на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Розлади психіки та поведінки при соматичних захворюваннях
25.10.2013 | Переглядів: 5771
Рейтинг

     Людський      організм  функціонує як складна цілісна     система, що включає окремі органи, частини тіла та психічну сферу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Ваше здороав’я»

Всеукраїнський день боротьби проти раку грудної залози
25.10.2013 | Переглядів: 773
Рейтинг

     Щорічно в світі виявляють близько 1 млн нових випадків раку молочної залози. Це найчастіша форма злоякісних пухлин у жінок, що складає близько 19% від усіх злоякісних новоутворень. Імовірність виникнення раку збільшується з віком прямо пропорційно, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років. Найбільша смертність від нього у віці 40-50 років, що представляє собою актуальну проблему нашого часу. Серед причин високої смертності в Україні особливо необхідно виділити пізнє виявлення і високий показник занедбаності.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Ваше здороав’я»

Профілактика та лікування грипу
25.10.2013 | Переглядів: 928
Рейтинг

     Грип – різновид застуди (ГРВІ). Він відрізняється від неї стрімким початком. Симптоми грипу: сильна слабкість, сонливість, розколювальний головний біль, біль в очах, суглобах, м’язах, жар. Іноді  – біль у горлі, кашель, нежить, нудота, блювання, пронос.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Ваше здороав’я»

Кількість хворих на кір зростає
03.02.2012 | Переглядів: 2241
Рейтинг

     Висока температура, головний біль, слабкість, а пізніше – висипка на тілі. З такими симптомами до обласної інфекційної лікарні дедалі частіше звертаються мешканці краю. Від початку року зареєстровано більше семи сотень хворих з підозрою на кір, і, на жаль, їх кількість продовжує зростати. Наприкінці минулого року випадки захворювання на кір фіксували лише в трьох районах Прикарпаття, а зараз хворіють в усій області, причому найбільше – в місті Івано-Франківську, Калуському, Надвірнянському і Тлумацькому районах.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №05 (1692) в рубриці «Ваше здороав’я»

ГРИП: що робити?
16.12.2011 | Переглядів: 2506
Рейтинг

     На початок грудня 2011 року в районі випадки захворювань на грип не реєструвались. Реєструються  лише випадки захворювань на гострі респіраторні захворювання. Всього за 2011 рік ГВРІ перехворіло  12 660  осіб, що у 1,5 рази перевищує захворюваність на ГРВІ у 2010 році.
 Та настороженість до захворювань на грип є актуальною.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1685) в рубриці «Ваше здороав’я»

Увага кір!
16.12.2011 | Переглядів: 4536
Рейтинг

     Кір – надзвичайно заразна гостра інфекційна хвороба, яка характеризується погіршенням самопочуття, високою температурою тіла, запаленням слизових оболонок дихальних шляхів та очей. Наступною характерною ознакою є червона висипка, яка поступово вкриває усе тіло.
Збудником захворювання є вірус. Контагіозність дуже висока. При контакті з хворим захворіють усі люди, які не хворіли і не були щеплені від кору.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1685) в рубриці «Ваше здороав’я»

Готові до епідемії
18.11.2011 | Переглядів: 1484
Рейтинг

     Для того, щоб перевірити, наскільки наш район готовий зустріти можливу епідемію грипу захворювань, 15 листопада в Галицькій районній адміністрації відбулось засідання надзвичайної епідеміологічної комісії, у якій взяли участь заступник голови РДА Ірина Чернега, головний лікар Галицької ЦРЛ Мирон Матейко, головний лікар Галицької районної санітарно-епідеміологічної  станції Богдан Іжицький та лікарі району.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №46 (1681) в рубриці «Ваше здороав’я»

17 листопада – Всесвітній день боротьби проти ХОЗЛ
18.11.2011 | Переглядів: 1608
Рейтинг

     Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на сьогодні близько 210 млн осіб є хворими на ХОЗЛ, а щороку ХОЗЛ вбиває більше 2,75 млн людей. Дане захворювання стає 4-ю провідною причиною смерті в усьому світі поряд із ВІЛ/СНІД. Дані свідчать, що у 2005 році внаслідок цього захворювання померло 3 млн осіб. Це більше, ніж від раку молочної залози та діабету разом узятих. Задишка (проблеми з диханням), яка є основним симптомом ХОЗЛ, має стійкий та прогресуючий характер і серйозно впливає на якість життя пацієнтів. В найбільш серйозних випадках симптоми ускладнюють життя пацієнтові настільки, що унеможливлюють виконання найпростіших побутових дій (умивання та одягання). Зниження легеневої функції спричиняє хронічне скорочення дихання, яке призводить до обмеження здатності до повсякденної діяльності. 

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №46 (1681) в рубриці «Ваше здороав’я»

14 – листопада – Всесвітній день діабету
11.11.2011 | Переглядів: 1957
Рейтинг

     Про цукровий діабет відомо ще з середини третього тисячоліття до н.е. До 1923 року, коли отримали препарат інсулін, була ера страху та смерті. Тоді це захворювання було вироком, часто смертним. Відкриття інсуліну дійсно зробило революцію в лікуванні діабету, дало можливість зберегти мільйони життів та відкрило нову еру – еру надії. Протягом останніх 80 –ти років було зроблено багато відкриттів та вдосконалено методи лікування, які не тільки зберігають життя людям з діабетом, але й дають їм шанс на максимально комфортне життя.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1680) в рубриці «Ваше здороав’я»

Профілактика короткозорості у дітей
07.10.2011 | Переглядів: 3897
Рейтинг

     Повноцінний зір є надзвичайно важливим в житті кожної людини. Він займає провідне місце в багатогранній  трудовій діяльності людини, починаючи з дитячого, особливо шкільного віку.
Проблема короткозорості – одна з найбільш актуальних проблем сьогодення не тільки як медична. Вона набуває державного значення.    
Короткозорість, яка досить часто зустрічається серед підлітків, є не лише перешкодою для вибору професії. Прогресування короткозорості призводить до інвалідності.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №40 (1675) в рубриці «Ваше здороав’я»

Хвороба, яку ми зобов’язані попередити!
29.07.2011 | Переглядів: 1822
Рейтинг

     У зв’язку з появою у ЗМІ повідомлень щодо спалахів харчових отруєнь як в організованих колективах, так і під час святкування сімейних урочистостей в побуті, санітарно-епідеміологічна служба Галицького району попереджає про необхідність дотримання санітарних норм, правил при приготуванні страв та дотримання правил особистої гігієни.
Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові м’ясні, рибні страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються із запасом, що призводить до нагромадження мікробів чи їх токсинів у продуктах.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №30 (1665) в рубриці «Ваше здороав’я»

Хто ризикує отримати інсульт?
22.07.2011 | Переглядів: 2687
Рейтинг

     інсультІнсульт (від лат. insulto – скачу, стрибаю) — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричинює ушкодження тканин мозку і розлади його функцій.
В Україні щорічно виникає 100-120 тисяч нових випадків інсульту, а це – удвічі більше, ніж інфарктів. 50% людей, які перенесли інсульт, стають інвалідами, залежними від оточуючих. Інша половина помирає упродовж року.
Підвищені артеріальний тиск та рівень холестерину у крові, цукровий діабет, паління, порушення серцевого ритму, надлишкова вага, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, випадки захворювання на інсульт у найближчих родичів... Достатньо і трьох із 9-ти перелічених, аби потрапити у групу ризику. Достатньо й одного, аби замислитись...
В районі за 2010 рік зареєстровано 113 інсультів, із них 56 з артеріальною гіпертензією, померло 33 чоловіки. В першому півріччі 2011 року зареєстровано понад 50 хворих на інсульт, померло 16 чоловік, із них 5 – молодого працездатного віку.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Ваше здороав’я»

МАЛЯРІЯ
01.07.2011 | Переглядів: 2902
Рейтинг

     маляріяСитуація з малярією в світі, країнах СНД, Україні залишається нестійкою. Про це свідчить постійний завіз малярії на територію України, в тому числі тропічної, тяжких форм її клінічного перебігу із смертельними наслідками, яких в минулому році в Україні було 6.
В останні три роки цивільними громадянами на територію України було завезено 143 випадки малярії, з них громадянами України – 101, іноземцями – 42. Триденна малярія складала 20 випадків від усіх завезених, тропічна – 103, овале-малярія – 4, чотириденна – 2, малярія, спричинена декількома видами збудників – 13, клінічна – 2.
У 2010 році малярія була завезена у 18 регіонів України, а також було зареєстровано 4 рецидиви малярії.
Випадки захворювання на малярію виявлялися протягом всього року. Більше половини – в сезон активної передачі малярії (червень – вересень), що ускладнює маляріогенну ситуацію.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Ваше здороав’я»

Вплив соматичних захворювань на психіку людини
18.06.2011 | Переглядів: 9108
Рейтинг

     Людський організм функціонує як складна цілісна система, що включає окремі органи, частини тіла та психічну сферу.
Психічна та морфологічна складові людського тіла є взаємозв’язані та взаємозалежні як в здоровому організмі, так і при хворобах.
Будь-яка хвороба, навіть якщо вона не супроводжується патопсихологічними змінами в головному мозку, обов’язково змінює психіку хворого. Такі зміни мають складний характер і включають індивідуальну реакцію як на хворобу, так і реакцію суспільства на хвору людину, особливо при важких чи небезпечних хворобах.
Порушення, які відбуваються в результаті розвитку соматичної хвороби, супроводжуюся змінами нервової інервації, віскеро – церебральної рівноваги, що складає фізіологічний механізм відхилень в психічній діяльності.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Ваше здороав’я»

Перекриємо дорогу холері
18.06.2011 | Переглядів: 1906
Рейтинг

     Останнім часом все частіше з’являються повідомлення про розповсюдження холери.
ХОЛЕРА – гостра кишкова інфекція з групи особливо-небезпечних, або карантинних, яка проявляється проносом, блювотою, зневодненням організму. Хворіють тільки люди.
Збудниками холери є холерні вібріони:
- класичний Ель-ТОР і Бенгал (0-139), які мають вигляд вигнутої палички, як кома, рухливі.
Збудник стійкий у вологому середовищі, добре переносить низькі температури і замерзання , проте дуже чутливий до висушування, нагрівання (при кип’ятінні гине миттєво). В ґрунті вібріони можуть виживати до 10 днів, на поверхні масла – 30 днів, в сирому молоці – 6 днів, на поверхні овочів – 8 днів, яблуках – 7 днів, ягід – 3-5 днів, у воді може навіть розмножуватися.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1659) в рубриці «Ваше здороав’я»

І ще раз про кліщі
10.06.2011 | Переглядів: 2833
Рейтинг

     Одним із найбільш небезпечних ектопаразитів і переносників інфекційних захворювань людей і тварин є кліщі. Вони переносять біля 40 інфекційних захворювань,в тому числі і таких важких, як енцефаліт, висипний тиф, геморагічні лихоманки.
З багатьох видів кліщів люди найчастіше зустрічаються з тими, що на-падають на домашніх тварин (корів, кіз, собак, котів) і птицю (курей, голубів).
Кліщі відносяться до класу павукоподібних. Цикл їх розвитку досить складний (яйце – личинка – німфа – доросла форма). Запліднена самка відкладає яйця (декілька тисяч) на вологу землю (під траву,листя). З відкладених яєць вилуплюються личинки, які нападають на дрібних тварин (здебільшого гризунів). Смокчуть з них кров протягом 3-7 днів і відпадають на землю, линяють і перетворюються на німфу. Дозріла німфа підстерігає собі другого господаря (великих тварин ) і смокче з нього кров протягом 3-10 днів, потім відпадає на землю, линяє і перетворюється на дорослу форму. Дорослі кліщі нападають на велику рогату худобу та людину і смокчуть з них кров протягом тижня і більше. Тривалість всього циклу розвитку залежить від кліматичних умов і наявності господаря.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1658) в рубриці «Ваше здороав’я»

Демодекоз – захворювання, викликане лицьовим кліщем
10.06.2011 | Переглядів: 3171
Рейтинг

     Цілий ряд факторів, таких як порушення екологічного балансу, соціально-економічна нестабільність, привели до порушення імунного фону населення, зниженню захисних сил організму людини. У результаті цього зросла ураженість населення паразитарними захворюваннями, у тому числі демодекозом. Збільшився ступінь його клінічних проявів.
Демодекоз - (грец.: demos = сало, dex = черв’як) це значно поширений, інвазійний дерматозооноз, що має хронічний перебіг, обумовлений патологічним розмноженням кліща роду Demodex, що постійно живе в шкірі, майже у 90% людей. Дехто не підозрює, що є його носієм. Та як тільки імунна система дає збій, кліщ починає інтенсивно розмножуватися. Життєвий цикл розвитку кліщів має перебіг протягом 30-45 днів. Розміри кліща – 0,2-0,3 мл.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1658) в рубриці «Ваше здороав’я»

Дирофіляріоз
27.05.2011 | Переглядів: 3835
Рейтинг

     Дирофіляріоз – це паразитарне захворювання, яке викликається глистами – дирофіляріями.  Цим захворюванням хворіють люди, домашні тварини, хижаки.
Дирофілярії мають ниткоподібну форму і досягають довжини 25-30 сантиметрів, живородні і дуже плідні. За добу вони виділяють в кров близько 5000 личинок мікроскопічних розмірів (мікрофілярій). Переносниками личинок від хворої тварини до людини чи іншої тварини є кровососучі комахи, зокрема комарі.
Захворювання частіше реєструється в теплий сезон року. Хижаки заражуються збудниками дирофіляріозу при нападанні комарів, котрі заражені цим паразитом. Найчастіше заражаються собаки (чистокровні, породисті, з короткою і гладкою шерстю), а також коти і лисиці.
Зараження собак та інших хижаків здійснюється в процесі харчування комарів кров’ю, під час якого інвазовані личинки проникають з хоботка комара в кров господаря, де протягом 5-6 місяців проходять повний цикл їх розвитку. Від заражених тварин комарі переносять цього паразита до людини. Зараження дирофіляріозом від людини до людини не відбувається.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №21 (1656) в рубриці «Ваше здороав’я»

Дамська цигарка у ролі вбивці
27.05.2011 | Переглядів: 1988
Рейтинг

     Паління тютюну, на жаль, – найпоширеніша шкідлива звичка серед вагітних в Україні. Відсоток таких жінок останнім часом дуже зріс. Збільшився й відсоток дівчат-підлітків, що зловживають тютюном. Він перевищує навіть кількість юнаків, котрі курять.
Не дивлячись на те, що паління шкодить здоров’ю і матері, і майбутній дитині, лише 20% жінок відмовляються від куріння під час вагітності.
«А я палила – і нічого, дитина здоровою народилася», – такі висновки майбутня мама не раз чує від подруг. Проте фахівцям відомо, що куріння жінки під час вагітності не може пройти безслідно для її малюка. Просто наслідки цієї згубної звички часто проявляються далеко не відразу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №21 (1656) в рубриці «Ваше здороав’я»

Чим небезпечні паразити
06.05.2011 | Переглядів: 3062
Рейтинг

     За статистикою ВООЗ, у світі 2 млрд. людей в організмі мають гельмінти. Причиною понад 16 млн. серед 50 млн. смертей, які щорічно реєструються у світі, є саме паразитарні та інфекційні захворювання. За поширеністю кишкові гельмінтози посідають друге місце після туберкульозу.
З 250 видів гельмінтів, які здатні паразитувати в організмі людини, в Україні зафіксовано 30. Але у зв’язку з міграцією населення, що пожвавилася останнім часом, ймовірне завезення в Україну ще й “екзотичних” паразитів, які можуть «прижитися» на наших теренах.
В Україні щороку офіційно реєструється понад 600 випадків гельмінтозів на 100 тис. населення, 80% яких припадає на дітей.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Ваше здороав’я»

Цукровий діабет 2-го типу
06.05.2011 | Переглядів: 2772
Рейтинг

     Це найбільш поширений тип захворювання, який зустрічається у 85-90% людей з цукровим діабетом. Причини і механізми розвитку діабету 2-го типу зовсім інші, ніж при діабеті 1-го типу. Відомо, що у його розвитку дуже важливу роль відіграє спадковість. Серед інших факторів ризику велике значення мають ожиріння та малорухливий спосіб життя. У людей з ожирінням цукровий діабет зустрічається значно частіше, ніж серед людей з нормальною масою тіла. Тому його ще називають «діабет гладких», хоч ожиріння не обов’язково призводить до діабету. Крім того, діабет 2-го типу частіше виникає у зрілому віці (після 40). Ризик розвитку цього захворювання особливо збільшується після 60 років і його називають ще «діабет похилого віку». Поширеність діабету 2-го типу в осіб після 60 років досягає 12 %, тоді як загалом його поширеність знаходиться у межах 2,5-4 %.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1653) в рубриці «Ваше здороав’я»

Попередження ботулізму в побуті
15.04.2011 | Переглядів: 2851
Рейтинг

     Цього року в реанімаційне відділення Галицької ЦРЛ потрапила трирічна дитина після вживання консервованих фруктів домашнього приготування. Важкого захворювання на цей раз вдалось уникнути. Але досить часто причиною хвороби може стати паличка ботулізму.
Ботулізм — гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Спричиняється хвороба мікробом , який утворює спори і дуже сильний токсин.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1650) в рубриці «Ваше здороав’я»

Що таке лептоспіроз?
10.04.2011 | Переглядів: 2175
Рейтинг

     Лептоспірози – група гострих інфекційних хвороб людини і тварини, спричинюваних особливими мікроорганізмами – лептоспірами. Відомо понад 10 видів лептоспір, здатних викликати захворювання у людини. Раніше це захворювання мало назву Васільєва-Вейля. У 1883 році Васільєв відокремив це захворювання з усіх жовтяниць і детально описав у 4-х випадках. Лептоспіроз поширений у всіх країнах окрім Арктики. Захворюваність висока. Більша половина випадків протікає у тяжкій формі і потребує реанімаційних заходів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Ваше здороав’я»

Профілактика пухлин молочної залози
19.03.2011 | Переглядів: 2205
Рейтинг

     Виникнення пухлин молочної залози можливе, коли в ній є ущільнення, яке виникає з різних причин і майже не болить. Болі бувають переважно перед місячними і тільки при змінах у молочній залозі або в статевих органах. У деяких випадках при затвердінні в молочній залозі з’являються незначні виділення.
Для своєчасного розпізнання та виявлення доброякісних та злоякісних пухлин у молочній залозі кожна жінка повинна знати, що пухлини в цій ділянці, як правило, виникають у таких випадках: ...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Ваше здороав’я»

Грип, профілактика, лікування...
19.03.2011 | Переглядів: 3134
Рейтинг

     Остання пандемія грипу 2009-2010 Н1N1 в Україні супроводжувалась панікою, ажіотажем, політичним піаром, спекуляцією масками і противірусними препаратами, закупівлею вакцини і титанічними зусиллями організаторів охорони здоров’я і практичних лікарів,які намагались контролювати ситуацію і допомагати хворим,іноді ціною власного життя та здоров’я.
Пройшов час і, покладаючись на власну безпечність, люди забули недавній урок, який добре пам’ятають лікарі акушер-гінекологи: вагітність автоматично ставить здорову жінку в групи високого ризику серйозних ускладнень, пов’язаних з грипом.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Ваше здороав’я»

Як уникнути зараження і не захворіти на туберкульоз
19.03.2011 | Переглядів: 10576
Рейтинг

     Щорічно з ініціативи ВООЗ 24 березня проводиться Всесвітній день боротьби з туберкульозом. День Туберкульозу розглядається як крок до мобілізації всієї громадськості, у тому числі уряду та політичних діячів,щодо збільшення зусиль із метою знищення туберкульозу.
ТБ існує стільки, скільки існує людство. Це означає, що ТБ є найбільш небезпечною і надзвичайно підступною інфекційною хворобою, яка й досі не переможена. Поряд із інфекційною природою, ТБ має соціально-економічні передумови для поширення і несе в собі величезну суспільну шкоду. Україна щороку зазнає збитків від ТБ в розмірі близько 1,5 млрд.грн. Тому ТБ віднесено до категорії соціально-небезпечних хвороб.
Туберкульоз не має “адреси”, “посади”, не має “паспорта”, не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для усіх.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Ваше здороав’я»

Глаукома
12.03.2011 | Переглядів: 3084
Рейтинг

     Глаукома — хвороба очей, яка характеризується підвищеним внутріочним тиском з розвитком трофічних змін у диску зорового нерва. Нелікована глаукома призводить до поступового зниження зорових функцій (аж до розвитку сліпоти).
Термін “глаукома” походить від грецького слова glaucos, що означає блакитно-зелений. Пов’язано це з тим. що в термінальній стадії глаукоми зіниця відсвічує зеленуватим відтінком. Розрізняють глаукому вроджену та набуту. Набута глаукома проявляється у віці після 35 років. В свою чергу набута глаукома ділиться на відкритокутову та закритокутову.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №10 (1645) в рубриці «Ваше здороав’я»

Робота хірургів – важка і потрібна
25.12.2010 | Переглядів: 1800
Рейтинг

     Володимир СоваСтатті, опубліковані в «Галицькому слові» про операцію, зроблену в Галицькій центральній районній лікарні Марії Мадзюк, викликали значний резонанс серед читачів. Тому редакція вирішила звернутися до медиків району із запитанням, чи поодинокі такі випадки у нашому районі, чи, можливо, про них просто не відомо широкому загалу. Ось що розповів хірург Галицької ЦРЛ Володимир Сова:

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Ваше здороав’я»

Найпоширеніша зі всіх хвороб
11.12.2010 | Переглядів: 1734
Рейтинг

     Артеріальна гіпертензія (АГ) – найпоширеніше в світі хронічне захворювання. Майже 45% дорослого населення України має підвищений артеріальний тиск. В Галицькому районі 30% населення хворіє на гіпертонічну хворобу, а у 3% – це захворювання діагностується вперше. Дані епідеміологічних досліджень свідчать, що 30-40% хворих на артеріальну гіпертензію не знали про наявність у них захворювання і тому не приймали необхідного лікування. Значна частина ускладнень АГ (інфаркт міокарду, інсульт), втрата через ці причини непрацездатності та смертність зумовлюють актуальність проблеми діагностики та лікування АГ.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Ваше здороав’я»

На боротьбу із сухотами!
11.12.2010 | Переглядів: 1610
Рейтинг

     Галич ЧернегаЦими днями відбулося засідання  обласної координаційної ради з питань боротьби із захворюваннями на туберкульоз та СНІД, участь у якому взяла голова відповідної районної координаційної ради,  заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, яка погодилась відповісти на запитання щодо профілактики захворювань на сухоти у нашому районі.
– На сьогоднішній день у районі зареєстровано 110 активних хворих туберкульозом. 44 із них виявлено вже у цьому році. Слід зазначити, що хворобу у 36 з них визначено при проходженні ними профоглядів. Це дало змогу відразу убезпечити здорових людей від хворого контингенту.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Ваше здороав’я»

НАРКОМАНІЯ
19.11.2010 | Переглядів: 1958
Рейтинг

     За повідомленням Організації Об’єднаних Націй, майже 345 мільйонів чоловік у цілому світі є наркоманами. Залежність від транквілізаторів та інших заспокійливих засобів стоїть на першому місці – їх вживає 227,5 мільйона чоловік – майже 4 % світового населення. Далі йде залежність від марихуани – 141 мільйон наркоманів, або 2,5 % населення земної кулі. Правоохоронним органам вдається конфіскувати лише від 5 до 10 % усіх наркотиків. Отже, наркоманія є світовою проблемою.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №51 (1629) в рубриці «Ваше здороав’я»

«Грудне вигодовування: лише 10 кроків. Шлях доброзичливий до дитини»
19.11.2010 | Переглядів: 3496
Рейтинг

     У Конвенції про права дитини зазначено, що кожна дитина має право на забезпечення її раціональним харчуванням, яке надасть можливості для фізіологічного розвитку і формування здоров’я. Грудне вигодовування, безсумнівно, є найкращим способом забезпечення росту і розвитку немовляти.
Саме на формування здоров’я дітей раннього віку шляхом забезпечення підтримки грудного вигодовування на всіх етапах надання медичної допомоги дітям і матерям спрямована ініціатива ВООЗ-ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», започаткована у 1991 році.
Кінцевою метою даної ініціативи є зниження рівня захворюваності і смертності дітей першого року життя, післяпологових ускладнень, поліпшення репродуктивного здоров’я жінок шляхом підвищення поширеності і тривалості грудного вигодовування дітей.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №51 (1629) в рубриці «Ваше здороав’я»

Про запобігання захворювання на поліомієліт
23.10.2010 | Переглядів: 2163
Рейтинг

     Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Хворіють переважно діти.
Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу фекально-оральний. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також може передаватися переносниками (мухами). Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті. Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №47 (1625) в рубриці «Ваше здороав’я»

Прикмети вишивальниць
02.10.2010 | Переглядів: 5533
Рейтинг

     три ангеликиМабуть, нема у нашому краї жінки, яка не вміла і не любила б вишивати. Вишиті рушники, картини, серветки є у кожній хаті в Галичині. Але те, що у вишивальниць є свої прикмети, в які вони вірять і які, за їх словами, справджуються, знає не кожен. У жіночих форумах прочитали  дуже цікаві  відомості. Пропонуємо їх до уваги галицьких вишивальниць.
Найзнаменитіша серед вишивальниць прикмета - вишивка трьох янголят. Якщо жінка довго не може завагітніти, треба вишити янголяток зі складеними у молитві ручками.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Ваше здороав’я»

Лікуємо волосся
02.10.2010 | Переглядів: 12082
Рейтинг

     Лікуємо волоссяДуже часто чую, що жінки скаржаться на проблеми з волоссям. Січуться кінчики, не піддається укладці, а головне – пучками випадає. Кажуть, які косметичні засоби вже не випробовували – лікувальні шампуні, креми, маски, – а нічого не допомагає. А спробуймо звернутись до арсеналу наших мам та бабусь. Адже ніяких «Алотонів» та «Плацент-формул» тоді ще й близько не було, мили волосся яєчним жовтком, кислим молоком та відварами з трав, а волосся мали таке, що не одна сучасна модниця позаздрить.
Тому подаємо народні рецепти, які допоможуть полікувати пошкоджене волосся, повернути йому силу та блиск.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1620) в рубриці «Ваше здороав’я»

Здорові діти – задоволені батьки
21.08.2010 | Переглядів: 2416
Рейтинг

     Здорові діти –  задоволені батьки16 серпня розпочався третій сплав по річці Дністер гопаківцями, очолений Віктором Павлюком, учителем Бойовго Гопака. Гопаківці Івано-Франківського осередку вирішили представити наш край учасникам даної організації з Харкова, Полтави та інших східних областей України. А тому цього разу маршрут туристично-освітнього характеру символічно взяв свій початок в древньому місті Галич і завершиться у місті Заліщики Тернопільській області приблизно через сім днів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №35 (1613) в рубриці «Ваше здороав’я»

Ще раз про африканську чуму свиней
26.06.2010 | Переглядів: 3410
Рейтинг

     Африканська чумаПротягом останнього часу ситуація щодо африканської чуми свиней ускладнилася. На даний час в Російській Федерації нараховується 15 неблагополучних пунктів. Ця хвороба вже докотилася до кордонів з Україною. В зв’язку з цим Кабінет Міністрів визнав АР Крим, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Сумську та Харківську області загрозливими зонами щодо можливого занесення збудника африканської чуми свиней.
Африканська чума – високо контагіозне вірусне захворювання свиней, перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно, характеризується гарячкою, посинінням шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів, некротичними змінами в різних органах, високою смертністю. Джерелом інфекції є хворі і перехворілі свині, заражені вірусом корми, кліщі, а також дикі кабани, які можуть переносити це захворювання безсимптомно.  Вірус африканської чуми дуже...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №27 (1605) в рубриці «Ваше здороав’я»

Сюрпризи кліщів
22.05.2010 | Переглядів: 2888
Рейтинг

Сюрпризи кліщів    Сучасна епідеміологічна ситуація з природно-осередкованих захворювань екологічно пов’язана з кліщами і характеризується значним зростанням захворюваності на вже відомі інфекції, серед яких кліщовий енцефаліт, геморагічна і Марсельська гарячка та раніше не відомі (хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз людини).
    Кількість захворювань на хворобу Лайма щороку продовжує зростати. Так в 2009 році в Україні було зареєстровано 968 випадків проти 643 у 2008 році, в нашій області зареєстровано 16 проти 9 в 2008 році. Захворювання реєструвалися в 7 населених пунктах п’яти районів області. В Галицькому районі – один випадок.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №22 (1600) в рубриці «Ваше здороав’я»

Сальмонельоз – хвороба небезпечна
01.05.2010 | Переглядів: 4883
Рейтинг

Сальмонельоз – хвороба небезпечна    Сальмонельоз – важке інфекційне захворювання. Основним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, качки, гуси, кури), гризуни, а також людина. Значну роль у розповсюдженні сальмонельозів відіграє м’ясо, птиця, яйця, риба та інші продукти тваринного походження. Інфікування продуктів харчування відбувається при дотику сирих та готових продуктів, при їх неправильному зберіганні та транспортуванні, при використанні спільного кухонного приладдя для приготування півфабрикатів та варених виробів. Через 4-6 годин після зараження підвищується температура тіла до 38-40°С, з’являється біль в животі, блювота, пронос. Якщо хворому не надати своєчасної медичної допомоги, все може закінчитись трагічно.
   Щоб запобігти захворюванню на сальмонельоз, необхідно...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1597) в рубриці «Ваше здороав’я»

Стронгілоїдоз
17.04.2010 | Переглядів: 4050
Рейтинг

Стронгілоїдоз     Стронгілоідоз – гельмінтоз, збудником якого є Strongyloides stercoralis . Це мілка ниткоподібна нематода, яка має 2,2мм в довжину і 0,03-0,07 мм в ширину.
    Дорослі гельмінти паразитують в товщі слизової оболонки тонкого кишківника, головним чином в просвіті дванадцятипалої кишки.
    При інтенсивній інвазії вони проникають в слизову оболонку пилорічної, сліпої та ободової кишки, в окремих випадках - в жовчні і панкреатичні ходи.
    Доросла самка відкладає біля 50 яєць за добу. Яйця овальні з тонкою оболонкою, розмір їх 0,05-0,03мм. В них поміщаються повністю сформовані рабдитовидні личинки. Останні виходять із яйця в просвіт кишечника і, попавши в грунт, перетворюються в інвазивні филярієвидні личинки, які можуть прникнути через шкіру і через рот в організм людини.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1595) в рубриці «Ваше здороав’я»

Ситуація з кишкових інфекцій в районі та рекомендації з їх профілактики
10.04.2010 | Переглядів: 2006
Рейтинг

     В нашому районі ситуація з гострих кишкових інфекцій знаходиться під постійним контролем санітарно-епідеміологічної служби. 2009 року відбулося незначне зростання захворюваності в порівнянні з 2008 роком, проте їх рівень не перевищує середні багаторічні показники.
     В зв’язку з цим постійно проводиться виявлення причин та факторів, які впливають на розвиток епідемічного процесу кишкових інфекцій. У 95% випадків кишкових інфекцій хворі пов’язують із вживанням  харчових продуктів. Факторами передачі кишкової інфекції найчастіше стають вироби домашньої  кулінарії  (39,1 %), молоко  і молочні продукти (25, 9%), овочі, фрукти (16, 5%), які придбані в місцях несанкціонованої торгівлі, або такі, що зберігалися вдома із порушенням термінів і умов зберігання.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»

Здоров’я міст – це важливо
10.04.2010 | Переглядів: 2042
Рейтинг

     Цього року Всесвітній день здоров’я відзначатиметься під гаслом “1000 міст 1000 життів”
     Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує нам стати частиною світового руху за оздоровлення міст. В неділю, 11 квітня, містам усього світу пропонується зачинити свої вулиці для руху автотранспорту і сприяти проведенню заходів щодо зміцнення фізичного або психічного здоров’я. Глобальна мета – охопити 1000 міст. Урбанізація (розвиток міст) є одним з найсерйозніших викликів для охорони здоров’я у XXI сторіччі.
     Тенденція до розвитку міст буде зберігатися. З 2007 року вперше в історії більш ніж половина світового населення проживає в містах. До 2030 року в міській смузі буде проживати дві третини людства.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»

Рак легень – одне із поширених онкологічних захворювань
10.04.2010 | Переглядів: 6485
Рейтинг

Рак легень – одне із поширених  онкологічних захворювань     Дане захворювання поширене в певних регіонах України і посідає значне місце серед усіх форм раку.
     В минулому році в Галицькому районі було зареєстровано 167 випадків онкохворих, серед яких 21 із раком легень (11,9 %). Приблизно така кількість онкохворих виявляється кожного року.
     Рак легень займає суттєву проблему в захворюваності населення району, оскільки смертність хворих протягом року від дня виявлення хворого і виставлення діагнозу перевищує 60%. Все це є негативним результатом того, що населення району ігнорує щорічну перевірку стану здоров’я флюорографічним обстеженням, особливо у віці старше 30 років. Над цим повинні задуматись курці, які щоденно викурюють по одній і більше пачок сигарет.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Ваше здороав’я»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net