинг

     Ювілейна зустріч18 червня 2011 року в Староскоморохівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося ювілейне свято. На 40-літній ювілей прибули випускники з багатьох куточків України.
Свято розпочалося літургією у церкві Чуда Архистратига Михаїла. Після літургії настоятель о.Михайло Гой відслужив панахиду за тих учителів та учнів, які відійшли у потойбічний світ.
Продовжилися урочистості у стінах рідної школи. Вчителів і випускників вітали троїсті музики у складі Петра Кульчицького, Михайла Кульчицького, Дмитра Нагірного, Володимира Демчишина (колишніх випускників школи).  

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1660) в рубриці «Культура і мистецтво»

“За славу ту, що в пісню перейшла”
18.06.2011 | Переглядів: 2285
Рейтинг

     За славу ту,  що в пісню перейшлаВже стало традицією у с. Пукасівці Зелені свята святкувати торжественним походом із церковною процесією селом, окропленням свяченою водою пам’ятних місць і поля.
Тож саме 12 червня в центрі с. Пукасівці біля могили «Борцям за волю України» відбулася поминальна панахида і літературно-музична композиція «За славу ту, що в пісню перейшла».
На святі були присутні жителі села, гості, парох сіл Пукасівці, Ганнівці та Курів о.Володимир Нелюк, а також фольклорний колектив «Лімничаночка».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Культура і мистецтво»

Стрілецька могила на Лисій Горі
18.06.2011 | Переглядів: 3011
Рейтинг

     На Лисій ГоріКоли ви вмирали, вам дзвони не грали,
Ніхто не заплакав за вами.
Лиш в чистому полі ревіли гармати
І зорі вмивались сльозами»…

Ці слова відомої стрілецької пісні по-особливому пройняли серця мешканців Вікторова та Сільця, які зібралися біля стрілецької могили на Лисій Горі у поминальні дні Зелених свят.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Культура і мистецтво»

Звітують заклади культури
18.06.2011 | Переглядів: 2170
Рейтинг

     Звітують заклади культуриНзабаром 20-та річниця Незалежності нашої держави. Готуються до цього свята і працівники культури. Протягом червня та липня у всіх закладах культури району проходитимуть творчі звіти перед населенням, на якому працівники установ за участю аматорів народної творчості села розповідатимуть про творчі досягнення, здобутки та даруватимуть своє мистецтво присутнім.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Культура і мистецтво»

Напередодні ювілею
10.06.2011 | Переглядів: 2349
Рейтинг

     Напередодні ювілеюМинулого тижня (у Міжнародний день захисту дітей) у Бурштинському енергетичному коледжі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу традиційно відбулось свято Дня коледжу. На цьому дійстві були присутні викладачі, працівники, ветерани праці навчального закладу, студенти, випускники, жителі міста та гості. Цьогорічне свято особливе тому, що восени навчальний заклад святкуватиме 45-річчя з часу заснування. За цей період підготовлено більше десятка тисяч висококваліфікованих спеціалістів енергетичної галузі, фінансистів, економістів. Для цього тут створені всі умови для викладачів, обслуговуючого персоналу, студентів. З року в рік оновлюється навчально-матеріальна база, методичне забезпечення. У зразковому стані підтримуються навчальні та допоміжні корпуси. При підготовці спеціалістів значна увага приділяється формуванню інтелектуальної особистості з високими естетичними та моральними цінностями.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1658) в рубриці «Культура і мистецтво»

Народ не зникне за наявності доброї волі всіх, від кого це залежить
20.05.2011 | Переглядів: 1639
Рейтинг

     У кожного музею – своя історія. На території Національного заповідника «Давній Галич», що обіймає 66,602 км2, існують три музеї: Музей історії давнього Галича, Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття, а також унікальний Музей караїмської історії та культури, який не за масштабом, тобто, за площею, а за змістом унікальний і неповторний.
Якщо брати до уваги, що відкриття відбулося 4 листопада 2004 року, то не так вже і багато… А якщо за малим літочисленням, то припадає його відкриття на рік 5765. Справа в тому, що караїми ведуть своє літочислення від Створення Світу, а не від Різдва Христового. Поклоняються Старому Завіту. Замешкали вони у нашому місті за однією із версій 1246 року.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття як центр етнографічних досліджень
20.05.2011 | Переглядів: 2410
Рейтинг

     Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття як центр етнографічних дослідженьМузеї-скансени найбільш раціональна, дохідлива і дійова форма комплексного показу творів народної архітектури, предметів побуту у природному оточенні.
Прийнятий у музеях України етнографічний принцип побудови експозиції полягає в тому, що споруди (житлові, господарські, виробничі і культові) відтворюються в тих ансамблях, до яких вони початково належали. Таким чином формуються мікросела (сектори), які представляють відповідні етнографічні зони. А це дає можливість у музеях простежувати різні архітектурні школи.
Одним із таких музеїв є Музей архітектури і побуту Прикарпаття (єдиний в Івано-Франківській обл.), який характеризується показом споруд Івано-Франківщини. У 1994 році музей увійшов до складу Національного заповідника «Давній Галич», займає територію 4,5 га. Тут зібрано кращі зразки народної архітектури, в яких втілюється досвід, талант і праця багатьох поколінь нашого народу

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Музей «Давній Галич» – книга нашої історії
20.05.2011 | Переглядів: 2836
Рейтинг

     Музей «Давній Галич» – книга нашої історії

     Музей історії «Давній Галич» гостинно відчиняє двері в день свого професійного свята – 4-ого Міжнародного дня музеїв. Приміщення його – це колишні митрополичі палати кінця XVIII століття, літня резиденція Митрополита Андрея Шептицького. Ще в кінці 30-х років XX століття доктор археології Ярослав Пастернак та вищезгаданий Митрополит висунули ідею про створення музею-заповідника. Новоствореному музею на той час передувала виставка знайдених експонатів під час розкопок фундаменту  Успенського собору XII століття. Вона була відкрита у каплиці Св. Василія,  пам’ятці архітектури XV століття. Війна перервала мрії та сподіняння вченого та Митрополита.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Чарівна технологія проектів
20.05.2011 | Переглядів: 2016
Рейтинг

     Чарівна технологія проектівДирекція Жалиборівської ЗОШ І-ІІ ступенів завжди старається організовувати навчально-виховну роботу так, щоб було корисно й цікаво всім: учням, учителям, батькам, керівникам школи.
Плануючи різноманітні заходи, намагаються використовувати щось нове, експериментувати, зробити так, щоб все було не дуже складно, щоб усі були активними учасниками, щоб потім ще хотілося працювати разом.
Почалася ця цікава робота із презентації проекту «Село моє – найкраще місце на Землі», яку провели вчителі початкових класів Гой Г.Б. та Гой Г.А. із своїми вихованцями (учнями третіх та четвертих класів). Вчителям та учням ця ідея сподобалася. І відтоді щороку за допомогою вчителів школярі створюють все нові й нові проекти. Дітям подобається організовувати свята, фантазувати, вигадувати, бути завжди потрібними, допомагати, малювати, виконувати доручення. Вчителі відчувають впевненість у собі і задоволення від успіхів своїх вихованців.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

День матері у Ланах
20.05.2011 | Переглядів: 1909
Рейтинг

     День матері у ЛанахВ неділю, 15 травня, в приміщенні Ланівського сільського клубу відбувся тематичний концерт «Воістину небесна і земна», присвячений Дню матері. У концерті взяли участь і дорослі, і діти. Виконувалися різноманітні пісні, читці декламували вірші, присвячені матерям, жінкам.
Глядачі схвальними оплесками щиро вітали аматорів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

День матері у Вікторові
20.05.2011 | Переглядів: 1908
Рейтинг

     День матері у Вікторові15 травня в Будинку культури с. Вікторів відбувся тематичний концерт, присвячений Дню матері. Слова ведучих свята Ольги Шевадуцької та Ольги Ткачівської майстерно перепліталися із прекрасними піснями про маму, у яких учасники художньої самодіяльності прославляли не тільки жінку-матір, але і Матір Божу, матір – Україну.
Висловлюю щиру подяку учасникам художньої самодіяльності Галині Дороті, Богданні Саприці, Галині Білецькій, Ярині Боднарчук, Лесі Дубковій, Ігорю Сализі, Марті Медвідь, Ользі Бибик, Вікторії Дідух, Вікторії Ткачівській, Людмилі Дудяк, Марії Ткачівській.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Хай святиться твоє ім’я, Берегине, ненько моя!»
20.05.2011 | Переглядів: 2253
Рейтинг

     Чудовими травневими днями, коли все довкола буяє й квітує, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий вітер приносить до нас величне свято – День матері. Мати… З цим словом асоціюється все добре, щире, людське. Це той дужий птах, який розкрив нам крила, дав дорогу в життя. Це людина, чия любов не знає меж. Серце матері завжди віддане дітям, сповнене турботою про доню чи сина навіть тоді, коли вони вже дорослі, мають свою сім’ю. Чи молода, чи в літах, а чи зовсім старенька мати, вона все одно залишається найближчою, найріднішою.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Родина, родина – від батька до сина… Родина, родина – це вся Україна.
20.05.2011 | Переглядів: 3488
Рейтинг

     Родина, родина – від батька до сина… Родина, родина – це вся Україна.Під таким девізом з метою виховання в учнів любові до свого народу, Вітчизни, мови, родини 11 травня в Жалиборівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулася посвята найменших учнів у «Рід». На урочистій лінійці дев’ятикласники передали учням 2-го класу назву родини «Писанка», емблему, пісню, зібрані пошукові матеріали. Учні, в свою чергу, показали свої знання про Україну, її звичаї, традиції, їх духовне та культурне виховання. Саме цим вони довели, що є гідними членами «Роду».
Кожен клас традиційно виступав із девізом, демонстрував свої доробки і знання про Україну, рід, родину.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Допоки матінка жива…
20.05.2011 | Переглядів: 2254
Рейтинг

     Допоки матінка жива…То ж поки у матері б’ється серце,
Кажіть найкращі їй слова,
І хай любов невпинно ллється,
Допоки матінка жива.
Саме цими віршованими рядками розпочався виховний захід «Хай в серці сонцем сяє слово Мама» на загальноосвітньому відділенні Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ, який було підготовлено та проведено викладачем інформатики, керівником навчальної групи Лідою Галамагою, керівниками гуртків та учасниками художньої самодіяльності навчального закладу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

Концерт-вітання до Дня матері
20.05.2011 | Переглядів: 3802
Рейтинг

     Концерт-вітання до Дня матеріМамо, мамо, моя прехороша!
Як загляну в очі твої -
Затихає вмить страшна пороша
І піснями линуть солов’ї.

Такими віршовими рядками розпочався концерт-вітання до Дня матері в Бурштинській дитячій музичній школі. До підготовки і проведення святкового дійства долучилися всі викладачі школи.
Атмосфера камерності, щирості панувала у залі. Святковий настрій створювала красиво оформлена сцена.
Зі словами привітання та побажаннями щастя, удачі, здоров’я, любові, здійснення усіх сподівань звернулись до присутніх матерів ведучі концерту Наталія Кунтий, Уляна Кобель, Руслана Ковальчик та Анна Гордійчук.
Виступ хору учнів молодших класів подарував слухачам чудовий настрій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

А пам’ять священна…
20.05.2011 | Переглядів: 1818
Рейтинг

     А пам’ять священна…Минають роки... Пройшло чимало часу від тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, запанувала тиша, настав довгоочікуваний, вистражданий, скроплений кров’ю і сльозами, мир.
В неділю, 8 травня, громада с.Нагір’я разом із представниками місцевої влади, сільським головою Остяком Ю.М., учнями та вчителями школи зібрались біля пам’ятника воїна-визволителя. Парох о.Микола Добруцький відслужив панахиду пам’яті за загиблими на полі бою, розстріляними у каральних акціях, спаленими у концтаборах, замученими у катівнях.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1655) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Вербиченька” “росте”
13.05.2011 | Переглядів: 2078
Рейтинг

     8“Вербиченька” “росте” травня у селищі Більшівці відбулося відкриття та освячення п’ятої групи в дитячому дошкільному закладі «Вербиченька». На свято до більшівчан завітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький. Саме завдяки їм із районного бюджету було виділено левову частку коштів на проведення ремонтних робіт. Вони особисто здійснювали контроль за ходом реконструкції приміщення. За словами селищного голови Василя Саноцького, група не працювала впродовж 15-ти років. Довелося виконувати практично весь комплекс ремонтно-будівельних робіт (від заміни вікон, дверей і підлоги, до штукатурно-малярних). Придбано новий комплект меблів та інвентаря. Не залишилася байдужою до долі дитячого закладу громада селища і спонсори, які також внесли свою частку  у загальну суму фінансування.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1654) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято Матері
13.05.2011 | Переглядів: 4232
Рейтинг

     Свято  МатеріТрадиції святкування Дня матері в Україні своїм корінням сягають 1928 року. Саме тоді вперше це свято відзначив Союз Українок Канади. А у 1929 році свято прийшло і в Галичину. Організатором дійства була Олена Кирилівська, редактор щотижневика „Жіноча доля”. Жінку у нас завжди прославляли як Берегиню сім’ї і роду, а тому й свято вшанування матері в Україні „прижилося” легко. Та особливого поширення цей день набув у Західній Україні, а 10 травня 1999 року з підписанням Указу Президента України оформився законодавчо й став офіційним. Сьогодні давня традиція святкування Дня матері набула нового забарвлення – більш сучасного та масового.
Повнотою цвітіння садів і надій, торжеством воскреслої із зимового сну природи і радістю матерів, яких заслужено вшановують, визначається місяць травень. Саме такого весняного недільного дня 8 травня глядацька зала Галицького районного Народного дому була переповненою. І дорослі, і малі чекали святкового дійства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1654) в рубриці «Культура і мистецтво»

Як ми говоримо: слова-паразити
06.05.2011 | Переглядів: 11366
Рейтинг

     Як відомо, паразитів треба позбуватись. А отже, слів-паразитів це також стосується. То як із ними боротись?
Слова-паразити – це такі собі вставні «малі слова» (прийменники, сполучники, звертання, словосполучення, навіть продовження однієї букви і т. п.), що не несуть якогось певного змістового навантаження і переважно вживаються для зв’язку слів, для зв’язку мовлення.
Ці паразитні словечка міцно в’їдаються в лексикон людини і стають звичкою в розмовній мові. Вони бувають абсолютно безглуздими, часто збивають співрозмовника з пантелику і заважають розумінню сказаного.
Примітним є також факт, що сама людина, яка вживає слова-паразити, їх не помічає, а на співрозмовника вони справляють підсвідоме негативне враження. Для прикладу, часто люди мають звичку, підбираючи слово, тягнути звуки «е-е-е» або «м-м-м», що, зазвичай, дуже дратує слухачів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Культура і мистецтво»

Із поетичного зошита
06.05.2011 | Переглядів: 2130
Рейтинг

     Мама
У неділю на стіл моя мама
Стелить скатертину білу, як сніг.
Всі краї обережно розправить,
Ще й пригладить долонями їх.
А вони за долоні шорсткі,
Намозолені густо, чіпляються,
Мов цілують ті руки святі,
До яких все земне пригортається.
Марія Букавин

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Культура і мистецтво»

Опільські соловейки
06.05.2011 | Переглядів: 1935
Рейтинг

     Опільські соловейкиТрадиційно у місті Рівному наприкінці березня проходить Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців української народної музики, мета якого – успадкування традиційної манери виконання, виявлення талановитих виконавців української народної пісні та інструментальної музики, підтримання різноманітних форм популяризації музичного фольклору, зміцнення творчих зв’язків між учнівською та студентською молоддю України.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Культура і мистецтво»

Майбутні майстри народної творчості
06.05.2011 | Переглядів: 2599
Рейтинг

     Уже Сегін Андрій (ІІ-е місце в обласному конкурсі майстерності)традиційно навесні Обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовуються та проводяться обласний конкурс народних ремесел в м.Косів та Свято писанкарського мистецтва в м.Коломиї, які стають звітом творчих об’єднань, гуртків народних ремесел загальноосвітніх шкіл і позашкільних закладів області.
Цьогоріч на базі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв проходив конкурс народних ремесел, започаткований у 1992 році як конкурс різьбярів, який переріс згодом у справжнє свято народних ремесел.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Великодні фестини» у Галичі
06.05.2011 | Переглядів: 2110
Рейтинг

     У«Великодні фестини» у Галичі Провідну неділю галичани мали змогу бути присутніми на традиційному фольклорному дійстві «Великодні фестини», яке відбувалося на майдані Різдва у місті Галичі за участю фольклорних колективів чи не з кожного села району.
Понад два десятки колективів презентували оригінальні, притаманні лише тому чи іншому населеному пункту  гаївки, веснянки, цікаві великодні забави. Малі і дорослі йшли «Кривого танцю».
Святкове дійство благословив декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василій Завірач. Учасників фестин привітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, міський голова Орест Трачик.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Культура і мистецтво»

Майбутнє лісу в твоїх руках
30.04.2011 | Переглядів: 7478
Рейтинг

     Майбутнє лісу в твоїх рукахГалицький національний природний парк спільно з відділом освіти райдержадміністрації 12 і 13 квітня провели конкурси серед учнівської молоді на тему «Людина та ліс». Формування екологічної свідомості особистості, поглиблення знань з основ лісівництва, виявлення обдарованої молоді і залучення її до співпраці з Галицьким НПП – такі завдання конкурсів. А головна мета конкурсів – підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини.
Юні художники – 27 учнів 1- 4 класів із 16 загальноосвітніх шкіл району, олівцями та фарбами намагались відобразити на папері красу лісових пейзажів, свою участь у збереженні довкілля.  

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Ярославна”
30.04.2011 | Переглядів: 3593
Рейтинг

     Танцювальний колектив «Ярославна»У далекому ХІІ ст. у Галичі правив князь Ярослав, якого називали Осмомислом (тому, що мав вісім думок), бо був він напрочуд освіченим, розумним і кмітливим. Осмомисл мав три дочки. І, за звичаєм тих часів, мудрий політик хотів, щоб їхнє заміжжя принесло користь державі. Тим-то й вирішив породичатися із могутніми сусідами. Одну видав за польського князя, другу – за угорського, а третю Єфросинію, що найбільш відома нам як Ярославна, – за Новгород-Сіверського князя Ігоря Святославича. Вони покохали одне одного. Юна галичанка була надзвичайно вродливою та мудрою. Вона всюди давала собі раду, розумно правила зі своїм чоловіком державою.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Культура і мистецтво»

Бережімо традиції
30.04.2011 | Переглядів: 1991
Рейтинг

     ГаївкиОсь ми й відпровадили ще одні Великодні свята. Цілих сорок днів ми готувалися до Христового Воскресіння, загартовувалися постом, очищувалися сповіддю, приймали Євхаристійного Христа, щоб сповна відчути велич великоднього дійства. Та все проминуло, як завжди, дуже швидко, як маленькі миті, які далеко не всі змогли вловити та осягнути їхню істинну суть. В більшості людей Великдень – це час, коли можна водити гаївки, співати, танцювати, навіть вживати спиртне і при цьому не чути докорів сумління. Це духовне і фізичне розкріпачення, бо під час Великого посту всі (байдуже чи ти постив, чи ні) відчували якесь моральне зобов’язання в чомусь себе обмежувати. То вже під час Великодніх свят намагалися, так бо мовити, наверстати опущене.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Культура і мистецтво»

Благослови, Божа Мати, Весну закликати!
30.04.2011 | Переглядів: 2182
Рейтинг

     ГаївкиЗ давніх-давен, навіть в часи тоталітарних режимів, галичани не зраджували українським традиціям та звичаям. На Різдвяні свята колядували, щедрували та засівали, прославляючи народження Христа, а на Великдень гаївками та веснянками славили Воскресіння Христове, пробудження природи, прихід весни і просили у небесних сил  доброго і щедрого врожаю.  
Другого дня Великодніх свят після святкової літургії біля історичного хреста на церковному подвір’ї храму в селі Вікторів (Долішній) громада села мала можливість спостерігати за святковим дійством, яке представив фольклорний колектив сільського Будинку культури під орудою Ольги Ткачівської.
З одного боку це було відродження забутих народних традицій, а з іншого – святковий Великодній відпочинок, участь у якому брали мешканці села від великого до малого.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Культура і мистецтво»

Враження вселяють надію
22.04.2011 | Переглядів: 2859
Рейтинг

     У Бурштинському енергетичному коледжі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  відбувся щорічний традиційний захід «День відкритих дверей». На дійство завітали батьки, випускники шкіл, професійно-технічних закладів, технікумів, які бажають здобути вищу освіту освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста та бакалавра, а також дипломовані спеціалісти, які мають право отримати подальшу освіту за скороченим терміном навчання.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Культура і мистецтво»

Нарада-семінар клубних працівників району
15.04.2011 | Переглядів: 2658
Рейтинг

     Нещодавно в Галицькому РНД відбулась нарада-семінар, на якій клубні працівники мали змогу почерпнути багато нового, над чим требу працювати в найближчий час. Методисти РНД Дарія Климко, Марія Грицик, Іванна Сорочинська провели школу-лабораторію із проведення масових заходів до 25-ої річниці Чорнобильської трагедії та до 20-ої річниці незалежності України і щодо створення в клубних закладах музеїв з історії сіл, музеїв-світлиць та ін.
Особлива увага приділялася організації Великодніх фестин та оформленні виставки «Великодній вернісаж».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1650) в рубриці «Культура і мистецтво»

Фінал КВК
10.04.2011 | Переглядів: 2363
Рейтинг

     КВК5 квітня в приміщенні актової зали Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника відбувся фінал обласного чемпіонату з КВК «Кавалєрочка-2011».
У фінальних  змаганнях взяли участь калуські «Та ти шо!..», коломийський «Онлайн», «Бременські музики» із Снятинщини та Галицька «Бомба».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Культура і мистецтво»

Переможець конкурсу
10.04.2011 | Переглядів: 3584
Рейтинг

     СНІД. Пплакат Мар’яни ВитвицькоїНа виконання обласної комплексної Програми «Молодь Прикарпаття» на 2010-2015 роки цими днями підведено підсумки обласного конкурсу соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок» в номінаціях: оригінал-макети інформаційно-просвітницьких матеріалів (плакати, буклети, візитівки); відео- реклама та аудіо-реклама.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Культура і мистецтво»

Повернення жанру
02.04.2011 | Переглядів: 1689
Рейтинг

     «Мельпомена 2011» – театральне свято, довгоочікуване і бажане для кожного шанувальника драматичного мистецтва у нашому районі. До 2004 року цей сценічний празник кожних два роки збирав у нашому районі театралів з цілої області. І ось, «Мельпомена 2011» знову об’єднала навколо себе шанувальників. Шкода, що економічні проблеми не дали змоги організаторам до кінця зреалізувати свої творчі задуми і знову запросити у гості до галичан театральні колективи області.
У цьому році на підмостки районного Народного дому таки вийшли аматори театрального жанру. Правда, починали майже з нуля, адже  участь у  фестивалі взяли тільки колективи району. Але перший крок до відродження жанру зроблено.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Культура і мистецтво»

І пісня знов летить до неба
02.04.2011 | Переглядів: 2502
Рейтинг

     Анастасія КлимчукВ особливій атмосфері пісенної феєрії на сцені Хмельницького Палацу творчості дітей та юнацтва відбувалось диво, зіткане з високих нот, мелодійних переливів та дитячих дзвінких голосів, бо саме тут проходив одинадцятий Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних вокалістів “Пісня над Бугом”. Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 200 виконавців з Хмельниччини та ще з 15-ти областей України. Організаторами конкурсу виступили виконавчий комітет Хмельницької міської ради, міське управління освіти, управління культури і туризму, управління у справах сім’ї та молоді, Палац творчості дітей та юнацтва, Подільська спілка молоді. Конкурс проводився в трьох номінаціях: народна пісня, естрадна пісня, дуети та ансамблі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Культура і мистецтво»

Відразу двом галицьким колективам присвоєно звання “Зразковий”
02.04.2011 | Переглядів: 2164
Рейтинг

     Танцювальний колектив «Ярославна»Фольклорний колектив «Княже джерело»Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 березня 2011 року №107-к танцювальному колективу «Ярославна» та фольклорному колективу «Княже джерело» Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості присвоєно звання «Зразковий художній колектив». Редакція газети “ГС” приєднується до щирих вітань.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Культура і мистецтво»

Стали призерами
27.03.2011 | Переглядів: 1884
Рейтинг

     ПризериЗа підсумками обласного конкурсу «Пісенний вернісаж» вокальних ансамблів, квартетів, тріо та дуетів серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації відзначилися і стали призерами учасники художньої самодіяльності Бурштинського енергетичного коледжу ІФНТУНГ.
Другі місця зайняли вокальне тріо у складі Василя Чмелика, Ігоря Ватаманюка, Андрія Деренюка (на фото), вокальний дует у складі Людмили Мацкан та Андрія Деренюка (керівник Тетяна Ковальчук), третє місце посів вокальний ансамбль під керівництвом Марії Мрочко.
Всього у конкурсі взяли участь 44 колективи із 17 навчальних закладів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

З думою Кобзаря
27.03.2011 | Переглядів: 3367
Рейтинг

     Тарас Шевченко, ДитятинУ Дитятинській ЗОШ I-II ст. бібліотекар с.Дитятин Любов Білас розпочала літературний вечір «Вогненне слово Кобзаря», приурочене 197-ій річниці від дня народження видатного українського поета, художника, філософа і громадського діяча, генія українського народу Тараса Шевченка. Учні школи Діана Ходоровська та Христина Білас прочитали віршовані рядки про поета.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Тарасовими шляхами
27.03.2011 | Переглядів: 2835
Рейтинг

     Роксоляна Мацьків11-13 березня у місті Луцьку відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс читців «Тарасовими шляхами», присвячений дню народження Т.Г.Шевченка. Представляти наш район та область мала честь вихованка гуртка «Літературна світлиця» Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості, учениця Галицької гімназії Роксоляна Мацьків, неодноразовий переможець районних та обласних конкурсів читців. Журі високо оцінило виконавську майстерність юної галичанки. Ця тендітна дівчина полонила щирістю поетичного слова, вмінням донести до слухача поезію Шевченка. За виконання уривку «Лебедин» із поеми «Гайдамаки» Роксоляна здобула диплом ІІ ступеня та хвилю оплесків глядачів. Адже найвагомішим визнанням таланту є вдячне слово і підтримка глядача.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

І в пісні, і в праці
27.03.2011 | Переглядів: 2300
Рейтинг

     КП ЖитловикДобра слава йде в області про трудові здобутки комунального підприємства «Житловик». Голова Бурштинської міської ради Петро Курляк сказав, що КП «Житловик» серед комунальних підприємств області займає одне із кращих місць щодо обслуговування населення. Вміють тут люди добре працювати і вміють відпочивати. З ініціативи голови профкому «Житловик» Василя Терлецького створено хоровий колектив, вокальні ансамблі. Щоб хоровий колектив стабільно працював, його підтримує директор КП «Житловик» Петро Патригура.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Працює школа резерву
27.03.2011 | Переглядів: 2440
Рейтинг

     Крилос школа17 березня на базі Крилоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проходило районне засідання школи резерву керівних кадрів загальноосвітніх навчальних закладів.
Тема заняття: “Пріоритетні напрями та шляхи підвищення ефективності науково-методичної роботи ЗНЗ”. Презентували школу директор Фіголь Василь Данилович та заступник директора школи з виховної роботи Духович Ігор Васильович.
Гості мали змогу за допомогою фільм-слайду і вчителя історії Питель Софії Ігорівни здійснити малий екскурс у велике село Крилос, торкнутися глибин його історії.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свята до музики любов
27.03.2011 | Переглядів: 1932
Рейтинг

     Сьогодні культурне життя міста Галича не можливо уявити без дитячої музичної школи. Чи не щодня впродовж усього навчального року її двері гостинно відчинені для шанувальників музичного мистецтва. А вихованці знайшли тут той чарівний світ музики, що допомагає їм жити, думати, відповідає гармонії їх душі.
Приміщення, де знаходиться школа, не стоїть на виду, але його можна вирізнити з-поміж державних установ здалеку за звуками, що линуть із-за його стін. Це і невпевнені гами на скрипці, і швидкі фортепіанні пасажі, і злагоджене звучання дитячих голосів…
– Нинішній навчальний рік для Галицької дитячої музичної школи був вельми плідним і насиченим...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Призери конкурсу
27.03.2011 | Переглядів: 1946
Рейтинг

     переможниця обласного конкурсу виконавчої майстерності Христина ВдовиченкоУ п’ятницю, 18 березня, в м.Івано-Франківську проходив завершальний III тур обласного конкурсу виконавської майстерності серед учнів дитячих музичних шкіл. Це творче змагання є серйозним випробуванням для юних музикантів, які беруть у ньому участь. Учні виступили у трьох вікових групах: молодшій – 7-11 років, середній – 11-13 років, старшій – 13-17 років.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Через збереження культурної спадщини до європейської інтеграції та міжнародного співробітництва
19.03.2011 | Переглядів: 2147
Рейтинг

     Через збереження культурної спадщини до європейської інтеграції та міжнародного співробітництва10 - 11 березня 2011 р. в Більшівцях Орден Братів Францисканців, Молодіжний центр з питань миру і примирення (Більшівці) та Національний заповідник «Давній Галич» провели V Mіжнародну конференцію “Збереження культурної спадщини Західної України». Ця ювілейна (п’ята) конференція була особливою. Якщо перші чотири були присвячені пам’яткам пізньобарокової сакральної архітектури XVII – XVIII століть (Більшівцівському костелу та монастирю Кармелітів), то дана була спрямована на проблематику культурної спадщини Західної України, а також питанням пам’яткоохоронної справи у Республіці Польща. Конференція проходила у двомовному форматі з тим, щоб українські науковці вчилися розуміти польську мову, а польські – українську.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Культура і мистецтво»

Шевченківські заходи
19.03.2011 | Переглядів: 2640
Рейтинг

     Ведучі завідувач клубом Ганна Бода і бібліотекар Наталія Бабій відкрили урочисте свято, присвячене 197-ій річниці від дня народження великого генія України. Читання віршів Т.Шевченка учнями Деліївської ЗОШ перепліталися із піснями на слова поета у виконанні жіночого ансамблю.
“Промінчик сонця лагідно лоскоче”, – промовляють наймолодші учасники святкового дійства, учні 1 класу.
Діти читали напам’ять вірші про весну, жінок, співали пісні. Тепло сприйняли глядачі пісні у виконанні Миколи Дутчака і Наталії Дутки. Сільський голова В.Кліщ привітав жінок зі святом, побажав добра, здоров’я, щастя і добробуту. ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Велич Тарасового слова»
19.03.2011 | Переглядів: 2060
Рейтинг

     Під такою назвою у Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ було проведено літературно-музичну композицію з нагоди 197-ої річниці від дня народження видатного українського письменника Тараса Шевченка, яку провела викладач української літератури О.С.Кондур. В заході взяли участь викладачі та студенти. Ведучі свята Ігор Гінда, Богдан Галамага, Ольга Содома, Михайло Ціцюра, Тетяна Перепічка розповіли присутнім про життєвий шлях Т.Шевченка – поета, прозаїка, художника. Перед студентами та викладачами з концертною програмою виступили учасники художньої самодіяльності коледжу Василь Чмелик, Андрій Деренюк, Ігор Ватаманюк, Христина Кицька, Христина Воробчак, Людмила Мацкан, вокальне тріо у складі Тетяни Ковальчук, Марії Мрочко, Уляни Сеник. Уривки з поезій Т.Шевченка прочитали викладачі А.О.Міка, О.С.Дремлюга. Своїм ніжним чарівним голосом порадувала присутніх наймолодша учасниця художньої самодіяльності, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських вокальних пісенних конкурсів Софійка Терлецька.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Культура і мистецтво»

Шевченківські дні в Більшівцівській ЗОШ І-Ш ст.
19.03.2011 | Переглядів: 4213
Рейтинг

     до ШевченкаТарас Шевченко... Наш рідний, незабутній, величний, недосяжний і близький...
Пильний вартовий, що на сторожі нашого слова стоїть і десятиріччями нагадує нам, хто ми і що ми, „чиїх батьків діти”. Це він історію свого життя вважав частиною історії Батьківщини.
А тому, як і щороку, в нашій школі проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять, а всім серцем відчути його невмируще слово. Слово Кобзаря лунало впродовж тижня щиро і гаряче. Звучало зі сцени Народного дому, де урочистий вечір, приурочений 197-ій річниці від дня народження Т.Шевченка, відкрив учнівський хор піснею „Реве та стогне Дніпр широкий”. Дзвеніла з дитячих уст невмируща поезія Кобзаря на літературних вечорах, які підготували вчителі української словесності Величко І.Н., Жидан Л.М., Присакар С.С..

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято педагогічної майстерності
12.03.2011 | Переглядів: 2240
Рейтинг

     Свято педагогічної майстерностіУ сюжеті вчительських буднів районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» займає особливе місце.
Мета конкурсу – виявлення та підтримка творчої праці педагогів, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризація кращих здобутків.
Цьогоріч в ньому взяли участь 19 педагогів із 12 шкіл району, виступивши в п’яти номінаціях: «Початкові класи», «Світова література», «Історія», «Німецька мова», «Образотворче мистецтво». Переможці районного туру конкурсу учитель початкових класів Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ст. Н.Р.Семелюк, учитель світової літератури Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Л.О.Мусякевич, учитель історії Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Л.Я.Побуцька, учитель німецької мови Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 О.М.Чав’як, учитель образотворчого мистецтва Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Н.В.Курляк змагалися в обласному турі «Учитель року – 2011».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №10 (1645) в рубриці «Культура і мистецтво»

Твоя дума, твоя пісня не вмре, не за
12.03.2011 | Переглядів: 4300
Рейтинг

     Основні районні заходи із вшанування 197-ої річниці від Дня народження та 150-річчя з дня смерті виданого українського поета, художника, філософа і громадського діяча, генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка відбулися минулого тижня в районному центрі. 9 березня в районному Народному домі день народження Кобзаря відзначили святковим концертом за участю художніх колективів району. У фойє Народного дому було розгорнуто виставку тематичних вишивок. На концерті були присутні керівники району, працівники установ державної влади та місцевого самоврядування, громадськість м.Галича.
10 березня біля пам’ятника Тараса Шевченка вібулася панахида та віче за участю голови районної державної адміністрації Г.Івасишина, голови районної ради П.Стрембіцького, міського голови Галича О.Трачика, працівників установ, організацій міста і району, представників політичних партій та громадських організацій. Панахиду відслужив декан Галицький УГКЦ, отець-мітрат Василій Завірач разом із священиками Галицького деканату. До підніжжя пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка покладено квіти.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №10 (1645) в рубриці «Культура і мистецтво»

Вірші
05.03.2011 | Переглядів: 1772
Рейтинг

     Над могилою Кобзаря
В той час, коли природа ожива,
Струсивши з себе той тяжкий зимовий сон,
Коли зима здає свої права,
І березень сідає вже на трон,
Вшановуємо пам’ять Кобзаря
З великою любов’ю і тугою,
Мислителя, поета, трударя,
Що вів народ вкраїнський за собою...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

Тарас Шевченко – художник
05.03.2011 | Переглядів: 50597
Рейтинг

     Тарас ШевченкоСеред плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу Шевченку (1814–1861) належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні прагнення нашого народу.
Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю.  Малював ними стіни, лави, стіл... Малював у хаті і надворі, вдома і в гостях... Якось прийшла сестра Катерина з панщини і не впізнала своєї хати: візерунками розмальовані стіни, долівка і навіть призьба. Хлопець любив зображувати птахів, звірів, людей.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Я була малою горда... Щоб не плакать, я сміялась.”
05.03.2011 | Переглядів: 11195
Рейтинг

     Леся Українка… Життя її – це сонячний весняний промінь, що пробивається з темряви, і кличе, і вабить до світла. Іншої такої жінки-письменниці й борця немає у світі. Леся Українка належить до митців, що пережили свій час, Їхні твори збагатили скарбницю духовної культури. Це була людина виняткової мужності, мистецького обдарування.
140 років тому, 25 лютого на Волині, у Новоград-Волинську, у сім’ї Косачів народилася донька Лариса. Синьоока, білява дівчинка із душею гордою і ніжною, серцем лагідним і чистим, характером сильним, волею незалежною.
Леся Українка прожила тяжке життя, бо коли їй було 11 років, вона застудилася на святі Водохреща й захворіла туберкульозом кісток. Та вона не піддавалась хворобі і згодом напише: ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

Виставка до ювілею Лесі Українки
05.03.2011 | Переглядів: 1909
Рейтинг

     До 140-річчя від дня народження славетної української письменниці Лесі Українки в історико-етнографічному музеї міста Бурштина «Берегиня» відкрито виставку книг, яку відвідують учні шкіл, студенти місцевого енергетичного коледжу, члени гуртка «Літературне краєзнавство».
Увагу відвідувачів привертають книги, зокрема, ротапринтне видання драматичної поеми «Бояриня», яку вперше було опубліковано в 1991 році. На виставці представлені збірки поезій «На крилах пісень», «Досвітні вогні», «Літературно-науковий вісник» 1912 року випуску, в якому вперше було надруковано драматичний твір «Лісова пісня». Також представлено «Антологію української поезії», випущену Іваном Франком при фінансовій підтримці Михайла Грушевського, художнє оформлення Івана Труша, журнал «Українська муза», книги про Лесю Українку Миколи Олійника «Одержима», Івана Драча «Іду до тебе».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

Безсмертна дочка Прометея
05.03.2011 | Переглядів: 4761
Рейтинг

     Безсмертна  дочка ПрометеяНі, я хочу крізь сльози сміятись,
Cеред лиха співати пісні.
Без надії таки сподіватись.
Жити хочу! Геть думи сумні!

Такими словами розпочалось свято у Дитятинській ЗОШ I-II ст., присвячене 140-річчю від дня народження Лесі Українки. Cвятковий вечір проведено під керівництвом сільського бібліотекаря Любові Білас. З уст школярів лунали вислови про геніальність поетеси, ліричність її творів. Діти пригадали дитячі та юнацькі роки Лариси Петрівни Косач. Люба Калабайда розповіла про обдарування Лесі Українки, згадала першу збірку її дитячих творів. Про незвичайну Лесину долю розказала Тетяна Заліська. Учні зачаровано слухали «Музичну сонату» Бетховина і читали поезії Лесі Українки. Майстерними і професійними були читці Люба Калабайда, Світлана Калабайда, Тетяна Заліська, Оксана Палійчук, Вікторія Вдовін, Вікторія Надурак, Марія Грудзевич.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

У вінок пам’яті Лесі Українки
05.03.2011 | Переглядів: 2744
Рейтинг

     У вінок пам’яті  Лесі Українки25 січня виповнилося 140 років від дня народження славної дочки  України, видатної української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладача, літературного критика, фольклориста Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).
Чому серед славних імен нашої історії  український народ  найбільше шанує Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку? Не пролили ж вони  крові на полі слави, не вибороли народові за свого життя свободи й незалежності, не примножили земель власної держави. А проте вони славніші від багатьох відомих завойовників та прославлених лицарів меча. Славніші, бо завжди живі, завжди промовляють до нас, і на їхній голос завжди озивається наша душа. Дорожчі, бо завжди живуть у нашому серці, як власний голос нашого сумління і нашого світогляду. Т.Шевченко, І.Франко, Леся Українка житимуть доти, доки живе народ, який їх породив, бо саме вони є кращими виразниками його прагнень.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Мойсей” у Галичі
05.03.2011 | Переглядів: 3950
Рейтинг

     "Давній Галич"1 березня в у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка робіт заслуженого художника України, лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка Євгена Безніска. Митець відомий не лише в нашій державі, а й за її межами. Виставки творів Є. Безніска демонструвались у містах України та за кордоном. За свої сімдесят років митець створив багато, проте вважає, що ще не час відпочивати, бо є багато цікавих тем для творчості.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №09 (1644) в рубриці «Культура і мистецтво»

З перемогою тебе, Людмило!
26.02.2011 | Переглядів: 2103
Рейтинг

     Людмила МацканПриємна і радісна звістка надійшла на адресу Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. За підсумками обласного конкурсу вокальної майстерності «Зорецвіт» серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації в номінації «Народна пісня» журі присудило перше місце студентці навчального закладу загальноосвітнього відділення Людмилі Мацкан.
Всього у конкурсі взяло участь 39 конкурсантів з 20 навчальних закладів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1643) в рубриці «Культура і мистецтво»

Тиждень іноземних мов у Галицькій гімназії
26.02.2011 | Переглядів: 3891
Рейтинг

     Чого хочуть діти?
Цукерків? Комп’ютерів? Розваг? Вчитися? А ось і ні. Сучасні діти все це мають. Батьки намагаються їх забезпечити усім необхідним. Для навчання є книги, школа, Інтернет.
А найбільше, чого хочуть діти,- це творити і отримувати за свою творчість аплодисменти ( цукерки, комп’ютер, оцінку, добре слово, похвалу).
 Нам, дорослим, здається, що вони повинні хотіти тільки вчитись. Проте у наш час, час такого стрімкого технічного прогресу та широкого інформаційного простору, просто накопичення знань є нецікавим і одноманітним. Дитячий розум – не комп’ютер, щоб тільки збирати і зберігати інформацію. Кожна дитина – це неординарна творча особистість, яка прагне не тільки розуміти, для чого їй знання і як вона може їх застосувати, а й творити на основі цих знань щось своє, неповторне.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1643) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято рідної мови
26.02.2011 | Переглядів: 4964
Рейтинг

      ВиступКожен з нас, народжений матір”ю Україною, зобов”язаний свято оберігати і рятувати чудову українську мову, бо це – повітря, джерело національно-етнічного життя, скарб, цінніший за надбання Полуботка, за шапку Мономаха, за скіфське золото, за всі матеріальні цінності, будь-коли викрадені з України. Тільки мову не змогли вивести на Соловки, в тайгу, спалити, закопати живцем у землю,бо вона живуча, незнищенна, вічна, як вічний її творець – український народ.
Шкільна громада Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Міжнародний день рідної мови розпочала тематичною лінійкою «Наша мова солов”їна », а завершила конкурсом між учнями шостих класів за звання « Найкращий знавець рідного слова ». Школярі виявили чудові організаторські здібності, ерудованість, знання української мови. Жоден гравець не залишився поза увагою, клас- переможець отримав грамоту, а всі інші - подяки .

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1643) в рубриці «Культура і мистецтво»

Поетична, мелодійна, мальовнича…
26.02.2011 | Переглядів: 2509
Рейтинг

     Поетична, мелодійна,  мальовнича…Кожного року 21 лютого за рішенням 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Жодна мова в світовій історії не зазнала такого тотального нищення від сусідів-ворогів, як українська. В історичних документах про заборону української мови (XVII-XX ст.) документально засвідчено нищення української мови поляками, росіянами і більшовиками-комуністами. Останні події в нашій державі свідчать про запланований мовний геноцид та наміри запровадження другої державної мови.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1643) в рубриці «Культура і мистецтво»

Конкурс краси «Галицька гімназія – 2011»
19.02.2011 | Переглядів: 2592
Рейтинг

     Галицька гімназіяОригінальність, винахідливість, ораторські здібності продемонстрували семеро чарівних учасниць конкурсу краси «Галицька гімназія – 2011»  напередодні  Дня Валентина.
Дівчата змагалися в конкурсах «Представлення»,  «Моя майбутня професія», дивували костюмами з підручних матеріалів у конкурсі «Мода в умовах кризи», демонстрували артистичність у конкурсі «Мої таланти» та вражали присутніх витонченістю та красою під час «Дефіле».
Журі визначило переможниць конкурсу у номінаціях: „Міс Грація”, „Міс Посмішка”,  „Міс Артистичність”, „Міс Фантазія”, „Міс Оригінальність.”
 «Міс глядацьких симпатій» глядачі обрали Анастасію Клімашевську, а «Міс Галицька гімназія – 2011» стала Роксоляна Мацьків.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №07 (1642) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творчий доробок
19.02.2011 | Переглядів: 2891
Рейтинг

     Діти на сценіДо творчості видатного українського композитора, основоположника національної класичної музики Миколи Віталійовича Лисинка звернулися викладачі Бурштинської дитячої музичної школи. З ініціативи завуча школи Наталії Земан та за підтримки викладачів Надії Валуєвої та Ірини Зирянової здійснено постановку дитячої комічної опери Миколи Лисенка «Коза-дереза». Головні ролі виконали учні школи: Христина Вдовиченко, Діана Пшик, Діана Дзундза, Сергій Дзундза, Андрій Крутиголова, Роман Медвідь та Руслан Рибак. В постановці брав участь фольклорний колектив (кер. С.Мельник).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №07 (1642) в рубриці «Культура і мистецтво»

21 лютого – Міжнародний День рідної мови
19.02.2011 | Переглядів: 2800
Рейтинг

     Щороку 21 лютого відзначаємо Міжнародний День рідної мови. Це порівняно молоде свято до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію. Де і коли народилася традиція Міжнародного Дня рідної мови?
Історія свята, на жаль, є сумною. Цей день святкуємо з присмаком гіркоти. Адже саме 21 лютого 1952 року в Бангладеші заборона урядом використання в країні бенгальської мови стала причиною масових заворушень. Влада жорстоко придушила демонстрацію протесту. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Тільки в жовтні 1999 року сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови. З 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в нас.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №07 (1642) в рубриці «Культура і мистецтво»

Казка зимового лісу
22.01.2011 | Переглядів: 4404
Рейтинг

     д14 січня в приміщенні Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості ніде було голці впасти. Музика, пісні, радісні дитячі голоси та теплі усмішки заповнили всю територію закладу, а це тому, що рідний “Школярик” (так називають ЦДЮТ вихованці та вчителі) знову завітала казка. Новорічну виставу підготували вихованці гуртка «Дитячий театр», учні Галицької ЗОШ №2, яких навчає театральному мистецтву Ніна Сегін.
Казкові герої запросили дітей помандрувати зимовим лісом, де на них чекали: «Загадкова вікторина», «Змагання повітряних кульок», «Швидкісне збирання сніжок та ялинкових шишок», «Поетична галявина», «Пісенне узлісся». В театралізованому дійстві взяли участь учні з Галицьких шкіл, Залуквянської ЗОШ, Бурштинської ЗОШ №2 та Бурштинського НВК.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1638) в рубриці «Культура і мистецтво»

Колядуємо разом
22.01.2011 | Переглядів: 2470
Рейтинг

     Розколядою завершили новорічно-різдвяні свята учні закладів освіти району. У творчому конкурсі взяли участь 40 фольклорних колективів та виконавців за трьома номінаціями: «Виконавська майстерність», «Автентичність», «Оригінальність».
Гран-прі конкурсу виборов ансамбль «Діти Марії» Галицької гімназії.
Переможцями у номінації «Виконавська майстерність» стали дует Бурштинської ЗОШ №2, фольклорний колектив Крилоської ЗОШ та ансамбль Бурштинської гімназії.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1638) в рубриці «Культура і мистецтво»

Галицькі Різдвяні фестини
22.01.2011 | Переглядів: 2259
Рейтинг

     Народні традиції з глибокої давнини міцно ввійшли у наш побут. Різдво, “Маланка”, Новий рік, Водохреща з віншуваннями, колядками, щедрівками. Вони донесли до нас духовне життя наших далеких предків, їх віру і вірування, бажання, мрії, світогляд та ідеали. У ці січневі дні ми особливо відчуваємо дух  Різдва Христового – передвісника чогось неймовірного і таємничого. Відчуваємо атмосферу радості, любові і родинного єднання. Свідченням тому стали традиційні Галицькі Різдвяні фестини, які знову зібрали галичан до спільної коляди.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1638) в рубриці «Культура і мистецтво»

Проект діє
22.01.2011 | Переглядів: 3308
Рейтинг

     дітиМріючи про відпочинок, у більшості випадків ми, зазвичай, уявляємо себе на курортах за кордоном, плануємо пізнати то західну, то східну культуру. Але чомусь дуже рідко нам спадає на думку, що і в Україні є свій Захід і свій Схід, є безліч чудових місць, співіснують різні національності та культури, яким також є чим гордитись і поділитись.
Для того, щоб показати красу України, Івано-Франківська обласна організація спілки молодих політологів України два роки тому створила проект молодіжного обміну між регіонами нашої країни.
В умовах проекту, спонсором якого виступає ВО «Свобода», збирається група людей, які подорожують будь-яким регіоном України. Вони відвідують музеї, історичні пам’ятки, смакують стравами місцевої кухні та знайомляться із жителями краю, що дозволяє налагоджувати та підтримувати в майбутньому спілкування.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №03 (1638) в рубриці «Культура і мистецтво»

Тепер і в Запоріжжі знають, як у нас чудово святкують Різдво
14.01.2011 | Переглядів: 1943
Рейтинг

     Засоби масової інформації вже повідомляли про перебування  з 3 по 8 січня в селі Мединя учнівської делегації з міста Запоріжжя. Учні Мединської ЗОШ І-ІІІ ст. довго міркували, як зробити перебування гостей цікавим та змістовним. Саме тому було підготовлено невеличкий концерт, де мединчани познайомили запоріжців з особливостями прикарпатського краю, в якому має своє місце і наше чудове село Мединя.
Гостей із Запоріжжя прийняли в свої домівки доброзичливі люди, які заслуговують на особливу подяку, а це сім’я Ріжка В.О.,Клим М.М., Лесіва Я.Г., Онофришина Б.В., Парцея Д.М., Брецка М.М. та Пікуляка О.М.
Кожен день перебування запоріжців в нашому краї був насиченим та цікавим. Завдяки відділу освіти гості разом із учнями Мединської  школи відвідали «Маєток Святого Миколая»на окраїні села Пістинь Косівського району, побували в музеях міст Коломиї, Бурштина та Галича.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1637) в рубриці «Культура і мистецтво»

Андріївські вечорниці в Крилосі
18.12.2010 | Переглядів: 2280
Рейтинг

     Обійдіть весь світ безмірний
І скажіть, в якій країні
Так зберігся скарб безцінний,
Як у нас, на Україні?
Просим всіх у нашу хату
Превелику і багату.
Від зірниці до зірниці
Хай лунають вечорниці!..
Такими словами ведуча запросила усіх, хто прибув недільного вечора 12 грудня до Будинку культури с.Крилос на Андріївські вечорниці.
Підготували їх учасники художньо-просвітницького колективу, яким керує Ганна Сорочинська. Такий захід вже став традиційним у Крилосі і не дивно, що в залі було багато молоді, яка з цікавістю і захопленням спостерігала за тим, що відбувалося на сцені.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №55 (1633) в рубриці «Культура і мистецтво»

Зустріч поколінь
11.12.2010 | Переглядів: 2281
Рейтинг

     Бурштин ЯцківУ гості до школярів Бурштинської гімназії та членів гуртка « Літературне краєзнавство» завітали ветерани національно-визвольних змагань ХХ ст., серед яких – голова районного братства вояків ОУН-УПА М.Яцків, довголітній в’язень сталінських таборів, учасниця Кінгірського повстання М.Повх, голова районного товариства політв’язнів В.Волошин.
З ініціативи гуртківців у навчальному закладі відбулась презентація книг «Терниста дорога. Спомини», «У вирі боротьби» Миколи Яцківа.
Ведучі заходу, члени гуртка «Літературне краєзнавство» Христина Воробчак та Олена Малькут розповіли присутнім про життєвий шлях автора збірки поезій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Козацькі забави» в Кінашеві
11.12.2010 | Переглядів: 2141
Рейтинг

     Не перевелись у нашій славній стороні козаки. Доказом цього стали веселі «Козацькі забави», присвячені 19 річниці створення Збройних сил України. Ці урочисті дійства традиційно проводяться в Кінашівській ЗОШ І-ІІІ ст. з ініціативи вчителя захисту Вітчизни, лейтенанта Володимира Ліуша. Цього року брали участь у козацьких змаганнях учні 5 та 6 класів. Хлопчаки-козаки 5 класу (класний керівник Л.Гавриш) об’єднались у курінь «Козачата», а у курінь «Лицарі» – хлопці 6 класу (кл. кер. Марія Ліуш).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Нумо, хлопці!”
11.12.2010 | Переглядів: 3800
Рейтинг

     Сьогодні у справжніх хлопців свято,
А в нашій школі їх багато:
Сміливих, веселих і мужніх,
Кмітливих, шляхетних і дружних.

Саме такими словами розпочалось традиційне свято «Нумо, хлопці!» у Блюдниківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, організатором якого вчитель фізичної культури Андрій  Васильчук та учнівський комітет.
Українська армія по праву пишається своєю історією, традиціями. Ніколи наші війська не чинили загарбницьких нападів на чужі території, не посягали на чуже добро, ніколи не були агресорами. І сьогодні, ось уже 19 років поспіль ми відзначаємо День Збройних сил України.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Різдвяний вернісаж» у Галичі
11.12.2010 | Переглядів: 4866
Рейтинг

     Галич "Різдвяний вернісаж"Наближається до завершення  різдвяно-новорічний календарний цикл, який традиційно в Україні розпочинається Днем Святого Миколая і закінчується Водохрещем.
Заклади культури району ніколи не стояли осторонь всіх добрих починань, особливо у відродженні звичаїв і обрядів, які проводились і проводяться в час Різдвяних свят на прославу новонародженого Сина Божого Ісуса Христа.
Я хочу розповісти про дуже важливий захід, проведений у районному Народному домі – відкриття виставки «Різдвяний вернісаж», сформованої на основі робіт умільців сіл району. Це – вироби з соломки, лози, соснових  шишок, бісеру, дерева, української вишивки та ниток, пластиліну. І все це представлено в композиціях, які відображають побут українського народу під час святкування Різдва Христового.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Культура і мистецтво»

Шана до пісні, музики
19.11.2010 | Переглядів: 2555
Рейтинг

     Шана до пісні, музикиЕстетичне виховання, любов до пісенно-музичної творчості є одним із головних аспектів у вихованні підростаючого покоління Дорогівської ЗОШ І-ІІІ ст. Недавно в нашому навчальному закладі пройшов тиждень музики, під час якого учнями та  вчителем музики Людмилою Зубко було проведено ряд тематичних заходів. Учні 3-5 класів взяли участь у виставці малюнків «Музика в малюнках». Багато цікавого учні дізналися на відкритому уроці з художньої культури «Думи та історичні пісні. Мистецтво кобзарів та лірників».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №51 (1629) в рубриці «Культура і мистецтво»

До дня Української писемності та мови
13.11.2010 | Переглядів: 5143
Рейтинг

     до дня Української писемності та мовиДень української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства відповідно до Указу Перзидента N1241/97 “Про День української писемності та мови”, у якому зазначено: “Встановити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця”. Щорічно культурна, освітянська і наукова громадськість України відзначає цей день 9 листопада не випадково. За церковним календарем саме цього дня вшановується пам’ять творця писемної історії Київської Русі, речника “братолюбія і злагоди” – Нестора-літописця. Давньоруський письменник та історик, високоосвічена людина свого часу, укладач “Повісті минулих літ”, чернець Києво-Печерського монастиря – особа історична, а не легендарна. Своїм неоціненним літописом він виконав завдання державної ваги. Відтоді наше слово набирало сили, удосконалювалось у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Культура і мистецтво»

Збережемо мову для нащадків
13.11.2010 | Переглядів: 3131
Рейтинг

     Збережемо мову для нащадківУ день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Це свято згуртовує всіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Впродовж останнього тисячоліття українська мова зазнавала і зазнає чимало утисків та поневірянь. Лише за останні триста років було близько п’ятсот циркулярів про заборону чи обмеження рідної мови на території України. І ось тепер, на двадцятому році незалежності, ми відстоюємо свою мову у своїй державі. До Верховної Ради поданий законопроект «Про мови в Україні», який значно обмежує її використання у державі. Вже тепер з телеекранів забирають дублювання українською мовою іноземних фільмів, звужують її використання у діловодстві державних та освітніх установ. Запровадження російської мови як другої державної – перший крок до зруйнування української держави.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Криничка” йшла до читача 10 років
06.11.2010 | Переглядів: 3675
Рейтинг

     Криничка4 листопада у Галицькій районній бібліотеці відбулася презентація збірочки віршів для дітей Галини Симчич «Криничка». Галина Володимирівна – жінка неспокійної душі, людина з добрим серцем, щирою вдачею і невтомною мистецькою працею, матір п’ятьох дітей.  У районі та й за його межами Галину Симчич знають як поетесу, композитора, автора і виконавця чудових гуморесок. У 1999 році вийшла її перша збірка гуморесок «Справа з бараном». Галина Володимирівна – незмінний учасник багатьох фестивалів гумору і сатири.  Вірші для дітей почала писати, коли народився її наймолодший синочок - 10 років тому. Саме десять років чекала виходу збірка, і аж цього році у видавництві «Зоря» вона побачила світ. У збірці – твори для дітей про добро, одвічні цінності нашого народу.  У передмові до книжки сказано: «Задушевність, простота, влучність вислову, безпосередність – ось головні ознаки віршів Галини Симчич…». Книжечка оформлена чудовими малюнками художниці Галини Теремко.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Культура і мистецтво»

Мала академія народних ремесел у Галичі: 20 років творчості і кропіткої праці
06.11.2010 | Переглядів: 3641
Рейтинг

     МАНР29 жовтня у Галереї мистецтв Національного заповідника «Давній Галич» відкрилась виставка творчих робіт вчителів та учнів Галицької малої академії народних ремесел. На ній представлено понад 200 експонатів, створених у різних техніках і жанрах. Роботи розкривають історію княжого Галича, красу рідної природи, багатий духовний світ наших краян.  
Мала академія народних ремесел (раніше – Галицька художньо-реміснича школа) працює в Галичі 20 років. З 2000 р. очолює педагогічний колектив Стефанія Степанівна Сидорук. 22 педагоги – талановиті майстри своєї справи – прилучають до прекрасного своїх обдарованих вихованців. Сьогодні тут навчається 656 дітей. А всього за два десятиліття у стінах цього позашкільного навчального закладу здобули початкову художню освіту, розвинули свої здібності близько трьох тисяч учнів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1627) в рубриці «Культура і мистецтво»

Ілля Витанович – науковець, педагог…
23.10.2010 | Переглядів: 3404
Рейтинг

     Ілля Витанович –  науковець, педагог…У Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ відбулася презентація монографії «Ілля Витанович: наукова, педагогічна та громадська діяльність», яку написав наш земляк із села Бабухів Рогатинського району, завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Львівської комерційної академії Степан Гелей. У науковому дослідженні висвітлено життєвий шлях, науково-педагогічну та громадську діяльність видатного українського вченого Іллі Витановича (1899-1973рр.). Уперше в українській історіографії на основі значної кількості джерел та літератури проаналізовано його праці з історії України, соціології, історії економічної думки, теорії та історії українського кооперативного руху.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №47 (1625) в рубриці «Культура і мистецтво»

Чарівний світ творчості
23.10.2010 | Переглядів: 5605
Рейтинг

     Мала академія народних ремеселМала академія народних ремесел м.Галич (художньо-реміснича школа) існує з жовтня 1990р. Засновниками закладу були виконавчий комітет районної  ради народних депутатів (В.Крук) та районний відділ освіти (І.Коваль).
Метою заснування було і залишається на сьогодні створення умов для виховання підростаючого покоління, вивчення, збереження та популяризація мистецтва Давнього Галича, створення умов для розвитку художньо-обдарованих дітей, охоплення їх позашкільною освітою та захист від згубного впливу вулиці.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №47 (1625) в рубриці «Культура і мистецтво»

Попелюшка поспішає на свято Осені до Загірської школи
17.10.2010 | Переглядів: 10065
Рейтинг

     Попелюшка  поспішає на свято Осені до Загірської школиНещодавно мудра Осінь-трудівниця гостинно запросила учнів школи, вчителів, батьків у свою чарівну казку на прекрасне свято «Осінь – чудова пора. Любить осінь дітвора!». Ранок підготували учні 4 класу (вчителі Підгайна Г.М., Бура М.С.). «Вона прийшла до нас, мов добра казка, мов чарівний сон, який бачиш лише у щасливому дитинстві. Помах Осені чарівною паличкою створює картини дивовижної краси», – захоплено розповідають четвертокласники.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1623) в рубриці «Культура і мистецтво»

Полиньмо душею в “сонячний куточок”
17.10.2010 | Переглядів: 3949
Рейтинг

     фотоПерше вересня… Букети жоржин… Наша перша вчителька, яка була і залишається для мене ідеалом жіноцтва, порядності та любові до дітей.
Цьогоріч своєрідний ювілей. У кожної людини є той маленький «сонячний куточок», куди душечка постійно лине. Цей сонячний промінчик дитинства завжди зігріває, коли на серці холодно, смутно…
І дія ця підсилюється в стократ, коли переглядаєш світлини того щасливого, безтурботного часу.
Я хочу звернутися до Вас з великим проханням: якщо є можливість – надрукуйте, будь ласка, мого листа і світлину.
Можливо, хтось пізнає себе, порине у світ дитинства, у світ приємних спогадів, хоча б на хвильку забуде про турботи сьогодення.
Хочу привітати всіх своїх однокласників, а в їх особі нашого Ярослава Громка, який знайшов себе у служінні громаді.
Його діяння і справи говорять самі за себе.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1623) в рубриці «Культура і мистецтво»

Вершину підкорено!
17.10.2010 | Переглядів: 4921
Рейтинг

     Гора Хом’якГрупа височанців , у складі якої були батьки , учні, вчителі та парох церкви Іван Петляк здійснили сходження на гору Хом’як. Підкорення Карпатської вершини приурочене 50-річчю відкриття Височанської школи.
Гора Хом’як , висота якої становить 1545 м над рівнем моря, належить до хребта Горгани, частини Карпат, вершини яких мають круті схили, покриті кам’яними розсипами-горганами. Від цього слова і походить назва хребта. Вершина зовні одним нагадує піраміду Хеопса, для інших – схожа на спину ховрашка, тому її назва Хом’як. Звідси відкривається чудовий краєвид на Чорногірський хребет з найвищими вершинами України (Говерла – 2061 м, Петрос – 2020 м та Довбушанка – 1754 м).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1623) в рубриці «Культура і мистецтво»

Шана освітянам енергоколеджу
10.10.2010 | Переглядів: 4750
Рейтинг

     Бурштинський енергоколедж ІФНТУНГМинулого тижня в актовій залі Бурштинського енергоколеджу ІФНТУНГ відбулись урочистості, присвячені Дню працівника освіти. Сорок п’ятий рік відзначають педагоги навчального закладу своє професійне свято. Доречно сказати, що у коледжі працює близько сотні висококваліфікованих педагогічних працівників з великим багажем знань, які передають підростаючому поколінню, майбутнім енергетикам та економістам. Серед них: В.Дремлюга, О.Дремлюга, В.Остапенко, І.Возняк, М.Андреєв, О.Джура, Р.Ціж, В.Лихопій, Б.Боднар, І.Богуцький, М.Ємбрик, М.Шувар, Г.Остафійчук, Н.Денис, О.Іванців, С.Іванців, В.Марусячин, А.Міка, Б.Рибчук, П.Сверида, Г.Серветник, Б.Слободян, Т.Чолій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1621) в рубриці «Культура і мистецтво»

Дружня зустріч
10.10.2010 | Переглядів: 3852
Рейтинг

     Дружня зустрічБільше п’яти років триває тісна співпраця та дружні стосунки між Галицьким районом та ґміною Даброва Опольського воєводства (Польща).
Після створення у 2003 році Галицької гімназії її директор Володимира Тихонь побувала у сусідній Польщі з групою керівників установ та спеціалістів в галузі освіти, медицини та культури. Переймаючи досвід, галичани відвідали ряд навчальних та дошкільних закладів ґміни, ознайомилися зі специфікою їх реформування та обговорили з керівниками цих закладів питання щодо подальшої співпраці. Результатом відвідин стало підписання у 2004 році угоди між Галицькою райдержадміністрацією і районною радою та ґміною Даброва про співпрацю у галузі освіти, культури та медицини. У 2005 році до цієї партнерської угоди долучилася ще й школа з регіону Ленгеде у Німеччині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1621) в рубриці «Культура і мистецтво»

Свято квітів
02.10.2010 | Переглядів: 10063
Рейтинг

     Свято квітівСьогодні свято. Це зауважив кожен, хто лиш переступив шкільний поріг. У просторому вестибюлі – справжнє квіткове королівство. Аж настрій піднімається, а на душі стає так сонячно. Підходимо ближче, читаємо: «Щедра осінь», «Лебедине озеро», «Крізь терни йшли до тебе, Україно», «Єднаймось, брати-галичани» і ще, і ще… Багато квіткових композицій. Скільки любові і фантазії вклали у них діти!  З яким ентузіазмом захищали! Тут можна було почути цікаві  вірші і загадки, послухати ліричні і патріотичні пісні, навіть подивитися танок. Так учні розкривали тему кожної композиції.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Культура і мистецтво»

Окрилені музою
02.10.2010 | Переглядів: 5019
Рейтинг

     Окрилені музою, скрипкаВсе проходить, а музика залишається вічною. У далекому 1970 році було вирішено створити у селищі Більшівці філіал Галицької музичної школи, щоб і там діти мали змогу долучитись до творення вічного мистецтва.
Троє перших вчителів, а це М.Рабарська – Кшебет, О.Лисак та Л.Лашків, навчали гри на інструментах своїх вихованців у трьох невеличких кімнатах, які й класами важко було назвати.
Лише у 1981 році філія отримала  приміщення, в якому знаходиться й до сьогоднішнього дня. А 18 вересня 1990 року рішенням обласної ради та наказом управління культури  облвиконкому в селищі Більшівці було відкрито окрему юридичну  одиницю – Більшівцівську дитячу музичну школу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Культура і мистецтво»

До вершин професійної майстерності
28.08.2010 | Переглядів: 1981
Рейтинг

     Т.В.Єршова - вчитель математикиВересневий ранок... Яскраве сонце, яке ще зранку огортало своїм теплим промінням землю, оповіщало погожий день.
Світло було і в неї на душі. Легке хвилювання порум’янило щоки, але очі іскрилися щирістю, погляд був проникливий і зосереджений. Саме такою вона, Тетяна Вікторівна Єршова, у 2000 році переступила поріг Блюдниківської ЗОШ І-III ступенів як учитель математики та інформатики.
Уже з перших днів поринула в роботу. Невтомна праця, увага до дітей, а також послідовність у роботі допомогли вчительці досягти вагомих успіхів на педагогічній ниві, знайти добрих друзів. ЇЇ завжди хотіли бачити, з нею завжди бажали спілкуватися.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №36 (1614) в рубриці «Культура і мистецтво»

Організатор освітнього середовища
28.08.2010 | Переглядів: 2081
Рейтинг

     Костишин Віра ВолодимирівнаЗвичайна сільська школа. У центрі села. Завжди на видноті. Велична та ошатна, прикрашена калиновими гронами і чорнобривцями, завжди наповнена метушнею та веселими голосами дітвори. І навіть випадково потрапивши у колектив, розумієш: тут дійсно всі почуваються однією командою, де цінують теплі стосунки, де щиро радіють чужому успіху.
Ось уже 10 років Віра Володимирівна Костишин – директор Тустанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, досвідчений і вмілий організатор освіти з високим рівнем культури. Скільки ентузіазму, запалу, доброї енергії, творчості в цій чарівній жінці. Вона випромінює стільки тепла, що його вистачає на весь учнівський та вчительський колективи. Їй притаманні вміння планувати й організовувати, оперативно приймати рішення й забезпечувати їх виконання.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №36 (1614) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творчість це те, з чого ти береш свій початок…
31.07.2010 | Переглядів: 3856
Рейтинг

     художницяРозвиток мистецтва в державі залежить від того, наскільки його потребує суспільство. Якщо сьогодні молоді майстри створюють картини, скульптури, пісні, мелодії, вироби із дерева, вишивки, кінострічки, значить передаються традиції, в яких живе культура народу. Кожна людина, яка прагне пізнавати світ мистецтва, – творча і багата душею.
28 липня, в День Хрестителя Руси-України Володимира Великого, в мистецькій галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулося відкриття четвертої живописної виставки під назвою «Креатив»...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1610) в рубриці «Культура і мистецтво»

Єднаймося, люба родино!
24.07.2010 | Переглядів: 2852
Рейтинг

     Хорова академіяПід такою назвою 17 липня за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради, управління культури обласної державної адміністрації, навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття, Галицької районної державної адміністрації та Галицької районної ради у місті Галичі відбулася VII обласна Галицька хорова академія.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №31 (1609) в рубриці «Культура і мистецтво»

Михайло Дейнега представив галичанам свій «Паралельний світ»
03.07.2010 | Переглядів: 3129
Рейтинг

     Михайло ДейнегаЗ часу відкриття в Національному заповіднику «Давній Галич» мистецької галереї  минуло всього три місяці. Та навіть протягом такого відносно короткого часу вона уже  стала справжнім осередком цінителів мистецтва, місцем проведення різноманітних презентаційних заходів, організації виставок. 30 червня тут відбулося урочисте відкриття виставки живописних робіт директора Івано-Франківського обласного художнього музею Михайла Дейнеги та його колег художників Володимира Сандюка, Владислава Симчича, Михайла Тимчука та Юрія Писаря. У просторих, добре освітлених залах галереї протягом місяця галичани матимуть змогу оглянути різножанрові живописні полотна молодих художників.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №28 (1606) в рубриці «Культура і мистецтво»

фестиваль живих скульптур
26.06.2010 | Переглядів: 1828
Рейтинг

     фестиваль живих скульптур20 червня в Івано-Франківську пройшов фестиваль живих скульптур «Львівське крізь віки». Організатором красивої події, що відтворює історію нашої батьківщини, стало перше українське пиво «Львівське».
Цього дня жителі та гості міста завітали на Вічевий майдан, де відбулось феєричне шоу, що подарувало івано-франківцям можливість здійснити екскурсію у часі – від давніх віків, коли в Україні почалась доба пивоваріння, і до сьогоднішніх днів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №27 (1605) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Гей на Івана, гей на Купала»
19.06.2010 | Переглядів: 3027
Рейтинг

     «Гей на Івана, гей на Купала»Івана Купала – фольклорно-етнографічне свято, яке більше 20-ти років залишається улюбленим святом молоді і всіх галичан. Традиційно воно відбувається в м. Галичі на лівому березі Дністра і насичене різними повір’ями та магічною силою.
Перша частина свята проходить у театралізованому Галицькому дворі, де за участю фольклорних колективів району відбуваються фольклорно-етнографічні дійства «Від хати до хати Іванів витати», «Що не край, то звичай», «Галицьке весілля» та ін. На імпровізованій сцені можна побачити кращі зразки народної творчості, які з покоління в покоління передаються нашими пращурами; галицькі звичаї, обряди, пов’язані з віруваннями, народною міфологією та відтворені яскраві картини весілля в народному побуті.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1604) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творча молодь
05.06.2010 | Переглядів: 2580
Рейтинг

Творча молодь    Навчання та підтримка обдарованих дітей починається зі Стародавнього Китаю. Перші згадки про обдарованість зустрічаються у листах Конфуція, який вважав важливим завданням пошук талановитих дітей, розвиток їхніх здібностей, підтримку і виховання їх таким чином, щоб служили всьому народові.
    Одним із основних завдань системи національної освіти суверенної України є формування творчо активної, всебічно розвинутої особистості.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1602) в рубриці «Культура і мистецтво»

“З БОГОМ У СЕРЦІ”
15.05.2010 | Переглядів: 2857
Рейтинг

“З БОГОМ У СЕРЦІ”    Під такою назвою у приміщенні Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття відкрилась виставка малярства,  різьби по дереву, самобутнього майстра народної творчості, жителя села Тустань Володимира Гловацького.
    На відкритті виставки виступили і дали високу оцінку його роботам методист центру Мирон Левицький, заступник директора Тустанської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Шимерлюк, звідувач відділом культури і туризму Галицької РДА Марія Іваськів, журналіст обласного телебачення Галина Філіпова, палкий прихильник творчості В.Гловацького Ростислав Лотоцький, голова обласних спілок художників та майстрів народної творчості Василь Корпанюк.
    На виставці представлено близько 50 робіт, які охоплюють дохристиянський період, язичництво, козацький епос. Тут відчувається поєднання слов’янської та грецької міфології, синтез українського фольклору та сакрального мистецтва...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №21 (1599) в рубриці «Культура і мистецтво»

“Пісня єднає серця“
01.05.2010 | Переглядів: 2449
Рейтинг

“Пісня єднає серця“    Такою була назва звітного концерту , який підготували творчі колективи с.Височанка  під керівництвом диригента Юліани Король. Це своєрідний підсумок того, що зроблено дитячим  шкільним колективом, вчительським ансамблем «Височаночка» та церковним хором за попередній рік. А зроблено дійсно багато. Цікавою були виступи наймолодших учасників святкового дійства Христини Горальчук, Василя Кітури та Анастасії Литвинець. У виконанні третьокласників прозвучали пісні «Весняні котики», «Ой сопілка», «Хмаринки», «Друзі», «Промінчик», «Бджілка». Серед активних учасників концерту солісти...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1597) в рубриці «Культура і мистецтво»

Безпечна дорога життя
17.04.2010 | Переглядів: 2515
Рейтинг

Безпечна дорога життя    13 квітня на залізничній станції Галич районним ЦСССДМ спільно з профспілкою залізничників проведено акцію «Безпечна дорога життя», присвячену Міжнародному Дню єднання залізничників. Акцію проведено в рамках договору про  співпрацю між Держсоцслужбою та профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та з метою популяризації діяльності центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, збереження сімейних цінностей, привернення уваги громадськості до здорового способу життя, вироблення навичок соціально-позитивної поведінки та попередження насильства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1595) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Писанка – 2010»
17.04.2010 | Переглядів: 4113
Рейтинг

«Писанка – 2010»    Так і на сцені Коломийського Народного дому уквітчані віночками дівчатка, в квітучих хустках молодиці, хлопці у вишиванках водили гаївки, співали веснянки, кружляли у танках, наче квіти на вітрі у полі. Саме цього дня, 11 квітня, у місті Коломия відбувався IV відкритий обласний фестиваль «Писанка – 2010». На цілий день місто перетворилося на чудесний вінок з талановитих артистів, чудових дітей, квітів та писанок. Ніхто не звертав увагу на дощ. Святковий настрій витав і по всьому місту, і у концертній залі. Учасники з багатьох районів Івано-Франківської області та гості з Польщі вітали глядачів словами «Христос Воскрес!», співали, танцювали, відтворювали на сцені свої місцеві звичаї, пов’язані із Великоднем.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1595) в рубриці «Культура і мистецтво»

Творчих висот тобі, Софійко!
17.04.2010 | Переглядів: 2759
Рейтинг

Творчих висот тобі, Софійко!    Наприкінці березня в місті Хмельницькому відбувся Всеукраїнський конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом». Помірятись вокальними здібностями зібрались більше двохсот учасників трьох вікових категорій з усіх областей України. У наймолодшій групі (від шести до дев’яти років) перше місце зайняла учениця Бурштинської ЗОШ №3, неодноразова дипломантка та лауреатка багатьох всеукраїнських та міжнародних пісенних фестивалів Софійка Терлецька. На цьому дійстві дівчинка виконала пісню «В ніч на Івана Купала», слова Марії Влад, музика самодіяльного композитора з Бурштина Ігоря Іванціва. Юну вокалістку нагороджено грамотою та цінним подарунком.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1595) в рубриці «Культура і мистецтво»

Вірш Наталії Барчук
03.04.2010 | Переглядів: 2288
Рейтинг
Вірш Наталії Барчук       Для своїх нащадків
      Збережи рідний дім,
      Щоби після тебе
      Добре жили в нім.
Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»

Очищення поезією
03.04.2010 | Переглядів: 2990
Рейтинг
Очищення поезією       Того погожого березневого дня на серці в кожного юного дубівчанина було теж сонячно. Ще б пак! У гості до членів гуртка «Поетична світлиця» завітала відома поетеса Любов Людкевич (Бойко). Це було справжнє свято! Діти уважно слухали розповідь Любові Ярославівни, адже в неї такий багатий досвід… А скромна жриця поезії тихо, але проникливо читала зі своєї неповторної збірки «Пелюстки» рядки, які є глибоким філософським одкровенням. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»

«Мамина сорочка»
03.04.2010 | Переглядів: 5006
Рейтинг
«Мамина сорочка»       Під такою назвою напередодні Великодніх свят пройшов виховний захід у Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ, підготовлений і проведений викладачами та студентами економічного відділення. Одним із організаторів цього дійства стала викладач Руслана Барабалюк.
      У фойє актової зали була організована виставка виробів декоритавно-прикладного мистецтва, які представили студенти із домашніх колекцій. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»

Урочистості в Галичі
03.04.2010 | Переглядів: 2502
Рейтинг
Урочистості в Галичі       23 березня – професійне свято працівників культури та аматорського мистецтва, а 27 березня – день театру. Урочистості з цього приводу відбулися в районному Народному домі 25 березня. З вітальним словом звернулася начальник відділу культури і туризму Галицької РДА Марія Іваськів, яка вручила почесні грамоти працівникам культури Л.Кордяк, Н.Макар, М.Чуйку, К.Зарецькій, Г.Дидик, М.Левандівській, О.Мацьківу, Г.Козій, О.Кропельницькій, І.Лесюк, а посадовцям – символічні медалі «Меценати культури Галицької». З професійним святом працівників культури та аматорського мистецтва привітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова Галицької районної ради Богдан Попович. Вони нагородили грамотами М.Грицик, Л.Литвин, О.Пашкевич, І.Сорочинську, В.Шнайдера. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»

Живе у юному серці Шевченкове слово
03.04.2010 | Переглядів: 2932
Рейтинг
Живе у юному серці Шевченкове слово
Світ постав зі Слова, і Україна постала зі Слова,
і Слово те було в Шевченка.
Ярема Гоян

      Слово Шевченка зросло з пісні та думи, з глибинного кореня народу та засяяло на верховинах світової слави. Його вогнистий знак і до сьогодні запалює у дитячих серцях любов до слова, до рідної мови. Бо чудову мову, глибинне і пружне слово дав нам народ і заповів свято берегти її чистоту, збагачувати і відшліфовувати до блиску. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»

Село на нашій Україні – неначе писанка село…
03.04.2010 | Переглядів: 5943
Рейтинг
      Кожен народ прагне увійти до світової цивілізації зі своїм національним культурним набутком. Для української нації достатньою є презентація навіть одним мистецьким твором – писанкою.
      Як і інші галузі українського мистецтва, писанкарство сягає своїми витоками сивої давнини і відображає уявлення наших предків про навколишній світ. Українська писанка має багатовікову історію. Припускають, що київські майстри-гончарі почали виготовляти писанки ще за часів князювання Володимира Великого (979 – 1015рр.). Виготовлення писанок, зазвичай, відбувалось у перші дні весни, коли сонце стояло вже доволі високо в небі й уся природа прокидалася від тривалого зимового сну. Люди наносили на поверхню яєць стилізовані геометричні рослинні та тваринні зображення. Згодом цей звичай запозичило і християнство, пов’язуючи його з Христовим Воскресінням. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Культура і мистецтво»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net