на сайті  
   
 
Вівторок, 30 листопада 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Іконка з Бовшева – шедевр світового християнського мистецтва XII ст.
06.04.2012 | Переглядів: 3306
Рейтинг

     Невеличкому придністровському селу Бовшеву судилося потрапити на сторінки давньоруського літописання в тиху для природи і чорну для Галича ніч 1153 року, коли зі сцени історії навіки зійшов князь Володимирко Володаревич, а вже перед ранком сонце слави сходило для його сина, філософа і книжника Ярослава Осмомисла. А на початку 60-х років минулого століття, коли розпочалося будівництво Бурштинської електростанції, львівські археологи Володимир Баран, Лариса Крушельницька і Роман Чайка вирушили від середньої течії Гнилої Липи і крок за кроком, добираючись аж до устя ріки, пильно вивчали кожну ділянку землі. Неподалік від села Бовшева дослідники виявили в різних урочищах три давньоруські поселення ХІІ-ХІІІ ст. Під час розкопок одного з них, в господарському об’єкті, задокументованому в експидиційних звітах під номером 13, науковці відкрили на глибині 1,90 м бронзову іконку з біблійним сюжетом Благовіщення.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1701) в рубриці «Духовність»

Хресна дорога
30.03.2012 | Переглядів: 2280
Рейтинг

     У суботу, 24 березня, в с. Комарів за підтримки депутатів Галицької районної, Бурштинської та Галицької міських рад від ВО «Свобода» спільно з молоддю села відбулося театралізоване дійство «Хресна дорога», яке показало Товариство українських студентів-католиків “ОБНОВА” (м. Івано-Франківськ). На виставу, яка відбувалась на церковному подвір’ї, зібралось близько 300 жителів села різного віку.
40 студентів різних вищих навчальних закладів продемонстрували надзвичайно талановиту акторську майстерність. Під час дійства, яке проходило протягом 2 годин, було висвітлено та інсценізовано всі події Хресної дороги, яку проходив Ісус Христос на Голгофу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1700) в рубриці «Духовність»

Різдвяне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Незалежної Церкви України
06.01.2012 | Переглядів: 1832
Рейтинг

     Христос Рождається!
«Різдво Ісуса Христа було так… (Мф. 1:18)» - такими словами розпочинається новозавітня Євангельська проповідь. Саме цими словами Святий Євангеліст Матфій, одразу після земного родоводу Христа, починає Благу Вість. А далі Святий Євангеліст оповідає нам, як же відбулося Різдво і яким Різдво Христове було для світу, для людства,  для ангельських сил, для всього всесвіту і для різних людей окремо.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №01 (1688) в рубриці «Духовність»

Різдвяне вітання на 2012 рік Божий Всечесним отцям-парохам і всім вірним УГКЦ Галицького деканату
06.01.2012 | Переглядів: 1935
Рейтинг

     Христос Рождається!
«Бо ми бачили Його зорю на сході й прийшли Йому поклонитися»(Мт. 2,2).
Вже проминуло дві тисячі років від тої хвилини, коли людське вухо почуло радісну вістку про Різдво Христове, а пам’ятка цієї події щороку повертається до нас. Із тугою очікуємо цілий Божий рік Святого Вечора, щоб зі сльозами радості і вдячності Богові побажати собі і всій родині щастя, здоров’я, засісти до Святої Вечері і заколядувати веселої колядки, щоб забути на якусь мить журбу та смуток, що, може, тягарем лежить на тілі і душі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №01 (1688) в рубриці «Духовність»

Проголошено Івано-Франківську Митрополію!
16.12.2011 | Переглядів: 1773
Рейтинг

     13 грудня 2011 року Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) проголосив у обласному центрі утворення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ і ввів на престол її першого Митрополита – Владику Володимира (Війтишина).
Митрополит отримав повноваження та обов’язки, згідно яких він скликатиме Митрополичий Синод, що врегульовуватиме питання діяльності Церкви на певній території, матиме право висвячувати, інтронізувати єпископів своєї Митрополії, дбатиме про ретельне дотримання віри, проводитиме канонічні візитації, якщо вони занедбані в єпархіях, а також має створити Митрополичий трибунал.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1685) в рубриці «Духовність»

Мощі Святого Великомученика Меркурія у с. Вікторів
09.12.2011 | Переглядів: 2590
Рейтинг

     4 грудня, в неділю, на свято Введення в Храм Пресвятої Богородиці, в с. Вікторів у храм Успіння Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви прибули мощі Святого Великомученика Меркурія (день святкування – 7 грудня) – покровителя сімейного благополуччя, заступника дітей-сиріт і дітей, які позбавленні батьківської ласки при живих батьках, охоронця від нападів різної нечистої сили.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №49 (1684) в рубриці «Духовність»

Ікона – покровителька княжого Галича
14.10.2011 | Переглядів: 2965
Рейтинг

     Якщо зважити на той факт, що від давньоруського часу до сучасності не збереглося ікон із храмів Галицько-Волинської Русі, то можна уявити, яке значення мало відкриття, зроблене ленінградським реставратором М.Перцевим у фондах сакрального живопису Київського державного музею українського мистецтва. Сталося це на початку 60-х років минулого століття. Від працівників музею М.Перцев довідався, що старовинну ікону привіз до Києва у 1920 році відомий український дослідник і колекціонер Данило Щербаківський. На звороті іконної дошки він зробив запис: «Покров Пресвятої Богородиці – образ древнього типу. Анголи підіймають Влахернську ризу Богоматері. Східна Галичина. ХІV вік».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №41 (1676) в рубриці «Духовність»

Під покровом Богородиці
14.10.2011 | Переглядів: 1740
Рейтинг

     Дорогі друзі і подруги національно-визвольної боротьби 40-50 років, колишні командири, вояки УПА, члени ОУН, станичні, кур’єри, зв’язкові, лікарі, медсестри!
У кожного із нас у пам’яті залишилися спомини про роки нашої визвольної боротьби.
Тоді перед нами, ще зовсім молодими, постав вибір: чи змиритися з режимним свавіллям окупантів, які прийшли на нашу землю і без супротиву піддатися репресіям, як це було у 1939-1941 роках, а чи включитися у боротьбу проти окупантів. За неповних два роки комуно-більшовицькі «визволителі» без суду та слідства розстріляли, замордували тисячі в нічому не винних людей Західної України. Не відрізнявся своєю агресією до українського народу і інший окупант – німецько-фашистський. Ті ж розстріли, концтабори, примусове вивезення українців на рабську працю до Німеччини.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №41 (1676) в рубриці «Духовність»

Доторкнулися серцем до прекрасного і вічного…
19.08.2011 | Переглядів: 2835
Рейтинг

     З 24 по 27 липня у селі Вікторів в Українській Греко-Католицькій Церкві Покрови Пресвятої Богородиці перебувала ікона Матері Божої Милостивого Захисту, яку написав сліпий Фернандо Карті.
Повернемось до історії ікони… Ікона є в церкві св. Андрія Отців Василіан у Львові. Художнику Фернандо Карті 59 років. Він проживає у штаті Індіана, США. Одружений. Дружина – практикуюча католичка. Фернандо – батько кількох дітей, колишній мільйонер. Жив, як усі багаті люди, без Бога. І в один прекрасний день почув голос Ісуса, який звертався до нього: «Сину, чи хочеш виконати волю Божу?». Фернандо відповів: «Так, Господи».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №33 (1668) в рубриці «Духовність»

Василь Завірач: Молитви ніколи не буває багато
19.08.2011 | Переглядів: 4122
Рейтинг

     Василь ЗавірачДревній Галич ввійшов в історію України та світу. Про нього писали і будуть писати ще багато, бо є чимало подій і постатей в його історії, які ще не висвітлені.
Частина Західної України набула назви Галичина. Галицько-Волинське князівство було велике за територією і могутнє як держава. Особливого свого розквіту воно набуло за князювання короля Данила Галицького та Ярослава Осмомисла.
Багато повчального є в нашій історії, в історії Галичини. Слід більше знати і про її провідників, кожен з яких лишив свій вагомий внесок у розбудову і розвиток краю та є цікавим для  будь-яких дослідників.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №33 (1668) в рубриці «Духовність»

“Зійди, щоб трудитись на землі...“”
19.08.2011 | Переглядів: 1918
Рейтинг

     ГаличСьогодні християнський світ відзначає свято Преображення Господнього. Це свято сягає IV століття. Починаючи від VІ століття, воно поширюється у Східній церкві під назвою Преображення Спасителя. В його основі знаходяться євангельські події, описані трьома євангелістами – Матеєм, Марком та Лукою.
Наприкінці свого земного життя Ісус Христос відкрив cвоїм учням, що має постраждати за людей, померти на Хресті і воскреснути. Після цього Він узяв із Собою трьох апостолів – Петра, Якова та Йоана – на «високу гору».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №33 (1668) в рубриці «Духовність»

На храм до Пантелеймона
12.08.2011 | Переглядів: 2074
Рейтинг

     На храм до Пантелеймона9 серпня храм Пантелеймона, що у селі Шевченкове на Виноградній горі, пошановував Святого цілителя Пантелеймона. Цьогорічні урочистості відбувалися на знак 20-річчя відвідин Галицького деканату УГКЦ главою Церкви Кардиналом Мирославом-Іваном Любачівським та 19-річчя першого, після багаторічного мовчання, Богослужіння у храмі.
На урочистості до Храму цього дня завітав правлячий Єпископ Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Володимир Війтишин, якого хлібом-сіллю і щирим дитячим словом вітали наймолодші мешканці Шевченкового.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1667) в рубриці «Духовність»

Вчімося мудрості
15.07.2011 | Переглядів: 2677
Рейтинг

     ЯКИЙ:

     - Найкращий день? – сьогодні
- Найкращі ліки? – оптимізм
- Наймогутніша у світі сила? – віра
- Найпрекрасніша серед усіх речей? – любов
...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №28 (1663) в рубриці «Духовність»

Єднаймося у молитві!
08.07.2011 | Переглядів: 1828
Рейтинг

     Єднаймося у молитві!18 червня в селі Крилос відбувся ІV з’їзд Спільноти «Матері в молитві» Івано-Франківської єпархії.
Своїми враженнями від роботи з’їзду ділиться Ольга Савчук, член Спільноти «Матері в молитві», що діє при УГКЦ Благовіщення м.Івано-Франківська, директор Височанської ЗОШ І-ІІ ст.:
– Я вперше була присутня на такому з’їзді. Разом зі мною було більше 800 матерів. Керувала роботою координатор Віра Чмелик зі Львова. В роботі з’їзду взяв участь Владика Війтишин, якому матері подарували вишиту сорочку для його хворої мами та священики із сусідніх сіл. Відчувалося, що рух набирає в Україні і, зокрема Івано-Франківщині, все більшого розмаху. Відрадно, що попередні з’їзди проходили у святих відпустових місцях – в Гошеві та Горохолино.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №27 (1662) в рубриці «Духовність»

Кфар Кана – Кана Галілейська (місце, де укладаються найщасливіші шлюби)
24.06.2011 | Переглядів: 2567
Рейтинг

     Кфар Кана – Кана ГалілейськаПід час розкопок в районі арабського села Кфар Кана, котре знаходиться на північ від Назарету, було виявлено древнє єврейське місто, що існувало ще за часів старозавітного царя Соломона -  євангельську Кану Галілейську. Серед інших знахідок учені відкрили підземні тунелі, викопані євреями, які захищали місто від римських легіонів під час так званого Великого повстання 66 року н.е. Втім, тунелі – не найголовніша знахідка Кфар Кани.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1660) в рубриці «Духовність»

Чудотворна Єрусалимська ікона
10.06.2011 | Переглядів: 4611
Рейтинг

     У мене вдома є ікона Божої Матері з маленьким Ісусом на руках. Вірніше, це фотокопія ікони, зроблена у натуральний розмір. Цей образ нам подарували у храмі Святої Тавіфи в Яффо. Її краса і якась надзвичайна сила давно мене спонукали знайти дані про цю ікону. Я «перерила» гори Інтернет-сторінок, і, нарешті, знайшла фото і опис ікони. Виявляється, я була у храмі, де знаходиться оригінал ікони, бачила її там, проте тоді серед розмаїття святих речей і після важкого екскурсійного дня по Єрусалиму я не звернула уваги на цю святиню.
Ікона, копія якої є у мене вдома, – це чудотворна Єрусалимська ікона Божої Матері, її ще називають Гефсиманська. Сьогодні вона знаходиться у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Єрусалимі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1658) в рубриці «Духовність»

На славу Божій Матері
03.06.2011 | Переглядів: 1835
Рейтинг

     На славу Божій МатеріУкраїнська церква місяць травень посвячує Пресвятій Богородиці Діві Марії. У багатьох місцях в Її честь організовуються процесії, віруючі з особливістю возносять Їй молитви, відправляють маївки.
У 1965 році Папа Павло VI в спеціальному листі, посвяченому місяцю травню, закликав віруючих зберігати цю традицію. Він писав: “Нехай Та, що пережила тривоги і тягарі земного життя, втому щоденних турбот, труднощі і випробування бідністю і стражданням Голгофи, під час скрути прийде на допомогу Церкві і людству”.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №22 (1657) в рубриці «Духовність»

У Жалиборах освячено цеголки будівлі нового храму…
13.05.2011 | Переглядів: 2118
Рейтинг

     У Жалиборах освячено цеголки  будівлі нового храму…24 серпня минулого року в селі Жалибори було освячено наріжний камінь під спорудження нового храму.
10 травня 2011 року відбулося освячення фундаменту та закладення цеголок  у будівлю храму, в якому взяли участь голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач, декан Більшівцівського деканату УГКЦ отець Леонтій Насташинський,  парох села отець Святослав Жаб’юк та  мешканці села.
Перші цеголки у кути церкви було закладено керівниками району, сільським головою  села Жалибори Марією Щепанською, священиками, найстаршим жителем села  Євстахієм Багирою та наймолодшими – Маріанною Винник і Володею Жаб’юком.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1654) в рубриці «Духовність»

Благодатний Вогонь
30.04.2011 | Переглядів: 3083
Рейтинг

     Благодатний ВогоньКожного року тисячі, мільйони віруючих з нетерпінням чекають цієї події: сходження Благодатного Вогню до Гробу Господнього у переддень світлого празника Воскресіння Христового.
Ще не було такого року, щоб Благодатний Вогонь не зійшов. Очевидно, в такий спосіб Отець Небесний знову і знову нагадує нам: веселіться, бо Син мій, розп’ятий за ваші гріхи, омивши їх Своєю кров’ю, Воскрес!
Напередодні, в п’ятницю, в Храмі погасили всі вогні, приміщення Кувуклії ретельно оглянули, вхід опечатали великою восковою печаткою.
У суботу вже з ночі в храмі стати ніде. Сотні людей заполонили і площу навколо храму. Після багатогодинного чекання в багатосотенній юрбі деякі паломники не витримують і втрачають свідомість. Їм тут же на допомогу приходять ізраїльські поліцейські. Проте покинути свій «пост» жоден із паломників не погоджується. Всі стоять і терпляче чекають дива.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Духовність»

Настав день Опрісноків
22.04.2011 | Переглядів: 3175
Рейтинг

     День опрісноківУ Єрусалимі на горі Сіон знаходиться одне із найпопулярніших місць паломництва для християн. У Новому Завіті відзначено тільки одне відвідування Ісусом гори Сіон. Але для нас,християн, ця подія має воістину епохальний характер, оскільки це була Таємна Вечеря.
Вважається, що саме на горі Сіон 13 нісана за єврейським календарем в Трапезній Таємної Вечері Ісус дав своїм учням і послідовникам Новий Заповіт (Євангеліє). Саме тоді на горі Сіон Ісус оголосив учням про свою майбутню кончину і про те, що один із учнів зрадить його.
Юда, учень Ісуса, вагався зраджувати Христа, але Ісус знав, до якого рішення прийде учень, і Він жорстко сказав: “Що робиш, роби швидше!” (13 Іоанн, 27). Юда не сказав ні слова, встав і вийшов. Так почався шлях зради Юди Іскаріота.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Гріб Господній був відомий княжій Україні не тільки з Біблії
22.04.2011 | Переглядів: 2450
Рейтинг

     Гріб ГосподенЧитаючи Святе Письмо, кожен християнин може скласти собі уявлення про місце, де був похований розіп’ятий Христос. Після смерті тіло Спасителя було покладено у гріб, тобто у висічену у скелі гробницю, в якій, за твердженням євангеліста Йоана, «нікого ще не клали» /19, 41/. Йосиф із Ариматеї спорудив цю гробницю для себе в саду, що знаходився дуже близько Голгофи /Мт. 27, 60; Йн. 19, 41/. Гробниця, очевидно, мала низький вхід /Йн. 20, 5/, який можна було закрити, тільки приваливши до нього камінь /Мк. 15, 46; 16, 3-4/. З розповідей Марка /16, 5-6/ та Йоана /20, 12/ випливає, що тіло було покладене на висічену з каменю лавку, яка розміщувалась праворуч від входу. Якраз тут на момент приходу жінок сиділи ангели.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Пасхальне вітання всечесним отцям-парохам та всім вірним УГКЦ Галицького деканату
22.04.2011 | Переглядів: 2082
Рейтинг

     Христос ВоскресВсечесні отці, дорогі браття і сестри, вітаю Вас з радісним празником Христового Воскресіння ангельським привітом: Христос Воскрес!
У світлий празник Христового Воскресіння наші втомлені серця наповнюються душевною радістю і щастям, бо ми віримо, що як «Христос Воскрес, то разом з ним і нас Бог приведе» у славі до життя вічного (1.Сол. 4:14). Воскреслий наш Спаситель, наша Пасха, що приніс себе за нас у жертву Небесному Отцеві, простягає до нас свої руки і кличе: «Я воскресіння і життя. Хто в мене вірує, той не вмре, але житиме повіки!» (Ів. 11:25-26).
Минули дні смутку і жалоби. Минула п’ятниця тяжких страждань. Минула Голгофа і страшне розп’яття...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Пасхальне вітання християнам землі Галицької, вірним Православної Української Незалежної Церкви
22.04.2011 | Переглядів: 2334
Рейтинг

     Христос Воскрес«Воскресіння день. Просвітімся, люди! Пасха Гоподня, Пасха – від смерті, бо до життя і від землі до небес Христос Бог нас перевів, – перемоги пісню співаємо.» ( Канон Пасхи ).
Серед багатьох великих і радісних празників Святої Церкви Православної особливою урочистістю і радістю відзначається празник Світлого Христового Воскресіння. І не випадково! Бо ж Воскресіння Христове є основою нашої віри, найсильнішим доказом Божества Ісуса Христа, правдивості Його наук, спасенності Його смерті, та величі Його благодатних дарів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Біблійний сад освячено
22.04.2011 | Переглядів: 2474
Рейтинг

     Закладення кілька тижнів тому керівниками області і району  у селі  Маріямпіль Біблійного саду було першим кроком до великого дійства, яке відбулося у Великий Четвер. До Маріямполя, щоб освятити паростки Біблійного саду, прибули численні гості, серед яких керівники району, правлячий єпископ Івано-Франківської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Володимир Війтишин, священики Української Греко-Католицької, Української Православної Київського Патріархату та Римо-Католицької Церков, мешканці Маріямполя та навколишніх сіл, учнівська молодь.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Дар Божий
22.04.2011 | Переглядів: 5878
Рейтинг

     Фелони“Зернівок колір чистий і прозорий у дерево життя його проріс”
Бог подарував людям світ з його багатою різноликістю, незбагненністю і неповторністю. І на всьому сущому поставив знак небесної величі, сповненої даром таланту. А ще вділив Божого дару любові і натхнення – неодмінної передумови творчості.
Священик Володимир Кузюк увібрав Божі дари з молоком матері. Захоплено сприйняв та відчув красу життя і присвятив себе служінню Богові і святій Церкві. А ще…
Ви бачили за роботою над вишивкою мужчину?! І не просто над вишивкою, а за серйозною творчою роботою з бісером. Мені пощастило бачити та ще й ознайомитись з його творчим доробком, сповненим художнього смаку та досконалої техніки виконання. Він так вправно володіє тоненькою голкою, що йому позаздрили б найвправніші вишивальниці.
Сьогодні для отця Володимира вишивання зернівками не просто захоплення, а потреба. Адже працює він у жанрі творення священичого одягу – розшиває бісером фелони.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Духовність»

Церква у Гетсиманському саду на Оливній горі
15.04.2011 | Переглядів: 3304
Рейтинг

     Церква у Гетсиманському саду на Оливній горіУ статті про Єрусалим я згадувала Церкву Всіх Націй, проте дуже коротенько. На мою думку,ця церква і місце, на якому вона споруджена, заслуговують більш детального опису.
Перш за все Церква Всіх Націй (гебр. כנסיית כל העמים, араб. كنيسة كل الأمم, англ. Church of All Nations) або Базиліка агонії примітна тим, що знаходиться у Гетсиманському саду на Оливній горі. Декотрі з оливкових дерев, що ростуть тут, мають більше двох тисяч років! Тобто, саме вони були німими свідками молитов Ісуса Христа на Оливній горі (або горі Єленай).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1650) в рубриці «Духовність»

Хресна Дорога
15.04.2011 | Переглядів: 3141
Рейтинг

     Хресна ДорогаВіа Долороза… Така милозвучна для слов’янського вуха латинська назва означає найстрашніший для християнського світу шлях – Хресну Дорогу, по якій Ісус проніс свій Хрест на відкуплення наших гріхів…
Величезні «Золоті ворота» у східній стіні Старого міста, через які Христос увійшов в місто, вже багато сторіч не діють. І ось чому. За єврейським переказами, саме через них повинен увійти в місто Месія – Машиах, якого юдеї продовжують завзято чекати, відкинувши істинного Сина Божого. Завоювавши Єрусалим, турки дізналися про цю легенду і з побоювання, що «єврейський Месія» вижене їх з міста, в 1536 році закидали Золоті ворота камінням. Так вже багато століть ніхто не може ні в’їхати, ні виїхати через найбільший вхід до Єрусалиму. Так виповнилося пророцтво Єзекіїля: «Ворота ці будуть замкнені, і ніхто не ввійде ними, бо Господь, Бог Ізраїлів, увійшов ними, і вони будуть зачинені» (44:2).

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1650) в рубриці «Духовність»

Осанна в вишніх!
15.04.2011 | Переглядів: 4802
Рейтинг

     Осанна в вишніх!Божу місію на землі Господь наш Ісус Христос завершив двома величними актами, якими є воскресення Лазаря і тріумфальний в’їзд до Єрусалима. Ці дві події, свідками яких було багато людей, переконливо свідчили про Христове месіянське післанництво та Його божественність. Тріумф тих двох світлих подій відчинив також браму до останнього акту драми Христового життя — Його мук і смерти.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1650) в рубриці «Духовність»

Церква на Оливній Горі
10.04.2011 | Переглядів: 2805
Рейтинг

     Церква на Оливній ГоріЯ уже писала про Єрусалим. Проте в одній статті описати все, що відкривається очам паломника в Святая Святих християнства, – неможливо.  Тому я спробую зробити серію статей, присвячених цьому святому місту та місцям у ньому, пов’язаних з життям, дивами, смертю та Воскресінням Ісуса Христа.  Перша замітка буде про церкву Патер Ностер (Отче Наш) на Оливній Горі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Духовність»

Під хрест Твій стаю...
10.04.2011 | Переглядів: 2443
Рейтинг

     Хресна дорогаВ часі Великого посту сотні мешканців міста Галича і навколишніх сіл, духовні наставники парафій Галицького деканату Української Греко-Католицької Церкви 3 квітня здійснили традиційну пішу Хресну ходу вулицями міста.
Розважання священиків та сакральна атмосфера урочистої ходи знову об’єднали галичан. Пліч-о-пліч йшли представники влади, інтелігенції, духовні наставники, матері і батьки з дітьми, учнівська та студентська молодь. Сяючі обличчя, переповнені добротою, зігрівали галичан у цей весняний недільний день. Люди, відмежувавшись від буденного, хай і не надовго, змогли знову відчути, у чому сенс життя.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Духовність»

Отець Блажейовський: «Кожного дня мушу щось робити для Бога і для України»
02.04.2011 | Переглядів: 2593
Рейтинг

     Галич БлажейовськийУ час Передвеликоднього посту в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка вишиваних ікон отця Дмитра Блажейовського.
На відкритті були присутні працівники заповідника, священослужителі, опікун о. Д.Блажейовського і популяризатор його творчості о. Ігор Ковальчук зі Львова та ін.
“Отець Блажейовський – феноменальна постать, – зазначив, відкриваючи виставку, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький, – і ми маємо велике щастя доторкнутись до цієї особистості через його вишивані ікони”.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Духовність»

Капернаум
02.04.2011 | Переглядів: 2053
Рейтинг

     КапернаумЦе древнє рибальське село, що стало згодом величним містом послідовників Ісуса Христа і отримало у християн почесну назву “Його місто”, нині є важливою христянською святинею. З VIII століття місто не заселене, проте тут заходяться францисканський монастир та руїни синагоги, в якій проповідував Христос і здійснив у ній чимало зцілень.
Знаходиться Капернаум на північно-західному узбережжі Тіберіадского моря (озера Кінерет), зовсім поруч із містечком Табха, про яке я вже писала.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Духовність»

Галичани вітали нового Владику
02.04.2011 | Переглядів: 2436
Рейтинг

     Галичани вітали нового ВладикуУ Хрестопоклінну неділю, 27 березня, відбувся чин уведення на престол новообраного Глави УГКЦ Владики Святослава (Шевчука), який розпочався Хресною ходою. Процесія, очолювана хрестом і хоругвами, рушила від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до  головного храму греко-католиків – Патріаршого собору Воскресіння Христового. Для участі у церемонії інтронізації до Києва прибули біля 60 ієрархів УГКЦ та інших Східних католицьких Церков. Завершилась процесія облаченням в архієрейські ризи новообраного Предстоятеля Церкви Владики Святослава.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1648) в рубриці «Духовність»

Місто, в якому Ісус здійснив диво примноження...
19.03.2011 | Переглядів: 1878
Рейтинг

     Табха - місто, в якому Ісус здійснив диво примноження...Я уже втретє в Ізраїлі, проте не побувала ще в добрій половині Святих Місць цієї дивовижної країни. Кожне, навіть зовсім маленьке, місцеве поселення так чи інакше пов’язане з Біблією. Здається, всі Біблійні історії відбувалися саме тут, на цій благословенній землі. Ось ще одне ізраїльське містечко – Табха. Це арабська назва. На івриті місто називається Ейн-Шева, грецька назва – Гептапегон. Усіма мовами назва означає “Сім джерел”. Тут і справді б’ють із землі сім джерел, проте відоме це місто стало не ними. Місто знаходиться на північно-західному березі озера Кінерет. Саме тут Ісус здійснив диво примноження хлібів та риби. До речі, це диво згадують усі євангелисти!
Ісус прийшов сюди після того, як дізнався про смерть Івана Хрестителя. Він хотів помолитися наодинці, проте Його учні прийшли слідом за ним, а за учнями – і народ з проханнями про зцілення. Ісус нікому не відмовив. Ввесь день він зцілював людей. Надвечір усі зголодніли. Проте навкруги була гола пустеля, а їжі з собою ніхто не взяв.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Духовність»

Предивний світ Параски Плитки-Горицвіт
05.02.2011 | Переглядів: 5973
Рейтинг

     Предивний світ  Параски Плитки-Горицвіт«Якщо цей спів після мого життя ви називаєте славою, то мені вона не потрібна...», – сказала би Параска Плитка-Горицвіт із Криворівні, народна художниця і поетеса.
У тихій, обставленій образами кімнаті, є велика дерев’яна шафа, куди Параска Плитка-Горицвіт складала усі свої книги, маленькі записнички і товсті рукописи, які вона називала «мої діти».
Як пригадувала старша подруга Параски, Теодозія Андріївна Сорохан, «досить було дати малій Парасочці якусь книжку або журнал – і вже не треба було за нею глядіти: дворічна дівчинка уважно розглядала журнали, перегортала сторінки, любувалася ними, як інші діти любуються цяцьками-забавками. Відтак взялася перемальовувати ілюстрації і теж складала свої папірці так рівненько... То був журнал «Місіонар», який приносила моя мама від священика Олекси Волянського... Це була рожевенька книжечка, яку маленька Параска назвала «челвона читка» («червона читанка»). Як тільки я з’являлася на порозі, мене зустрічала ця вічна вимога – «дай челвону читку!»

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №05 (1640) в рубриці «Духовність»

Більшівчани колядували на Майзлях
29.01.2011 | Переглядів: 2035
Рейтинг

     Зі щирими віншуваннями на добро, на щастя і многоліття з 9 по 23 січня у Храмі Царя Христа, що на Майзлях в Івано-Франківську, проходив другий Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”. Серед п’яти десятків колективів учасником був і хор церкви Різдва Христового селища Більшівці, який 20 січня презентував свою творчу програму «Яскрава зірка над Вифлеємом».
Створений у 2000 році творчий колектив, який очолює Наталія Маслій, є постійним учасником релігійних свят. Хористів неодноразово запрошували на Богослужіння у села Галицького району, у міста Галич та Тисменицю.
Сьогодні церковний хор поставив перед собою мету популяризації духовної пісні, пропаганду хорового мистецтва і високий рівень виконавської майстерності, а ще – виховання національної культури і любові до духовної пісні у підростаючого покоління.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №04 (1639) в рубриці «Духовність»

Світильник істини
29.01.2011 | Переглядів: 2024
Рейтинг

     ГузарЦими січневими днями Глава Української Греко-Католицької Церкви  запросив до міста Києва вірних і друзів УГКЦ: політиків, культурних діячів, інтелігенцію на так звану Просфору – різдвяний вечір з колядками, щоб усім нагадати про головне в нашому житті – присутність у ньому Господа.
Серед численних гостей участь в урочистостях взяла делегація Галицького району, до якої      ввійшли голова районної ради Петро Стрембіцький, депутат районної ради Дмитро Горчак та отець-сотрудник церкви Різдва Христового у місті Галичі Ігор Броновський.
 Цьогорічна Просфора  не була випадковою. Вона була присвячена ще й  десятиліттю Блаженнішого Любомира на посаді Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №04 (1639) в рубриці «Духовність»

«А що третій празник – Святе Водохреща...»
14.01.2011 | Переглядів: 3518
Рейтинг

     ВодохрещаЙордан (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1637) в рубриці «Духовність»

Різдвяне вітання християнам древнього Галича вірним Православної Незалежної Церкви України!
06.01.2011 | Переглядів: 2024
Рейтинг

     Христос Рождається!
Славіте Його!

     З Новим роком та Різдвом ХристовимНастав благословенний і радісний день Різдва Христового, коли відкрилась безмежна любов Божа до Свого творіння: «Бог послав у світ Єдинородного Сина Свого, щоб ми отримали життя через нього» (Перше послання Іоана 4:9).
Дивна священна подія Різдва Христового звершилась, коли виповнився час, призначений Богом для  приходу на землю Господа Ісуса Христа ради  спасіння і примирення людини з Богом, щоб оновити і освятити природу людини, щоб повернути людям достоїнство синів Божих і дарувати блага як Божим дітям.
“Перегороду від раю знищено, вогняний меч зникає, херувим відступає від дерева життя, і ми, прогнані з раю через непослух, причащаємося райської поживи” (Стихира Навечір’я Різдва Христового).
Тому нині повинна радіти душа християнина. Адже   ти, християнине, знову стаєш Божим сином, дочкою, адже тобі,  християнине, відкриваються ворота до Небесного Раю, адже тобі,  християнине, знову  дозволено споживати плоди з дерева вічного життя.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №01 (1636) в рубриці «Духовність»

Місто, де народився Ісус
25.12.2010 | Переглядів: 7359
Рейтинг

     ВіфлеємВіфлеєм розташований на Західному Березі річки Йордан, на території, яку оскаржують Ізраїль і Палестинська автономія, яка домагається повної незалежності. Ця обставина часто створює неспокійну обстановку в місті. Віфлеєм відділений від Ізраїлю бетонною розділовою стіною. Щоб потрапити в місто, треба пройти через контрольно-пропускний пункт.
Віфлеєм розташований на Західному Березі річки Йордан, на території, яку оскаржують Ізраїль і Палестинська автономія, яка домагається повної незалежності. Ця обставина часто створює неспокійну обстановку в місті. Віфлеєм відділений від Ізраїлю бетонною розділовою стіною. Щоб потрапити в місто, треба пройти через контрольно-пропускний пункт.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Духовність»

Софрон Мудрий освятив новий храм у Сапогові
25.12.2010 | Переглядів: 2174
Рейтинг

     Церква в Сапогові19 грудня, в День величного свята Миколая-Чудотворця, в селі Сапогів Галицького району відбулася Архиєрейська Служба Божа за участю єпископа-емерита Софрона Мудрого, декана Галицького деканату УГКЦ отця-мітрата Василя Завірача, священиків сусідніх парафій з нагоди відкриття новозбудованого храму.Цього морозного зимового ранку до нової святині  ще задовго до початку урочистостей почали сходитися жителі Сапогова, гості з інших близьких і віддалених населених пунктів. У яскравих сонячних променях виблискували новенькі куполи церкви, додаючи урочистості храмовому святові.
Після урочистої літургії єпископ-емерит Софрон Мудрий вручив сільському голові Володимиру Олійнику та головному меценатові, голові правління ЗАТ «Газтранзит» з іноземними інвестиціями Михайлові Лінчевському грамоти від Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Духовність»

Святий Миколай завітав у кожну оселю
25.12.2010 | Переглядів: 12040
Рейтинг

     Місцеві новини Галицького району З нагоди дня Святого Миколая заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега разом з начальником  відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації Ярославом Поташником, начальником служби у справах дітей РДА Емілією Думан, директором РЦСССДМ Людмилою Слюзар відвідали міжрегіональний Центр соціально-психологічної реабілітації  дітей в Івано-Франківській області, який розміщено у  селі Мединя.
Представники району вкотре мали змогу зігріти дітей теплом батьківського  спілкування і, як завжди, обдарувати вихованців Центру солодощами та іграшками. Гості, всі присутні слухали пісні та вірші у виконанні не лише маленьких дітей, а й вихованців старших груп...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Духовність»

Від серця до серця
25.12.2010 | Переглядів: 2504
Рейтинг

     Від серця до серцяХоча традиційно свято Миколая Чудотворця вважається дитячим (саме малюкам добрий бородатий дідусь кладе подарунки під подушку), але творити добро і робити благодійні вчинки цього дня  намагаються усі добрі християни. Всі ми можемо стати помічниками Чудотворця. І відповідальність за те, чи відвідає Святий Миколай кожного вбогого і забутого, хворого і розчарованого, лежить на кожному із нас.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Духовність»

Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Ісуса
25.12.2010 | Переглядів: 2168
Рейтинг

     Сьогодні християни західного  обряду святкують Різдво ІсусаЗ 336 року Римо-Католицька Церква щороку відзначає 25 грудня як день народження Ісуса Христа. Саме в цей рік у Римі було вперше задокументовано святкування Різдва. Католики – Західна Європа, Північна та Південна Америка, Австралія, країни Африки і Азії – відзначають його 25 грудня. Державним святом є у 145 країнах світу.. Це найбільш урочисте в католицизмі свято з трьома церковними Богослужіннями, які здійснюються в опівночі, на світанку і вдень (тобто в лоні Отця, у лоні Богоматері й у душі віруючих). Церква вчить, що народження Христа відкрило можливість для порятунку душі і вічного життя для кожного віруючого. Святкування Різдва починається зі сходом першої вечірньої зорі, яка сповістила всьому світу про час народження Сина Божого.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №56 (1634) в рубриці «Духовність»

Відроджена святиня
18.12.2010 | Переглядів: 2083
Рейтинг

     Відроджена святиняМолитва – наче запалена свічка, що освітлює Божою благодаттю шлях земного життя людини. Водночас, коли запалюється молитовна свічечка покаянням, проханням, прославленням Бога, Господь милостивим оком спогляне на землю, забуде про праведний гнів і згадає про милість до грішників. Щаслива та земля, де молитва лунає часто; блаженна та сторона, де молитва возноситься до Небес безнастанно… І коли роздумуємо, дорогі браття і сестри, що християни моляться двічі чи тричі на день, коли помислимо, що збираємося разом на молитву до наших парафіяльних храмів в неділі і свята, то побачимо, що багато молитов возносить християнський рід до Творця. Але пізнаємо також, що молитви ці не є безнастанними. Не горить постійно свіча нашої молитви, освячуючи гріховний морок довкола нас і умилостивляючи щохвилинно нашого Господа…
Але можу сміливо запевнити Вас, дорогі у Христі, щасливий наш край, бо в ньому є місця, де свіча молитви не гасне ні на мить – це святі монастирі..
Вся Україна – щаслива земля, бо в кожному куточку її, на сході і заході, півночі, півдні, у центрі є монастирі. Наш Прикарпатський край багатий на святі місця, через які Господь зсилає на землю і її жителів свою Небесну Благодать.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №55 (1633) в рубриці «Духовність»

Улюблене свято дітвори
18.12.2010 | Переглядів: 2585
Рейтинг

     МиколайПомітною віхою передріздвяного календаря є День Святого Миколая (Миколи Зимнього, 19 грудня).
Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі у ІІІ ст. до Різдва Христового у заможній та побожній родині. З дитинства не цурався знедолених та скривджених, а ставши дорослим, обрав священицьку путь
Отримавши після смерті батьків спадок, він роздав його бідним та нужденним. Саме тому ще за життя його почали називати “батьком сиріт, вдів та знедолених”. Він постійно чим міг обдаровував багатодітні родини, бідних та хворих.
Про щедрість Архиєпископа Мир-Лікійських ходили навіть легенди. Упокоївся Святий Миколай 6 грудня 345 року. Після смерті його було визнано Святим. У 1087 році мощі його було перенесено у місто Бар, що в Італії. Коло мощей одразу почали діятися великі чуда, тому Святого стали називати Чудотворцем.
А у ХІІ столітті імператор Михаїл Комнін ухвалив закон про відзначення пам’яті Святого Миколая Чудотворця 19 (6) грудня.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №55 (1633) в рубриці «Духовність»

День святого Андрія
11.12.2010 | Переглядів: 2748
Рейтинг

     13 грудня – день вшанування пам’яті апостола Андрія Первозванного. Як розповідає євангеліст Іоанн, Андрій був одним із учнів Іоанна Хрестителя і ще раніше свого брата Петра був призваний Ісусом на Йордані. Тому Андрія і назвали Первозванним.
Не пізніше ХІІІ ст. в одному зі слов’янських перекладів числених “ходінь” апостола Андрія з’явилася згадка про його подорож на землі Наддніпрянщини. Андрія Первозванного вважають першим благовісником Євангелія Христового на землях України. Коли після зішесття Святого Духа апостоли кидали жереб, вирішуючи, куди кому йти проповідувати Христову віру, йому випала Скіфія, тобто землі сучасної України. У “Повісті минулих літ” розповідається про пророкування апостола, що на місці нинішнього Києва буде споруджено град великий із багатьма церквами. На крутій горі він поставив хрест і поблагословив київські пагорби.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №54 (1632) в рубриці «Духовність»

Введення у храм Господній
04.12.2010 | Переглядів: 2632
Рейтинг

     Введення у храм ГосподнійЗа останні роки ми мали чудову можливість спостерігати за різними зимами. Ця пора року то забувала, що її основними ознаками є сніг і мороз, то засипала «білим пухом» землю так, що особливо в селах було важко пройти чи проїхати дорогою. Та й зустрічали ми «справжню» зиму то в листопаді, то в січні. Проте, відповідно до народного календаря (аграрного, хліборобського, в основі якого лежить спостереження за ростом рослин), зима має сталу точку відліку – це дата, коли християнська Церква святкує Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня). Саме з цього дня, у хліборобському розумінні, починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня).
Які ж події лягли в основу цього свята?

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №53 (1631) в рубриці «Духовність»

Похованих живцем дівчат врятував Ісус!
13.11.2010 | Переглядів: 3674
Рейтинг

     Цю новину транслювали по CBS. Мусульманин в Єгипті вбив свою дружину через те, що вона читала Біблію, а потім похоронив її разом з немовлям і з 8-річною дочкою. Дівчатка були похоронені заживо! Потім він повідомив поліції, що дівчаток вбив їхній дядько. Через 15 днів помер ще один родич. Коли його хоронили, виявилося, що маленькі дівчатка, які знаходилися під купою піску, були ще живі.
Жителі країни обурилися. В кінці липня цього чоловіка стратили. Старшу з дівчаток запитали, як же вони вижили. Ось що вона відповіла: «Чоловік в сяючому білому одязі з кривавими ранами на руках приходив щодня, щоб годувати нас. Він будив мою маму, щоб вона годувала грудьми мою сестру».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Духовність»

Мощі СВ.Пантелеймона у Вікторові
13.11.2010 | Переглядів: 2487
Рейтинг

     Мощі СВ.Пантелеймона у ВікторовіМабуть, у кожного в житті бувають періоди, коли хоча б на мить хочеться забути про земні турботи і переживання та поринути у філософські роздуми над своїм життям, його суттю. Хочеться вірити в диво, що настане час, коли наші проблеми вирішаться, а негаразди відійдуть, що життя стане набагато щасливішим і простішим.
Святий Великомученик і Цілитель Пантелеймон народився у місті Никодимії у сім’ї язичника Євсторгія. Пантолеон (ім’я до хрещення) був здібним і обдарованим хлопчиком. Закінчив язичницьку школу і став навчатися мистецтву лікування у знаменитого у Никодимії лікаря Єфросина. Через деякий час доля зводить його із священомучениками Єрмолаєм, Єрмиппом і Єрмократом. Саме вони і відкрили молодому лікарю святу віру Христову. Незабаром він став вірним служителем та проповідником християнського вчення і був охрещений святим Єрмолаєм з іменем Пантелеймон, що в перекладі означає всемилостивий.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1628) в рубриці «Духовність»

Посіяні Вами зерна
04.09.2010 | Переглядів: 3216
Рейтинг

     Посіяні Вами зернаНа запрошення отця Василя Сорочинського, церковної управи церкви Успіння Пресвятої Богородиці с.Конюшок Рогатинського деканату церковний хор церкви Верховноапостольних Петра і Павла с.Височанка Галицького деканату взяв участь у Божественній Літургії.
Кажуть, що кожна людина на цій землі повинна залишити добрий слід: звести дім, виховати дітей, посадити дерево. Хочу до цього додати те, що кожен душпастир повинен посіяти зерна любові, доброти і надії та так, щоб вони обов’язково дали добрі сходи.
Скільки тих зерен посіяно отцем Василем Сорочинським! Плоди збираємо вже сьогодні...
А починав він свою священицьку діяльність у 90-х роках у невеличкій церкві села Височанка.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1615) в рубриці «Духовність»

“Небеса повідають славу Божу, творіння ж рук Його сповіщае твердь”
04.09.2010 | Переглядів: 2466
Рейтинг

     НімшинІсторія церкви села Німшин сягає у далекий 1810 рік, коли було збудовано церкву Святої Трійці. Її канонічне визнання відбулося у 1833 році. В історичних джерелах відомості про храм знаходимо у 1895 і в 1914 роках.
 У 1963 році громаду було знято з реєстрації, а церкву закрито. Жителям села вдалося врятувати храм від руйнації комуністичним режимом. А дзвіницю комуняки таки зруйнували. З початком демократичних перетворень в Україні церкву було реставровано і заново освячено.
Дерев’яна церковця продовжувала служити німшинській громаді. Та час бере своє. І вирішили жителі села залишити по собі пам’ять – спорудити новий храм.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1615) в рубриці «Духовність»

На сторожі столітнього храму постав Архистратиг Михаїл
07.08.2010 | Переглядів: 3161
Рейтинг

     Церква у с.КоростовичіЗавтра, 8 серпня, жителі села Коростовичі та його гості відзначатимуть храмове свято церкви Мучеників князів Бориса і Гліба. Цій святині незабаром виповниться сто років, але готуються коростовичани до ювілею вже давно. Окрім здійснення ремонтних робіт церковної будівлі впорядковується прилегла територія, постають нові пам’ятні споруди.
Минулої неділі тут освячено статую Архистратига Михаїла перед входом на церковне подвір’я, споруджену за кошти однієї з родин, та пам’ятний знак при в’їзді в село (на фото зліва) на честь столітнього ювілею храму.
Під час цих подій у Коростовичах побував і наш кореспондент, який спілкувався з сільським головою Ганною Михайлишин та дізнався про те, як коростовичани дбають про свій храм та рідне село.
Розповідь про історію церкви Бориса і Гліба в с.Коростовичі та заходи щодо відзначення її столітнього ювілею читайте на 4 сторінці часопису у статті Ярослава Поташника.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №33 (1611) в рубриці «Духовність»

Храмове свято парафії
31.07.2010 | Переглядів: 3172
Рейтинг

     Храмове свято«Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого»
У середу, 28 липня православна громада м. Галича святкувала 80-ліття церкви Святого Володимира. І разом з цим урочистим днем на рівні деканату відзначалося 20-ліття Галицького Православного Собору на якому було заявлено про вихід Івано-Франківської Єпархії з-під юрисдикції Московського Патріархату, що ознаменувало початок відродження Української Автокефальної Православної Церкви у Галичині.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №32 (1610) в рубриці «Духовність»

ХІ проща
19.06.2010 | Переглядів: 2193
Рейтинг

     ХІ прощаПід патронатом Івано-Франківської єпархії УГКЦ і за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Галицької районної державної адміністрації та районної ради, управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики Івано-Франківського міськвиконкому 3-4 липня 2010 року у селі Крилос відбудеться проща до Галицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з Крилоса...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1604) в рубриці «Духовність»

Цей день запам’ятається на все життя
05.06.2010 | Переглядів: 2767
Рейтинг

Цей день запам’ятається на все життя    30 травня для маленьких жителів с. Кінашів  залишиться теплим спомином, адже в цей день вони прийняли тайну Євхаристії у храмі Воскресіння Господнього.
    Пресвята Євхаристія – найбільший скарб для кожного християнина, для його безсмертної душі, який залишив нам Ісус Христос на Тайній Вечері і пообіцяв тим, хто їстиме Його тіло і питиме Його кров, житиме вічно. Пресвята Євхаристія – дороговказ, що веде нас до Царства Небесного.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №24 (1602) в рубриці «Духовність»

Про традицію травневих богослужінь в Католицькій Церкві
08.05.2010 | Переглядів: 2082
Рейтинг

Про традицію травневих богослужінь в Католицькій Церкві    Мабуть, для кожного католика природним є те, що з першого дня останнього весняного місяця в церквах починаються богослужіння, присвячені Діві Марії. Храми наповнюються ні з чим не зрівнянним запахом фіміаму і красивими відозвами старовинної молитви.
Але так було далеко не завжди. Як повідомляє інтернет-сайт Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ з посиланням на www.christusimperat.org, традиція проведення “травневих богослужінь” поширилася в Європі лише в XIX столітті, а вперше виникла в кармелітському монастирі у Ферраре. Тоді монастирська служба складалася з розважань, молитов, співу лоретанскої літанії і з т.з. flores mariani (марійських квіточок), а закінчувалася урочистим благословенням – Святими Дарами. Нині, як ми знаємо, все виглядає дещо простіше...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №20 (1598) в рубриці «Духовність»

Світлий Тиждень – Світлий ювілей
10.04.2010 | Переглядів: 4159
Рейтинг

Світлий Тиждень – Світлий ювілей     7 квітня 2010 року Божого – в день Благовіщення Пресвятої Богородиці – виповнилося 20 років з дня Архієрейської хіротонії Владики Андрія, Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви. Двадцять літ минуло з того часу як Рука Господня – Святе Євангеліє, разом з руками святителів були розложені на голову священика Стефана Абрамчука, добре відомого християнам Галича та Івано-Франківська. Адже пам’ятають його галичани по багатолітній праці у винограднику Христовому – храмах Галицького району, а згодом як настоятеля православного храму Різдва Христового у м.Галич і декана Галицького. Пам’ятають як доброго пастиря, мудрого наставника і духівника, чуйного, співчутливого, ревного священика, який добре вів свою паству. Згодом Рука Господня попровадила о.Стефана до кафедрального собору Воскресіння Христового м.Івано-Франківська, де він довгий час був настоятелем.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Духовність»

Пасхальне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Української Незалежної Церкви
03.04.2010 | Переглядів: 2351
Рейтинг
Христос Воскрес      Христос Воскрес! Возлюблені у Христі отці, браття і сестри!
      Впродовж минулих тижнів ми старалися “подвигом добрим трудитися, час посту закінчити, у вірі єдність зберегти, голови невидимих зміїв (спокус) сокрушити і переможцями над гріхом стати” (молитва Літургії Ранішеосвячених Дарів), щоби дочекатися бажаного Свята Пасхи Христової. І ось настав цей Великий День, “День, що його сотворив Господь”, коли ми поклоняємось Хресту Христовому і Святе Воскресіння Нашого Спасителя оспівуємо і славимо, тож радіймо і веселімся в цей Святий День. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Духовність»

Пасхальне вітання отцям-парохам та всім вірним УГКЦ Галицького деканату
03.04.2010 | Переглядів: 3795
Рейтинг
Христос Воскрес      Всечесні отці, дорогі браття і сестри! Христос Воскрес!
      Сьогодні, дорогі брати і сестри у христі, ми безліч разів повторюємо це радісне привітання. В глибині серця визнаємо, що тривожна ніч страсних днів Великого посту змінилася блискучим сонячним світанком, бо рано-вранці третього дня після смерті Сина Божого жінки-мироносиці дізналися й сповістили світові, що Він Воскрес із мертвих. Читати далі >>
 Опубліковано в номері №15 (1593) в рубриці «Духовність»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net